Nowoczesne piwniczki ogrodowe – jak mogą wyglądać?

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Piwniczki ogrodowe od lat były wykorzystywane do przechowywania żywności czy alkoholu. Wielu osobom takie konstrukcje jednak wciąż kojarzą się z tzw. ziemiankami, które tworzyły niezbyt estetyczne kopce w ogrodzie. Nowoczesne piwniczki ogrodowe nie wymagają już tworzenia takich nasypów, dzięki czemu są bardzo dyskretne. Jak mogą wyglądać? Podpowiadamy.

 

Z jakich materiałów wykonuje się nowoczesne piwniczki ogrodowe?

Piwniczki ogrodowe mogą być murowane lub betonowe, jednak nowoczesne konstrukcje najczęściej wykorzystują lżejsze, a jednocześnie wytrzymalsze materiały. Dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się piwniczki z laminatu. Jest to piękny, trwały i zrównoważony materiał, określany czasem również jako drewno przyszłości. Takie rozwiązania znajdziemy na: https://nawidesign.eu/. Piwniczki wykonane z laminatu są nie tylko wytrzymałe i sztywne, ale przede wszystkim piękne i eleganckie.

W takich nowoczesnych konstrukcjach wykorzystuje się również włókno szklane. Ten materiał z kolei charakteryzuje się lekkością, odpornością na promieniowanie UV i obojętnością chemiczną. Wnętrze nowoczesnej piwniczki wykończone jest sklejką, która z jednej strony jest ekologicznym rozwiązaniem projektowym, z drugiej dość trwałym, ponieważ wytrzymałość elementów z niej wykonanych wynosi nawet 100 lat. 

 

Jakie wymiary mogą mieć nowoczesne piwniczki ogrodowe?

Inwestorzy, którzy są zainteresowani budową piwniczki ogrodowej, mają do dyspozycji kilka różnych rozwiązań. Wymiary takiej konstrukcji są uzależnione przede wszystkim od jej przeznaczenia, a także od wielkości działki. Nowoczesne piwniczki nie muszą być przeznaczone wyłącznie do przechowywania żywności. Obecnie nierzadko służą one również celom rekreacyjnym. 

Piwniczkę można dopasować do swoich potrzeb. Nawet jeśli zdecydujemy się na modułowe rozwiązania, możemy rozbudowywać je według swoich preferencji. Standardowo takie konstrukcje wyposażone są w moduł do przechowywania. Może się w nich jednak dodatkowo znaleźć przestrzeń wine space, czyli z estetycznie eksponującymi wina i inne alkohole półkami.

 

Nowoczesne piwniczki ogrodowe w wersji PREMIUM

Opcje PREMIUM nowoczesnych piwniczek ogrodowych mogą być wyposażone w moduł dla dzieci, w którym na przykład nasze pociechy mogą bawić się czy odrabiać lekcje, ale także strefę relaksu z łóżkiem, telewizorem i kominkiem, która jest wręcz idealna, aby zrelaksować się z rodziną lub znajomymi, ale też popracować, wtedy kiedy na przykład warunki w domu nie sprzyjają skupieniu i koncentracji.

Nowoczesne piwniczki ogrodowe niczym nie przypominają tych, które jeszcze do niedawno były wznoszone. Obecnie z powodzeniem mogą być użytkowane nie tylko jako przydomowy magazyn, ale także strefa relaksu. To wszystko dzięki materiałom, które zapewniają łatwość utrzymania ich w czystości, a także możliwości utrzymania stałej temperatury i wilgotności powietrza.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ