Poduszki ortopedyczne do siedzenia ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

Ponieważ coraz więcej osób, także dorosłych, ma problemy z poprawną postawą, warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną. Aby ułatwić Ci znalezienie właściwego modelu, przygotowaliśmy krótkie zestawienie, na którego szczycie znalazł się Sissel Sit Special 2w1. Jest to bardzo miękki i wygodny produkt, który wymusza na nas poprawną pozycję. Powoduje to odciążenie dysków oraz kręgów, co pozwala na zniwelowanie bólów pleców. Poduszka może być stosowana po urazach i operacjach, co potwierdzają przyznane jej atesty. Zalecana jest też osobom, które większość dnia spędzają w pozycji siedzącej, co w wielu przypadkach prowadzi do garbienia się. Model wykonano z dobrych jakościowo materiałów, które są wytrzymałe, przez co nie musisz się martwić o podarcie tkaniny. Znajdująca się we wnętrzu pianka jest bardzo sprężysta. Na kolejnym miejscu w rankingu umieściliśmy Valde S1 Klin. Jest to niewielka poduszka, której kształt został odpowiednio dopasowany do pośladków użytkownika. Dzięki temu bardzo szybko przyjmiesz poprawną pozycję.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Poduszka jest bardzo miękka, więc gwarantuje wygodę podczas siedzenia. Jej kształt szybko dopasowuje się do okolic kości guzicznej. Materiał jest odporny na zsuwanie się, dlatego przez cały czas zachowasz tę samą postawę.

Wady

Pierwsze efekty w zmianie postawy widoczne są dopiero po kilku tygodniach. Należy pamiętać, że korekta złych nawyków to proces długotrwały. Mimo że poduszka jest dyskretna, jej przenoszenie może być niewygodne.

Podsumowanie

Według wielu konsumentów, warto zainwestować w prezentowany produkt. Poduszka pomaga odciążyć kręgi i dyski, więc pomoże w redukcji bólu kręgosłupa. Materiały, z których wykonano model, są elastyczne i wytrzymałe, więc będzie Ci on służył przez wiele lat.

Drugi wybór

Zalety

We wnętrzu modelu znajdują się niewielkie kanaliki. Dzięki nim ma miejsce ciągły ruch powietrza, co znacznie zmniejsza szanse powstania nieprzyjemnego zapachu czy rozwoju bakterii. Poduszka jest również miękka i wygodna.

Wady

Produkt pozbawiony jest zabezpieczeń przed ślizganiem się materiałów. Oznacza to, że po kilku godzinach spędzonych z poduszką w biurze lub samochodzie, będziesz musiał samodzielnie korygować ułożenie ciała. Choć model jest skuteczny, należy go używać kilka tygodni, by odczuć zmianę.

Podsumowanie

Zalety przedmiotu zdecydowanie przewyższają jego wady. Poduszka została wykonana z dobrych gatunkowo materiałów, które odznaczają się nie tylko miękkością, ale również wytrzymałością. Oznacza to, że produkt będzie Ci służył przez wiele lat.

Rozważ też

Zalety

Niewielkie gabaryty produktu umożliwiają zabranie go w dowolne miejsce. Poduszka sprawdzi się zarówno w biurze, jak i podczas prowadzenia samochodu. Model wymusza prawidłowy kąt nachylenia pleców, co wpływa na postawę kręgosłupa.

Wady

Wielu specjalistów poleca model przy zespole lędźwiowo-krzyżowym czy bólach w okolicy kości ogonowej i dyskopatii. Choć poduszka jest bardzo skuteczna, to na widoczne efekty musisz trochę poczekać. Z tego powodu niecierpliwi konsumenci mogą poczuć irytację.

Podsumowanie

Pomimo długiego czasu oczekiwania na znaczącą poprawę, warto zainwestować w tę poduszkę ortopedyczną. Jej regularne używanie sprawi, że wypracujesz pozytywne nawyki. Wszystkie materiały, wykorzystane w produkcji, posiadają niezbędne atesty, więc model jest bezpieczny.

 

 

Najlepsze poduszki ortopedyczne do siedzenia w 2024 roku

 

Poniższy ranking poduszek ortopedycznych do siedzenia powstał po analizie ofert licznych sklepów. Znajdziesz w nim 5 ciekawych modeli, które wykonano z wytrzymałych materiałów.

 

Nasze zalecenia

 

Sissel Sit Special 2w1

 

Poduszka Sissel Sit Special 2w1 to godny polecenia produkt, który pomoże Ci zachować poprawną pozycję w czasie siedzenia. Przedmiot dedykowany jest głównie osobom, które niedawno przeszły operację lub doświadczyły urazu. Specjaliści zachęcają, aby po poduszkę sięgali też konsumenci, którzy swój dzień spędzają w pozycji siedzącej.

Produkt został odpowiednio wyprofilowany, dlatego dopasowuje się do kształtu pośladków. Zapewnia to dużą wygodę. Materiał jest nie tylko miękki, ale też nie przesuwa się. We wnętrzu poduszki znajduje się pianka visco-elastik, która jest bardzo elastyczna. Z kolei welurowa poszewka jest wytrzymała, a co więcej zapewnia odpowiednią wentylacją. W konsekwencji zmniejsza to ryzyko rozwoju bakterii.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup prezentowanego modelu, są z niego bardzo zadowoleni. Poduszka jest dyskretna, dlatego można jej używać nie tylko w domu, ale i w pracy. Regularne stosowanie modelu pomaga zniwelować niekorzystny wpływ, jaki ma siedzący tryb życia na naszą sylwetkę i zdrowie.

Sissel Sit Special 2w1 to poduszka ortopedyczna do siedzenia o wymiarach: 43 cm x 40 cm x 9 cm. Produkt jest dostępny w kolorze granatowym i szarym.

 

Zalety

Pianka visco-elastic: Do wykonania poduszki wykorzystano piankę visco-elastic, która nie jest podatna na zniekształcenia. W związku z tym produkt zachowuje swój początkowy kształt na długi czas. Pianka zapewnia też odpowiednie podparcie ciała.

Przeznaczenie: Prezentowana poduszka ortopedyczna jest polecana dla osób odbywających rehabilitację po urazach czy operacjach. Model może być także używany przez osoby spędzające dużo czasu przed komputerem (np. pracowników biurowych).

Welurowy pokrowiec: Produkt sprzedawany jest w zestawie z welurowym pokrowcem. Istnieje możliwość jego ściągnięcia i wyprania w temperaturze do 40 st. C.

Dobra cyrkulacja powietrza: Materiały, które użyto do produkcji Sissel Sit Special 2w1 gwarantują swobodny przepływ powietrza. Minimalizuje to ryzyko rozwoju bakterii.

Pośladki nie zsuwają się podczas siedzenia: Docenić należy to, że z pośladki nie zsuwają się z poduszki, więc możemy łatwo zachować odpowiednią postawę.

 

Wady

Oczekiwanie na efekty: Część użytkowników przyznaje, że czas oczekiwana na efekty jest nieco długi. Nie jest tak, że już pierwszego dnia korzystania uporamy się z bólem pleców.

 

 

 

 

Valde S1 Klin

 

Model Valde S1 Klin to dobrze wykonana poduszka ortopedyczna do siedzenia. Wyprofilowany kształt produktu jest dopasowany do ułożenia pośladków, przez co wymusza prawidłową pozycję kręgosłupa. Pozwala to zmniejszyć napięcia i uczucie bólu, które pojawia się, gdy spędzamy wiele godzin w pozycji siedzącej. Wymiary produktu są niewielkie (szerokość – 42,7 cm, wysokość – 8 cm i długość – 36 cm), więc możesz go zabrać ze sobą do pracy. Producent zapewnia, że model bez trudu zmieści się na większości krzeseł biurowych.

Powodem, dla którego popularność poduszki jest taka duża, są niewielkie kanaliki. Dzięki nim we wnętrzu produktu ma miejsce ruch powietrza, co zapobiega poceniu się podczas siedzenia. Oznacza to, że przedmiot jest w dużym stopniu zabezpieczony przed przykrym zapachem. Regularne używanie poduszki pomoże Ci zmniejszyć swoją wadę postawy.

Opinie o poduszkach ortopedycznych do siedzenia Valde są bardzo pochlebne. Konsumenci zauważają, że wszystkie modele tej firmy wykonano miękkich materiałów, co daje nam gwarancję wygody. Również stosunek ceny do wykonania produktu jest atrakcyjny.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia Valde S1 Sitta ma wymiary: szerokość – 42,7 cm, wysokość – 8 cm i długość – 36 cm.

 

Zalety

Dobrze dobrany kształt: Model ma odpowiednio wyprofilowany kształt, co oznacza, że użytkownik ma możliwość przyjęcia wygodnej pozycji. Tym samym nawet długie godziny spędzone w pozycji siedzącej nie powodują aż tak dużego zmęczenia.

Drobne kanaliki: Na poduszce znajdują się drobne kanaliki, przez które swobodnie przepływa powietrze. W związku z tym nasze ciało nie poci się zbyt intensywnie, a na powierzchni produktu nie rozwijają się bakterie.

Miękkie wypełnienie: Na komfort użytkowania Valde S1 Sitta wpływa miękkie wypełnienie. Ma ono dobre właściwości i na długo zachowuje swój kształt.

Odporność na uszkodzenia mechaniczne: Test poduszek ortopedycznych do siedzenia wykazał, że prezentowany model cechuje duża wytrzymałość. Materiał wykonania nie ulega uszkodzeniom mechanicznych, takim jak np. przetarcia.

 

Wady

Ciało zsuwa się w trakcie siedzenia: Użytkownicy zauważyli, że ciało lekko zsuwa się z powierzchni modelu, więc co jakiś czas trzeba poprawiać przyjętą pozycję.

 

 

 

 

Reh4Mat Klin KLO-B

 

Zachęcamy do zainwestowania w Reh4Mat Klin KLO-B. Jest to dobra i tania poduszka ortopedyczna do siedzenia, która pomoże Ci uporać się z przewlekłym bólem pleców. Model wymusza na użytkowniku prawidłowe ułożenie kręgosłupa, co zmniejsza napięcie w mięśniach oraz niweluje tarcie między kręgami.

Specjaliści są zdania, że regularne używanie poduszki może niemal całkowicie wyeliminować ból pleców. Wymiary modelu wynoszą: 43 cm x 42 cm x 8,5 cm, więc powinien on pasować do foteli biurowych oraz samochodowych. Tym, co wyróżnia produkt, jest jego specjalistyczny kształt. Oznacza to, że dobrze dopasowuje się do ułożenia ludzkich pośladków. We wnętrzu znajduje się elastyczna pianka, która stanowi podparcie dla kości ogonowej. Z kolei bawełniany pokrowiec gwarantuje swobodny przepływ powietrza.

Wszystkie opinie konsumentów o tym produkcie są pozytywne. Doceniono głównie niewielką cenę oraz stosunek kosztów zakupu do jakości wykonania. Co więcej, poduszka ma niewielkie gabaryty, więc bez trudu zabierzesz ją do pracy.

Reh4Mat KLO-B to dobra poduszka ortopedyczna do siedzenia do 50 zł. Produkt ma wymiary: szerokość – 43 cm, długość – 42 cm i wysokość od 8,5 cm do 2,5 cm.

 

Zalety

Kształt klina: Poduszka ma kształt klina, co wymusza prawidłowy kąt nachylenia pleców w trakcie siedzenia. Osoba, która korzysta z Reh4Mat KLO-B może łatwo zachować odpowiednią pozycję, co ma duży wpływ na ogólne samopoczucie (zmniejsza odczuwalność zmęczenia).

Przeznaczenie: Model jest polecany szerokiemu gronu konsumentów. Na zakup poduszki mogą się zdecydować osoby odczuwające ból w okolicy kości ogonowej czy cierpiące na dyskopatię. Produkt spełni także oczekiwania pracowników biurowych czy kierowców.

Kompaktowe wymiary: Ze względu na to, że model ma niewielkie wymiary możemy go łatwo przenosić. Produkt można zabrać np. na długą podróż samochodem.

 

Wady

Materiał pokrywający poduszkę: Nieliczne osoby twierdzą, że materiał pokrywający poduszkę nie jest idealnie miękki, a w związku z tym może delikatnie podrażniać skórę.

 

 

 

 

Valde S7

 

Praca w siedzącej pozycji może zaowocować wadami postawy, dlatego polecamy zakup Valde S7. Prezentowany model to nowoczesna poduszka ortopedyczna, która swoim kształtem przypomina pierścień. Średnica produktu wynosi 42,5 cm.

Otwór, który znajduje się na środku modelu, zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrze. Oznacza to, że ryzyko rozwoju bakterii jest zmniejszone. Podczas siedzenia, poduszka wymusza na nas przyjęcie prawidłowej pozycji. Następuje wtedy redukcja napięcia w mięśniach oraz zmniejsza się tarcie między kręgami. To z kolei odciąża kręgosłup. Produkt wykonano z dobrej gatunkowo pianki o dużej sprężystości i odpowiednim stopniu twardości. Model jest w pełni antyalergiczny, bezwonny, a co ważniejsze, bezpieczny w używaniu. Zanim trafił na sklepowe półki, model przeszedł liczne testy.

Ze względu na swoje prozdrowotne właściwości, poduszka cieszy się pozytywnymi opiniami konsumentów. Została doceniona przez kobiety po porodach i osoby cierpiące na hemoroidy. Znajdująca się we wnętrzu gąbka równomiernie oddziałuje na nasz kręgosłup i zmusza do poprawnej postawy.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia Valde S7 ma średnicę równą 42,5 cm. Produkt jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych.

 

Zalety

Polecana przez lekarzy: Prezentowana poduszka ortopedyczna jest polecana przez lekarzy. Pozwala to sądzić, że jakość jej wykonania i skuteczność działania są bardzo dobre.

Odpowiednie wymiary: Model ma odpowiednio przemyślane wymiary i kształt. Poduszkę zaprojektowano w ten sposób, aby można było ją umieścić na każdym krześle czy fotelu, a jej przenoszenie nie stanowiło problemu.

Antyalergiczny materiał: Produkt wykonano z antyalergicznych materiałów, które są bezpiecznie dla zdrowia.

 

Wady

Widoczność zabrudzeń: Wybierając jasny kolor poduszki musimy mieć na uwadze to, że pojawiające się na niej zabrudzenia będą bardzo widoczne.

Dla kobiet: Jak przyznaje producent, model został wykonany z myślą o kobietach. Jest on dostosowany do ich anatomii, dlatego może okazać się mniej wygodny dla mężczyzn.

 

 

 

 

Reh4Mat BodyMap A+

 

Osobom, które starają się wrócić do zdrowia po wypadku, polecamy Reh4Mat BODYMAP A+. Jest to poduszka do siedzenia, którą wyposażono w stabilizację miednicy. Może być ona używana przy przykurczu mięśni, odleżynach, chorobach neurologicznych i endoprotezoplastyce stawu biodrowego.

Prezentowany przedmiot wykonano z wytrzymałych materiałów, więc przez długi czas zachowuje on swój kształt. Istnieje jednak możliwość prostego modelowania poduszki, tak by pasowała do naszej miednicy. Poza tym bez trudu zamontujesz produkt w wózku inwalidzkim czy fotelu rehabilitacyjnym. Tym, co wyróżnia poduszkę na rynku, jest duży klin międzyudowy. Dzięki niemu użytkownik na pewno przyjmie poprawną postawę podczas siedzenia. Cały produkt jest w pełni wodoodporny. Nie musisz się martwić, że w jego wnętrzu rozwiną się bakterie.

Wysoka cena spowodowana jest dobrą jakością materiałów, z których wykonano poduszkę. Choć nie jest to tani zakup, model cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Wiele osób w swoich opiniach pochwaliło poduszkę za szybkie działanie.

Reh4Mat BODYMAP A+ to poduszka ortopedyczna do siedzenia dostępna w kilku rozmiarach. W komplecie znajduje się zestaw naprawczy.

 

Zalety

Możliwość montażu taśm stabilizacyjnych: Od spodu poduszki znajduje się specjalne miejsce pozwalające na przytwierdzenie do powierzchni taśm stabilizacyjnych. Pomagają one w ułożeniu pacjenta w bezpiecznej pozycji.

Pianka neoprenowa: Model jest wypełniony grubą, a przy tym miękką i elastyczną pianką neoprenową. Dobrze dopasowuje się ona do ciała użytkownika i nie traci swojej sprężystości.

 

Wady

Pompka ciśnieniowa: Nieliczna grupa użytkowników przyznaje, że znajdująca się w zestawie pompka ciśnieniowa nie jest najlepszej jakości.

Kolory: Produkt jest dostępny w kilku kolorach, jednak trzeba mieć na uwadze to, że stosunkowo szybko tracą one swoją intensywność.

 

 

 

 

Jaką poduszkę ortopedyczną do siedzenia kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Siedzący tryb życia, a do tego niewielkie ilości aktywności fizycznej w połączeniu z innymi czynnikami sprawczymi wpływają na nadmierne obciążenie kręgosłupa i odczuwanie związanych z tym konsekwencji. W momencie, kiedy te są wyjątkowo dotkliwe i długotrwałe, zaczynamy myśleć o tym, by coś z tym zrobić. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam między innymi poduszki ortopedyczne, mające ułatwić skorygowanie postawy i odciążenie poszczególnych partii kręgosłupa. Z naszym poradnikiem dowiesz się o nich czegoś więcej, wybierzesz jedną z nich dla siebie i będziesz się cieszyć dokonanym zakupem.

 

 

Rodzaje – jaką poduszkę ortopedyczną do siedzenia wybrać?

Poduszki ortopedyczne do siedzenia to produkty zaprojektowane z myślą o osobach odczuwających problemy z poszczególnymi partiami kręgosłupa. Wyróżnia się kilka ich typów, które różnią się między sobą sposobem zastosowania i funkcją.

Standardowa forma produktu pozwala na jej wykorzystanie poprzez ułożenie na krześle lub fotelu biurowym. W taki sposób można zachować poprawną pozycję ciała zarówno w domu, jak i w pracy, zapewniając sobie tym samym duży poziom wygody i zapobiegając powstawaniu zwyrodnień. Takie poduszki mają często kształt trójkątnych klinów. Są wykonane z wysokiej jakości pianki o specjalnym profilu. Ich kształt powoduje delikatne przesunięcie miednicy w przód, a tym samym wymuszenie wyprostowanej, anatomicznej pozycji kręgosłupa. Celem tych modeli jest zapobiegnięcie garbieniu się, rozluźnienie mięśni, kręgów oraz krążków międzykręgowych.

Odmianę klasycznej poduszki stanowi model do aktywnego siedzenia, zwany również sensomotorycznym. Poprzez wymuszenie dynamicznego spoczywania na powierzchni produktu wymusza on utrzymywanie optymalnej pozycji kręgosłupa. Tym samym poduszka zapewnia ciągłą pracę mięśni tułowia, odciąża górne partie pleców, rozbudowuje i wzmacnia ich mięśnie.

Istnieją także produkty, które umieszcza się nie na siedzisku, a na oparciu krzesła lub fotela – tak zwane korektory lędźwiowe. Ich zadaniem jest podparcie oraz zmniejszenie napięcia dolnej części kręgosłupa, czyli odcinka lędźwiowego. Dzięki temu użytkownik odczuwa ulgę w okolicy pleców – zmniejsza się poziom bólu.

Wybór jednego z powyższych artykułów należy wyłącznie do użytkownika. Z uwagi na odmienne zastosowanie poduszki należy dopasować do własnych preferencji. Dlatego, jeśli chcesz kupić jedną z nich, pomyśl jakie dolegliwości Cię dręczą i co właściwie chcesz skorygować.

 

Wymiary

Wybierając odpowiedni dla siebie model, często zapominamy o bardzo ważnym kryterium, jakim jest rozmiar poduszki. Należy o tym pamiętać szczególnie w momencie zamawiania określonego produktu w sklepie internetowym. Właściwy dobór wymiarów, dopasowany do własnych gabarytów, może mieć duży wpływ na właściwości korekcyjne i lecznicze danej poduszki.

Zawsze bierz pod uwagę podane przez producenta wymiary. Jeśli nie wiesz jaka poduszka ortopedyczna do siedzenia jest najlepsza, po zastanowieniu się nad odpowiednim rodzajem dopasuj wybrany model do siebie. Zastanów się nad tym, który produkt może okazać się najwygodniejszy i najbardziej efektywny.

 

Poziom twardości poduszki

W pełni profesjonalna poduszka nie może być nadmiernie twarda lub przesadnie miękka. Powinna być na tyle sztywna, by w stabilny sposób utrzymać użytkownika w pozycji docelowej, spełniając tym samym swoją rolę. Utrata twardości w miarę korzystania nie powinna mieć miejsca, podobnie jak nie powinna mieć miejsca utrata kształtu produktu. Najlepsza poduszka ortopedyczna nie odkształci się po krótkotrwałym użytkowaniu – tu musimy zaznaczyć, że im lepsza jej jakość, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że tak się stanie.

 

 

Materiał wykonania

Duże znaczenie dla użytkownika powinno mieć nie tylko to, w jaki sposób wykonana została interesująca go poduszka, ale także materiał, z którego ją wyprodukowano.

Tym, co wydaje się najistotniejsze, jest wypełnienie poduszki ortopedycznej, które decyduje zarówno o trwałości produktu, jak i jego jakości. Najpopularniejszym materiałem spośród tych, które wykorzystuje się przy tworzeniu tego typu produktów, jest pianka poliuretanowa. Określa się ją jako wyjątkowo elastyczną, a tym samym niepodatną na odkształcenia. Innym tworzywem wykorzystywanym do wypchania poduszki ortopedycznej są granulki polistyrenu, których zadaniem jest odwzorowanie kształtów ciała użytkownika. Poprzez przemieszczanie się granulek wewnątrz produktu dochodzi do nadania pożądanej formy, co zwiększa użyteczność modelu i decyduje o jego funkcjonalności.

Nieco mniejsze znaczenie ma zewnętrzna warstwa poduszki. Zdaniem użytkowników najbardziej komfortowa jest wtedy, gdy zastosowane w niej rozwiązania pozwalają na jej zdjęcie celem wyprania. Materiał powinien być jak najbardziej odporny na plamy, otarcia, przedarcia, ponieważ z racji swojej roli będzie na nie narażony. Polecamy wybierać produkty w ciemnych kolorach – są zdecydowanie bardziej wygodne w użytkowaniu i nie wymagają aż tak częstego prania.

 

Poduszki ortopedyczne do siedzenia w dobrych cenach

Koszty zakupu poduszek różnią się w zależności od ich rodzaju, producenta oraz stopnia zaawansowania użytych w nim rozwiązań. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. To, na jaki model zdecyduje się użytkownik, powinno zależeć od stopnia zaawansowania jego problemów związanych z kręgosłupem. Często droższa poduszka wiąże się z zastosowaniem przez producenta rozwiązań o większej skuteczności.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ