Baterie wannowe 3 otworowe ranking  

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Bateria wannowa to produkt, który kupujemy na lata. Nikt nie chce po dwóch latach od generalnego remontu łazienki stanąć przed potrzebą wymiany baterii, bo wcześniej wybrana przestała spełniać swoje funkcje. Dlatego, dla tych, którzy nie lubią żmudnego poszukiwania i porównywania przedstawiamy baterię na lata. Jest to model Tres Cuadro 1.06.161.02. Została ona stworzona dla osób, które szukają czegoś nowego w stylistyce łazienkowej. Ten model zachwyca nas wystylizowanymi liniami, zwartym korpusem i nowoczesnym wzornictwem. Jest to wylewka typu kaskada o zasięgu 161 mm. Słuchawka antical 006.639.01 zapewnia ciśnienie 13 bar i przepływ wody z prędkością 13 litrów na minutę. Słuchawka ta ma wbudowany system usuwania kamienia. Jest to model jednouchwytowy z trzema otworami i dołączonym całym zestawem montażowym w komplecie, oraz kompletem natryskowym. Gdyby jednak model ten nie przypadł Ci do gustu, to sprawdź naszą drugą propozycję Deante Anemon BCZ 013M. Jest to również bardzo wytrzymały model i polecany przez dotychczasowych użytkowników.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt ma ciekawy wygląd, dlatego z pewnością wyróżnia się wśród innych dostępnych na rynku modeli i stanowi prawdziwą ozdobę łazienki. Słuchawka została wyposażona w system antywapienny, który skutecznie chroni przed osadzaniem się kamienia na powierzchni.

Wady

Cena baterii wannowej to ok. 3000 zł. Niewiele osób może sobie pozwolić na zakup takiego sprzętu.

Podsumowanie

W komplecie otrzymujemy zestaw montażowy, dzięki czemu zaraz po rozpakowaniu modelu możemy przystąpić do jego instalacji na wannie. Baterie zrobione są z dobrych jakościowo tworzyw. Są one gładkie i łatwo utrzymać je w czystości.

Drugi wybór

Zalety

Model ten jest stworzony przez polskiego producenta. Kupując baterie, wspieramy naszą gospodarkę. Chromowana powłoka zapewnia nie tylko atrakcyjny wygląd, ale też ułatwia czyszczenie. Perlator do napowietrzania wody znacznie zmniejsza jej zużycie, co pozytywnie wpływa na nasze rachunki.

Wady

Niektóre osoby twierdzą, że jakość wykonania modelu nie jest zbyt dobra. Na powierzchni pojawiają się nieestetycznie wyglądające przebarwienia. Na słuchawce łatwo osadza się kamień.

Podsumowanie

Mimo wad produkt cieszy się popularnością. Tym, co zachęca do zakupu jest jego atrakcyjna cena. Model ma prosty kształt, dlatego będzie pasował do każdej łazienki, bez względu na jej wystrój. Na baterie udzielana jest 7-letnia gwarancja.

Rozważ też

Zalety

Baterie pokryte są chromowaną powłoką. Przez to ładnie się prezentują, a ich czyszczenie nie zabiera dużo czasu. Wystarczy przetrzeć je lekko zwilżoną detergentem szmatką. Model ogranicza zużycie wody, dlatego jest uważany za jeden z bardziej energooszczędnych produktów.

Wady

Przyłączony do słuchawki wąż nie jest solidnie wykonany. W rezultacie po pewnym czasie się niszczy i konieczna jest jego wymiana. Naraża nas to na dodatkowe koszty. Według pewnej grupy osób produkt nie jest zbyt szczelny.

Podsumowanie

Do zestawu dołączone są wszystkie niezbędne w trakcie instalacji elementy. Jak zapewniają konsumenci, montaż baterii nie jest zbyt skomplikowany. Proces ten ułatwia czytelna instrukcja. Produkt nie brudzi się zbyt szybko.

 

 

Najlepsze baterie wannowe 3 otworowe w 2024 roku

 

Poniżej przedstawiamy pięć czołowych baterii wannowych, które cieszą się powodzeniem użytkowników i naszym zdaniem są modelami wartymi zakupu.

 

Nasze zalecenia

 

Tres Cuadro 1.06.161.02

 

Bateria model Tres Cuadro 1.06.161.02 to najwyższa pólka z tego rodzaju sprzętem. Jest to model designerski, przeznaczony dla osób gustujących w najbardziej wyszukanej stylistyce. Doskonale będzie ona pasowała do awangardowych wnętrzy, o wyrazistym, nowoczesnym stylu. Model ten ma doskonale dopracowane szczegóły każdego z trzech elementów, przez które przepływa woda.

Pierwszy z nich, wylewka typu kaskada, daje szeroki strumień wody z maksymalnym przepływem 13 litrów na minutę. Wylewka ta ma zasięg 161 mm. Słuchawka antical, została wyposażona w system antykamieniowy, dzięki czemu sama się oczyszcza z tworzącego się kamienia. W komplecie użytkownik znajdzie pełen zestaw montażowy, umożliwiający natychmiastowe zamontowanie baterii.

Jest to model typu stojącego z powierzchnią chromowaną i dźwignią uruchamiającą strumień wody. A według użytkowników, jest to nie tylko estetyczna bateria, ale także bardzo funkcjonalna. Do tego montaż jej jest raczej prosty i każda domowa złota rączka, będzie to w stanie wykonać samodzielnie, bez pomocy specjalisty.

Tres Cuadro 1.06.161.02 to bateria wannowa 3-otworowa z ceramiczną głowicą. Produkt ma wylewkę typu kaskada, której długość wynosi 164 mm.

 

Zalety

Elegancki wygląd: Prezentowany model jest pokryty chromowaną powłoką. To powoduje, że łatwo można go dopasować do reszty wyposażenia łazienki bez względu na wystrój. Bateria świetnie się prezentuje nawet po dłuższym czasie eksploatacji.

Niezbędne akcesoria w zestawie: W komplecie otrzymujemy wąż prysznicowy, słuchawkę, jak również wężyki przyłączeniowe. Nie musimy kupować wspomnianych elementów osobno i narażać się na dodatkowe koszty. Poza tym nie ma ryzyka, że dokupione akcesoria nie będą dopasowane pod względem designu.

Wytrzymałość: Ze względu na to, że głowica została wykonana z ceramiki bateria wykazuje odporność na uszkodzenia. Co więcej, ten element można z łatwością wyczyścić.

Automatyczny przełącznik: Zastosowanie automatycznego przełącznika pomiędzy wylewką a prysznicem powoduje, że użytkowanie produktu jest niezwykle komfortowe. Nie musimy np. sprawdzać pozycji przełącznika chcąc uniknąć przypadkowego uruchomienia słuchawki prysznicowej.

Łatwy montaż: Wielu konsumentów twierdzi, że bateria jest łatwa w montażu i można to zrobić samodzielnie.

 

Wady

Brak termostatu: Produkt nie ma termostatu, co uniemożliwia utrzymanie stałej, określonej temperatury wody.

 

 

 

 

Deante Anemon BCZ 013M

 

Model Deante Anemon BCZ 013M jest produktem polskiego producenta, firmy Deante. Jest to bateria stojąca, trzyotworowa, z mieszaczem jednouchwytowym. Model został wykończony chromową powłoką. Producent w tym modelu zastosował perlator do napowietrzania wody. Dzięki temu przy używaniu tego modelu znacznie ograniczasz zużycie wody.

W zestawie bateria ma wylewkę o zasięgu 211 mm, a także zestaw natryskowy ze słuchawką prysznicową. Jeśli chodzi o klasę przepływu wody, to producent podaje, że bateria jest zaliczana do klasy A, ale jej przepływ wynosi mniej niż 15 litrów na minutę. Wymiary ceramicznej głowicy wynoszą 35 mm a hałas, jaki emituje ten model nie przekracza 20 dB. Wysokość korpusu baterii mierzy 211 mm.

Według aktualnych użytkowników tego modelu atrakcyjna jest tu funkcjonalność i wytrzymałość baterii. Klienci chwalą też niewygórowaną cenę przy zachowaniu bardzo dobrej jakości modelu. Atrakcyjne dla użytkowników jest również to, że producent udziela 7-mio letniej gwarancji na swój produkt. Jednym słowem jest to dobra i tania bateria wannowa.

Deante Anemon BCZ 013M to dobra bateria wannowa 3-otworowa do 600 zł, którą wyposażono w ceramiczną głowicę o średnicy 35 mm. Wspomniany model pokryto warstwą chromu. Zasięg wylewki wynosi 226 mm.

 

Zalety

Dołączony komplet natryskowy: Do zestawu dołączono wszystkie niezbędne elementy natryskowe. Z tego względu możemy uniknąć konieczności ponownego wyjścia na zakupy w celu znalezienia np. pasującej słuchawki prysznicowej.

Perlator: Bateria ma perlator, który umożliwia zmniejszenie rachunków za wodę. Wypływający z natrysku strumień wody jest optycznie większy i nie musimy całkowicie odkręcać zaworu, oszczędzając tym samym wodę.

Ciche działanie: Hałas generowany przez baterię wynosi mniej niż 20 dB. Oznacza to, że produkt wyjątkowo cicho działa i na pewno nie będziemy przeszkadzać pozostałym domownikom, kiedy zechcemy wziąć kąpiel lub szybki prysznic.

Estetyczne wykończenie: Bateria pięknie się błyszczy i pasuje zarówno do klasycznej, jak i nowoczesnej łazienki.

 

Wady

Brak zabezpieczenia przed poparzeniem: Większość konsumentów narzeka, że produkt nie ma zabezpieczenia przed poparzeniem wodą. Przydaje się ono w szczególności w domach zamieszkiwanych przez dzieci.

 

 

 

 

Ferro Padwa BTP11A

 

Ferro Padwa BTP11A, to bateria wyposażona w ceramiczną głowicę o średnicy 40 mm. Jest to typ baterii trzyotworowej wannowo natryskowej. Jest to model stojący z wylewką, zestawem natryskowym i jednouchwytowym sterowaniem. Długość wyciąganego węża natryskowego wynosi 150 cm. Model ten został wyposażony w perlator oszczędzający zużycie wody, a jednocześnie podający ją w wygodnej, niechlapiącej postaci. Bateria została wykończona powłoką chromową, która jest estetyczna i łatwa w utrzymaniu czystości.

Została ona też wyposażona w zawór zwrotny. Użytkownik znajdzie w wyposażeniu kompletny zestaw węży przyłączeniowych, dzięki czemu można model ten zamontować natychmiast po kupnie, bez poszukiwania elementów montażowych pasujących do zestawu. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu przekazują, że w rankingu baterii wannowych ten model znajduje się wśród bardziej wytrzymałych.

Mamy tu cicho i lekko chodzący regulator ceramiczny, i gdy doda się do tego znakomity wygląd, to jest właśnie podaje opinia klientów. Użytkownicy zwracają jednak uwagę, że producent wymaga założenia filtrów wody na instalację, wtedy bateria jest objęta gwarancją.

Model Ferro Padwa BTP11A ma wylewkę o długości 19 cm i ceramiczną głowicę. Bateria została pokryta chromowaną powłoką.

 

Zalety

Możliwość zmniejszenia zużycia wody: Ponieważ produkt jest wyposażony w perlator po pewnym czasie zauważymy zmniejszenie rachunków za wodę. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekonomiczne, ale również ekologiczne. Bateria jest odpowiednia dla osób, które chcą lepiej zadbać o środowisko naturalne.

Zintegrowany korek automatyczny: Jedną z największych zalet produktu jest zintegrowany korek automatyczny, który jest łatwy w obsłudze i całkowicie szczelny. Wspomniany element umożliwia nam szybkie napełnienie wanny wodą.

Dołączona słuchawka prysznicowa: Do kompletu dołączono dopasowaną słuchawkę prysznicową, a także wąż natryskowy i wężyki przyłączeniowe. To powoduje, że od razu po zakupie możemy zamontować baterię w wyznaczonym miejscu.

 

Wady

Brak możliwości wyciągnięcia wylewki: W tym przypadku nie możemy w razie potrzeby wyciągnąć wylewki, więc trudno jest skierować strumień wody dokładnie tam, gdzie potrzebujemy. Z tego względu może pojawić się kłopot np. w szybkim napełnieniu wiadra czy butelki.

 

 

 

 

Tres Class-Tres 205.161.01

 

Producent baterii s Class-Tres 205.161.01 od 40 lat zajmuje się produkcją armatury łazienkowej. Przez te lata zdołał wypracować styl nowoczesnego designu połączonego z elegancją i wygodą użytkowania. Opisywana bateria to model podtynkowy o powierzchni chromowanej. Jest to model trzyotworowy w skład, którego wchodzi dźwignia sterowania, słuchawka antical, oraz wylewka o długości 22 cm. Słuchawka została wyposażona w specjalny system antykamieniowy, który pozwala na stałe oczyszczanie jej z powstającego kamienia.

Dzięki czemu nigdy nie dojdzie do sytuacji, że otwory słuchawki przestaną być drożne z powodu zapchania kamieniem. Natomiast wylewka posiada areator do napowietrzania wody. Takie rozwiązanie wpływa na zmniejszenie zużycia wody przez użytkowników. Producent zestawu udziela 5 lat gwarancji na szczelność głowicy baterii, natomiast na słuchawki, węże prysznicowe, napowietrzacze i przełączniki ciśnieniowe przyznaje gwarancję na 1 rok.

Opinie o bateriach wannowych przekazują, że bateria bardzo dobrze się spisuje, jest wytrzymała i funkcjonalna. Użytkownicy chwalą słuchawkę prysznicową, na której nie gromadzi się kamień.

Bateria wannowa Tres Class-Tres 205.161.01 ma wylewkę o długości 220 mm. Produkt jest przeznaczony do montażu podtynkowego.

 

Zalety

System antykamienny: Zawarta w komplecie słuchawka prysznicowa została wyposażona w specjalny system antykamienny. Jego obecność sprawia, że na tym elemencie nie pojawia się trudny do usunięcia nalot.

Łatwość dopasowania do łazienki: Z uwagi na chromowane wykończenie opisywany model świetnie wygląda w łazience (bez względu na wystrój i dobrane dodatki).

Szybka regulacja temperatury wody: Tres Class-Tres 205.161.01 to model jednouchwytowy i z tego względu możemy szybko ustawić odpowiednią temperaturę oraz siłę strumienia wody. Tego typu rozwiązanie znacząco wpływa na komfort użytkowania.

 

Wady

Kłopotliwy montaż: Ponieważ bateria wymaga montażu podtynkowego musimy przygotować w ścianie wnękę o odpowiednich wymiarach. Dla wielu użytkowników jest to kłopotliwe.

Nie ma termostatu: Jak twierdzą konsumenci, przez brak termostatu może pojawić się problem z nagłą zmianą temperatury wody podczas kąpieli (np. gdy ktoś z domowników włączy pralkę lub zmywarkę).

 

 

 

 

Hansgrohe Talis S 72417000

 

Bardzo stylowy wygląd ma bateria Hansgrohe Talis S 72417000. Montuje się ją na rant wanny lub na cokół z płytek ceramicznych. Jest to model trzyotworowy, zawierający słuchawkę prysznicową o klasycznym wyglądzie z długą, wygiętą, wylewką z zasięgiem 200 mm i o wysokości 98 mm, a także z dźwignią sterowania. W zestawie klient otrzymuje uchwyt, rozety, oraz wylewkę wannową z przełącznikiem, a także główkę prysznicową Croma Select S 1jet, DN15 (26804400).

Bateria zapewnia przepływ wody na poziomie 22 litrów na minutę i ciśnienie wynoszące 3 bary. Głowica prysznicowa wykonana z ceramiki zapewnia długą żywotność baterii. Model ten jest również wyposażony w termostat, który zapewnia stałą temperaturę wody niezależnie od wahań w sieci.

Według użytkowników tego modelu spisuje się on całkiem dobrze. Model jest trwały i nie ulega awariom, nie ma też żadnych zastrzeżeń dotyczących przepływu wody. Bateria dobrze podaje wodę, jest funkcjonalna i łatwo się ją czyści.

Produkt Hansgrohe Talis S 72417000 to bateria wannowa pokryta warstwą chromu, której wylewka ma zasięg 200 mm. Prezentowany model jest wyposażony w ceramiczny mieszacz.

 

Zalety

Nieskomplikowany montaż: Bateria jest przeznaczona do montażu na brzegu wanny. Ponieważ nie musimy wywiercać otworów w ścianie, ani tworzyć odpowiednio dużej wnęki z pewnością każdemu uda się przymocować produkt.

Łatwe regulowanie temperatury wody: Ceramiczny mieszacz znacząco ułatwia regulowanie temperatury wody. Ma to pozytywny wpływ na wygodę i zadowolenie z użytkowania baterii.

 

Wady

Ryzyko uszkodzenia wanny: Ze względu na konstrukcję produkt jest stosunkowo ciężki. Z tego powodu nie zawsze można go zamontować na wannie. Czasem konieczne jest dokupienie specjalnej, podwieszanej półki.

Nie pasuje do klasycznej łazienki: Bateria doskonale prezentuje się w nowoczesnej i modernistycznej łazience, na co wpływa błyszczące wykończenie i zaokrąglone krawędzie. Niemniej jednak użytkownicy, którzy urządzili pomieszczenie w stylu klasycznym lub vintage, mogą mieć kłopot z dopasowaniem produktu do mebli i akcesoriów.

 

 

 

 

Jaką baterię wannową 3 otworową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Remont łazienki to niełatwa sprawa. Nie dość, że zostajesz pozbawiony wszystkich funkcji higienicznych, to do tego musisz podejmować mnóstwo decyzji, które mają wpływ na późniejsze użytkowanie łazienki. Jednym z problemów jest to, jaką baterię wannową wybrać. Proponujemy swój wybór zacząć od sposobu montażu baterii.

Do wyboru mamy baterię wannową ścienną i stojącą. Tą pierwszą montujemy na ścianie i może to być bateria natynkowa lub podtynkowa. Ten rodzaj jest montowany bezpośrednio do instalacji wychodzącej ze ściany i jest on w całości widoczny. Natomiast bateria podtynkowa jest częściowo w ścianie ukryta i widzimy jedynie wylewkę i mechanizm sterujący. Bateria wannowa stojąca jest montowana na wannie, a do instalacji jest podłączona za pomocą specjalnych wężyków. Z kolei bateria wannowa wolnostojąca to model stojący przy wannie, umocowany najczęściej na podłodze. Jest to model, który stanowi ozdobę łazienki, jednak jego cena na ogół jest wyższa od innych urządzeń.

 

 

Jaka jest najlepsza bateria wannowa?

Gdy już zdecydujemy o sposobie montażu baterii, należy przeglądnąć się poszczególnym modelom, aby wybrać sposób jej działania i ilość funkcji, jakie posiada. Mamy tu do wyboru na przykład baterię z termostatem. Można ją wybrać spośród modeli natynkowych i podtynkowych. Ta bateria pozwala na stałe doprowadzanie wody o tej samej temperaturze, bez względu na zmiany w sieci. Za pomocą dwóch pokręteł regulujemy temperaturę i prędkość przepływu, by cieszyć się stałymi parametrami.

Baterie wannowe trzyotworowe to masywne i ciężkie modele. Posiadają one trzy różne ujścia wody. Składają się na nie standardowa wylewka, słuchawka prysznicowa, a także mieszacz, oraz dowolne, inne ujścia, jakie zaprojektował producent. Zdarzają się baterie nawet z czterema, czy pięcioma ujściami wody.

Chętnie ostatnio kupowane baterie wannowe z deszczownicą pozwalają na mycie ciała pod „strugami deszczu”. Deszczownica jest montowana na specjalnym wysięgniku z możliwością dostosowania wysokości.

Natomiast bateria wannowa wyposażona w perlator to sposób na oszczędność wody. Perlator skutecznie miesza wodę z powietrzem, dzięki czemu jest ona lepiej rozprowadzania i sprawia wrażenie, że jest jej więcej. Baterie takie sprawdzają się w takich wypadkach, gdy chcemy zwracać uwagę za zużycie wody.

A bateria wannowa bezdotykowa posiada specjalnie wbudowaną fotokomórkę, która rejestruje ruchy użytkowania. Gdy umieścimy ręce pod wylewką, zostanie uruchomiony strumień wody. Po odsunięciu rąk strumień wody zostaje zamknięty. Ze względu na takie rozwiązanie tego typu bateria lepiej sprawdza się w umywalkach, niż w wannach, gdzie niejednokrotnie chcemy nalać wodę do wanny przed kąpielą.

 

Najlepsza bateria wannowa – kwestie techniczne

Kolejną kwestią, o jakiej przyjdzie nam zdecydować to, z czego bateria powinna być zbudowana, aby zapewnić sobie trwałość przez lata. Materiałem niezwykle cenionym w armaturze jest mosiądz. Na jego powierzchni nie rozwijają się bakterie i grzyby, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, oraz łatwo się go czyści. Jednak większość dostępnych na rynku modeli oferowanych przez producentów to baterie z wykończeniem chromowanym. Jest to nieco tańsze rozwiązanie od mosiądzu, nieznacznie tylko ustępujące właściwościami mosiężnych baterii.

Elementem, jaki należy sprawdzić w baterii jest jego głowica. To ona jest odpowiedzialna za przeciekanie kranu. Koniecznie wybierz głowice ceramiczną. Również powinieneś mieć świadomość, że szerokość głowicy przekłada się na wielkość strumienia wody, która wypłynie z kranu. I tu przechodzimy do kolejnego parametru, jakim jest przepływ wody. Określa się go w litrach na minutę. Poziom 15 litrów wody na minutę to parametry cechujące dobrą baterię wannową.

Niezwykle istotnym parametrem będzie zasięg wylewki. Nieodpowiedni (zwłaszcza za krótki) znacznie utrudni mycie się pod taką baterią. Najlepiej abyś się przymierzył, w którym miejscu jest dla Ciebie najwygodniej, aby woda wpływała do wanny. Zbyt krótka wylewka może utrudnić mycie, ale też nabranie wody na przykład do miski. Zbyt długa z kolei będzie stanowiła element, o który będziesz się uderzał podczas mycia.

No i oczywiście trzeba rozważyć, czy bateria ma być wyposażona w słuchawkę prysznicową, czy też deszczownicę, czy nie. Nasze doświadczenie podpowiada, aby zaopatrzyć się w minimum słuchawkę, która nie tylko ułatwia mycie się w wannie, ale też mycie samej wanny.

 

 

Baterie wannowe w dobrych cenach

Baterie wannowe można kupić w najróżniejszych cenach. Oczywiście tańsze modele, nie tylko są wykonane z gorszej jakości materiałów, ale też nie zawierają żadnych dodatkowych funkcji. Ale najtańsze modele można już dostać za cenę w okolicach 100 złotych. Baterie stojące o prostej konstrukcji zaczynają się od 200 złotych. Oczywiście im mają więcej funkcji, tym też ich cena powiększa się. Przyjąć można, że bardzo przyzwoitą baterię pod względem funkcji i wykonania możemy dostać w granicach 300 – 600 złotych.

Najdroższe zaś modele, to baterie designerskie, z zacięciem artystycznym i nowatorskim. Można wśród nich znaleźć modele nowoczesne, albo retro, z wieloma funkcjami i precyzyjnie dobranym materiałem wykonania. Takie baterie to koszt nawet 3 tysięcy złotych i nieco więcej. Ale takie modele można idealnie dobrać do wystroju łazienki.

 

Jak zamontować baterię wannową 3 otworową?

 

Skoro wiesz, jaka bateria wannowa 3 otworowa jest polecana do Twojej łazienki, wyjaśnimy Ci, w jaki sposób ją poprawnie zamontować. Poniżej znajdziesz dokładny opis, krok po kroku, samodzielnej wymiany tego sprzętu. Dzięki naszym radom czynność zajmie Ci mniej czasu.

 

 

Co zrobić przed przystąpieniem do montażu?

Pierwszym krokiem w montażu baterii, jest przygotowanie niezbędnych narzędzi. Zaleca się, by zgromadzić wokół siebie klucze nastawne, obcęgi, wkrętaki i klucz rurkowy. Hydraulicy podkreślają, że do dokręcania ozdobnych połączeń, które wykonuje się z chromu, powinno używać się kluczy z nakładkami ochronnymi. Jeśli takich nie masz, poleca się osłonić narzędzie paskiem gumy lub grubej skóry. Dzięki temu nie uszkodzisz połączeń.

 

Montaż baterii wannowej stojącej krok po kroku

Pierwszym krokiem jest przepłukanie instalacji wodociągowej. W tym celu używa się mieszanki wody i sprężonego powietrza, co zdecydowanie skraca czas wykonywanej czynności. Specjaliści zalecają podłączenie pompy w okolicy wodomierza. Pamiętaj, aby przed przepłukaniem instalacji, spuścić całą wodę.

Drugim krokiem jest wywiercenie 3 otworów na brzegu wanny. Pierwszy z nich będzie do wylewki wannowej, drugi do wody zimnej i gorącej, a trzeci to element trzymający baterię prysznicową. Pamiętaj, żeby dokładnie sprawdzić, jakie są zapotrzebowania zakupionego zestawu. Jeśli Twoja wanna jest obudowana i chcesz wykonać otwory na płytach ją odbudowujących, musisz sprawdzić wielkość brzegu, tak aby zmieściły się nakrętki. W przeciwnym razie nie uda Ci się poprawnie zamontować baterii.

Wylewka wannowa zbudowana jest z uchwytu przełącznika, nakrętki kontrolującej, elementów stabilizujących oraz mosiężnego korpusu. Wszystkie te części należy połączyć ze sobą, by potem wpuścić konstrukcję w otwór w wannie. Przy pomocy nakrętek dociskowych stabilizujemy całą wylewkę.

Kolejnym krokiem jest instalacja mieszacza do zimnej i ciepłej wody. Główny korpus należy połączyć z nakładką kwadratową, podkładką amortyzacyjną i dociskającą. Na końcu całość łączymy z prętem montażowym, który ma wystający gwint. Ostatnim krokiem jest wkręcenie elementu dociskowego i dokręcenie całego korpusu do wanny.

Instalując element trzymający wylewkę prysznicową musimy połączyć ją z wężem prysznicowym i uszczelkami gumowymi. Następnie zamocuj podtrzymujący konstrukcję gwint z nakładkami amortyzującymi i dociskającymi. Kolejnym krokiem jest zamontowanie wężyka do wody zimnej i gorącej z uszczelkami. Następnie łączysz wąż z mieszacza z wylewką wannową i niezbędnymi uszczelkami. Ostatnim krokiem jest połączenie konstrukcji z wężem prysznicowym.

 

 

Montaż baterii ściennej

Montując baterie w ścianie trzeba w pierwszej kolejności sprawdzić, czy rozmiar rur i baterii się zgadza. W przeciwnym razie musisz zaniechać montaż lub całkowicie przebudować instalację. Tak naprawdę, w tym momencie kończy się różnica między instalacją baterii ściennych ze stojącymi. Łączenie poszczególnych elementów przebiega tak samo. Zasadniczą różnicą jest ostateczne połączenie baterii z instalacją wodociągową, które wymaga pomocy fachowca.

 

Jak zrobić otwory na wannie?

W poprzednim paragrafie pisaliśmy o konieczności wykonania 3 otworów na wannie. Czynność tę można wykonać samodzielnie, choć najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tego profesjonaliście lub nawet producentowi. Kupując wannę do domu możesz poprosić sklep, by przygotował ją pod instalację baterii 3-otworowej. Czynność zostanie wykonana z dużą ostrożnością, co zminimalizuje ryzyko uszkodzenia powierzchni. Pamiętaj, że jeśli samodzielnie wykonasz dziury możesz stracić gwarancję. Poza tym wycięcie otworów wymaga precyzji, dlatego warto zatrudnić specjalistę. Jeśli jednak sam wytniesz dziury, upewnij się, by nie były zlokalizowane zbyt blisko siebie, bo utrudni to podłączenie poszczególnych elementów baterii.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ