Ranking 5 najlepszych kamer CCTV w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Kamera CCTV – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Podstawowym elementem systemu monitoringu jest kamera CCTV. Bez tego urządzenia nie możemy obserwować tego, co dzieje się w domu, na posesji czy innym miejscu, które chcemy na bieżąco podglądać. Jaką kamerę wybrać? W naszym rankingu opisaliśmy godne uwagi sprzęty. Pierwsze miejsce zajmuje model 4World 9212, którego rozdzielczość to 640 pikseli x 480 pikseli. Urządzenie można zamontować wewnątrz budynku oraz na zewnątrz, jest dobrze zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Kamera rejestruje nie tylko obraz, ale i dźwięk. Wyposażono ją w diody podczerwieni pozwalające na swobodną obserwację terenu w nocy. Co więcej, sprzęt jest chroniony hasłem i niepowołane osoby nie mają dostępu do naszych nagrań. Drugi pod względem popularności jest produkt Conceptronic 1/4” CMOS 720P + HDD 2TB. To zestaw do monitoringu, w którym jest 4-kanałowy rejestrator i 4 kamery o rozdzielczości 1280 pikseli x 1024 pikseli. Sprzęt daje możliwość podglądania obrazu na żywo, nie tylko przy pomocy komputera PC czy laptopa, ale także smartfona i tabletu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zestawu można używać zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Kamera nagrywa w kolorze, co pomaga w identyfikowaniu osób. Dzięki trybowi nocnemu monitoring może być prowadzony całą dobę. Zasięg kamery w dzień wynosi aż 100 m, możemy więc dokładnie obserwować, co dzieje się w obejściu.

Wady

Metal, z którego wykonano obudowę kamery nie jest zbyt odporny na działanie czynników zewnętrznych i szybko może zmieniać kolor oraz kruszeć.

Podsumowanie

Model jest wodoszczelny. Zestaw jest zasilany sieciowo. Montaż monitoringu jest bardzo łatwy, dzięki dobrze przygotowanej instrukcji. 8 diod podczerwieni zapewnia dobrej jakości obraz nawet w zupełnej ciemności.

Drugi wybór

Zalety

Producent umieścił w zestawie 4 zupełnie dyskretne kamery. 4-kanałowy rejestrator umożliwia podgląd ze wszystkich urządzeń jednocześnie. Używając darmowego oprogramowania, które również znajdziemy w zestawie, możemy zsynchronizować monitoring z dowolnym komputerem, tabletem lub smartfonem.

Wady

Montaż monitoringu jest skomplikowany ze względu na ilość elementów w zestawie. Chociaż nagrywany materiał jest kompresowany do formatu H.264, trzeba dość często zgrywać zawartość dysku.

Podsumowanie

Kopuła kamer jest odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dzięki wbudowanemu portowi USB możliwe jest tworzenie kopii zapasowych, aktualizowanie oprogramowania i myszy dołączonej do zestawu.

Rozważ też

Zalety

Zasięg kamer na terenie otwartym wynosi aż 150 metrów. Nagrania z urządzeń można obserwować na telewizorze, smartfonie, laptopie lub tablecie. Dzięki oświetleniu podczerwienią możliwe jest nagrywanie materiału również nocą. Z uwagi na stopień ochrony równy IP65 mamy pewność, że wilgoć nie uszkodzi sprzętu.

Wady

System monitoringu może przez moment nie działać prawidłowo, gdy podłączamy do niego dodatkowe kamery. Warto przeprowadzić konfigurację z nowymi kamerami w ciągu dnia.

Podsumowanie

Obraz z monitoringu może być zapisywany na karcie SD o pojemności max. 64 GB. Rozdzielczość obrazu HD wynosi 1280 mpix x 720 mpix. Jest on nagrywany w kolorze, co znacznie ułatwia identyfikację obiektów.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką kamerę CCTV kupić?

 

Jeśli jesteś w przededniu montowania monitoringu w swoim otoczeniu, to zatrzymaj się na naszej stronie przez chwilę. Powiemy Ci tu, jaką kamerę CCTV wybrać. Postaramy się opisać różne kamery, ich cechy, a także powody, dla których powinno się zainwestować w jeden czy drugi model.

 

 

Rodzaje kamer

Rozróżniamy dwa rodzaje kamer telewizji CCTV. Są to modele analogowe i kamery IP. Kamery analogowe to system starszy, ale czasem istnieją przesłanki, aby użyć właśnie ich. Rozdzielczość kamer analogowych nie przekracza w przeliczeniu na piksele, ok. 720 x 576, a częstotliwość odświeżania obrazu 50Hz, czyli 25 pełnych klatek na sekundę. Ale kamery analogowe są głównie wyposażane w matryce CCD, dlatego tak często wybiera się je, gdy konieczna jest praca w nocy, bo lepiej się spisują w takich warunkach od kamer IP.

Natomiast kamery IP charakteryzują się rozdzielczością 5 razy lepszą od analogów, możemy tu całkiem łatwo osiągnąć rozdzielczość HD. Duża rozdzielczość pozwala na wykonanie zoomu cyfrowego bez utraty jakości obrazu. Ponadto kamery IP są zdolne do pokrycia swoim zasięgiem większego obszaru. W przybliżeniu wychodzi to tak, że dwie kamery IP mogą pokryć taki sam obszar, jak trzy kamery analogowe. Ponadto kamerami IP  zarządzamy z poziomu komputera, który nie musi być w miejscu monitoringu, a same dane możemy bez problemu przesyłać.

 

Jaka jest najlepsza kamera CCTV – przetwornik

Przetwornik to serce każdej kamery. Przetwornik zarówno w modelu analogowym, jak i IP może być ten sam. Możemy je podzielić ze względu na rodzaj technologii użytej przy produkcji przetwornika na CCD i CMOS. Przetworniki CCD lepiej sprawdzają się w pracy nocnej, a CMOS charakteryzują się lepszymi parametrami obrazu w dobrym oświetleniu. Od przetwornika zależy kąt widzenia, oraz długości ogniskowej obiektywu. Gdy zastosujemy najbardziej standardowy obiektyw 3,6 i przetwornik 1/3’’ to możemy uzyskać kąt widzenia 67 stopni w poziomie. W monitoringu można też zastosować zmienną ogniskową, która to funkcja pozwala na obserwację od 17 do 90 stopni.

Dobrze jest wiedzieć, że na przykład obiektyw przeznaczony do przetwornika 1/2 cala może także współpracować z przetwornikami o rozmiarach 1/2, 1/3 i 1/4 cala. Natomiast obiektyw do przetwornika 1/4″ nie może współpracować z przetwornikiem 1/3 i 1/2 cala. W nowoczesnych przetwornikach piksele są coraz mniejsze i dzięki temu jest możliwe ich znaczne zagęszczenie na małej powierzchni. A do małych przetworników są potrzebne mniejsze obiektywy.

 

Rozdzielczość, czułość i przetwarzanie

Właściwie dobrana powinna być również rozdzielczość. Im większy obszar kamera na monitorować, tym większy powinna być jej rozdzielczość, aby otrzymany obraz był odpowiednio ostry. Rozdzielczość jest określana zarówno dla pionu, jak i dla poziomu. Rozdzielczość ta jest podawana w liniach telewizyjnych. Spotykane obecnie rozdzielczości wynoszą od około 480 do 700 linii. Przy czym w przypadku kamer dzień/noc rozdzielczość kamery podczas pracy w trybie czarno-białym jest z reguły wyższa, niż podczas pracy w trybie koloru.

Czułość kamery mówi o tym, jak sobie ona radzi w warunkach niedostatecznego oświetlenia, lub w świetle podczerwonym. Czułość jest wyrażana w lux’ach i określa, jakie jest niezbędne, minimalne natężenie światła, aby kamera mogła skutecznie pracować. Związku z tym, im mniejsza ta wartość tym lepszy model wybierzemy. Po zarejestrowaniu przez kamerę obrazu jest on przetwarzany. Głównym zadaniem procesora sygnałowego DSP jest poprawa jakości obrazu oraz zwiększenie funkcjonalności analogowych kamer telewizji przemysłowej. Dzięki niemu mamy dobry współczynnik sygnału do szumu oraz lepsze odtwarzanie barw.

 

 

Podstawowe rodzaje kamer CCTV w dobrych cenach

Możemy wyróżnić kilka rodzajów kamer, które są najbardziej powszechne w użytkowaniu. Pierwszym rodzajem będą stałopozycyjne kamery IP. Kamera taka jest umieszczana w miejscu widocznym dla osób znajdujących się w strefie monitorowanej, kamery takie można łatwo przystosować do miejsca ich pracy.

Kamery kopułkowe – bardzo popularny model o półkolistej obudowie, nadają się do montażu naściennego i sufitowego. Podstawową zaletą użytkową kopułkowych kamer IP jest duża dyskrecja prowadzonego nadzoru wideo (przyciemniana szybka maskująca kierunek prowadzonej obserwacji, niewielkie rozmiary), która sprawia, że urządzenia tego typu rewelacyjnie sprawdzają się w miejscach, w których kamera powinna być praktycznie niezauważalna dla osób obserwowanych.

Kamery obrotowe i szybkoobrotowe są przeznaczone do miejsc o dużym natężeniu ruchu. Można nimi zarządzać w poziomie, pionie i pod kątem nachylenia. Kamery takie oferują zakres obrotu 360 stopni i są przystosowane do pracy ciągłej.

Kamery megapikselowe to urządzenia o rozdzielczości zaczynającej się od 1,3Mpix. Ich szczególną funkcją jest wygenerowanie obrazu pozwalającego na identyfikację osób czy przedmiotów. Takie kamery spełniają dobrze swoje zadanie w monitorowaniu rozległych obszarów, jedna taka kamera potrafi zastąpić 4 kamery sieciowe IP, które mają rozdzielczość VGA. Kamery megapikselowe występują we wszystkich odmianach kamer, jak stałopozycyjne, kopułkowe, obrotowe, szybkoobrotowe, zintegrowane i bezprzewodowe.

Kamery bezprzewodowe IP, to grupa urządzeń, która komunikuje się za pośrednictwem komputerowej sieci bezprzewodowej WLAN. Największą zaletą takich kamer jest ich szybka instalacja, która nie wymaga podłączania przewodów i zarządzanie nimi za pośrednictwem komputera. Taki rodzaj kamer to również wiele odmian obudów i rozmiarów.  

 

 

5 najlepszych kamer CCTV. Opinie w 2024 roku

 

Kontrola nad tym, co się dzieje w otoczeniu naszego domu lub firmy jest dla wielu osób jedynym sposobem aby się uspokoić. Dlatego coraz popularniejsze stają się systemy monitoringu. Szczególnie ciekawą propozycją są kamery CCTV. Aby ułatwić Ci wybór tego typu sprzętu, przygotowaliśmy ten oto ranking najlepszych modeli dostępnych na rynku.

 

1. Kamera IP 4World Bezprzewodowy zestaw do monitoringu 09212

 

Pierwszym produktem, który chcemy Państwu przedstawić jest tubowa kamera CCTV 4World 9212. Sprzęt ten może być używany we wszystkich warunkach atmosferycznych. Wszystko dzięki jego wodoszczelnej obudowie wykonanej z metalu. Model jest także odporny na wszelkie uszkodzenia.

Produkt potrafi rejestrować obraz również w nocy używając do tego podświetlenia diod IR. Idealnie nadaje się do zamontowania na zewnątrz, jak i w pomieszczeniu. Kamera jest bezprzewodowa, co znacznie ułatwi jej przemieszczenie.

Urządzenie jest wyposażone w przetwornik CMOS, który jest montowany w nowoczesnych aparatach wyższej klasy. Rozdzielczość nagrywania obrazu tej kamery wynosi 640 x 480 pikseli. W efekcie możemy być pewni, że nagranie będzie czytelne.

Dodatkowym atutem kamery CCTV 4World 9212 jest wbudowany mikrofon. W zestawie znajdziemy bezprzewodowy odbiornik USB. Produkt jest chroniony hasłem. W efekcie nikt, oprócz użytkowników, nie ma dostępu do nagrań. Ta najlepsza kamera CCTV wyposażona jest w interfejs Wi-Fi. Konsumenci cenią ten sprzęt za jego solidne wykonanie.

Urządzenie 4World 9212 nagrywa obraz w rozdzielczości 640 pikseli x 480 pikseli. To bezprzewodowa, dobra kamera CCTV do 250 zł, której maksymalny zasięg wynosi 100 m.

 

Zalety

Diody podczerwieni: Sprzęt jest wyposażony w diody podczerwieni, dlatego rejestruje obraz nie tylko w dzień, ale również w nocy.

Do użytku na zewnątrz: Kamera jest na tyle użyteczna, że można bez przeszkód zamontować ją wewnątrz budynku, a także na zewnątrz.

Wodoszczelna obudowa: Urządzenie nie ulegnie awarii na skutek działania wilgoci. Ma ono wodoszczelną obudowę wykazującą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Rejestruje dźwięk: Ciekawe jest to, że kamera rejestruje obraz i dźwięk. Ma ona wbudowany mikrofon.

Ochrona hasłem: Nie musimy się martwić, że niepowołane osoby będą miały dostęp do ustawień sprzętu i nagrań. To model chroniony hasłem.

 

Wady

Nie jest obrotowa: Kamera nie jest obrotowa, a jej kąt widzenia wynosi 45 stopni. Jeżeli chcemy obserwować teren o dużej powierzchni, prawdopodobnie koniecznością będzie zamontowanie kilku urządzeń.

 

 

 

 

2. Conceptronic Kamera CCTV 1/4” CMOS 720P zestaw kamer Rejestrator 4 Kanałowy

 

Conceptronic 1/4” CMOS 720P + HDD 2TB to zestaw, w którym są cztery zewnętrzne kamery. Możemy je rozmieścić tak, aby móc obserwować całą posesję. Dołączono do nich 4-kanałowy rejestrator umożliwiający podgląd. Ważne jest to, że sprzęt wykazuje odporność na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych (co wynika z zastosowania obudowy spełniającej standard IP66).

Kamery rejestrują obraz w dzień, jak i w nocy, gdyż mają wbudowane diody podczerwieni o zasięgu do 25 m. Zestaw może niezawodnie działać w temperaturze od -10 st. C do +50 st. C. Kamery nagrywają wideo w bardzo wysokiej rozdzielczości, potem można je skompresować do formatu H.264, aby nie zajmowało dużo miejsca na dysku rejestratora.

Osoby, które zdecydowały się na zakup prezentowanego produktu, twierdzą, że była to słuszna decyzja. Kamery są solidne i działają przez całą dobę, co daje nam poczucie bezpieczeństwa. Możemy na bieżąco podglądać, co dzieje się na posesji przy pomocy laptopa, smartfona, tabletu czy komputera PC.

Zestaw Conceptronic 1/4” CMOS 720P + HDD 2TB składa się z rejestratora obsługującego 4 kanały oraz 4 kamer CCTV. Rozdzielczość rejestrowanego przez nie obrazu to maksymalnie 1280 pikseli x 1024 pikseli.

 

Zalety

Odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne: Sprzęt wykazuje odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak opady deszczu czy mróz. Kamery działają niezawodnie w temperaturze od -10 st. C do +50 st. C.

Możliwość kompresji plików wideo: Nagrane pliki wideo są kompresowane do formatu H.264, w efekcie czego nie zajmują zbyt dużo miejsca na dysku rejestratora i można szybko je przesyłać.

Oprogramowanie do podglądu obrazu: W zestawie jest oprogramowanie umożliwiające podgląd obrazu na żywo w komputerze PC, laptopie, smartfonie oraz tablecie.

Duży zasięg w nocy: Kamery mają po 30 diod podczerwieni i mogą rejestrować obraz po zapadnięciu zmroku. Zasięg sprzętu w nocy to 25 m.

 

Wady

Niekompatybilny ze wszystkimi komputerowymi systemami: Zestaw nie jest kompatybilny ze wszystkimi komputerowymi systemami operacyjnymi, np. Windows 10 czy dowolną wersją Mac OS X.

 

 

 

 

3. Orno System CCTV 4 kanałałowy bezprzewodowy ORMTJE1803

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć urządzenia Orno ORMTJE1803. W komplecie są dwie kamery rejestrujące obraz w kolorze, a także 2-kanałowy rejestrator. Zestaw można obsługiwać przy pomocy pilota lub poprzez aplikację zainstalowaną na smartfonie, ewentualnie tablecie. W razie potrzeby do sprzętu można dokupić dwie dodatkowe kamery.

Zasięg zestawu w otwartym terenie to maksymalnie 150 m. Z uwagi na wbudowane diody IR możemy swobodnie obserwować to, co dzieje się wokół domu również w nocy. Sprzęt ma gniazdo na kartę pamięci. Wymiary kamer to: średnica – 8 cm i głębokość – 10 cm, a rejestratora: szerokość – 10 cm, wysokość – 2,5 cm i głębokość – 8 cm.

Sprzęt jest chwalony za to, że rejestruje obraz w wysokiej rozdzielczości. Na wideo dobrze widoczne są nawet małe detale. Co ciekawe, kamery robią też zdjęcia, mogą zapisywać je w sekwencjach. Urządzenie jest odporne na działanie niskich i wysokich temperatur, od -20 st. C do +50 st. C.

Orno ORMTJE1803 to komplet, w skład którego wchodzi 2-kanałowy rejestrator i 2 kamery. Ich rozdzielczość to 1280 pikseli x 720 pikseli. Zasięg urządzenia w otwartym terenie wynosi do 150 m.

 

Zalety

Wygodna obsługa: Sprzęt możemy obsługiwać na dwa sposoby, a więc przy pomocy pilota (dołączono go do zestawu) lub specjalnej aplikacji. Jest ona dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Kolorowy obraz: Kamery rejestrują obraz w kolorze, dobrze widoczne są niewielkie detale. Mogą one robić także sekwencje zdjęć. Istotne jest to, że urządzenia wyposażono w diody IR, a więc działają niezawodnie również w nocy.

Możliwość rozbudowy systemu: Jeśli dwie znajdujące się w komplecie kamery nam nie wystarczą, możemy swobodnie rozbudować system monitoringu podłączając do niego dwa dodatkowe urządzenia.

 

Wady

Niewyraźny dźwięk na nagraniach: Kamery mają wbudowane mikrofony i mogą rejestrować dźwięk. Jednak nie jest on zbyt dobrej jakości, dlatego nagrane odgłosy nie zawsze są wyraźne.

 

 

 

 

4. Kompletny Zestaw do Monitoringu Gise 5W1 GS-M1004NH-V3

 

Produktem godnym polecenia jest Gise 5W1 GS-M1004NH-V3. Cały zestaw jest przeznaczony do monitorowania średniej wielkości pomieszczeń i terenów. Sprzęt rejestruje obraz zarówno w dzień, jak i w nocy. Bardzo dobrze widać na wideo małe elementy, w nocy widoczność sięga do 20 m. Kąt widzenia urządzenia wynosi 90 stopni, a obiektyw ma ogniskową 2,8 mm.

W tym modelu możemy uzyskać dostęp do podglądu na żywo z kamer za pomocą przeglądarki internetowej. Oprócz tego możliwa jest również zdalna konfiguracja rejestratora poprzez sieć TCP/IP. Urządzenie ma takie funkcje, jak zoom cyfrowy czy tworzenie klipów nagrań. Dzięki złączu USB możemy kopiować i przechowywać pliki z nagrań na dysku lub pendrive’ie. 

Konsumenci wypowiadają się pochlebnie na temat sprzętu. Jedną z zalet modelu jest to, że rejestruje obraz w wysokiej rozdzielczości. Innym dużym atutem jest możliwość pracy kamery z urządzeniami innych producentów. Ponadto do zestawu dołączono dysk o pojemności 1 TB.

Gise 5W1 GS-M1004NH-V3 nagrywa obrazy w dzień i w nocy. Produkt ma złącze USB, dzięki któremu możemy kopiować i przechowywać pliki z nagrań.

 

Zalety 

Instalacja: Podłączenie urządzenia jest stosunkowo proste, nie trzeba do tego pomocy żadnej dodatkowej osoby. Poza tym do zestawu dołączono instrukcję obsługi, która zawiera bardzo rzeczowe polecenia, a tym samym ułatwi całą instalację.

Wyraźny obraz: Kamera oferuje wideo w kolorze w jakości FULL HD, na którym widoczne są nawet najmniejsze detale. Warto zaznaczyć, że obraz jest dobrze widoczny nie tylko w dzień, ale również w nocy. Jest to możliwe za sprawą diod podczerwieni.

Podgląd: Sprzęt umożliwia podgląd na żywo z programu VMS oraz za pomocą przeglądarki internetowej. Oprócz tego mamy dostęp do aplikacji mobilnej, dzięki której możemy podglądać obraz z kamer w dowolnym miejscu z dostępem do internetu.

 

Wady

Zakłócony dźwięk: Kamery rejestrują dźwięki, jednak nagrane odgłosy nie są wyraźne.

Obudowa: Urządzenie ma obudowę w kolorze białym, która pod wpływem działania warunków atmosferycznych, szczególnie słońca, żółknie, co wygląda mało atrakcyjnie.

 

 

 

 

5. Orno System do monitoringu bezprzewodowy CCTV OR-MT-JE-1801

 

Nasz ranking kamer CCTV zamyka Orno ORMTJE1801. Jest to model bezprzewodowy. Zestaw składa się z ultra płaskiego monitora LCD i 2 kamer.

Kamery znajdujące się w komplecie są kolorowe i szerokokątne. Model ma zasięg aż 150 m. Warto tutaj podkreślić, że jest to największy możliwy zasięg w produktach tego typu.

Urządzenie możemy obsługiwać przy pomocy pilota dołączonego do zestawu. Inną opcją będzie ściągnięcie aplikacji na system iOS lub Android, stworzonej specjalnie na potrzeby tego modelu.

Obraz nagrywany jest w jakości HD, czyli w 1280 x 720 pikselach. Za sprawą złącza na kartę SD możemy przechowywać całkiem sporą ilość nagrań. Oprócz tego, mamy możliwość kompresowania MPEG-4, który znajdzie zastosowanie w trzeciej generacji UMTS. Dzięki wejściu VGA możemy podłączyć kamerę do komputera lub telewizora, aby zobaczyć nagranie na większym ekranie.

Produkt wyposażony jest także w cyfrowy kanał radiowy 2,4 GHz. Urządzenie obsługuje 4 kanały wideo. Konsumenci cenią kamerę Orno ORMTJE1801 za jakość nagrań, jakie wykonuje.

Sprzęt Orno ORMTJE1801 to bezprzewodowy system do monitoringu. Składa się on z 4-kanałowego rejestratora i 2 kamer o rozdzielczości 1280 pikseli x 720 pikseli. Zasięg zestawu w otwartym terenie to 150 m.

 

Zalety

Rejestrator z wyświetlaczem: Rejestrator, który znajdziemy w komplecie ma kolorowy wyświetlacz LCD, którego przekątna wynosi 7 cali. Test kamer CCTV pokazał, że możemy swobodnie oglądać na nim obraz rejestrowany przez wszystkie kamery podłączone do systemu.

Łatwa obsługa: Obsługa sprzętu nie jest trudna. Możemy do tego wykorzystać zdalnego pilota sterowania lub tablet i smartfon. Wystarczy zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym specjalną aplikację.

 

Wady

Niewyraźny obraz w nocy: Kamery mają po 24 diody podczerwieni. Według niektórych osób to zbyt mało i czasami rejestrowany w nocy obraz nie do końca jest wyraźny.

Zacinająca się aplikacja: Niekiedy aplikacja na urządzenia mobilne zacina się. Narzekają na to w szczególności posiadacze starszych smartfonów bez mocnego procesora.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Zestaw Cctv KG-5018UVR 13286 + KG-V60SFP4-BG 13423

 

KG-5018UVR 13286 + KG-V60SFP4-BG 13423 to zestaw do monitoringu, w skład którego wchodzi obsługujący 8 kanałów rejestrator oraz 8 kamer nagrywających w rozdzielczości 1920 pikseli x 1080 pikseli (przy 12 kl/s). Sprzęt nagrywa bezpośrednio do pliku przechowywanego na dysku w chmurze. Obraz możemy na bieżąco kontrolować na smartfonie z oprogramowaniem Android lub iOS.

Kamery zostały wyposażone w reflektor podczerwieni o zasięgu do 60 m, co oznacza, że rejestrują obraz po zapadnięciu zmroku. Mają one obudowę w klasie szczelności IP66, więc do środka nie przedostanie się wilgoć. Sprzęt nadaje się do monitorowania prywatnej posesji, parkingu czy zakładu pracy.

Zestaw KG-5018UVR 13286 + KG-V60SFP4-BG 13423 działa niezawodnie, niezależnie choćby od warunków atmosferycznych. Jak twierdzą jego posiadacze, to łatwy w montażu sprzęt. Kamery są solidne i zapewniają bardzo dobrej jakości obraz, na którym doskonale widoczne są drobne szczegóły. W komplecie otrzymujemy elementy potrzebne do podłączenia monitoringu, takie jak szybkozłącza oraz przewody.

Produkt KG-5018UVR 13286 + KG-V60SFP4-BG 13423 to zestaw do monitoringu składający się z 8 kamer i 8-kanałowego rejestratora. Rozdzielczość nagrywanego obrazu to maksymalnie 1920 pikseli x 1080 pikseli. Sprzęt ma zasięg do 60 m (w nocy).

 

Zalety

Solidność: Urządzenia mają obudowy w klasie szczelności IP66. Są one całkowicie szczelne, a więc nie należy się obawiać o to, że do środka przedostanie się kurz czy wilgoć. Kamery można zamontować na zewnątrz.

Niezbędne akcesoria montażowe: Do zestawu dołączono akcesoria umożliwiające zamontowanie całego sprzętu. Są to: przewód o długości 60 m, 8 szybkozłączy, 16 wtyków i łączówka (rozgałęźnik zasilania).

Nagrywanie na dysku w chmurze: Cechą wyróżniającą urządzenie jest nagrywanie bezpośrednio na dysku w chmurze. Nie ma potrzeby podłączania do systemu zewnętrznego nośnika danych, takiego jak karta pamięci.

 

Wady

Nie nagrywają dźwięku: Kamery nie zostały wyposażone w mikrofony, dlatego nagrywają jedynie obraz. Brak dźwięku przeszkadza niektórym użytkownikom.

Długi czas instalacji oprogramowania: Razem ze sprzętem dostajemy oprogramowanie na komputer umożliwiające obsługę systemu. Zainstalowanie go zajmuje bardzo dużo czasu.

 

Samsung SCO-6083RP

 

Trzecim produktem, który chcemy Państwu przedstawić jest tubowa, analogowa kamera CCTV Samsung SCO-6083 RP. Jest to model, który nagrywa obraz w Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Urządzenie jest wyposażone w promienniki IR.

Kamerą możemy sterować nie wychodząc z domu. Wszystko za pomocą kabla koncentrycznego o długości 500 m. Produkt może pracować w ekstremalnych temperaturach ( od -30 st. C aż do 50 st. C).

Model ten wyposażony jest w zoom optyczny 4.3x, co umożliwi nam znaczne przybliżenie małych detali z nagrania. Dzięki technologii DWDR będziemy mogli zidentyfikować obiekty w ciemnych częściach obrazu. Funkcja HLC umożliwi odczytanie nocą tablic rejestracyjnych samochodu z włączonymi światłami. Funkcja BLC z kolei sprawi, że pierwszy plan zostanie rozjaśniony w przypadku jego przyciemnienia i nieczytelności. Wszystkie wspomniane funkcje przyczyniają się do poprawy jakości nagrywanego obrazu.

Urządzenie daje nam też możliwość eliminowania szumów ruchomych i szumów powierzchniowych ruchomych w obrazie. Konsumenci są zadowoleni z jakości, w jakiej kamera wykonuje nagrania.

 

 

4World 07656

 

Kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest 4World 07656.Zestaw zawiera kamerę i odbiornik USB – produkt jest bezprzewodowy. Rozdzielczość nagrywanego obrazu wynosi 640 x 480 pikseli.

Model ma zasięg aż do 100 m, a więc możemy z daleka obserwować, co się dzieje na naszej posesji. Oprócz tego, możemy się temu przyglądać przez Internet. Produkt pozwoli nam także zapisywać zrzuty ekranu. Będą one zapisywane w ogólnodostępnym formacie JPG, a wideo będzie nagrywane w formacie WMV.

Urządzenie posiada matrycę CMOS, która jest dostępna w nowoczesnych aparatach. Model ma także detektor ruchu i 4 kanały wideo z dźwiękiem. Produkt cechuje się wodoodpornością na poziomie IP 55.

Opinie o tych kamerach CCTV są bardzo pochlebne. Model ten jest szczególnie ceniony za łatwy system obsługi.

 

 

Orno AC-0409IR

 

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest kamera kolorowa CCTV AC – 0409 IR. Jest to sprzęt o wymiarach 136 cm x 66 cm x 64 mm. Jego waga wynosi 950 g, jest więc bardzo łatwy do przenoszenia.

Kamera wyposażona jest w aż 36 diod IR, co sprawia, że obraz jest bardzo wyraźny. Jest to produkt cylindryczny, który nagrywa w dzień, a także nie ma problemu, aby nagrywać w dobrej jakości nocą.

Ta dobra i tania kamera CCTV wyposażona jest w obiektyw o zmiennej ogniskowej 4 – 9 mm. Umożliwia to wykonanie ujęć szerokich od 4 mm do 9 mm. Warto podkreślić, że kamera sama dopasuje ogniskową, która będzie potrzebna w danym momencie. Produkt ma rozdzielczość wynoszącą 450 TVL.

Stopień szczelności modelu to IP 67. Oznacza to, że jest całkowicie wodoszczelny. W komplecie otrzymamy także uchwyt z przepustem. Użytkownicy cenią ten model za niską cenę.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ