Ranking 6 najlepszych atrap kamery w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Atrapa kamery – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Aby zniechęcić potencjalnych włamywaczy lub sklepowych złodziei, nie trzeba inwestować w profesjonalny sprzęt do monitoringu. Często wystarczy jedynie atrapa urządzenia, której sama obecność zniechęca do kradzieży i niszczenia mienia. Jeżeli szukasz realistycznej imitacji sprzętu do monitoringu, dobrym wyborem będzie atrapa kamery ruchoma z sensorem ruchu LED. Produkt przypomina prawdziwe urządzenie, wykorzystywane w halach przemysłowych. Dodatkowy czujnik ruchu porusza kamerą w zakresie 45 stopni. Dzięki temu sprzęt sprawia wrażenie prawdziwego monitoringu. Model przeznaczony jest do pomieszczeń zamkniętych, jeśli więc szukasz atrapy kamery na zewnątrz, warto rozważyć zakup produktu Eura-Tech AK-03B3. Oprócz obudowy wytrzymałej na działanie warunków atmosferycznych sprzęt ma łatwy system instalacji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Atrapę kamery wyposażono w diodę, która nieustannie miga, zwracając uwagę przechodzących obok osób. Czujnik ruchu steruje urządzeniem, obracając je nawet o 45 stopni. Kamerę montuje się za pomocą kołków montażowych, zakres pracy obiektywu można dowolnie ustawiać specjalną głowicą.

Wady

Atrapa kamery nie jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz lub wiatr, dlatego stosuje się ją wyłącznie wewnątrz pomieszczeń. Nie sprawdza się więc do ochrony posesji i otoczenia budynku.

Podsumowanie

Atrapa kamery z czujnikiem ruchu skutecznie zniechęca potencjalnych złodziei. Po uruchomieniu imituje skanowanie pomieszczenia. Zamontowana na obudowie dioda sprawia wrażenie, że urządzenie nieustannie monitoruje otoczenie. Dzięki temu skutecznie odstrasza i zniechęca włamywaczy i wandali.

Drugi wybór

Zalety

Atrapa kamery Eura-Tech ma obudowę odporną na działanie czynników atmosferycznych. Migająca dioda LED stwarza wrażenie, że urządzenie jest częścią prawdziwego monitoringu. Realistyczny wygląd zapewnia obudowa wzorowana na kamerach CCTV. Atrapę montuje się za pomocą dołączonych śrub montażowych.

Wady

Atrapa kamery zasilana jest jedynie dwoma bateriami typu AA, dlatego nieustannie działająca dioda LED szybko je rozładowuje. Baterie trzeba wymieniać maksymalnie co dwa miesiące, trzeba więc ciągle o tym pamiętać.

Podsumowanie

Atrapa kamery z migającą diodą LED skutecznie odstrasza potencjalnych włamywaczy. Można zamontować ją w dowolnym miejscu na zewnątrz, dzięki czemu dobrze chroni posesję i otoczenie domu lub budynku przemysłowego. Obudowa wzorowana na prawdziwych kamerach nadaje atrapie realistycznego wyglądu.

Rozważ też

Zalety

Atrapa kamery przemysłowej sprawdza się zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Jej obudowa jest wodoodporna. Sprzęt działa w temperaturze od -10 stopni do 50 stopni Celsjusza. Migające światło nadaje atrapie realistycznego wyglądu, dzięki czemu skutecznie odstrasza potencjalnych włamywaczy.

Wady

Małe wymiary atrapy kamery w połączeniu z białym kolorem obudowy sprawiają, że urządzenie jest mało widoczne w dużym i wysokim pomieszczeniu. W efekcie również migające światło w ciągu dnia pozostaje niezauważone.

Podsumowanie

Atrapa kamery z migającą diodą sprawdzi się zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, dzięki czemu pomoże uchronić budynek przed włamaniem. Wodoodporna obudowa i odporność na niskie i wysokie temperatury zapewniają ochronę sprzętu przed działaniem czynników atmosferycznych.

 

 

6 najlepszych atrap kamery. Opinie w 2024 roku

 

Jeżeli chcesz poprawić bezpieczeństwo swojego domu lub firmy, nie musisz wydawać dużych sum na profesjonalny sprzęt do monitorowania otoczenia. Wystarczy tańsza atrapa kamery, która wygląda bardzo realistycznie. Pomoże odstraszyć osoby, które chciałyby zniszczyć posesję lub włamać się do budynku. Nasz ranking atrap kamery pomoże Ci znaleźć odpowiedni model dla Twoich potrzeb.

 

Atrapa kamery z czujnikiem ruchu

 

1. Atrapa Kamery Ruchoma z Sensorem Ruchu LED

 

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje biuro lub halę przemysłową przed kradzieżą, warto zainwestować w atrapę kamery z sensorem ruchu LED. Skonstruowano ją tak, aby, jak najbardziej przypominała prawdziwy sprzęt do monitorowania. Na obudowie znajduje się migająca dioda, która sprawia, że model wygląda bardzo realistycznie. Wymiary urządzenia wynoszą: 15,5 cm długości, 7 cm szerokości i 22,2 cm wysokości. Na obudowie umieszczono antenę i imitację zmiennoogniskowego obiektywu.

Model ma wbudowany czujnik ruchu, który uaktywnia się, gdy ktoś znajduje się w pobliżu. Mechanizm porusza obiektywem w zakresie 45 stopni. Atrapa kamery z czujnikiem ruchu jest łatwa w montażu. Producent dołączył do zestawu kołki montażowe, które wystarczy umieścić w ścianie. Urządzenie zasilane jest trzema bateriami typu AA. Ustawienie obiektywu można dowolnie zmieniać, dzięki zastosowaniu ruchomej głowicy kulowej.

Właściciele małych i dużych firm podkreślają, że atrapa kamery z czujnikiem ruchu zmniejsza prawdopodobieństwo włamania. Model jest realistyczny, wykonano go z dbałością o detale, co zapewnia skuteczność w odstraszaniu potencjalnych złodziei i wandali.

 

 

 

 

Atrapa kamery zewnętrznej

 

2. Atrapa kamery Zewnętrzna, Obudowa Eura-Tech AK-03B3 

 

Do zwiększenia ochrony na zewnątrz budynku dobrze sprawdzi się atrapa kamery zewnętrzna Eura-Tech AK-03B3. Korpus modelu wzorowany jest na prawdziwych urządzeniach monitorujących CCTV. Atrapę wyposażono w migającą co trzy sekundy diodę LED, która sprawia wrażenie, że sprzęt nieustannie pracuje i nagrywa otoczenie. Urządzenie jest zasilane dwoma bateriami typu AA. Wymiary atrapy to 16,5 cm x 8 cm x 20 cm. Obudowa jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, dlatego produkt można umieścić w dowolnym miejscu, niekoniecznie pod dachem.

Atrapa kamery zewnętrznej montowana jest do ściany za pomocą śrub montażowych, które producent dołączył do zestawu. Współczynnik ochrony obudowy wynosi IP44, co oznacza, że jest odporna na wilgoć oraz zabezpieczona przed przedostawaniem się do wnętrza pyłu i drobnych przedmiotów. Obiektyw można ustawić zgodnie z własnymi preferencjami dzięki ruchomej głowicy.

Konsumenci polecają zakup modelu Eura-Tech, ponieważ jest to dobra atrapa kamery, która wygląda jak prawdziwy sprzęt. Urządzenie jest odporne na działanie czynników atmosferycznych, jasna dioda zwraca uwagę przechodzących obok osób.

 

 

 

 

Atrapa kamery Castorama

 

3. Chacon Atrapa Kamery Zewnętrznej

 

Atrapa kamery zewnętrznej Chacon podniesie poziom bezpieczeństwa na prywatnej posesji, wokół siedziby firmy lub na parkingu. Wykonano ją z wodoodpornego tworzywa sztucznego, dzięki czemu można umieścić sprzęt w dowolnym miejscu, w środku lub na zewnątrz, również na otwartej przestrzeni. Wymiary produktu wynoszą: 6,5 cm szerokości, 17 cm wysokości i 6,5 cm głębokości. Atrapa kamery monitoringu dostępna jest w białym kolorze z czarnymi elementami na obiektywie.

Urządzenie wyposażono w migające światło, które sprawia, że atrapa wygląda jak prawdziwy sprzęt do monitoringu. Model może pracować w trudnym warunkach, w temperaturze od -10 stopni Celsjusza do nawet 50 stopni Celsjusza. Atrapa kamery Castorama ma wyświetlacz LCD, który przypomina soczewkę prawdziwego urządzenia. Regulowana głowica pozwala dopasować ustawienie sprzętu do indywidualnych potrzeb.

Użytkownicy, którzy wyrażają swoje opinie o atrapach kamery, podkreślają, że jest to dobry produkt. Model wykonano z dbałością o szczegóły, dzięki czemu przypomina prawdziwy sprzęt do monitorowania otoczenia. Obudowa produktu jest wytrzymała, odporna na uszkodzenia i szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

 

 

 

 

Atrapa kamery solarna

 

4. Solarna Atrapa kamery Dioda IR LED AA Wodoodporna DS-2800S 

 

Wśród najlepszych urządzeń poprawiających bezpieczeństwo w domu i w firmie, warto zwrócić uwagę na solarną atrapę kamery, wodoodporną DS-2800S. Obudowa jest wytrzymała i odporna na działanie czynników atmosferycznych, dzięki temu model dobrze sprawdza się na zewnątrz. Obok obiektywu znajduje się dioda, która miga w regularnych odstępach czasu. W efekcie atrapa dobrze imituje prawdziwe kamery. Uchwyt, na którym zamontowano obiektyw, można dowolnie regulować.

Urządzenie zasilane jest dwoma bateriami typu AA. Ponadto na korpusie znajduje się panel słoneczny, który umożliwia pracę sprzętu bez baterii lub pozwala naładować je, aby dłużej działały. Solarna atrapa kamery ma wysokość 23 cm i średnicę obudowy 12,8 cm. Model można łatwo zamontować w dowolnym miejscu za pomocą kołków montażowych, które dołączono do zestawu. W opakowaniu z kamerą znajduje się także naklejka, którą można przykleić w widocznym miejscu na ścianie, informując o monitoringu. Dzięki temu atrapa nabiera jeszcze większej wiarygodności.

Wśród opinii użytkowników przeważają pozytywne komentarze na temat solarnej atrapy kamery. Konsumenci polecają model, ponieważ dobrze imituje prawdziwe sprzęty. Ponadto solarny panel wydłuża czas pracy urządzenia.

 

 

 

 

Atrapa kamery obrotowej

 

5. Kamera Obrotowa PTZ Atrapa IR LED VDX ATR04PTZsolar

 

Zachęcamy do rozważenia zakupu atrapy kamery obrotowej ATR04PTZsolar. Wymiary modelu to: 27,7 cm wysokości i 12,8 cm średnicy. Okrągły obiektyw przypomina prawdziwe kamery monitoringu. Urządzenie ma wbudowaną diodę LED, która regularnie miga, dzięki czemu sprawia wrażenie, że sprzęt nieustannie nagrywa otoczenie. Ponadto model zawiera imitację 28 diod i krótki przewód, co sprawia, że atrapy niemal nie można odróżnić od profesjonalnego monitoringu.

Atrapa kamery obrotowej zasilana jest bateriami typu AAA. Umieszcza się je pod obudową, którą można łatwo otworzyć. Na korpusie zamontowano także panel słoneczny, zasilający migającą diodę LED. Niewielki kolektor solarny może także ładować baterie, przedłużając ich czas działania. Obiektyw atrapy zamontowany jest na uchwycie z wielostopniowym systemem regulacji. Dzięki temu można skierować kamerę w dowolne miejsce. Model sprzedawany jest w zestawie z kołkami montażowymi, które ułatwiają instalację sprzętu.

Opinie na temat modelu PTZ są najczęściej pozytywne. Konsumenci, którzy przeprowadzili test atrap kamery, stwierdzają, że produkt jest wytrzymały i solidnie wykonany, a dbałość o detale zapewnia wierną imitację profesjonalnych sprzętów. Atrapa kamery jest łatwa w montażu, połączenie panelu słonecznego i baterii wydłuża okres użytkowania.

 

 

 

 

Atrapa kamery przemysłowej

 

6. Atrapa IR Kamery Przemysłowej, Monitoringu z Diodą SATIS PO-3032

 

Nieduża atrapa IR kamery przemysłowej z diodą SATIS PO-3032 pomoże Ci zmniejszyć ryzyko włamania w domu, na hali lub w budynku biurowym. Urządzenie imituje profesjonalny sprzęt do monitoringu zwany kamerą kopułkową. Atrapę można zamontować w dowolnym miejscu, na ścianie lub suficie. Producent dołączył do zestawu śrubki i kołki ułatwiające instalację urządzenia. Atrapa kamery przemysłowej jest łatwa w obsłudze, uruchamia się ją przez naciśnięcie kopuły.

Model zasilany jest dwiema bateriami typu AA. Atrapę kamery wyposażono w czujnik ruchu, który uaktywnia się, gdy ktoś znajduje się w pobliżu. Uruchamia on czerwoną diodę LED, która zaczyna regularnie migać. Stwarza to wrażenie, że obiektyw nagrywa otoczenie, co odstrasza potencjalnych włamywaczy lub wandali. Atrapa kamery zewnętrznej z czujnikiem ruchu dobrze imituje prawdziwy sprzęt, wykonano ją z dbałością o każdy szczegół.

Konsumenci podkreślają, że model SATIS to dobra i tania atrapa kamery, która sprawdza się zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Czujnik ruchu uruchamia światło diody, które odstrasza włamywaczy. Solidne wykończenie uniemożliwia odróżnienie atrapy od prawdziwego urządzenia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką atrapę kamery kupić?

 

Do zabezpieczenia posesji i budynków przed włamywaczami i wandalami stosuje się drogie sprzęty do monitoringu, które nagrywają otoczenie. Jednak nie trzeba inwestować dużych sum w rozbudowany system kamer, aby skutecznie zniechęcić potencjalnego złodzieja. Wystarczy zamontować atrapę sprzętu monitorującego, która dobrze imituje prawdziwe urządzenia. Dzięki temu niedużym kosztem można zapewnić sobie bezpieczeństwo i ochronę mienia. Jeżeli zastanawiasz się, jaką atrapę kamery wybrać do swojego domu lub firmy, nasz przewodnik pomoże Ci podjąć decyzję.

Wygląd

Aby atrapa kamery spełniała swoje zadanie i zniechęcała potencjalnych włamywaczy, musi wyglądać realistycznie. Imitacja prawdziwego sprzętu monitorującego powinna być niemożliwa do odróżnienia od prawdziwego urządzenia. Musi sprawiać wrażenie, że naprawdę nagrywa otoczenie. Dlatego najlepsza atrapa kamery wykonana jest z dobrych jakościowo materiałów. Każdy szczegół prawdziwego sprzętu powinien być dokładnie odwzorowany. Dlatego wybierając urządzenie, zwróć uwagę na jakość wykonania i wykończenie. Ważny jest przede wszystkim obiektyw, gdyż na niego najczęściej zwracają uwagę osoby postronne. Powinien wyglądać wiarygodnie, tak aby nie dało się odróżnić go od działającego sprzętu. Aby zapewnić sobie właściwą ochronę, zwróć także uwagę na wykończenie obudowy, połączenie imitacji przewodów oraz łączenia elementów. Wszystkie części atrapy muszą wyglądać tak, jakby urządzenie naprawdę działało. Wrażenie to potęguje także zastosowanie migającej diody, która wprowadza osoby postronne w przekonanie, że otoczenie jest nagrywane przez kamerę. Niektórzy producenci wyposażają swoje produkty również w czujnik ruchu. Reaguje on na przechodzące obok osoby i uruchamia dodatkowe funkcje. Może być to dodatkowe światło, imitacja dostrajającej się soczewki obiektywu lub ruch korpusu.

 

Wytrzymałość

Jeżeli chcesz zamontować atrapę kamery w środku budynku, możesz wykorzystać do tego niemal wszystkie oferowane w sklepach modele. Sprzęty przeznaczone na zewnątrz powinny jednak być wykonane z wytrzymałych materiałów. Najlepiej, aby tworzywo sztuczne tworzące korpus kamery było wodoodporne. Dzięki temu sprzęt nie zniszczy się pod wpływem deszczu. Warto więc szukać modeli, które mają wysoki stopień ochrony IP, od IP22 wzwyż.

 

Zasilanie

Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza atrapa kamery, zastanów się, gdzie chcesz ją umieścić. Większość modeli zasilana jest bateriami. Takie źródło mocy szybko się jednak rozładowuje. Dlatego baterie trzeba często wymieniać, aby wszystkie elementy atrapy kamery odpowiednio działały. Warto więc umieścić sprzęt w łatwo dostępnym miejscu, aby umieszczenie nowych baterii w urządzeniu było szybkie i proste. Niektóre modele atrap mają także zamontowany panel solarny. Są to urządzenia przeznaczone na zewnątrz i aby odpowiednio działały, muszą mieć dobry dostęp do promieni słonecznych. Panel solarny zasila atrapę kamery, gdy rozładują się baterie lub też może je naładować, aby wydłużyć ich czas pracy. Moduł słoneczny zmniejsza potrzebę częstej obsługi urządzenia, sprzęt może więc znajdować się w trudno dostępnym miejscu.

 

Rodzaje atrap kamer

Atrapa kamery imituje prawdziwe urządzenie do monitoringu. Profesjonalny sprzęt może jednak przybierać jedną z kilku popularnych form. Z tego powodu również atrapy występują w wielu rodzajach. Najpopularniejsze to:

♦ Atrapa kamery kopułkowej – ma kształt kopuły umieszczonej na specjalnym uchwycie. Obiektyw kamery zwykle skierowany jest w dół. Taki model ma przyciemnianą szybę, co sprawia, że jest bardzo trudny do odróżnienia od profesjonalnego sprzętu.

♦ Atrapa kamery obrotowej – obiektyw umieszczony jest w korpusie, który zamocowany jest na obrotowym uchwycie. Ruchoma głowica umożliwia ustawienie atrapy kamery w dowolny sposób, co zwiększa złudzenie, że urządzenie jest prawdziwe.

♦ Atrapa kamery sufitowej – nieduże urządzenie o półokrągłym kształcie, które montuje się na suficie. Najlepiej sprawdza się w małych pomieszczeniach biurowych oraz w domu. Obiektyw przysłonięty jest przyciemnianym szkłem, które nadaje mu realistycznego wyglądu.

Sposób montażu

Wybierając atrapę kamery, zwróć uwagę na sposób montażu. Najczęściej urządzenie mocuje się na ścianie za pomocą śrub lub kołków. Sprawdź, czy do zestawu, który chcesz kupić, dołączono potrzebne elementy. Jeśli nie, dobierz rodzaj kołków montażowych do wielkości i wagi atrapy oraz miejsca, w którym będzie zamontowana.

 

Atrapy kamery w dobrych cenach

Atrapy kamer można znaleźć w sklepach z urządzeniami elektronicznymi oraz w marketach z różnego rodzaju gadżetami do domu. Warto poszukać ich także na stronach i aukcjach internetowych. Koszt zakupu atrapy kamery zależy od jej wielkości oraz dodatkowych funkcji, które zwiększają podobieństwo do profesjonalnego sprzętu. Najtańsze modele o niedużym rozmiarze, jednak wyposażone w czujnik ruchu, można znaleźć za ok. 10 zł. Jeżeli szukasz produktów, które stanowią imitację przemysłowych kamer, znajdziesz je za ok. 30 zł. Mają korpus na regulowanej głowicy i wyposażono je w sensor ruchu. Produkty wzorowane na prawdziwych kamerach monitoringu dostępne są za ok. 40 zł. Więcej trzeba zapłacić za atrapy kamer kopułkowych. Kosztują od ok. 50 zł do ok. 90 zł. Droższe modele wyposażone są w panele słoneczne, które stanowią dodatkowe źródło zasilania. Dzięki temu nie trzeba wymieniać często baterii. Wyższa cena atrapy kamery wynika również z zastosowania wytrzymałych materiałów, które zapewniają trwałość urządzenia zamontowanego na zewnątrz.

 

 

FAQ

 

P1: Czy atrapa kamery jest legalna?

Atrapa kamery, choć nie nagrywa obrazu, dobrze służy do ochrony budynków i posesji. Jest imitacją prawdziwego sprzętu, którą trudno odróżnić od zwykłego monitoringu. I choć teoretycznie jest formą oszustwa, które wprowadza osoby postronne w błąd, atrapa kamery jest legalna. Jedynym warunkiem jest to, że musisz być właścicielem posesji lub budynku, w którym ją zamontowano. Ponadto obiektyw, nawet jeżeli jest to atrapa, nie może być skierowany na sąsiedni plac lub pomieszczenie, które nie należy do Ciebie. Oznacza to, że możesz na swojej posesji, działce, w domu lub biurze zamontować atrapę kamery i jest to zgodne z prawem, dopóki sprawia wrażenie, że nagrywa tylko to, co należy do Ciebie.

 

P2: Czy warto kupić atrapę kamery?

Jeżeli boisz się, że ktoś może włamać się do Twojego domu lub na posesję, albo prowadzisz niedużą firmę i chcesz zabezpieczyć się przed wandalami, potrzebujesz skutecznych środków ochrony. Profesjonalny monitoring do duży wydatek, który może okazać się niepotrzebny, jeśli Twoje obawy o włamanie są bezpodstawne. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w atrapę kamer. Kosztują mniej niż profesjonalny sprzęt, większość dostępnych modeli wykonano w taki sposób, że niemal niemożliwe jest odróżnienie ich od prawdziwych kamer. Jeżeli wybierzesz realistyczny model i umieścisz go w miejscu, w którym najczęściej znajduje się monitoring, zniechęci to potencjalnego włamywacza. W połączeniu z czujnikiem ruchu kamera będzie dobrym środkiem zapobiegającym kradzieży.  

P3: Jak rozpoznać atrapę kamery?

Najlepsza atrapa kamery, która spełnia swoje zadanie, powinna być prawie niemożliwa do odróżnienia od prawdziwego monitoringu. Tylko wtedy zniechęca włamywaczy i wandali przed kradzieżą i zniszczeniem czyjejś własności. Najczęściej, znajdując się w pewnej odległości od obiektywu kamery, nie da się stwierdzić, czy jest to prawdziwe urządzenie, czy atrapa. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się danemu sprzętowi możliwe jest odróżnienie imitacji od rzeczywistej kamery. Jeżeli jednak atrapę wykonano ze złych jakościowo materiałów, bez dbałości o szczegóły, nawet z daleka może być widoczne, że urządzenie nie jest prawdziwym monitoringiem. Dlatego ważne jest, aby zdecydować się na solidnie wykonane i wykończone produkty.

 

P4: Gdzie można kupić atrapę kamery?

Atrapa kamery to nie tylko pusta obudowa. Znajdują się w niej również zasilane bateriami diody i czujniki ruchu. Dlatego atrap kamer warto poszukać w sklepach ze sprzętem elektronicznym, zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Sprzęty imitujące urządzenia do monitoringu można znaleźć także w marketach budowlanych oraz w każdym sklepie, który oferuje gadżety do zabezpieczenia domu i posesji. Warto poszukać atrap kamer także na stronach internetowych, bezpośrednio u producentów lub na aukcjach. Dzięki temu możliwe jest znalezienie korzystnej oferty lub porównanie parametrów kilku produktów. Warto dopasować atrapę kamery do swoich potrzeb, aby jak najlepiej spełniała swoje zadanie i zwiększała bezpieczeństwo.

 

P5: Ile kosztuje atrapa kamery?

Koszt zakupu atrapy kamery zależy od wielu czynników. Znaczenie ma nie tylko wielkość sprzętu, ale także dodatkowe funkcje, użyte materiały oraz jakość wykonania. Nieduże atrapy kamer kopułkowych kosztują nawet mniej niż 10 zł. Są solidnie wykonane i nierzadko wyposażone w czujnik ruchu. Większe modele są droższe. Zakup atrapy kamery nie jest jednak dużym wydatkiem. Sprzęty imitujące urządzenia przemysłowe można kupić za mniej niż 50 zł. Mają regulowane obiektywy, całość wykonana jest z dużą dbałością o szczegóły. Niski koszt zakupu nie oznacza więc złej jakości. Nawet modele wodoodporne i solidnie wykonane dostępne są w cenie niższej niż 100 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ