Pułapki na myszy ranking

Ostatnio aktualizowane: 11.09.24

Masz problem ze zdecydowaniem, jaka pułapka na myszy najlepiej sprawdzi się w Twoim domu lub garażu? Pomożemy Ci w znalezieniu właściwego modelu. Na podstawie analizy opinii konsumentów udało nam się wytypować najbardziej skuteczne produkty. Pierwsze miejsce w rankingu należy do Trixie TX-4192 – tzw. żywołapki, która pozwala na pozbycie się myszy w humanitarny sposób. W przeciwieństwie do mechanicznej pułapki model ten nie przygniata gryzonia, a jedynie zamyka go w plastikowym tunelu. Na bocznych ściankach są otwory wentylacyjne zapewniające mu dopływ świeżego powietrza. Złapaną w ten sposób mysz możemy wypuścić na zewnątrz. Produkt został wykonany z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego, jest lekki i niewielki, a do tego wytrzymały. Na drugim miejscu jest pułapka Bioogród 730406, która działa na podobnej zasadzie. Model nie wyrządza gryzoniom krzywdy i bólu, możemy je wypuścić na wolność zaraz po złapaniu. Mechanizm zatrzaskowy uniemożliwia myszy wyjście na zewnątrz. Pułapkę bardzo łatwo się nastawia, wystarczy podnieść do góry klapkę i włożyć do środka dowolną przynętę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To pułapka pozwalająca na pozbycie się myszy i innych gryzoni w humanitarny sposób, a więc bez wyrządzania im krzywdy. Produkt wygląda jak podłużny tunel, złapane w nim zwierzę możemy wynieść z domu i wypuścić.

Wady

Model został wykonany z plastiku. Jeśli nie wypuścimy szybko złapanej do środka myszy, może zacząć przegryzać ścianki, w efekcie czego pułapka nie będzie się już nadawać do użytku.

Podsumowanie

Produkt ma na bocznych ściankach otwory wentylacyjne, więc złapane do środka zwierzę ma dostęp do świeżego powietrza. Żywołapkę możemy wykorzystać do złapania chomika, który uciekł nam przypadkowo z klatki. Model jest niewielki i można go ustawić w dowolnym miejscu.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest mały, więc możemy ustawić go np. pod meblami. To żywołapka, a więc pozwala nam na wypuszczenie złapanego gryzonia na wolność. Model został wykonany z dobrego gatunkowo plastiku, nie jest podatny na uszkodzenia.

Wady

Niektórzy konsumenci zauważyli, że nie zawsze mechanizm zatrzaskowy pułapki działa tak, jak powinien. Przez to mysz może szybko uciec ze środka zanim mechanizm się zatrzaśnie.

Podsumowanie

To model idealny dla osób, które nie chcą wyrządzić krzywdy niechcianym gryzoniom. Produkt jest dostępny w czarnym kolorze, dlatego wygląda estetycznie i z pewnością nie będziemy zwracać na niego uwagi. Pułapka ma kształt długiego tunelu. Z pomocą produktu szybko zapomnimy o problemie gryzoni w domu.

Rozważ też

Zalety

To model lepowy, pokryty lepką warstwą, do której przyklejają się gryzonie (możemy je później wynieść na zewnątrz). W zestawie jest 5 kartonowych pułapek, możemy je dowolnie zginać i układać.

Wady

Produkt jest skuteczny, jednak odklejanie gryzoni od powierzchni tektury nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Może to być duży problem dla osób, które boją się myszy.

Podsumowanie

Pułapka idealnie nadaje się do użytku w miejscach, gdzie nie można rozsypać trutki na gryzonie (z uwagi na bezpieczeństwo dzieci lub zwierząt domowych). Produkt daje nam możliwość złapania niechcianych gryzoni w bardziej humanitarny sposób, bez wyrządzania im krzywdy. To model, za sprawą którego w krótkim czasie pozbędziemy się dużego stada myszy.

 

 

Najlepsze pułapki na myszy w 2024 roku

 

Zastanawiasz się, który produkt pomoże Ci pozbyć się z domu niechcianych gryzoni? Sprawdź ranking pułapek na myszy. Opisaliśmy w nim kilka modeli, które mogą zaskoczyć Cię skutecznością.

 

Nasze zalecenia

 

Trixie TX-4192

 

Chcielibyśmy zaprezentować pułapkę Trixie TX-4192. To model typu trip trap (żywołapka), z pomocą którego możemy pozbyć się myszy i innych gryzoni w humanitarny sposób, a więc nie wyrządzając im krzywdy. Produkt został wykonany z plastiku i wygląda jak podłużny pojemnik. Na bocznej ściance są otwory wentylacyjne, a więc złapane do środka zwierzę będzie miało dostęp do świeżego powietrza.

Pułapka ma wymiary: 6 cm x 4,5 cm x 17 cm. Produkt może nam się przydać nie tylko do złapania przychodzących z zewnątrz myszy, ale też chomika czy szczura, który uciekł nam z klatki. Wystarczy wsypać do środka ulubione smakołyki naszego pupila, aby szybko wrócił do miejsca, w którym będzie bezpieczny.

Model Trixie TX-4192 to dobry wybór dla osób, które troszczą się o los wszystkich zwierząt, również tych uznawanych za szkodliwe gryzonie. Dzięki tej pułapce z pewnością nie wyrządzimy myszom krzywdy, możemy je też bezpiecznie wynieść i wypuścić na wolność, z dala od domu. Co ważne, produkt jest solidny i odporny na uszkodzenia.


 

 

 

 

Bioogród 730406

 

Bioogród 730406 to tzw. żywołapka, czyli pułapka pozwalająca na wypuszczenie złapanej do środka myszy. Nie ma więc obaw, że wyrządzimy krzywdę gryzoniom, których chcemy pozbyć się z domu, piwnicy czy garażu. Model ma wymiary: szerokość – 33 cm, wysokość – 6 cm oraz głębokość – 6 cm.

Pułapkę można ustawić w dowolnym miejscu, ponieważ jest niewielka. Produkt wykonano z plastiku, ale nie jest podatny na zadrapania czy pęknięcia. To model dostępny w kolorze czarnym, dlatego będzie dla nas niemal niezauważalny, nie powinien wpłynąć negatywnie na wystrój pomieszczenia.

Konsumenci chętnie publikują opinie o pułapkach na myszy, zwłaszcza tych oferowanych przez markę Bioogród. Wiele osób uważa, że opisany wyżej model jest skuteczny i nieszkodliwy dla zwierząt. Gryzonie, które wejdą do środka żywołapki, możemy szybko wynieść na zewnątrz i wypuścić.


 

 

 

 

Sakarat Pułapka Lepowa

 

Produkt Sakarat Pułapka Lepowa jest stosunkowo duży (jego wymiary to: 29 cm x 18 cm), dlatego doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, w których pojawiły się nie tylko myszy, ale i większe gryzonie, czyli szczury. To pułapka lepowa, a więc jej powierzchnia jest lepka i przechodzące po niej zwierzęta przyklejają się do niej.

Model jest zalecany do stosowania w miejscach, gdzie użycie np. trutki jest niewskazane. W komplecie otrzymujemy 5 kartonowych pułapek, każdą z nich możemy dowolnie formować i zginać, aby były lepiej dopasowane do narożników czy przestrzeni między meblami.

To, co wyróżnia produkt marki Sakarat, to skuteczne działanie. Powierzchnia pułapki jest tak lepka, że zwierzęta szybko się do niej przyklejają. Złapane w ten sposób myszy i szczury możemy potem wynieść z dala od domu i wypuścić. Jest to bardziej humanitarny sposób pozbywania się gryzoni z domu niż stosowanie zwykłej pułapki mechanicznej i wielu konsumentów to doceniło.


 

 

 

 

Bioogród Plastikowa Pułapka 730404

 

Model Bioogród Plastikowa Pułapka 730404 został wykonany z plastiku. Produkt jest dostępny w czarnym, matowym kolorze i jest niemal niezauważalny przez gryzonie, co zwiększa jego skuteczność działania. To pułapka mechaniczna, której wymiary to: wysokość – 7 cm, szerokość – 8 cm i głębokość – 14 cm.

Produkt nie jest podatny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Nie ma więc ryzyka, że model zniszczy się pod wpływem zbyt niskiej temperatury czy promieni UV. To dobra i tania pułapka na myszy, z pomocą której możemy też złapać szczury.

Jak zauważyli konsumenci, model łatwo się ją nastawia, nie trzeba się przy tym obawiać o przypadkowe przytrzaśnięcie palców. Pułapka jest wyjątkowo solidna, a ponieważ ma niewielkie wymiary, można ustawić ją w dowolnym miejscu. Produkt jest polecany do miejsc, gdzie inne sposoby tępienia gryzoni nie do końca się sprawdziły.


 

 

 

 

Defenders ODS6

 

Żywołapka Defenders ODS6 jest wyposażona w mechanizm zatrzaskowy, który uruchamia się w momencie, gdy do środka wejdzie mysz. Produkt został wykonany z plastiku, dlatego jest solidny i z pewnością nie zniszczy się szybko. Nastawienie pułapki jest bardzo proste, wystarczy umieścić w środku przynętę, która zwabi gryzonie (może to być np. kawałek wędliny).

Na bocznych ściankach produktu są otwory wentylacyjne zapewniające złapanej myszy dopływ świeżego powietrza. Z uwagi na kształt i kompaktowe wymiary, pułapkę możemy z łatwością przenieść w inne miejsce, nawet gdy w środku jest gryzoń. Model znajduje zastosowanie w domach, garażach, piwnicach i podobnych miejscach.

Nie wszyscy konsumenci są zwolennikami rozstawiania mechanicznych pułapek na myszy. Z tego powodu model Defenders ODS6 cieszy się bardzo dużą popularnością. Wiele osób docenia produkt za możliwość szybkiego pozbycia się gryzoni, bez konieczności wyrządzania im krzywdy i bólu.


 

 

 

 

Jaką pułapkę na myszy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele osób w okresie jesienno-zimowym zaczyna mieć problem z myszami, które szukają miejsca, w którym mogłyby się schronić przed chłodem. Gryzonie te pojawiają się nie tylko w garażach i piwnicach, ale również w domach, mogą zniszczyć meble, drewniane podłogi, a nawet styropianową izolację. Jak pozbyć się myszy? W tym pomoże nam odpowiednio dobrana pułapka.

 

 

Żywołapka

Jaką pułapkę na myszy wybrać? To zależy m.in. od tego, czy zależy nam na humanitarnym sposobie pozbycia się gryzoni. Jeżeli tak, to najlepszym wyborem będzie tzw. żywołapka. To produkt wykonany z plastiku, który wygląda jak podłużny tunel. Na jego końcu należy umieścić przynętę, która zachęci myszy do wejścia do środka. Może to być np. kawałek wędliny, sera albo chleba posmarowanego masłem. Kiedy tylko gryzoń pojawi się w tunelu, zadziała mechanizm zatrzaskowy uniemożliwiający mu wyjście na zewnątrz. Z uwagi na to, że na bocznych ściankach są otwory wentylacyjne, mysz przez cały czas będzie miała dostęp do świeżego powietrza. Złapane zwierzę możemy wynieść na zewnątrz i wypuścić z dala od domu, aby mogła znaleźć inne miejsce, w którym przeczeka zimę.

Co ciekawe, taką żywołapkę możemy też wykorzystać w inny sposób. Produkt może przydać się osobom mającym chomika, szczura hodowlanego itp. Kiedy nasz pupil przypadkowo ucieknie z klatki, często stosunkowo trudno jest go złapać. Wystarczy w takiej sytuacji rozłożyć żywołapkę i włożyć do środka ulubione smakołyki zwierzęcia. Wtedy na pewno szybko zwabimy go do środka i bezpiecznie przeniesiemy do klatki.

 

Pułapka lepowa

Alternatywą dla żywołapki jest pułapka lepowa. Zazwyczaj jest ona wykonana z tektury i pokryta lepką warstwą, do której przyklejają się przechodzące po niej gryzonie. Aby zwiększyć skuteczność tej metody, możemy na powierzchni położyć przynętę, która zwabi gryzonie. Zaletą tego typu produktów jest to, że w jednym opakowaniu zazwyczaj jest kilka pułapek. Możemy je dowolnie wyginać i układać na podłodze tak, aby były dopasowane do powierzchni. Nie należy stosować modeli lepowych w miejscach, do których dostęp mają nasze zwierzęta domowe, gdyż one także mogą przykleić się do powierzchni.

 

Elektroniczny odstraszacz

Osobom panicznie bojącym się myszy polecamy natomiast elektroniczne odstraszacze. To niewielkie urządzenia wymagające podłączenia do prądu, które emitują fale dźwiękowe o odpowiedniej częstotliwości (od ok. 30 kHz do 70 kHz). Choć dla nas nie są one słyszalne, to dla myszy i innych gryzoni tak. Przeważnie takie odstraszacze działają skutecznie nawet w stosunkowo dużych pomieszczeniach i zmuszają zwierzęta do znalezienia innej kryjówki, z dala od naszego domu.

 

Pułapka mechaniczna

Stosowanie tradycyjnych pułapek mechanicznych to najmniej humanitarny sposób pozbywania się problemu niechcianych gryzoni w domu. Niemniej jednak są to wyjątkowo tanie i skuteczne produkty. Wykonuje się je z plastiku, drewna lub aluminium i są na tyle niewielkie, że mieszczą się nawet pod meblami. Nastawianie pułapki mechanicznej może być jednak kłopotliwe, trzeba przy tym uważać, aby przypadkowo nie przytrzasnąć sobie palców.

 

Wytrzymałość

Niezależnie od tego, jaki rodzaj pułapki wybierzemy, zakupiony produkt musi być solidny. Inaczej już po kilku użyciach będziemy musieli go wyrzucić. Dobry model to taki, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Mowa tu o niskich i wysokich temperaturach, promieniowaniu UV oraz wilgoci. Najlepsza pułapka na myszy jest na tyle solidna, że możemy bez przeszkód używać jej nawet przez kilka sezonów.

 

 

Skuteczność

Pułapkę kupujemy po to, aby szybko wywabić z domu niechciane gryzonie. Na skuteczność działania produktu wpływa przede wszystkim jego budowa. Musimy upewnić się, że mechanizm, w jaki została wyposażona pułapka, działa niezawodnie i nie zacina się. Jeżeli po kilku dniach od ustawienia produktu nie udało nam się złapać żadnej myszy, prawdopodobnie nie wszystko działa tak, jak powinno. Nieco trudniej jest określić efektywność elektrycznego odstraszacza, ponieważ w jego przypadku nie widzimy złapanych myszy. Jak twierdzą producenci takich urządzeń, wszystkie gryzonie zazwyczaj uciekają w ciągu 14 dni od włączenia odstraszacza. Może się jednak zdarzyć, że ten sposób nie zadziała, więc konieczny będzie zakup innego produktu. Jak się okazuje, o tym, jaka pułapka na myszy jest najlepsza, decyduje kilka czynników. Niemniej jednak skuteczność jest najważniejszą kwestią.

 

Pułapki na myszy w dobrych cenach

Najtańsze są pułapki mechaniczne, ponieważ ich cena nie przekracza zwykle 10 zł. Na zakup żywołapki też nie wydamy zbyt dużo, tego typu produkty kosztują maksymalnie 30 zł. Znacznie droższe są modele lepowe (za opakowanie 5 sztuk zapłacimy średnio 50 zł) i odstraszacze emitujące fale ultradźwiękowe. Chcąc kupić taki sprzęt, musimy przygotować się na wydatek rzędu 150 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ