Zegary z kukułką ranking

Ostatnio aktualizowane: 06.12.24

Jeżeli zależy Ci na czasie, a jednocześnie chcesz kupić najlepszy dla siebie zegar z kukułką, zapraszamy Cię na naszą stronę. Znajdziesz tam opisy najlepszych produktów tego typu w 2024 roku, a są to Engstler 528BWA i Lemnos Rf1703BW. Skąd mamy pewność, że to właśnie one są tak dobre? Wywnioskowaliśmy to na podstawie analizy opinii konsumentów, którzy wyrazili zdanie na temat zakupionych przez siebie zegarów. Wynika z nich, że Engstler 528BWA uplasował się na pierwszym miejscu. To model ścienny, który ze względu na bogate zdobienia z pewnością spodoba się fanom klasyki. Ma on drewnianą, wytrzymałą obudowę i z łatwością dopasuje się do wnętrz np. w stylu vintage. Poza tym dużych rozmiarów cyferblat pozwala na dokładne odczytanie godziny. Na drugim miejscu znalazł się zegar Lemnos Rf1703BW. To bardziej nowoczesny produkt, w którym śpiew kukułki jest regulowany i wyłącza się, kiedy zapada zmrok. Jeśli pierwszy model nie przypadł Ci do gustu, sprawdź dokładny opis drugiego.

 

 

Najlepsze zegary z kukułką w 2024 roku

 

Zegar z kukułką może być bardzo efektowną ozdobą salonu. Najpopularniejsze są modele, które pochodzą ze Schwarzwaldu, czyli regionu Niemiec, gdzie są one wytwarzane w rodzinnych firmach od kilku pokoleń. Często mówi się, że takie produkty mają tyle samo miłośników, co wrogów. Niemniej jeśli marzysz o jednym z nich, ten ranking zegarów z kukułką jest dla Ciebie. Znajdziesz tu godne uwagi modele.

 

Nasze zalecenia

 

Engstler 528BWA

 

Produkt Engstler 528BWA to zegar z kukułką wykonany z drewna, a więc jest on bardzo wytrzymały i odporny na zniszczenia. To model wiszący, dlatego można go powiesić w dowolnym miejscu. Jego cechą charakterystyczną są bogate zdobienia w postaci liści i kukułki znajdującej się na samej górze. Na dole natomiast umieszczone się obciążniki w kształcie szyszek.

Wymiary zegara wynoszą: wysokość – 38 cm, szerokość – 21 cm, grubość – 14 cm. Wagowy mechanizm zegara jest 1-dniowy, co oznacza, że szyszki trzeba naciągać regularnie co 24 godziny. Kurant, a więc wygrywana melodia, rozbrzmiewa w tym przypadku co godzinę, wtedy można usłyszeć charakterystyczne dźwięki wydawane przez kukułkę.

Z opinii konsumentów wynika, że model ten zasługuje na uwagę, ponieważ wygląda bardzo efektownie i potrafi zrobić ogromne wrażenie na gościach. Drewniana obudowa w kolorze ciemnego orzecha łatwo dopasowuje się do reszty wyposażenia pomieszczenia. Dodatkowo duży cyferblat z rzymskimi cyframi ułatwia ustalenie aktualnej godziny.


 

 

 

 

Lemnos Rf1703BW

 

Model Lemnos Rf1703BW to bardziej nowoczesny produkt o minimalistycznym designie, dlatego musiał się on znaleźć w naszym rankingu. Z pewnością przypadnie on do gustu osobom, które nie są miłośnikami klasyki, ale marzą o własnym zegarze z kukułką. Został on wykonany z materiału syntetycznego i stali, a za jego projekt odpowiada Ryosuke Fukusada (znany japoński twórca zegarków).

Opisywany model ścienny stylizowany jest na budkę dla ptaków, a tuż nad godziną dwunastą znajduje się otwór, w którym pojawia się kukułka. Co ciekawe, śpiew ptaka jest regulowany za pomocą dwustopniowej skali głośności. Cyferblat w tym przypadku jest duży, dlatego nie powinno być problemu z odczytywaniem godziny.

Konsumenci doceniają ten zegar nie tylko ze względu na oryginalny design, ale również specjalny czujnik światła. Dzięki niemu kukułka nie kuka po zgaszeniu światła, a tym samym nie obudzi ona domowników.


 

 

 

 

Adler 24017-W

 

Adler 24017-W jest zegarem wiszącym z kwarcowym mechanizmem. Oznacza to, że jest on zasilany bateriami. Stylizowany jest na klasyczne modele, wyglądem przypomina budkę dla ptaków, ma także obciążniki na łańcuszkach w kształcie szyszek. Produkt został wykonany z drewna w kolorze orzecha, a więc jest wytrzymały i zachowuje estetyczny wygląd przez bardzo długi czas.

Wymiary zegara wynoszą: wysokość – 63 cm, szerokość – 28 cm, grubość – 14 cm. Na uwagę w tym przypadku zasługują zdobienia, znajdujące się na dole budki, na których widnieją iglaste drzewa i młyn na wodę. Złoty cyferblat z rzymskimi cyframi jest dobrze widoczny i nie utrudnia odczytania godziny.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że ten dobry i tani zegar z kukułką jest wart zakupu, ponieważ bardzo dobrze prezentuje się w salonie. Poza tym został on wyposażony w specjalny czujnik, który wyłącza kukułkę, kiedy zgasną światła. W ten sposób kukułka nie obudzi nikogo w nocy i jej śpiew nie będzie uciążliwy.


 

 

 

 

Lemnos NY1612NT

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci model o nazwie Lemnos NY1612NT. To zegar ścienny, który zaprojektował Yuichi Nara, czyli światowy autorytet w tworzeniu zegarów. Produkt ten został wykonany ze sklejki i swoim wyglądem przypomina niewielką budkę dla ptaków. Na górze, tuż nad godziną dwunastą, jest specjalny otwór, z którego o pełnej godzinie daje się usłyszeć charakterystyczne kukanie kukułki.

Ze względu na to, że śpiew ptaka regulowany jest dzięki dwustopniowej skali głośności, z pewnością nie będzie on po pewnym czasie męczący dla domowników. Poza tym po zgaszeniu świateł, kukułka wyłącza się automatycznie za sprawą wbudowanego czujnika światła.

Opinie o zegarach z kukułką marki Lemnos w większości przypadków są bardzo pozytywne. Jeśli chodzi o ten model, to konsumenci doceniają w nim przede wszystkim minimalistyczny design, dzięki czemu można go z łatwością dopasować do wnętrza urządzonego nowocześnie.


 

 

 

 

Adler 24009

 

Pod nazwą Adler 24009 skrywa się zegar z kukułką, który można powiesić na ścianie. Posiada on kwarcowy mechanizm, a więc jest on zasilany bateriami. Niemniej stylizowany jest on na klasyczne modele tego typu, dlatego ma obciążniki na łańcuszkach i przypomina wyglądem budkę dla ptaków.

Zegar ten jest bogato zdobiony płaskorzeźbami liści, a na górze przy daszku, znajduje się wyrzeźbiona kukułka. Drewniana obudowa w kolorze orzecha z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom klasyki. Wymiary tego produktu wynoszą: wysokość – 55 cm, szerokość – 25 cm, grubość – 17 cm. O pełnych godzinach z otworu nad godziną 12 wyskakuje kukułka wydająca charakterystyczne dźwięki.

Konsumenci uważają, że jedną z największych zalet tego modelu jest możliwość regulacji głośności kukania. Dzięki temu dźwięki z pewnością nie będą drażniły żadnego z domowników. Ponadto wbudowany został tutaj czujnik, który automatycznie wyłącza kukułkę, kiedy w pomieszczeniu robi się ciemno, co pozwala na spokojny sen.


 

 

 

 

Jaki zegar z kukułką kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zegar z kukułką jest bardzo specyficzny i z pewnością przypadnie on do gustu miłośnikom klasyki. To produkt wahadłowy, który ma wbudowaną kukułkę mechaniczną. Kiedy wskazuje on godzinę, można usłyszeć dźwięki przypominające wołanie tego znanego ptaka. Jedni kochają takie modele, inni ich nienawidzą. Niemniej wciąż są one niezwykle popularne i mogą stanowić doskonałą ozdobę salonu. Dzięki temu poradnikowi przekonasz się, jaki zegar z kukułką wybrać, aby był to model elegancki i jednocześnie funkcjonalny.

Rodzaje zegarów z kukułką

Wśród dostępnych na rynku zegarów z kukułką możemy wyróżnić modele stojące i wiszące. Te pierwsze z pewnością sprawdzą się we wnętrzach o dużym metrażu, które urządzone zostały w stylu vintage lub klasycznym. Mowa tu głównie o wysokich produktach, które często przekraczają 1,5 metra. Są one bardzo efektowne i mogą zrobić duże wrażenie na gościach. Ich wadą może być jednak to, że są one dość wrażliwe na działanie zewnętrznych czynników, takich jak wilgoć. Dlatego też trzeba je ustawiać w taki sposób, aby znajdowały się z daleka od ich źródeł. Na rynku znajdziemy też produkty stojące o niewielkich rozmiarach, mieszczących się np. na półce.

Z kolei urządzenia wiszące zajmują o wiele mniej miejsca. Mogą one doskonale zastąpić stary obraz, poza tym przykuwają uwagę gości odwiedzających nasz dom. Dodatkowo nieco łatwiej jest je dobrać do wystroju wnętrza, także tego nowoczesnego czy urządzonego w stylu minimalistycznym. Możemy je powiesić tak naprawdę w dowolnym miejscu, bo wielkość pomieszczenia nie ma tu zbyt dużego znaczenia. Wadą takich zegarów może być to, że aby je powiesić, należy najpierw wbić w ścianę gwóźdź, co czasami bywa dość kłopotliwe.

 

Kraj pochodzenia

Panuje przekonanie, że najlepszy zegar z kukułką powinien pochodzić ze Schwarzwaldu. To niemiecki region, gdzie tego typu produkty wytwarzane są już od połowy XVIII wieku. Modele pochodzące właśnie stamtąd cechuje niezwykle dobra jakość wykonania i dbałość o najmniejszy szczegół. Mogą one jednak kosztować dość sporo, dlatego jeśli nie możemy pozwolić sobie na taki wydatek, nie warto nadwyrężać nadmiernie domowego budżetu.

Na rynku możemy też znaleźć produkty wytwarzane w innych krajach i najczęściej mają one bardziej współczesną formę. Niektóre z nich są niezwykle oryginalne i kreatywne, a ich twórcy wciąż prześcigają się w pomysłach. To idealny wybór dla osób, które nie znoszą klasyki i preferują bardziej minimalistyczne projekty.

 

Wahadło

Wahadło w zegarze z kukułką odpowiada za równe odmierzanie upływającego czasu. Jest ono jednak dość problematyczne, ponieważ jest bardzo wrażliwe na zmiany temperatury, drgania, a nawet dźwięki o wysokim natężeniu. Dlatego też zazwyczaj ten element musi być zamknięty w szafce, choć w modelach wiszących czasem znajduje się on na zewnątrz. Takie wahadło porusza się zwykle za sprawą sprężyny lub elektromagnesu, ale znajdziemy też takie produkty, gdzie ta część jest poruszana dzięki sile grawitacji.

Wahadło każdego zegara może wyglądać inaczej. W klasycznych modelach stojących przybiera ono postać pręta zakończonego przesuwną soczewką. Niekiedy możemy się jednak natknąć na takie produkty, gdzie widoczne są jedynie obciążniki np. w postaci szyszek na łańcuszkach. Stanowią one siłę napędową zegara, a jednocześnie pełnią funkcję ozdobną.

 

Materiał wykonania

Tradycyjne zegary z kukułką, zarówno te stojące, jak i wiszące, zwykle wykonywano z drewna. Ten materiał nadawał im więcej szlachetności i elegancji. Ponadto drewno jest niezwykle wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Czasami jednak taki drewniany model nie daje się w żaden sposób dopasować do wnętrza. Dlatego też dziś znajdziemy w sklepach zegary wykonane choćby z tworzyw sztucznych. Mogą one wyglądać równie elegancko, a co ważniejsze, także bardziej nowocześnie.

 

Sposób wskazywania godziny – jaki zegar z kukułką jest najlepszy

Najpopularniejsze zegary z kukułką posiadają cyferblat, gdzie znajdują się cyfry arabskie lub rzymskie. Wystarczy szybkie spojrzenie na tarczę, aby przekonać się, która jest godzina. Bardziej oryginalne produkty nie mają oznaczeń w postaci cyfr, dlatego na tarczy znajdują się wyłącznie wskazówki. To bardzo ciekawe i nietypowe rozwiązanie, choć może utrudniać ustalenie dokładnej godziny.

Design

Każdy zegar, także ten z kukułką, powinien dopasować się do stylu, w jakim zostało urządzone pomieszczenie. Dzięki temu uzyskamy spójną całość i nic nie będzie nadmiernie się wyróżniać. Na szczęście dziś mamy tak dużą różnorodność produktów, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Wbrew pozorom antyczny, wysoki zegar stojący może świetnie wyglądać nie tylko w salonie urządzonym w klasycznym stylu. Czasami potrafi on świetnie wpasować się także do nowoczesnego wnętrza. Niekiedy jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i budżet, jakim dysponujemy. Warto więc wypróbować różne możliwości i sprawdzić, która z nich jest najlepsza.

 

Zegary z kukułką w dobrych cenach

Ceny zegarów z kukułką rozpoczynają się od kwoty ok. 100 zł. W tej cenie możemy znaleźć czasami także modele sprzed kilkudziesięciu lat (jednak niekiedy ich mechanizm może wymagać naprawy). Z kolei najdroższe produkty mogą kosztować więcej niż 2000 zł, pochodzą one ze Schwarzwaldu i są bardzo bogato zdobione.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ