Wieszaki na ręczniki papierowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

Poniższy artykuł powstał, aby pomóc Ci w znalezieniu odpowiedniego wieszaka na ręczniki papierowe. Zebraliśmy modele, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród użytkowników. Pierwsze miejsce zajął wieszak Simplehuman KT1086. Produkt ten charakteryzuje się atrakcyjnym, nowoczesnym wzornictwem. To sprawia, że dopasuje się do Twojej kuchni, a także łazienki. Wykorzystywany jest również w zakładach pracy. Produkt należy przytwierdzić do ściany za pomocą dołączonych śrubek. Montaż i obsługa modelu jest bardzo prosta. Wieszak zajmuje niewiele miejsca, więc z łatwością znajdziesz dla niego odpowiednią lokalizację. Można na nim zawiesić różnego rodzaju rolki. Sprzęt charakteryzuje się wysoką jakością zarówno wykorzystanych materiałów, jak i wykonania. Do produkcji użyto stal, więc można mieć pewność, że całość jest wytrzymała. W naszym rankingu znajdziesz też inne, równie interesujące uchwyty. Drugie miejsce zajął produkt Leifheit 25795. Możesz na nim zawiesić dwie rolki, jedną na folię, drugą na ręcznik. Uchwyt ma osłonkę na ostrze, dzięki której się nie zranisz.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt jest ładnie wykończony, przez co wygląda atrakcyjnie w każdym wnętrzu. Sprzęt jest porządnie wykonany, co sprawia, że można bezproblemowo używać go przez długi czas. Model daje możliwość łatwego wymieniania rolek z ręcznikiem papierowym.

Wady

Wieszak musi być zamontowany za pomocą wkrętów. To powoduje, że trzeba robić dziury w ścianach. Nie ma możliwości zamontowania go za pomocą taśmy montażowej, warto więc wcześniej przemyśleć, gdzie zostanie umieszczony.

Podsumowanie

Uchwyt sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i w łazience. Podajnik umożliwia szybkie rozłożenie ręczników papierowych. Produkt wykonany jest ze stali nierdzewnej, przez co jest wytrzymały. Uchwyt po przytwierdzeniu jest stabilny.

Drugi wybór

Zalety

Model daje możliwość podawania nie tylko ręczników, ale również folii. Część przeznaczona do owijania folią jest ściągalna, co ułatwia pakowanie jedzenia. Nie musimy obawiać się, że wyciągając ręcznik rozwiniemy całą rolkę.

Wady

Uchwyt montowany jest za pomocą wkrętów. To sprawia, że trzeba robić dziury w ścianach lub meblach. Nie można użyć taśmy montażowej. Produkt wykonany jest z plastiku, co sprawia, że może się łatwo zniszczyć. Model zajmuje dużo miejsca przez podwójne rolki.

Podsumowanie

Produkt stosowany jest do ręczników papierowych, a także do podawania folii. Wygodnie można ucinać folię i owijać nią pożywienie. Ręczniki papierowe w tym produkcie nie rozwijają się same. Uchwyt wykonany jest z tworzywa sztucznego.

Rozważ też

Zalety

Wieszak ma niewielkie rozmiary, przez co zmieści się w każdym miejscu. Uchwyt wygląda atrakcyjnie, dlatego wpasuje się zarówno w nowoczesne, jak i tradycyjne wnętrza. Montaż tego modelu jest szybki i prosty.

Wady

Przy rozwijaniu papier się nie zatrzymuje. Przez to może spaść na podłogę. Ponadto nie wygląda to atrakcyjnie. Produkt montuje się na niewielkiej powierzchni. Co więcej, łączenia są stosunkowo luźne. Z tego względu w niektórych przypadkach może być niestabilny.

Podsumowanie

Można montować go zarówno w łazience, jak i w kuchni. Sprzęt umożliwia łatwe dozowanie ręcznika papierowego. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości stali niklowanej. Uchwyt charakteryzuje się prostotą wykonania.

 

 

Najlepsze wieszaki na ręczniki papierowe w 2024 roku

 

Aby ułatwić Ci wybór stworzyliśmy zestawienie najciekawszych modeli, wśród których znajdziesz wysokiej jakości uchwyty. Poniższy ranking wieszaków na ręczniki papierowe zawiera te produkty, po które najczęściej sięgają konsumenci.

 

Nasze zalecenia

 

Simplehuman KT1086

 

Uchwyt na ręczniki Simplehuman KT1086 bardzo dobrze sprawdzi się w każdej kuchni. Model zajmuje niewiele miejsca, dlatego zmieścisz go w niewielkich przestrzeniach. Jest on odpowiedni do przytwierdzenia na ścianie lub pod szafką.

Model ma wymiary 33,3 cm x 12,5 cm. Produkt wykonany jest z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Dzięki temu jest wytrzymały i stabilny. Dodatkowo wspornik jest metalowy, przez co całość jest solidna.

Uchwyt wyposażony jest w element, który ma na celu zablokowanie nadmiernego rozwijania. To sprawia, że urwiesz tylko tyle, ile potrzebujesz. Konsumenci twierdzą, że wieszak jest funkcjonalny i porządnie wykonany.


 

 

 

 

Leifheit 25795

 

Produkt Leifheit 25795 sprawdzi się w kuchni, a także w miejscu pracy. Wpasowuje się do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz. Uchwyt jest bardzo funkcjonalny. Przeznaczony jest do podawania ręczników oraz folii. Wyposażony jest w dwa podajniki. Wieszak montuje się na ścianie lub na meblach.

Podczas urywania kawałka folii aluminiowej lub spożywczej nie musisz się martwić o nierówne ucięcie. Część tnąca jest precyzyjna i wygodna w użyciu. Co więcej, schowana jest pod osłonką, która sprawia, że nie skaleczysz swoich palców. Ponadto część, do której wkładamy folię można ściągnąć z uchwytu i w ten sposób wygodnie owinąć potrawę. Wieszak przystosowany jest do różnej wielkości ręczników.

Model jest bardzo łatwy w montażu, a także wygodny w użyciu. Wystarczy wykorzystać wkręty do przytwierdzenia go do powierzchni. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, jak i stali. Wymiary tego wieszaka wynoszą 15 cm x 38,8 cm x 13,2 cm. Użytkownicy uważają, że jest on estetycznie wykonany i ciekawy.


 

 

 

 

Ferro Novatorre

 

Wiele osób ceni sobie produkt Ferro Novatorre. Model ten przeznaczony jest do wieszania ręczników papierowych. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Wieszak możesz go zamontować w kuchni lub łazience. Dostosowany jest on do instalacji na ścianie.

Produkt jest odpowiedni do różnej wielkości rolek papieru. Zakładanie i wymiana rolek jest prosta. Wieszak zajmuje niewiele miejsca. Z tego względu sprawdzi się w każdej przestrzeni. Będzie wyglądać atrakcyjnie w nowoczesnych wnętrzach.

Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Model zrobiono z chromu. Dzięki temu jest wytrzymały. Montaż produktu jest prosty i każdy jest w stanie go zawiesić. Opinie o wieszakach na ręczniki papierowe producenta Ferro są bardzo pochlebne. Także ten uchwyt zyskał wiele pozytywnych komentarzy. Użytkownicy doceniają ten produkt za prosty design.


 

 

 

 

Wenko Cerri

 

Wenko Cerri jest ciekawym modelem, który wpasuje się w wystrój nowoczesnej kuchni. Ten dobry i tani wieszak na ręczniki papierowe charakteryzuje się prostotą wykonania. Dzięki niemu Twój papier nie moknie, łatwo się go rozwija, a także ma swoje miejsce.

Uchwyt zrobiony jest ze stali niklowanej, co daje gwarancję wytrzymałości. W modelu istnieje możliwość regulowania szerokości. Dzięki temu możesz włożyć w niego różnej wielkości rolki ręczników papierowych. Obsługa tego wieszaka jest bardzo łatwa.

Wymiary uchwytu są równe 9 cm x 6 cm. Jego długość można regulować, dostosowując ją do rozmiaru rolki (21 cm – 33 cm). Model jest niewielki, więc ustawisz go w każdym miejscu. Przeznaczony jest do montażu na ścianie. Przytwierdzanie go do powierzchni za pomocą śrub i kołków jest bardzo proste. Konsumenci, którzy wybrali Wenko Cerri, uważają, że charakteryzuje się on łatwością używania i wytrzymałością.


 

 

 

 

Andex 531CC

 

Uchwyt Andex 531CC jest atrakcyjnie wykonany, przez co sprawdza się w wielu domach. Można z niego korzystać także w miejscu pracy. Wieszak przeznaczony jest do montowania na ścianie. Charakteryzuje się on prostym designem i delikatnością, więc pasuje do każdego wnętrza, zarówno nowoczesnego, jak i tradycyjnego.

Model Andex 531CC wykonany został z wysokiej jakości mosiądzu oraz stali nierdzewnej. Następnie został on pomalowany na kolor chromowy. Produkt jest odporny na korozję. Ręcznik papierowy zakłada się na cienki uchwyt, który można odgiąć od ściany. Dzięki temu zmieszczą się na nim rolki o różnej wielkości.

Montaż produktu na ścianie lub na meblach nie sprawia trudności. Wymiary tego wieszaka wynoszą 26,6 cm x 3,3 cm x 12,1 cm. Produkt jest niewielki, więc zmieści się w każdej kuchni. Użytkownicy, stosujący ten model na co dzień, doceniają go za dużą wytrzymałość.


 

 

 

 

Jaki wieszak na ręczniki papierowe kupić?

 

Poradnik zakupowy

W czasie sprzątania kuchni warto mieć pod ręką papierowe ręczniki. Ich zaletą jest to, że szybko wchłaniają rozlaną ciecz, a poza tym podczas mycia szklanych powierzchni nie pozostawiają smug. Aby łatwiej było ich używać upewnij się, że są one zawsze na blacie, a nie schowane w szafce. Dlatego warto zainwestować w specjalny wieszak, który ułatwi przechowywanie. Ponieważ chcemy byś zakupił dobrze wykonany model poniżej przedstawiamy nasz poradnik. Stosując się do naszych wskazówek na pewno znajdziesz najlepszy wieszak na ręczniki papierowe na rynku.

 

 

Dlaczego warto zainwestować w taki produkt?

Na pewno zdarzyło Ci się coś przypadkowo rozlać w kuchni lub łazience. Sprzątanie cieczy przy pomocy materiałowej ścierki jest mało efektywne, gdyż staje się ona szybko wilgotna i przestaje zbierać zabrudzenia. Zaletą papieru jest to, że również dobrze wchłania tłuszcz, który rozlaliśmy na blacie. Poza tym sprawdza się on przy odsączaniu smażonych potraw, gdyż nie jest pokryty chemikaliami, które nam zaszkodzą. Jeśli jednak przechowujesz ręczniki papierowe w szafce lub szufladzie, zanim je znajdziesz ciecz rozprzestrzeni się w pomieszczeniu. Z tego powodu, dobrze jest zainwestować w podręczny wieszak, gdyż przyśpieszy on proces sprzątania.

 

Sposób montowania – jaki wieszak na ręczniki papierowe wybrać?

Poszukując odpowiedniego produktu musisz wziąć pod uwagę sposób jego montażu. W zależności od tego, jak duży jest model wieszak instaluje się przy użyciu kleju, ssawek lub zawiesza się na wkrętach. Pierwszy rodzaj na tylnej ścianie ma warstwę dwustronnego kleju. Po zakupieniu i wyjęciu z opakowania, należy odkleić tasiemkę zabezpieczającą, a następnie przymocować w dowolnym miejscu. Taki typ instalacji jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnych narzędzi. Pamiętaj jednak, by zawieszać wieszak tylko na kafelkach, gdyż klej pozostawia nieestetyczny ślad na farbie na ścianie. Płytki czy zabudowę zawsze możemy wyczyścić przy użyciu detergentów. Wadą wieszaków montowanych na klej jest to, że z czasem przyczepność słabnie, przez co wieszak może odpaść. W takiej sytuacji należy usunąć starą warstwę taśmy i przykleić nową.

Drugim typem produktów są wieszaki wyposażone w przyssawki. Podobnie, jak w przypadku powyższego modelu największym atutem jest prosta instalacja. Nie wymaga ona użycia żadnych specjalnych narzędzi. Wadą jest jednak trwałość takiego sposobu montażu. Nie tylko z czasem przyczepność ulega zmniejszeniu, przez co produkt odpada, ale również wieszak nie jest w stanie utrzymać zbyt dużego ciężaru. Z tego powodu podajniki na ssawkę polecane są przy niewielkich ręcznikach papierowych w rolce. Jeśli ciężar przekracza 2 kg, istnieje duże prawdopodobieństwo, że konstrukcja się zarwie.

Trzecim rodzajem są wieszaki, które wymagają bardziej profesjonalnego montażu. Wyposażone są w otwory lub haki, które zawieszamy na wkrętach. W przeciwieństwie do powyższych produktów, montuje je się w ścianie, a nie w kafelkach. Jest to najbardziej trwała metoda montażu, która polecana jest nie tylko w domach, ale i restauracjach czy pomieszczeniach przemysłowych. Podajnik jest w stanie utrzymać nawet dużą rolkę.

 

Miejsce zawieszenia

Podejmując decyzję koniecznie upewnij się, że podajnik, który Cię interesuje można zamontować w Twojej kuchni. Niektóre sprzęty stworzono tak, że można je zainstalować tylko w jednym miejscu. Powyżej pokazaliśmy, że uchwyty na klej i przyssawkę najlepiej zawieszać na kafelkach, gdyż zapewnia to stabilność. Przyrządy na gwoździe możesz z kolei ulokować na ścianie lub też podwiesić pod szafką. Taki miejsce instalacji jest znacznie bardziej poręczne, a do tego ręczniki nie rzucają się w oczy w pomieszczeniu. Jest to również dobre rozwiązanie, dla osób, które mają małą kuchnię.

Również sprzęty montowane na klej można umieścić pod szafką. Należy się jednak upewnić, że użyty rodzaj kleju jest przeznaczony do drewna. W przeciwnym razie, może on uszkodzić powierzchnię lub szybko się odklejać.

 

 

Materiał

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki wieszak na ręczniki papierowe jest najlepszy, sprawdź, z jakiego materiału go wykonano. Na rynku znajdziesz produkty metalowe lub stalowe, z mosiądzu lub też z tworzywa sztucznego i plastiku. Pierwszy typ podajników jest najbardziej trwały, więc będzie Ci służył przez długi czas. Szczególnie polecamy wybór stali nierdzewnej lub metalu z powłoką odporną na korozję. Dzięki temu uchwyty przez długi czas będą się dobrze prezentować, a podczas mycia ich obudowa nie ulegnie uszkodzeniu.

Ciekawą alternatywą jest mosiądz, który również jest odporny na działanie wody. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, jednak jego pomarańczowy kolor może nie pasować do wystroju pomieszczenia. Dlatego, jeśli zdecydujesz się właśnie na taki sprzęt, upewnij się, że ma on elegancką powłokę. Nie tylko zwiększy ona wartości estetyczne podajnika, ale również dodatkowo uchroni materiał.

Trzecim rodzajem są wieszaki z tworzyw sztucznych, których największą zaletą jest niska cena. Niestety tego typu produkty są również dość awaryjne. Wystarczy użycie zbyt dużej siły przy wymianie ręcznika, by uszkodzić obudowę.

 

Cena

Stosując się do powyższych porad na pewno znajdziesz wieszaki na ręczniki papierowe w dobrych cenach. Koszty zakupu zaczynają się od 50 zł, a sięgają nawet 150 zł. Najtańsze są sprzęty plastikowe. Z kolei uchwyty stalowe kosztują ponad 100 zł. Pamiętaj, że im bardziej wytrzymały jest materiał, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będziesz musiał wymienić wieszak. Z tego powodu polecamy Ci zainwestowanie w wytrzymałe produkty, które będą Ci służyły przez kilkanaście lat.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ