Opinie o Orno OR-DC-619

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Czujnik czadu jest łatwy w instalacji, czego dowodem są pozytywne opinie o Orno OR-DC-619. Również jego obsługa nie stanowi problemu, a wszelkie nieścisłości wyjaśniono w instrukcji. Urządzenie ma sygnalizację dźwiękową i diodową, co daje większą pewność, że żadnemu z domowników nie umknie alarm. 

 

Najważniejsze wady:

W zagłębieniach na obudowie łatwo zbiera się kurz, a jego dokładne usunięcie zajmuje sporo czasu. Na powierzchni obudowy po dłuższym czasie użytkowania mogą pojawić się zarysowania. 

 

Werdykt: 9.4/10

Orno OR-DC-619 to nowoczesne urządzenie, które zaprojektowano z myślą o zapewnieniu użytkownikom bezpieczeństwa. Sprzęt służy do ciągłego monitorowania poziomu stężenia tlenku węgla. Jak podaje producent, sensor zachowuje sprawność do 7 lat. Czujnik czadu ma kompaktowe wymiary, więc łatwo znaleźć odpowiednie miejsce do jego instalacji. Cena Orno OR-DC-619 nie przekracza zwykle 100 zł.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe dane techniczne 

Urządzenie jest zasilane 3 bateriami, które są dołączone do zestawu, a jak zapewnia producent, jego eksploatacja nie jest trudna. Wymiary modelu to: szerokość – 122 mm, wysokość – 77 mm i głębokość – 35 mm. Sprzęt wyposażono w czujnik elektrochemiczny. Jest on dostosowany do pracy w temperaturze od 0 st. C. do 40 st. C. Poziom głośności jest równy 85 dB. Pomiar stężenia jest możliwy w zakresie od 30 ppm do 999 ppm. Produkt jest objęty 2-letnią gwarancją.

Komfort i bezpieczeństwo użytkowania

Czujnik czadu ma podświetlany wyświetlacz LED, dzięki czemu jego obsługa jest łatwiejsza, wszystko, co wyświetlane na ekranie jest dobrze widoczne dla użytkownika. Głośność sygnalizacji alarmowej można ustawić na maksymalnie 85 dB, co daje pewność, że usłyszymy alarm, nawet jeśli mieszkamy w dużym domu i w określonym momencie będziemy znajdować się z dala od miejsca instalacji czujnika. Poza powiadomieniami dźwiękowymi są też optyczne. Diody zaczynają świecić podczas alarmu, ponadto są aktywowane wtedy, kiedy baterie w urządzeniu są słabe lub zbliża się koniec żywotności czujnika. Warto dodać też, że czujnik czadu jest zgodny z normą EN 50291-1:2010/A1:2012 dla domowych detektorów tlenku węgla. Urządzenie ma funkcję pamięci, więc zapisywane jest ostatnie stężenie tlenku węgla, które wywołało alarm.

 

Łatwa obsługa

Dla kupujących spore znaczenie może mieć to, że test Orno OR-DC-619 potwierdził łatwą obsługę urządzenia. Nie trzeba spędzać kilku godzin na dokładnym poznawaniu funkcji sprzętu, wystarczy w kilkanaście minut zapoznać się z instrukcją. Po prawej stronie obudowy, w widocznym miejscu, znajduje się przycisk TEST pozwalający na sprawną kontrolę pracy i obsługę czujnika czadu. 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Robert

May 28, 2022 at 7:42 am

Brak certyfikacji na znak budowlany B dyskwalifikuje ten produkt. Bez tego oznaczenia nie może być sprzedawany w Polsce.

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

June 21, 2022 at 12:27 pm

Dzień dobry,

Ma Pan absolutną rację znak budowlany B świadczy o bezpieczeństwie produktu. Jednak jest on certyfikacją dobrowolną, której producent nie musi wykonać, jeśli produkt spełnia normy określone w PN–EN 161221 A1:2017–11 lub właśnie w EN 50291-1:2010/A1:2012 (czy jeszcze kilku innych), którą to normą legitymuje się opisywany czujnik czadu. W poniższym linku znajdzie Pan zarówno kartę produktu, jak i jego certyfikaty oraz instrukcję obsługi: https://orno.pl/produkt/424/bateryjny-czujnik-tlenku-wegla-czadu-z-wyswietlaczem-prostokatny-3xaa.

Pozdrawiamy,
Zespół MojeWygodneWnetrze.pl

Odpowiadać