Drzwi prysznicowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.02.23

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, które drzwi prysznicowe zostały uznane za najlepsze w 2023 roku, powinieneś zapoznać się z naszym rankingiem. Na podstawie analizy komentarzy na temat tego typu produktów udało nam się wytypować godne uwagi modele. Na szczycie zestawienia uplasowały się składane drzwi Koło Geo 6 Bifold 90, które doskonale nadają się do montażu w łazience o niewielkim metrażu. Model dobrze pasuje do istniejącej już wnęki w pomieszczeniu. Wykonano go z transparentnego szkła hartowanego o grubości 0,6 cm, dlatego nie jest podatny na stłuczenia. Ważne jest to, że drzwi pokryto specjalną powłoką, która ogranicza powstawanie osadu wapiennego. Nie jest to produkt spełniający Twoje oczekiwania? Być może zainteresuje Cię model zajmujący drugie miejsce – Besco / PMD Duo Slide. On także jest wykonany z przezroczystego szkła. To drzwi przesuwne z chromowanymi profilami i magnetyczną uszczelką, która zapobiega zachlapaniu łazienki w czasie brania prysznica. Atutem produktu jest to, że podczas montażu możesz łatwo poradzić sobie z nierównościami ściany.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Drzwi zostały wykonane ze szkła hartowanego o odpowiedniej grubości, dlatego nie ma ryzyka, że się potłuką w przypadku uderzenia. Model jest pokryty powłoką ograniczającą osadzanie się kamienia i powstawanie trudnych do usunięcia śladów po wodzie.

Wady

Ponieważ szkło jest przezroczyste, niektórzy konsumenci narzekają, że w czasie brania prysznica czują się trochę nieswojo (nie ma możliwości zmiany koloru drzwi).

Podsumowanie

Wysokość produktu wynosi 190 cm, a szerokość – 90 cm. Ponieważ drzwi są składane, bardzo dobrze sprawdzają się w łazience o niewielkim metrażu. Co ważne, wejście może być po prawej lub lewej stronie, zależnie od indywidualnych preferencji. Gwarantuje to komfort użytkowania.

Drugi wybór

Zalety

To model przesuwny z unoszącym go zawiasem, który redukuje hałas podczas otwierania lub zamykania skrzydła. Drzwi wyposażono w magnetyczną uszczelkę, która zapobiega wyciekaniu wody poza kabinę, a więc zachlapaniu pomieszczenia. Materiałem wykonania produktu jest grube szkło hartowane.

Wady

Za wadę drzwi uznaje się trudny montaż. Wiele osób chciało samodzielnie poradzić sobie z tą czynnością, jednak nie wszystkim to się udało. Najlepiej więc poprosić o pomoc fachowca.

Podsumowanie

Z uwagi na elegancko wyglądające, chromowane detale, produkt świetnie pasuje do każdej łazienki i pięknie komponuje się z armaturą. Drzwi mają wysokość 195 cm. Model można zamontować we wnęce, niwelując przy tym nierówności ściany w zakresie od 88 cm do 91,5 cm.

Rozważ też

Zalety

Drzwi można zamontować na kilka sposobów, a więc nie tylko z dopasowanym brodzikiem, ale również bezpośrednio na posadzce. Sami możemy zdecydować o kierunku otwierania skrzydła. Poza tym model ma efektownie wyglądające, chromowane profile.

Wady

Mycie szklanych skrzydeł zajmuje bardzo dużo czasu. Wynika to z braku specjalnej powłoki, która zapobiegałaby powstawaniu śladów po wodzie, a także kłopotliwego do usunięcia osadu wapiennego.

Podsumowanie

Model ma wysokość 195 cm, jego szerokość wynosi 70 cm. Można go dopasować do nieco węższej wnęki, o szerokości do 66 cm (pozwala na to regulacja). Materiałem wykonania drzwi jest transparentne szkło hartowane o grubości 0,6 cm.

 

 

Najlepsze drzwi prysznicowe w 2023 roku

 

Jesteś na etapie urządzania lub remontowania łazienki i wyboru elementów wyposażenia? Koniecznie przeczytaj także ranking drzwi prysznicowych. W zestawieniu znalazło się kilka solidnych i eleganckich modeli, więc z pewnością znajdziesz produkt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

 

Nasze zalecenia

 

Koło Geo 6 Bifold 90

 

Drzwi Koło Geo 6 Bifold 90 są przystosowane do montażu we wnęce i skompletowania z boczną ścianką. Ich materiałem wykonania jest przezroczyste szkło o grubości 0,6 cm, które nie jest podatne na stłuczenia. Srebrne, połyskujące profile dodają elegancji.

Z uwagi na to, że są to drzwi składane, bardzo dobrze pasują do łazienki o niewielkim metrażu. Wymiary produktu to: wysokość – 190 cm, szerokość – 90 cm i szerokość wejścia – 51,5 cm. Szkło zostało pokryte specjalną powłoką ułatwiającą jego czyszczenie.

Osoby, które zdecydowały się na zakup prezentowanego modelu, chwalą go za solidność oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Dodatkowym atutem produktu jest to, że istnieje możliwość montażu z wejściem po prawej lub po lewej stronie, czyli tak, jak nam bardziej pasuje.

 

 

 

 

Besco / PMD Duo Slide

 

Model Besco / PMD Duo Slide bardzo dobrze pasuje do każdej łazienki, niezależnie od wystroju. Wszystko ze względu na prosty i jednocześnie efektowny design. Drzwi zostały wykonane z transparentnego szkła hartowanego. Jego grubość wynosi 0,6 cm.

Produkt ma wymiary: 195 cm x 120 cm. Z uwagi na zastosowanie regulacji przyściennej, podczas montażu modelu możliwe jest zniwelowanie nierówności ściany w zakresie od 88 cm do 91,5 cm. To drzwi przesuwne ze specjalnym, unoszącym je zawiasem, który redukuje hałas w czasie ich otwierania i zamykania. Magnetyczna uszczelka gwarantuje szczelność i brak ryzyka wycieku wody na zewnątrz kabiny.

Drzwi cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów, na co wpływa m.in. możliwość wyboru kierunku ich otwierania. Wykorzystane do ich produkcji szkło hartowane ma odpowiednią grubość, w efekcie czego nie jest podatne na stłuczenia. Poza tym model można z łatwością dopasować do wnęki w łazience. Wiele osób podkreśla, że chromowane profile pięknie się błyszczą i świetnie współgrają z armaturą w pomieszczeniu.

 

 

 

 

Kerra UNIKA 70

 

Chcielibyśmy zaprezentować Kerra UNIKA 70 – dobre i tanie drzwi prysznicowe, które wykonano z przezroczystego szkła hartowanego o grubości 0,6 mm. Z tego względu są one wytrzymałe. Przedstawiony model nadaje się do montażu bezpośrednio na posadzce, można też do niego z łatwością dobrać brodzik.

Jedną z zalet produktu jest to, że skrzydło może otwierać się na lewą lub prawą stronę, sami o tym decydujemy. Zwiększa to komfort użytkowania i pozwala na lepsze dopasowanie modelu do swojej łazienki. Drzwi mają wymiary: wysokość – 195 cm i szerokość – 70 cm. Regulacja szerokości w zakresie do 4 cm umożliwia dopasowanie ich do wnęki o szerokości od 66 cm do 70 cm.

Posiadacze produktu szczególną uwagę zwrócili na aluminiowe, pokryte chromowaną powłoką profile, które estetycznie się prezentują. Świetnie pasują one do przezroczystego szkła. Drzwi zostały docenione również za to, że wygodnie się je otwiera (to model uchylny). Poza tym można je połączyć ze szklanymi ściankami UNI, aby zbudować taką kabinę prysznicową, o jakiej marzyliśmy.

 

 

 

 

Roca Capital 100×195

 

W rankingu nie mogliśmy pominąć produktu Roca Capital 100×195. To drzwi składane, dlatego idealnie nadają się do łazienki o niewielkim metrażu, gdzie liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Zostały one wykonane ze szkła hartowanego o grubości 0,6 cm, które jest transparentne.

Mycie drzwi nie sprawi nam żadnych trudności, ponieważ pokryto je powłoką Maxi Clean. To oznacza, że na szkle nie powinien osadzać się kamień ani inne, trudne do pozbycia się zanieczyszczenia. Opisywany model ma wymiary: wysokość – 195 cm, szerokość – regulowana od 97,5 cm do 100,5 cm oraz szerokość wejścia – 88,1 cm. Profile wykonano z aluminium i pokryto warstwą połyskującego chromu.

Model marki Roca ma zawias rurowy podnoszony przy otwieraniu, dlatego podczas wchodzenia pod prysznic nie będziemy hałasować. Drzwi zebrały wiele pochlebnych komentarzy, gdyż można je zamontować na kilka sposobów, np. ze stałą ścianką lub na posadzce, bez brodzika. Dobrej jakości uszczelki zapobiegają zachlapaniu łazienki podczas brania prysznica.

 

 

 

 

Radaway Eos DWS 140

 

Radaway Eos DWS 140 to drzwi z przezroczystego szkła hartowanego, którego grubość wynosi 0,6 cm. Otwierają się one wahadłowo (do wewnątrz i na zewnątrz) i co ważne, nie powstaje przy tym hałas. Jest to możliwe ze względu na mechanizm unoszący i opuszczający skrzydło. Wymiary produktu to: wysokość – 197 cm i szerokość – regulowana w zakresie od 139 cm do 141 cm.

System profili ściennych pozwala na łatwe zniwelowanie krzywizny ściany, nawet do 1 cm. Szkło zostało pokryte powłoką Easy Clean, dlatego mycie drzwi nie zajmuje dużo czasu. Z tego względu kabina prysznicowa zawsze będzie czysta i lśniąca. W zestawie znajduje się uszczelka magnetyczna zapobiegająca zachlapaniu łazienki podczas brania prysznica.

Osoby publikujące opinie o drzwiach prysznicowych Radaway uważają, że model Eos DWS 140 jest godny uwagi. W razie konieczności możemy zamówić do niego inne uchwyty lub zmienić kolor szkła z transparentnego na satynowy, grafitowy bądź brązowy. To sprawia, że można idealnie dopasować drzwi do wystroju łazienki.

 

 

 

 

Omnires Manhattan ADP10X LUX

 

Model uchylny Omnires Manhattan ADP10X LUX daje możliwość zamontowania w taki sposób, aby wejście było z lewej lub prawej strony, zależnie od naszych preferencji. Materiałem wykonania produktu jest szkło hartowane o grubości 0,6 cm, które jest przezroczyste. Pokryto je dodatkowo powłoką 3M ograniczającą osadzanie się kamienia i powstawanie śladów po wodzie.

Drzwi wyposażono w chromowane wsporniki i zawiasy, a także w magnetyczną uszczelkę gwarantującą szczelność. To elegancko wyglądający model o wymiarach: wysokość – 195 cm i szerokość wejścia – 65 cm.

Drzwi są solidne i nie trzeba się obawiać, że potłuką się w przypadku mocnego uderzenia. Z tego względu model wyróżnia się bezpieczeństwem, a także komfortem użytkowania. To dobry wybór do dużej łazienki.

 

 

 

 

Castorama Cooke&Lewis Beloya 120

 

Gdyby w zestawieniu zabrakło drzwi Castorama Cooke&Lewis Beloya 120, nie byłoby ono kompletne. Drzwi wykonano z zapewniającego bezpieczeństwo szkła hartowanego o grubości 0,8 cm, niepodatnego na stłuczenia. Wymiary produktu to: wysokość – 195 cm oraz szerokość – 120 cm (w razie potrzeby możemy wybrać węższy model, o szerokości 90 cm lub 80 cm).

Profile przy drzwiach są wykonane z aluminium, a ponieważ pokryto je chromem, efektownie się błyszczą. To model składany, dlatego nie należy się martwić, że będzie znacząco ograniczał wolną przestrzeń w niewielkiej łazience. Szkło pokryto powłoką ograniczającą powstawanie osadu wapiennego.

Łatwość w utrzymaniu czystości to nie jedyna zaleta drzwi. Osoby, które zamontowały je w swojej łazience, twierdzą, że są to wyjątkowo solidne drzwi. Poza tym prezentowany model można szybko zamontować przy ścianie, nie jest do tego potrzebny silikon. Z tego względu sami możemy zainstalować kabinę prysznicową, bez potrzeby korzystania z pomocy fachowca.

 

 

 

 

Jakie drzwi prysznicowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Drzwi są ważnym elementem budowy kabiny prysznicowej. Biorąc pod uwagę to, że na rynku znajdziemy wiele różnych produktów, dokonanie wyboru nie zawsze jest proste. Chcemy ułatwić Ci zakup, dlatego przygotowaliśmy poradnik. Po jego lekturze z pewnością łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.

 

 

Wymiary

Jedną z najważniejszych kwestii pomocnych w zdecydowaniu, jakie drzwi prysznicowe są najlepsze do naszej łazienki, są ich wymiary. Istotną rolę odgrywa w szczególności wysokość, która przeważnie wynosi 190 cm lub 195 cm. Są też nieco wyższe modele – 197 cm. Uwagę należy zwrócić również na szerokość produktu. Mieści się ona w zakresie od 70 cm do ok. 120 cm. Niektórym osobom niełatwo jest dobrać drzwi, które zajmą całą frontową ścianę kabiny. W razie konieczności możemy poszukać modelu z regulacją szerokości lub takiego robionego na wymiar. Wówczas nie trzeba się obawiać, że drzwi nie będą dobrze dopasowane.

 

Sposób zamykania

Pod względem sposobu zamykania możemy zaklasyfikować drzwi prysznicowe do trzech grup:

uchylne – są najbardziej popularne, gdyż to klasyczne rozwiązanie. W tym przypadku zawiasy zazwyczaj są po jednej stronie, otwieranie skrzydła przeważnie nie stanowi żadnego problemu. Jednak jest to dobry wybór głównie do dużych łazienek, gdzie jest wystarczająco dużo przestrzeni. Otwierające się na zewnątrz drzwi wymagają sporo wolnego miejsca, a o to w pomieszczeniu o niewielkim metrażu bardzo trudno. Czasami mówi się też, że modele uchylne nie są zbyt trwałe, co wynika m.in. ze znacznego ciężaru skrzydła;

łamane – umożliwiają uzyskanie szerszego otworu wejściowego do kabiny, a ponadto nie wymagają dużo wolnej przestrzeni w łazience. Z tego względu łamane modele są najczęściej wybierane do małych pomieszczeń. Decydując się na bardzo tani produkt, trzeba liczyć się z tym, że po dłuższym czasie użytkowania skrzydło nie będzie się składać z taką łatwością, jak na początku;

przesuwne – nie zajmują miejsca poza obrębem kabiny prysznicowej, dlatego także nadają się do montażu w małej łazience. Jedną z istotniejszych wad tego typu produktów jest stosunkowo trudny montaż. Składają się one zwykle z trzech paneli, które muszą być precyzyjnie zamontowane, aby można było swobodnie wchodzić i wychodzić spod prysznica.

Warto wspomnieć również o drzwiach wnękowych, które swoją konstrukcją nie różnią się za bardzo od tych uchylnych. Mają one nieco inaczej zamontowane zawiasy, w efekcie czego można je bezpiecznie i bez problemu zainstalować w trudno dostępnym miejscu. Modele wnękowe można znaleźć głównie w łazienkach, w których otwieranie zwykłych drzwi uchylnych mogłoby grozić ich stłuczeniem.

 

Materiał – jakie drzwi prysznicowe wybrać?

Żeby drzwi prysznicowe były bezpieczne w użytkowaniu, muszą być wykonane z solidnego, odpornego na stłuczenia materiału. Jest nim szkło hartowane, wyróżniające się trwałością oraz brakiem podatności na działanie wysokich temperatur. Jego grubość przeważnie wynosi 0,6 cm, ale są też drzwi wykonane z nieco grubszego, 0,8 cm szkła. Nawet jeżeli przypadkowo stłuczemy skrzydło, to ryzyko, że się skaleczymy, jest zmniejszone do minimum. Wszystko ze względu na to, że szkło hartowane rozbija się wiele drobnych i co ważniejsze, nieostrych kawałeczków. Możemy więc je bezpiecznie posprzątać.

Do produkcji drzwi prysznicowych wykorzystuje się też poliwęglan. Jest mniej trwały od hartowanego szkła, ale też lżejszy. Na takim modelu znacznie szybciej pojawiają się drobne zarysowania, jednak bardzo trudno jest go rozbić.

 

Kolor

Najczęściej drzwi do prysznica są przezroczyste, a więc wszystko przez nie doskonale widać. Jeżeli chcemy zachować więcej prywatności pod prysznicem, z łatwością znajdziemy mniej transparentny model. Wielu producentów oferuje drzwi satynowe, brązowe, niebieskie czy grafitowe, choć nierzadko okazują się nieco droższe niż przezroczyste.

 

Łatwe mycie

Wielu z nas nie lubi myć wnętrza kabiny prysznicowej i samych drzwi, ale trzeba to robić regularnie, aby zachować czystość w łazience. Chcąc nieco ułatwić sobie tę czynność, należy poszukać modelu pokrytego specjalną powłoką, ograniczającą powstawanie śladów po wodzie czy wapiennego osadu. Mycie tak zabezpieczonego szkła nie zajmuje dużo czasu i nie jest męczące.

 

Szczelność

Jeśli nie chcemy podczas kąpieli zachlapać całej łazienki, należy kupić drzwi wyposażone w magnetyczną uszczelkę. Skutecznie zapobiega ona przedostawaniu się wody poza kabinę. To oznacza, że po wzięciu prysznica nie musimy dodatkowo wycierać podłogi.

 

 

Detale

Robiąc zakupy, trzeba przyjrzeć się każdym, nawet najmniejszym detalom. To pomoże nam znaleźć drzwi, które są nie tylko wytrzymałe, ale również eleganckie i dzięki temu będą doskonale pasować do wystroju łazienki. Najważniejsze są profile, zwykle wykonuje się je z aluminium. Jeżeli będą one pokryte chromowaną powłoką, wówczas będą pięknie się błyszczeć. Nierzadko chromem pokrywa się również same zawiasy i uchwyty, aby wszystkie detale ładnie komponowały się z łazienkową armaturą.

 

Montaż

Drzwi do kabiny możemy zamontować samodzielnie, gdyż często nie potrzebujemy do tego silikonu ani innych specjalnych preparatów. Modele przystosowane do montażu we wnęce są regulowane i pozwalają na montaż mimo krzywizny ściany, a więc będą idealnie dopasowane. Co więcej, najlepsze drzwi prysznicowe dają nam możliwość samodzielnego decydowania o kierunku otwierania skrzydła, aby zagwarantować komfort użytkowania.

 

Drzwi prysznicowe w dobrych cenach

Nie zawsze zakup drzwi prysznicowych wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Są modele kosztujące mniej niż 1000 zł, które ładnie się prezentują i nie są podatne na stłuczenia. Jednak chcąc zamontować w kabinie model oferowany przez renomowanego producenta, musimy nieco zwiększyć swój budżet. Produkty znanych marek kosztują często ponad 1500 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ