Fellowes Star+ 150 to bindownica, która była najchętniej wybierana przez konsumentów w 2024 roku. Zastanawiasz się, skąd właściwie to wiemy? Postanowiliśmy przeanalizować trendy zakupowe oraz opinie wydawane przez osoby, które wypróbowały zakupione przez siebie sprzęty. Wspomniany model zyskał najwięcej pozytywnych komentarzy. To bindownica grzebieniowa, która jest polecana do stosowania przede wszystkim w małych biurach, także tych domowych. Ze względu na obustronną dźwignię dziurkowanie dokumentów przebiega sprawnie i bez problemów. Z jej pomocą możemy oprawić dokumenty o dość dużej objętości i odpowiednio zabezpieczyć je przed mechanicznymi zniszczeniami. Udało nam się wyłonić także drugą najlepszą bindownicę, ponieważ ta pierwsza nie każdemu może odpowiadać. Produktem tym jest Argo Wallner S-100, czyli urządzenie nieco bardziej profesjonalne, które z powodzeniem można wykorzystać także w punktach ksero. Jest ono bardzo solidne, wyróżnia się możliwością oprawiania naprawdę obszernych dokumentów. Jeśli to ten model Cię zainteresował, przeczytaj jego bardziej dokładny opis umieszczony na naszej stronie.
Najlepsze bindownice w 2024 roku
Bindownica jest urządzeniem, które przydaje się w każdym biurze czy firmie. Poniższy ranking bindownic przygotowany przez nas uwzględnia wyłącznie urządzenia dobrej jakości, w niewygórowanych cenach.
Nasze zalecenia
Fellowes Star+ 150
Fellowes Star+ 150 to bindownica grzebieniowa, która jest polecana w szczególności niewielkim biurom. Ma ona obustronną dźwignię, która znacznie ułatwia dziurkowanie oraz zmniejsza siłę nacisku, jaka jest potrzebna do przedziurkowania kartek. Urządzenie to jest w stanie przedziurkować jednocześnie do 12 kartek w formacie A4 i umożliwia oprawienie dokumentu o wielkości do 150 kartek. Maksymalna średnica grzbietu wynosi 19 mm.
Produkt wyróżnia się obecnością systemu dziurkowania pionowego. W ten sposób możliwe jest dziurkowanie niezależne i nakładanie dokumentów na grzbiety. Pionowy system ustawienia sprawia, że ten model można z łatwością przechowywać, kiedy nie jest on potrzebny. Znajduje się tutaj miarka wyboru grzbietu, za sprawą której oprawa dokumentów jest łatwiejsza.
Wydawane opinie o bindownicach producenta Fellowes są zazwyczaj pozytywne i nie inaczej jest w przypadku tego konkretnego urządzenia. Cieszy się ono dużą popularnością wśród konsumentów. Doceniają je oni przede wszystkim za łatwość obsługi i obecność szuflady, w której można przechowywać grzbiety.
Argo Wallner S-100
Produkt o nazwie Argo Wallner S-100 jest profesjonalną bindownicą przeznaczoną do intensywnego użytku. Okaże się ona bardzo pomocna w szczególności w dużym biurze lub punkcie ksero. Producent wyposażył ją we wzmocniony mechanizm bindujący. W efekcie można mieć pewność, że posłuży nam ona bardzo długo nawet przy dość intensywnej eksploatacji. Wygodna dźwignia do dziurkowania kartek pozytywnie wpływa na komfort użytkowania sprzętu.
Model ten ma osobną dźwignię do otwierania grzbietów. Umożliwia ona jednoczesne dziurkowanie i nakładanie na grzbiet przedziurkowanych kartek. Znajdziemy tutaj także regulator szerokości marginesu dziurkowania, który ma zakres od 3 mm do 6 mm. Jednorazowo z pomocą tego urządzenia można przedziurkować do 26 kartek, a maksymalna objętość oprawionego dokumentu wynosi do 510 kartek A4.
Konsumenci uznają tę bindownicę za godną polecenia, gdyż jest bardzo funkcjonalna. Ma ona pojemnik na ścinki, a także system wyłączania 21 noży dziurkujących. W ten sposób łatwo można dopasować ilość powstałych dziurek do rozmiaru dokumentu. Ponadto sprzęt ten prezentuje się nowocześnie i elegancko.
Opus Bono Plus
Bindownica Opus Bono Plus to urządzenie uniwersalne, które jest idealne do częstego użytkowania. To produkt do grzbietów plastikowych, który jednocześnie jest w stanie przedziurkować do 15 kartek w formacie A4. Model ten może oprawić dokumenty o objętości do 510 kartek. System wyłączania 21 noży dziurkujących sprawia, że zawsze można dostosować ilość dziurek do danego formatu dokumentu.
Urządzenie ma bardzo profesjonalny charakter. Znajduje się tutaj ogranicznik formatu, jak również regulacja marginesu i miarka maksymalnej ilości dziurkowanych kartek. To sprawia, że ten model bindownicy sprosta nawet bardzo wygórowanym oczekiwaniom. Jego korpus i podstawa zostały wykonane z metalu, co przekłada się na wyjątkową wytrzymałość.
Według konsumentów produkt zasługuje na uwagę głównie ze względu na obecność wskaźnika, który ułatwia wybranie właściwej średnicy grzbietu oraz szerokości marginesu. Dzięki temu nawet początkujące osoby szybko nauczą się prawidłowego sposobu bindowania dokumentów.
Wallner iBind A15
Wallner iBind A15, czyli bindownica grzbietowa, z pewnością przyda się nie tylko w małym, ale także nieco większym biurze. Pozwala ona na oprawę dokumentów o objętości do 450 kartek w formacie A4, a jednorazowo jest ona w stanie przedziurkować do 12 kartek. Poza tym ma ona bardzo wygodną dźwignię do dziurkowania, co poprawia komfort jej użytkowania.
To urządzenie prezentuje się estetycznie i profesjonalnie. Znajdziemy tutaj regulator szerokości marginesu w zakresie od 2 mm do 5 mm. Dzięki niemu możemy dobrać odpowiednią odległość dziurek od brzegu kartki, w zależności od typu dokumentu. Wyposażono je też w specjalny ogranicznik papieru. Ułatwia on precyzyjne ułożenie kartek przeznaczonych do bindowania.
Z opinii konsumentów wynika, że największą zaletą tego produktu jest wygoda i łatwość obsługi. W dziurkowanie i bindowanie nie trzeba wkładać zbyt wiele siły, dlatego każdy powinien sobie z tym poradzić.
Peach Personal Binder PB200-09
Grzebieniowa bindownica Peach Personal Binder PB200-09 na pewno zwróci Twoją uwagę, jeśli zależy Ci na dobrej jakości idącej w parze z rozsądną ceną. Ten model ma niewielkie rozmiary, dlatego sprawdzi się w szczególności w małym biurze. Jednorazowo jest on w stanie oprawić dokument zawierający 50 kartek w formacie A4. Maksymalny rozmiar grzebienia wynosi 12 mm.
Sprzęt ten może jednocześnie przedziurkować do 4 kartek. Mimo, że oprawianie dokumentów odbywa się manualnie, a nie elektrycznie, nie jest to zbyt kłopotliwe. Urządzenie jest bardzo łatwe w użytkowaniu, a dziurkowanie kartek nie wymaga użycia zbyt dużej siły. Model ten waży jedynie 1,23 kg i w razie potrzeby można go swobodnie przenieść w inne miejsce.
Według konsumentów to dobra i tania bindownica, która może posłużyć także do użytku domowego. Nie jest ona zbyt skomplikowana i pozwala szybko oprawić dokumenty. Dla wielu zaletą jest też jej wyróżniająca się kolorystyka, czyli połączenie barwy pomarańczowej i czarnej.
Jaką bindownicę kupić?
Przewodnik zakupowy
Bindownica to urządzenie, które przydaje się przede wszystkim w biurach i punktach ksero. Z jego pomocą możemy szybko i bez problemów oprawić dowolne dokumenty w grzbiety, dzięki czemu prezentują się one bardziej estetycznie i profesjonalnie. Na rynku możemy spotkać kilka rodzajów tego typu produktów, a to może utrudniać podjęcie właściwej decyzji. Prezentowany przez nas poradnik z pewnością podpowie Ci, jaką bindownicę wybrać i na jakie cechy w szczególności należy zwracać uwagę.
Rodzaje bindownic
W zależności od rodzaju stosowanych grzbietów, możemy wyróżnić kilka typów bindownic. W sklepach największą popularnością cieszą się głównie urządzenia grzebieniowe, dzięki którym możemy oprawić dokumenty przy pomocy plastikowego grzbietu. Ich zaletą jest możliwość wymiany kartek nawet po zbindowaniu, niemniej całość nie prezentuje się zbyt efektownie.
Dlatego jeżeli zależy nam na bardziej estetycznym wyglądzie dokumentów, lepiej wybrać bindownicę drutową, termiczną lub spiralową. Ta pierwsza oprawia dokumenty przy pomocy grzbietu drutowego. Urządzenie termiczne oprawia kartki za pomocą okładek z klejem, który pod wpływem wysokiej temperatury rozgrzewa się i łączy dokument w całość. Z kolei produkty spiralowe łączą kartki poprzez specjalne spirale, za sprawą których można je obracać nawet o 360 stopni.
Jeśli mimo wszystko wciąż nie wiemy, jaka bindownica jest najlepsza, dobrym wyborem może być urządzenie grzebieniowo-drutowe. Pozwala ono zarówno na bindowanie grzebieniowe, jak też drutowe, dlatego możemy je wykorzystać na kilka sposobów.
Ilość dziurkowanych kartek
Przy wyborze odpowiedniej bindownicy sprawdzajmy koniecznie, jak dużo kartek jest ona w stanie podziurkować jednocześnie. Podstawowe i najtańsze modele zwykle dziurkują do 10 kartek, dlatego jeżeli zwykle oprawiamy bardziej obszerne dokumenty, będziemy musieli wydać nieco więcej. Lepsze produkty są w stanie zbindować nawet do 100 kartek.
Wielkość dokumentów
Najczęściej podstawowe rodzaje bindownic są w stanie oprawić do 90 kartek. Takie dokumenty są dość duże, ale czasami może się okazać, że urządzenie nie jest wystarczające. Jeśli poświęcimy nieco więcej czasu na poszukiwania możemy trafić na takie produkty, które bindują znacznie większe dokumenty, obejmujące nawet do ok. 400 kartek.
Możliwość regulacji marginesów
Niektóre dostępne na rynku bindownice pozwalają nam na regulację marginesów. W ten sposób możemy swobodnie ustalić odstępy dziurek od brzegów dokumentów. Po oprawieniu będą się one więc nieco lepiej prezentować i będziemy mieć pewność, że możemy z nich swobodnie korzystać, bez konieczności nadmiernego rozkładania kartek.
Sterowanie
Pod względem sterowania można wyróżnić bindownice dźwigowe oraz elektryczne. Pierwszy typ dziurkuje i binduje kartki, jeśli naciśniemy odpowiednią dźwignię. Wymaga to użycia określonej siły i może być bardzo uciążliwe. Tego typu urządzenia nie nadają się do oprawiania obszernych dokumentów. Natomiast bindownice elektryczne są w pełni zautomatyzowane, a ich obsługa nie jest zbyt kłopotliwa. Oprawianie dokumentów odbywa się znacznie szybciej i nie musimy używać siły, dlatego też cieszą się one coraz większą popularnością.
System wyłączania dziurkujących noży
Wiele osób uważa, że najlepsza bindownica powinna być zarówno łatwa w obsłudze, jak również bardzo funkcjonalna. Dlatego też konsumenci często poszukują urządzeń wyposażonych w wiele dodatkowych opcji. Jedną z nich jest system wyłączania dziurkujących noży.
Jego obecność sprawia, że w razie potrzeby można szybko wyłączyć poszczególne noże. W ten sposób możemy oprawić dokumenty o formacie niestandardowym, bez ryzyka dziurkowania w niewłaściwym miejscu. Jeżeli rzeczywiście często mamy do czynienia z dokumentami o rzadko spotykanym formacie, warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model został wyposażony w taki system. Może nam to znacznie ułatwić bindowanie.
Miernik
Kiedy zdecydowaliśmy się na zakup bindownicy, która jest w stanie oprawić dokument zawierający kilkaset kartek, powinniśmy sprawdzić, czy została ona wyposażona w specjalny miernik. Pokazuje on, jaką szerokość grzbietu należy zastosować do konkretnego dokumentu, aby oprawa wyglądała estetycznie i była solidna. To dodatkowa opcja, której nie mają wszystkie urządzenia. Niemniej może się ona przydać w najbardziej niespodziewanym momencie.
Łatwość obsługi
Bindownice, co do zasady nie mają zbyt skomplikowanej obsługi, ale jeżeli będą wymagały od nas użycia naprawdę dużej siły, szybko możemy się do nich zniechęcić. Dlatego zawsze trzeba rozważać wszystkie za i przeciw przed podejściem z produktem do kasy. Jeżeli wybierzemy odpowiedni model, z pewnością szybko nauczymy się odpowiednio bindować dokumenty o różnej wielkości.
Najczęściej wystarczy dobrać odpowiedni grzbiet (pomoże nam w tym specjalna miarka), włożyć kartki do bindownicy i poruszyć dźwignią, aby je podziurkować. Następnie pozostaje nam otworzenie grzbietu dźwignią i nałożenie go na przedziurkowane kartki. Po zwolnieniu dźwigni nasz dokument jest już oprawiony.
Bindownice w dobrych cenach
Bindownice mogą różnić się między sobą ceną, ponieważ wiele zależy nie tylko od samej marki, ale także rodzaju czy sposobu sterowania. Za najtańsze dostępne na rynku urządzenia zapłacimy ok. 100 zł i w tym przedziale cenowym możemy natrafić na produkty wyjątkowo dobrej jakości. Niektóre kosztują znacznie więcej, powyżej 500 zł i zazwyczaj są to bindownice bardziej profesjonalne, mogące oprawić bardzo obszerne dokumenty.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ