Ręczniki szybkoschnące ranking

Ostatnio aktualizowane: 06.12.24

 

Zapoznaliśmy się z ofertą rynkową i na jej podstawie wytypowaliśmy kilka ręczników szybkoschnących, które spełniły nawet wysokie oczekiwania użytkowników. Stworzyliśmy zestawienie, na którego czele znalazł się model Fjord Nansen Frota – produkt jest bardzo lekki i zajmuje niewiele miejsca – ma to znaczenie, gdy każdy gram w bagażu się liczy. Ręcznik spodobał się osobom, które prowadzą aktywny tryb życia – jest zabierany na siłownię, rower, a nawet na wakacje w górach. Model bardzo dobrze chłonie wodę, więc szybko się nim wytrzesz. Materiał prędko wysycha. Drugie miejsce w naszym zestawieniu zyskał równie ciekawy ręcznik – Spokey SIROCCO, który możesz dostać w różnych rozmiarach, w zależności od przeznaczenia. Produkt ma dołączony, ściągalny klips, którym możesz zawiesić go na gałąź drzewa czy namiot. Model jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku – można wygodnie się nim wycierać. Przedmiot bardzo szybko schnie – kilkakrotnie szybciej niż standardowe rodzaje ręczników.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku - do jego produkcji użyto frotte. Model bardzo szybko schnie i jest lekki, więc nie ciąży w bagażu. Do włókien ręcznika dodano czynnik antybakteryjny, który zatrzymuje rozwój drobnoustrojów, a tkanina dłużej jest czysta.

Wady

Po kilku lub kilkunastu praniach materiał ręcznika zaczyna się zużywać - w niektórych miejscach widać prześwity, gdzie frotte staje się cieńsza.

Podsumowanie

Wymiary produktu są równe 60 cm x 120 cm - można się nim wygodnie owinąć. Model waży 220 g. Ręcznik jest w dużej mierze przeznaczony do korzystania przez sportowców - na siłowni czy na basenie. Materiał wykorzystany do produkcji jest w kolorze niebieskim.

Drugi wybór

Zalety

Na ręcznik można zakładać wygodny klips, który ułatwia jego zawieszanie - szczególnie w warunkach polowych. Model po użyciu dość prędko jest suchy, więc możesz go spakować do bagażu. Produkt zajmuje 80% mniej miejsca niż zwykłe rodzaje ręczników.

Wady

Zdarza się, że na szwach produktu wychodzą nitki - nie przeszkadza to w użytkowaniu ręcznika, ale może prowadzić do jego rozprucia i strzępienia.

Podsumowanie

Model jest dostępny w kolorze zielonym. Produkt można kupić w różnych rozmiarach od M do XL, a prezentowany ręcznik ma wymiary 40 cm x 80 cm. Do zestawu dołączono siatkowany, przewiewny pokrowiec. Do produkcji użyto mieszankę materiałów: poliestru i poliamidu.

Rozważ też

Zalety

Włókna materiału są bardzo cienkie, dzięki czemu tkanina zajmuje niewiele miejsca - można ją bez problemu włożyć do bagażu. Ręcznik jest bardzo lekki i szybko schnie, więc nie obciąży mocno Twojej walizki.

Wady

Niektórzy twierdzą, że model niezbyt dobrze chłonie wodę - po wytarciu się skóra sprawia wrażenie lekko wilgotnej. Model działa lepiej, gdy jest już lekko mokry.

Podsumowanie

Ręcznik waży 220 g. Model zrobiony jest z mikrofibry - zmieszano w 87% włókna poliestrowego i 13% włókna nylonowego. Wymiary ręcznika są równe 80 cm x 130 cm. Produkt można złożyć i przenosić w dołączonym do zestawu pokrowcu, zapinanym na rzep.

 

 

Najlepsze ręczniki szybkoschnące w 2024 roku

 

Polecamy ranking ręczników szybkoschnących, jeśli potrzebujesz sprawnie wybrać odpowiedni dla siebie model, a lubisz podejmować decyzje w domowym zaciszu. Uwzględniliśmy propozycje, które możesz zamówić przez Internet, żebyś mógł szybko zakupić idealny produkt.

 

Nasze zalecenia

 

Fjord Nansen Frota

 

Fjord Nansen Frota to ręcznik szybkoschnący, który jest chętnie zabierany na siłownię czy basen. Dzięki swoim właściwościom model nie jest zbyt ciężki, ponieważ potrzeba niewiele czasu, aby pozbyć się z niego wody – wyschnięty waży 220 g. Produkt zajmuje niewiele miejsca, więc można bez problemu zabrać go do bagażu, kiedy wybierasz się na wakacje czy na siłownię.

Ręcznik jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości – można go prać w pralce lub ręcznie. Produkt jest zrobiony z materiału w kolorze niebieskim, a w rogu znajduje się logo i nazwa producenta. Faktura ręcznika przypomina frotte. Do produkcji wykorzystano w 85% poliester oraz w 15% poliamid.

Wymiary produktu wynoszą: 60 cm x 120 cm, co odpowiada rozmiarowi L. Warto wspomnieć, że od razu po zakupie model należy wyprać, aby można było go użyć. Konsumenci twierdzą, że produkt jest uniwersalny – chętnie używany także jako kocyk. Użytkownicy są zadowoleni także z dużej chłonności ręcznika.


 

 

 

 

Spokey SIROCCO

 

Ręcznik szybkoschnący Spokey SIROCCO został zaprojektowany z myślą o osobach, które lubią aktywnie spędzać czas, a także często jeżdżą na wycieczki. Wymiary tego produktu są różne w zależności od rozmiaru: M (40 cm x 80 cm), L (60 cm x 120 cm) i XL (85 cm x 150 cm). Produkt zajmuje ok. 80% mniej miejsca niż zwykłe, domowe ręczniki.

W Spokey SIROCCO zastosowano specjalną zawieszkę, która ma odpinany klips – w ten sposób można ją łatwo zawiesić w różne miejsca. Produkt wykonano z tkaniny, która łączy w 85% poliestur i 15% poliamidu – jego powierzchnia jest miękka i delikatna. Dobry i tani ręcznik szybkoschnący zrobiony został z materiału w kolorze zielonym.

Model sprzedawany jest w poręcznym, przeźroczystym pokrowcu – można z niego korzystać, aby materiał nie zakurzył się w podróży. Konsumenci cenią sobie ten przedmiot za ładny, intensywny kolor, który utrzymuje się nawet po praniu.

<

 

 

 

 

Aquawave Menomi

 

Uniwersalnym modelem, który może być używany przez każdego, jest Aquawave Menomi. Ręcznik przydaje się podczas treningu, kiedy zabierasz go na siłownię, gdyż nie zajmuje dużo miejsca w torbie, nie przejmuje przykrego zapachu potu i przy okazji szybko schnie. Model sprawdza się także, kiedy zabierasz go na basen, ponieważ nie jest zbyt ciężki. Ręcznik możesz zabrać na wycieczkę, szczególnie tę górską, gdzie bagaż powinien być jak najmniejszy.

Produkt dostępny jest w kolorze zielonym, fioletowym lub niebieskim. Wymiary wyrobu są równe: 130 cm x 80 cm. Ręcznik waży 0,22 kg. Do modelu dołączono pokrowiec zrobiony z siateczki, który zapinany jest z pomocą rzepa.

Model jest zrobiony w 87% z poliestru i 13% z nylonu – ma miękką fakturę, przypominającą mikrofibrę. Włókna pokryte są teflonem, który nadaje ręcznikowi chłonne i szybkoschnące właściwości. Materiał bardzo szybko chłonie wodę. Tkaninę wystarczy wykręcić i można używać jej dalej. Użytkownicy uważają, że model zajmuje bardzo mało miejsca, co jest bardzo przydatne podczas wyprawy pod namiot.


 

 

 

 

Vizari Ultra

 

Zastanawiasz się, jaki produkt polskiego producenta Vizari jest najchętniej wybierany przez konsumentów? Biorąc pod uwagę opinie o ręcznikach szybkoschnących, polecamy Vizari Ultra. Model wykonany jest z mieszanki bardzo cienkich włókien poliamidowych oraz poliestrowych, tworzącej mikrofibrę. Tkanina jest przyjemna w dotyku – nie powoduje żadnego podrażnienia na skórze.

Warto podkreślić, że model jest bardzo chłonny – szybko wchłania duże ilości wody. Jednocześnie materiał schnie dużo szybciej niż ten regularny, zrobiony z grubych włókien np. bawełnianych. Co istotne, nawet po wchłonięciu potu nie ma nieprzyjemnego zapachu. Na brzegach ręcznika wszyta jest gumka, która ułatwia składanie i przechowywanie.

Model jest bardzo lekki (0,46 kg) i zajmuje niewiele miejsca, dlatego wygodnie można go schować do bagażu – jest chętnie używany przez sportowców i podróżników. Wymiary ręcznika są równe: 80 cm x 130 cm. Istnieje możliwość prania tego produktu w temperaturze 40 st. C. Internauci twierdzą, że model ma ładny, intensywny kolor i wygodnie się go używa.


 

 

 

 

Dr.Bacty Navy Blue

 

Warto wspomnieć o szybkoschnącym ręczniku Dr.Bacty Navy Blue, ponieważ zyskał wiele przychylnych komentarzy ze strony użytkowników. Model może być używany na co dzień do kąpieli, a także można go używać na siłowni, basenie czy w podróży.

Produkt zrobiony jest z włókien mających w sobie 85% poliestru i 15% nylonu – proces produkcji jest przyjazny dla środowiska. Wymiary produktu są równe: 63,5 cm x 150 cm, więc jest on duży i można się nim wygodnie owinąć. Wykorzystana tkanina ma kolor ciemnoniebieski. Wyrób nie ma przykrego zapachu, nawet po kilku użyciach, a także nie namnażają się na nim bakterie.

Model można używać od razu po wyjęciu z opakowania – nie trzeba go prać. Co istotne ręcznik nie niszczy się pod wpływem prania i zachowuje miękkość i delikatność. Produkt zrobiony jest przez polskiego producenta. Konsumenci doceniają ten model za łatwość przechowywania i wygodę użytkowania.


 

 

 

 

Jaki ręcznik szybkoschnący kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Ręczniki szybkoschnące są chętnie kupowane m.in. przez sportowców i osoby lubiące podróżować. To produkty, które można znaleźć niemal w każdym sklepie. Jednak który z nich wybrać, aby nie żałować zakupu? Wskazówki o tym, jaki ręcznik szybkoschnący wybrać, umieściliśmy poniżej. Zachęcamy do lektury.

 

 

Zalety ręczników szybkoschnących

Produkty szybkoschnące mają kilka istotnych zalet. Jedną z nich są antybakteryjne oraz antyalergiczne właściwości. Materiały, z których produkowane są tego typu ręczniki, mają bardzo cienkie włókna, a pomiędzy nimi jest stosunkowo dużo wolnej przestrzeni. Zwiększa to przepływ powietrza, co utrudnia rozwój bakteriom, grzybom oraz innym mikroorganizmom. Poza tym szybkoschnące ręczniki są sprężyste i miękkie w dotyku, nie podrażniają skóry. Należy wspomnieć także o tym, że po złożeniu produkty te nie zajmują dużo miejsca w torbie czy walizce.

 

Wymiary

Kupując ręcznik, zwykle na początku sprawdzamy jego wymiary. Jest to istotne również w przypadku modeli szybkoschnących, ponieważ na tej podstawie możemy zdecydować, w jakich sytuacjach mogą nam się przydać. Produkty o wymiarach: 60 cm x 90 cm lub mniejsze idealnie nadają się m.in. do wycierania rąk i twarzy. Większy ręcznik (np. w rozmiarze 75 cm x 130 cm) przyda nam się do wytarcia ciała po kąpieli, a także podczas wypoczynku na plaży.

 

Materiał wykonania

Szybkoschnące ręczniki przeważnie produkowane są z mikrofibry. To materiał z cienkimi włóknami wyróżniającymi się gwieździstym kształtem (ma to wpływ na jego chłonne właściwości). Mikrofibra jest lekką tkaniną, która schnie znacznie szybciej niż bawełna. Niektóre osoby narzekają jednak, że ręczniki z tego materiału ciężko przesuwają się po skórze, dlatego lepszym rozwiązaniem jest przykładanie ich do ciała. Co ciekawe, modele z mikrofibry często znajdują zastosowanie w salonach fryzjerskich i gabinetach SPA.

W sklepach są też ręczniki szybkoschnące wykonane z innych materiałów, takich jak:

frotte – to przyjemna w dotyku tkanina, ale jest stosunkowo ciężka, dlatego ręcznik może obciążać plecak. Nie jest to więc dobry wybór dla podróżników;

welur – to materiał lżejszy niż frotte, w dotyku przypomina nieco zamsz;

zamsz – to dobra alternatywa dla ręczników frotte, materiał jest lekki, miękki i schnie nawet 3 razy szybciej niż bawełna;

poliester – tkanina jest wytrzymała, odporna na pleśń i działanie różnych detergentów, a do tego nie rozciąga się;

poliamid – często pełni funkcję dodatku, głównie w przypadku ręczników poliestrowych. Materiał nie gniecie się, a ponadto nie jest podatny na wycieranie i rozerwanie.

 

Chłonność

Za najbardziej chłonne uznawane są modele z mikrofibry. Często zdarza się, że nawet jednym małym ręcznikiem możemy szybko wytrzeć całe ciało. Nie oznacza to jednak, że produkty frotte lub z weluru mają gorszą chłonność. Trzeba pamiętać o tym, że im więcej wilgoci pochłania ręcznik, tym trudniejsze może okazać się przesuwanie go po skórze (co wpływa na komfort użytkowania).

 

 

Waga

Aby znaleźć odpowiedź na pytanie: jaki ręcznik szybkoschnący jest najlepszy?, musimy sprawdzić też wagę produktu. Zakupiony model nie powinien być za ciężki, zwłaszcza jeśli zamierzamy go nosić ze sobą na siłownię lub zabierać w podróże. To, ile ręcznik waży, uzależnione jest od materiału wykonania. Najlżejsze są produkty z mikrofibry, a najcięższe te z frotte.

 

Pokrowiec do przechowywania

Produkt, który wybierzemy, powinien pozwalać na złożenie go w niewielką kostkę. To jednak nie wszystko. Mówi się, że najlepszy ręcznik szybkoschnący ma w zestawie specjalny pokrowiec, w którym można go przechowywać i przewozić. To pozwala zapobiec zabrudzeniu produktu.

 

Ręczniki szybkoschnące w dobrych cenach

Małe ręczniki do wycierania twarzy i rąk kosztują przeważnie kilkanaście złotych, zwłaszcza te z mikrofibry. Za modele o większych wymiarach, wykonane z poliestru czy frotte, trzeba zapłacić nieco więcej – od 30 zł do nawet 100 zł. Wpływ na cenę produktu ma nie tylko rozmiar i wykorzystana do produkcji tkanina, ale zwykle też marka.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ