Suszarka z pompą ciepła do domu jak działa

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Suszarka z pompą ciepła to sprzęt nowej generacji, który całkowicie różni się od innych dostępnych na rynku suszarek. W czym tkwi jego wyjątkowość i jak działa taki sprzęt? Odpowiadamy!

   

Suszarka w domu – dla kogo?   

Suszarki do ubrań jeszcze do niedawna znaliśmy głównie z zagranicznych filmów, zwłaszcza amerykańskich. Polacy powoli doceniają jednak wygodę, jaką daje tego typu sprzęt, dlatego suszarki coraz częściej pojawiają się także i w polskich domach. Możliwość cieszenia się suchymi ubraniami już w godzinę to zupełnie nowa jakość prania. Z pewnością każdy przynajmniej raz znalazł się w sytuacji, w której zaplanowana na wieczór kreacja, w ostatniej chwili okazała się brudna lub konieczna do odświeżenia. Ratunkiem, dzięki któremu nie trzeba wymyślać nowej stylizacji, jest właśnie suszarka.   

 

Suszarka w domu – jakie ma zalety?  

Nie ma jednak wątpliwości, że największą zaletą suszarek do ubrań jest oszczędność miejsca. Dzięki suszarce nie ma już konieczności korzystania z tradycyjnej rozkładanej suszarki, na której należy rozwiesić pranie. W takich warunkach odzież schnie kilkanaście godzin, a w sezonie jesienno-zimowym nawet kilka dni. Do czasu wyschnięcia, suszarka zajmuje sporo miejsca i, co ważne, wygląda dość nieestetyczne. Minusem tradycyjnego suszenia jest także nieprzyjemny zapach, jaki pojawić się może na ubraniach, a także większa ilość zagnieceń. Dotyczy to zwłaszcza suszenia w małej przestrzeni. Suszarka do ubrań to sprzęt AGD, który pozwala całkowicie wyeliminować ten problem.   

 

Rodzaje suszarek   

Na rynku znaleźć można dwa główne rodzaje suszarek. Pierwsze i znacznie starsze to suszarki kondensacyjne, które posiadają specjalną grzałkę. Tego typu suszarki cechuje bardzo szybki czas suszenia, ponieważ temperatura suszenia jest wysoka. Nie jest to jednak zaleta. Sprzęt zużywa bardzo dużo prądu oraz zwiększa ryzyko uszkodzenia tkanin. Dużo bezpieczniejszy i bardziej oszczędny jest drugi rodzaj suszarek, czyli suszarki z pompą ciepła.   

 

Suszarka z pompą ciepła – dlaczego jest lepsza?  

Energooszczędne suszarki z pompą ciepła to sprzęt nowej generacji. Tutaj również znajdziemy grzałkę, jednak w tym przypadku ciepło wytworzone przez nią odbierane jest przez zastosowaną w suszarkach pompę, która wykorzystuje je w późniejszych fazach suszenia. Jak łatwo się domyślić to nie tylko dużo bardziej energooszczędne rozwiązanie, ale także i większa troska o ubrania. Przy prawidłowym użytkowaniu suszarki z pompą ciepła praktycznie niemożliwe jest zniszczenie odzieży niezależnie od rodzaju tkanin. Takie nowoczesne sprzęty gwarantują również mniejsze zużycie energii elektrycznej i wody podczas każdego cyklu suszenia. 

Jaką kupić suszarkę do domu?   

Planując zakup suszarki do domu, wybór jest więc oczywisty. Najlepszym sprzętem będzie suszarka bębnowa z pompą ciepła. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że ten rodzaj suszarek jest nieco droższy, niż ma to miejsce w przypadku suszarek kondensacyjnych. Mimo wszystko zakup się opłaca. Koszty związane z użytkowaniem suszarek z pompą ciepła są dużo niższe, dlatego zakup ten zwróci się już po kilku miesiącach. Nie bez znaczenia jest także aspekt ekologiczny zastosowania pompy ciepła. Kupując nowy sprzęt AGD, należy wybierać możliwie jak najbardziej przyjazne środowisku rozwiązania.   

 

Liczy się także wielkość bębna   

Inną funkcją, która jest bardzo przydatna, jest redukcja zagnieceń. Dzięki temu wysuszone ubrania lepiej wyglądają, posiadają o wiele mniej zagnieceń, a wiele z nich nie wymaga późniejszego prasowania. To również pozwala na zaoszczędzenie czasu oraz energii. Innym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę jest pojemność suszarki. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie duży sprzęt, który zmieści sporą ilość odzieży. Najlepiej wybierać więc modele umożliwiające załadunek 8 kg / 9 kg.   

 

Suszarka do ubrań – jaka będzie najlepsza?  

Bardzo ciekawym modelem jest suszarka z pompą ciepła CycloneCare 3D Sense 900 marki Electrolux. Model posiada unikalny system CycloneCare z technologią 3DSense. Dzięki temu w suszarce suszyć można nawet najdelikatniejsze tkaniny, np. jedwabne koszule, wełniane swetry czy wielowarstwowe zimowe kurtki. Sprzęt oferuje nie tylko dokładne energooszczędne suszenie, ale także pielęgnuje i chroni wszystkie tkaniny. Innym dodatkowym programem jest system GentleCare, który daje możliwość suszenia w niskiej temperaturze w przeciwieństwie do konwencjonalnych suszarek. Pomimo łagodnego stopnia suszenia i niższej temperatury ubrania są wysuszone zdecydowanie szybciej. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ