Najbardziej egzotyczne możliwości aranżacji wnętrz w Twoim mieszkaniu

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Większość istniejących stylów pomieszczeń ma zasady określone przez projektantów, których należy przestrzegać, aby je zrealizować. Wszystko jest przemyślane – od układu pomieszczeń, poprzez dekoracyjne wykończenia, aż po drobne detale.

Ale co jeśli istnieje chęć wyjścia poza ustalone zasady i stworzenia niestandardowego środowiska w mieszkaniu? W takich przypadkach projektanci proponują stworzenie nietypowego wnętrza, wykorzystując do jego realizacji kreatywne techniki. Za taką sytuację należałoby uznać, gdyby znaleziono go niewiele lub nie znaleziono go wcale. Nietypowe wnętrze może być ucieleśnione w niestandardowym użyciu przedmiotów, w kolorze, wystroju, dekoracji, unikalnych meblach wykonanych na zamówienie.

Najczęściej nietypowe wnętrze mieszkania, takie jak wnętrze w stylu kasyna www.10najlepszekasyna.pl, zamawiane jest przez osoby, które nie są skłonne do konserwatyzmu, wyznaczonych zasad i stereotypów. Niekonwencjonalne rozwiązania w domu, preferowane jako kreatywne osoby szukające otoczenia związanego z ich działalnością. Zdarza się również, że dana osoba lubi dany styl, ale chce go podkręcić, co nie jest dla niej swoiste lub nie do końca bliskie.

 

 Najbardziej odpowiednie style (podstawy) do stworzenia niezwykłego wnętrza

 

Avant-garde

Styl ten już sam w sobie dostarcza oryginalnych i ciekawych rozwiązań, dlatego jako baza jest optymalny dla wymyślonego pomysłu, zwłaszcza jeśli lubisz nasycone kolory, kontrasty, przewagę nowoczesnych materiałów wykończeniowych z błyszczącymi powierzchniami.

Jeśli nie ma pragnienia, aby stworzyć zamieszki kolorów w domu, można użyć czarno-biały kolor z wtrąceniami jednego jasnego tonu w postaci niezwykłej formy mebli.

Awangardowe wnętrza to geometryczne kształty i płynne linie. Nie ma w nim bogactwa wystroju. Przedmioty o nietypowych kształtach (meble, oświetlenie, ścianki działowe itp.) mogą pełnić rolę elementów dekoracyjnych.

Wykorzystując awangardę jako podstawę, ważne jest, aby wziąć pod uwagę powierzchnię mieszkania. Lepiej, jeśli będzie to więcej niż 60 metrów kwadratowych. m, ponieważ prąd musi się skutecznie rozwijać, a obiekty awangardowego wnętrza to często duże i średnie formy. Dlatego styl ten jest często realizowany w studiach, w mieszkaniach z wysokimi sufitami i dużymi powierzchniami.

Nietypowa aranżacja wnętrza na bazie awangardy może być zrealizowana dzięki meblom, wykonywanym na zamówienie.

Jeśli sofy w kształcie ust i krzesła w kształcie misek stały się charakterystycznym dodatkiem do stylu, to miękkie meble w formie fortepianu, tortu, owoców, samochodu, cząsteczek wody uczynią go pokrętnym.

Ta sama technika może być stosowana do wyboru opraw oświetleniowych (lampy podłogowe, żyrandole, lampy). Ścianki działowe mogą również reprezentować nietypowe wzory.

Fusion

Styl ten zakłada połączenie różnych nurtów w aranżacji mieszkania. Sytuacja powinna być postrzegana jako jedna całość, nawet jeśli połączone ze sobą odległe od siebie obszary. Nie ma ścisłych ograniczeń w stosowaniu technik projektowania.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że sam styl jest już uważany za jedno z ucieleśnień niezwykłych wnętrz domów, ponieważ trudno byłoby znaleźć nawet dwa bardzo podobne mieszkania w stylu fusion.

Nurt ten jest ucieleśniany przez wykończenie, wystrój, meble i kolory, które reprezentują różne style. Śmiało łączą drewno i metal, drewno i plastik, szkło i futro, klasyczne obrazy i high-tech, elegancki vintage i loft. Główną podstawą do tworzenia stylu są kolory, tekstury i materiały.

Jeśli w meblach i wystroju dominują jasne odcienie, wykończenia są często jasne i monochromatyczne. Chłodny plastik z połyskiem łączy się z wełnianymi dywanami i meblami tapicerowanymi. Powierzchnie szorstkie przeplatają się z gładkimi.

Jak wspomniano powyżej, ostatnio panuje trend na łączenie loftów i vintage. Przykładowo, ceglane elementy, lampy z żeliwnymi plafonami łączą się z meblami vintage – skrzyniami, łóżkami, komodami i szafkami.

 

Pop art

Pop art sprawdzi się również jako baza, jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza nietypowe rozwiązania. Pojawił się jako przeciwwaga dla konserwatyzmu i abstrakcyjnego impresjonizmu. Styl ten nie ma jasnych reguł i tradycji. Jest odważny, śmiały i wyrazisty.

Kontrasty, jaskrawe kolory, neonowe oświetlenie, plakaty, afisze, gładkie powierzchnie, syntetyczne i jedwabne tkaniny, nietypowe wykorzystanie zwykłych przedmiotów to cechy charakterystyczne dla Pop Artu. Dzięki temu ostatniemu punktowi można w najlepszy sposób zrealizować wymyślony pomysł.

Na przykład, płyty mogą reprezentować panele ścienne. Wysoka puszka lub butelka może być użyta zamiast zwykłego wazonu na kwiaty (pojemniki mogą być ozdobione w oparciu o podstawowy styl).

 

Poza wymienionymi wyżej podstawami, projektanci tworzą wnętrza na zamówienie, kierując się konkretnymi życzeniami i gustami klientów.

Na przykład, w Kalifornii znajduje się dom mieszkalny w stylu Flintstones. Częściej spotykane zamówienia to wnętrza w stylu statków kosmicznych, leśnych chat, pirackich okrętów.

 

Wnioski – gdzie wdrażać?

Jeśli zdecydujesz się wyjść poza wyznaczone normy obowiązujących stylów i wykonać nietypową aranżację wnętrza, skorzystaj z usług doświadczonego projektanta, który specjalizuje się w niestandardowych rozwiązaniach w aranżacji pomieszczeń.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ