Meble dębowe – trwałość, estetyka, ponadczasowość. Dlaczego warto je kupować?

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Należysz do osób, które nie zgadzają się na przeciętność. Pragniesz rozwiązań wnętrzarskich, które nie są kompromisem między trwałością a estetyką? Chcesz mieć meble, które nie wyjdą z mody bez względu na siłę najnowszych trendów? W takim razie powinieneś zdecydować się na meble dębowe! W tym artykule dowiesz się, które z cech mebli wykonywanych z drewna dębowego czynią je tak pożądanymi na rynku. Sprawdź, dlaczego warto wybierać dębowe meble!

 

Meble dębowe i ich niesamowita trwałość!

O trwałości mebli dębowych słyszały najprawdopodobniej nawet te osoby, które nie mają dużego doświadczenia z meblarstwem. Drewno dębowe charakteryzuje się niezwykłą twardością, dzięki czemu jest odporne na bardzo wiele czynników niszczących. Przede wszystkim na uszkodzenia mechaniczne, obcierki, stłuczenia czy nawet pękanie. Co to oznacza w praktyce?

Czy zdarzyło ci się uderzyć ciężkim przedmiotem w mebel? Te wykonane z dębiny są wytrzymałe na tyle, by w niektórych przypadkach nie ulec nawet małym odkształceniom! Zarysowanie ostrym przedmiotem, przesuwanie mebla i uderzenie jego kantem w ścianę lub inny twardy przedmiot… Na szczęście meble dębowe są stosunkowo odporne na tego typu przypadki. Nie niszczą się szybko wraz z upływającym czasem, również dlatego, że twarda dębina nie wyciera się będąc, na przykład, na schodach przy intensywnej eksploatacji, a meble z dębiny zachowują swój format i kolor przez długie lata. Dlatego często są przekazywane z pokolenia na pokolenie, więc ich wytrzymałość to nie tylko slogan reklamowy. To znany fakt. Zależy ci na stworzeniu kolekcji mebli, które zostaną z tobą nawet na dekady? Wybierz meble dębowe!

 

Meble dębowe a estetyka

Meble tworzone z dębu są tworzone w taki sposób, by zachowywać wytrzymałość i przepięknie wyglądać. Nie ma tutaj mowy o kompromisach. Dąb to wyjątkowo wdzięczny, chociaż drogi, materiał do tworzenia wspaniałych modeli mebli drewnianych. Od krzeseł, przez regały, szafy czy łóżka. Meble z dębu są mocne, piękne i dodają wdzięku każdej przestrzeni, w której się znajdą. Meble dębowe charakteryzuje też spora masa i ciężar. Dlatego nie będą odpowiednie do każdego wnętrza. Małe pokoje mogą wydawać się przytłoczone tymi solidnymi meblami. 

Są natomiast odpowiednie do salonu, do sypialni, do pokoju dziecięcego oraz gabinetu, a nawet kuchni czy jadalni przy odpowiednio dużym metrażu. Dębowe stoły są odporne na intensywne użytkowanie podobnie jak krzesła. Drzwi szafek, półki i regały, wyglądają świetnie bez względu na to, czy występują w wersji pomalowanej, czy w stylizowanej na surową. Dębina jest materiałem, który kojarzy się nie tylko z estetyką i elegancją. Część jej uroku wynika również z właściwości, faktury samego drewna, jego zapachu oraz ciężaru. Tak, meble dębowe są stosunkowo ciężkie. To wpływa na ich stabilność. Nie są konstrukcjami, które drżą w posadach. Tam, gdzie staną, będą spełniać swoją funkcję w pełni. Stąd również bierze się ich piękno.

W dobie szybko zmieniających się trendów, meble z drewna dębowego są ponadczasowym wyborem. Niezależnie od mody, zachowują swój urok, dodając elegancji i ciepła każdemu wnętrzu. Są idealnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie klasykę, ale też świetnie odnajdują się w nowoczesnych aranżacjach. Szukasz mebli, które przetrwają próbę czasu, są praktyczne, eleganckie i ponadczasowe – dębowe meble są idealnym wyborem.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ