Jaki styl wnętrz będzie modny w 2024 roku?

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Wraz z nadejściem nowego roku warto zaplanować w swoim życiu zmiany. Warto zacząć od zmiany wyglądu swojego otoczenia, zwłaszcza tego najbliższego. Wiele osób decyduje się w okresie noworocznym na remont czy przearanżowanie swojego wnętrza w taki sposób, by było ono jak najlepiej dopasowane do własnych preferencji, ale też pasowało do panującej mody, która szybko się zmienia. Również rok 2024 przyniesie wiele nowych trendów wnętrzarskich.

Piękne i modne wnętrza aż proszą się o zamieszkanie. Jeśli szukasz apartamentu na wynajem długoterminowy, odwiedź tę stronę i poszukaj miejsca idealnego dla siebie. Znajdują się tam ogłoszenia mieszkań na wynajem w każdym przedziale cenowym i lokalizacji. W części z nich zostały już wykorzystane rozwiązania designerskie, jakie będą modne już za kilka miesięcy. W tym tekście opowiemy o kilku trendach stylu wnętrza, które okażą się popularne w 2024 roku.

 

Natura, rośliny i zwierzęta

Rok 2024 będzie czasem powrotu do natury, a styl „eko” zagości również we wnętrzach. Bardzo modne staną się roślinne motywy na ścianach i tekstyliach oraz bambusowe czy słomiane dodatki. Będziemy też starać się wpuścić do swojego mieszkania jeszcze więcej światła, co da nam więcej energii do działania. Wiele osób postawi na trend “urban jungle”, czyli liczne, najczęściej egzotyczne, gęsto rosnące rośliny. Zauważymy też elementy wyposażenia dla zwierząt, w ciekawych, modnych formach.

Poświęcenie czasu samemu sobie

Kolejny ciekawy trend będzie związany z potrzebą spędzania czasu samemu ze sobą. Wiele czasu będziemy spędzać na przyjemnościach, co będzie widoczne również w wyposażeniu domu. Niektórzy zaaranżują swoje łazienki w taki sposób, by móc od czasu do czasu urządzić w niej swoje własne, małe spa. W łazienkach coraz częściej będą pojawiały się wanny, a wraz z nimi olejki i świece zapachowe. Dzięki temu będziemy mogli się wyciszyć, uspokoić, odpocząć i poukładać swoje myśli.

 

Home office

Idea home office jest bezpośrednim nawiązaniem do idei dbania o siebie i samodoskonalenia. W dobie pracy zdalnej bardzo ważne jest to, by mieć miejsce odpowiednie do pracy. Dzięki temu wiele osób aranżuje choć niewielką przestrzeń w swoim mieszkaniu na swoje idealne miejsce pracy. Bardzo ważne jest to, by otaczać się przedmiotami, które dodają nam sił i inspirują nas, i to właśnie na nich będziemy koncentrować się już niedługo.

Zaokrąglenia i obłości

Jak dotąd modne były surowe, kanciaste, zimne bryły i kąty proste. Od teraz coraz częściej będziemy wyposażać swoje mieszkanie w bardziej okrągłe, a przez co sprawiające cieplejszych meble i dodatki. Łagodne linie będą widoczne również w bryłach pomieszczeń, w postaci delikatnych łuków zamiast drzwi czy fantazyjnie zaokrąglonych rogów, które w połączeniu z jasną, kremową, pastelową kolorystyką całości będzie wyglądało niezwykle artystycznie i nietuzinkowo.

 

Eklektyzm i styl vintage

Jednym z głównych założeń stylu vintage jest renowacja i odnawianie starych mebli. Dzięki temu cenne przedmioty, które w teorii w ogóle nie miałyby prawa istnienia w jakimkolwiek nowoczesnym wnętrzu, w praktyce mogą w idealny sposób dopasować się do reszty. Takie odnowione, odmalowane meble będziemy od teraz łączyć z żywymi kolorami, stylem kawaii lub przeciwnie – z lampami, szafkami czy ławami w stylu loftowym. Kluczem jest połączenie wszystkiego z głową i ze smakiem.

Różne struktury i wzory na ścianach

Meble i dodatki nie wystarczą, by zaaranżować wnętrze według swojego stylu. Do łask wracają ozdobne ściany. Wiele osób wróci do boazerii i sztukaterii czy zdecyduje się na tapety ścienne w trójwymiarowych i strukturalnych wzorach. Na ścianie pojawi się drewno zamiast modnej do niedawna cegły, a także lamele, które nie tylko świetnie wyglądają, ale też potrafią zamaskować wszelkie niedoskonałości. Jeżeli takie rozwiązania nie są w Twoim stylu, zawsze możesz ograniczyć się do minimalistycznych listew podłogowych.

 

Kolorystyka wnętrz w 2024

To, na jaką kolorystykę postawimy w swoim wnętrzu, zależy od naszych indywidualnych chęci i preferencji. Architekci wnętrz zauważyli jednak pewną tendencję do malowania ścian na pewne kolory, które dodają nam sił i inspiracji, a także nas uspokajają. Są to nie tylko kolory pastelowe, ale też fiolety, zielenie i brązy. Choć kolory natury, w tym jasne barwy, będą dominować w mieszkaniach, wiele osób zdecyduje się na kolory energetyczne i żywą, na przykład róże, czerwienie czy odcienie żółtego.

 

Czy styl wnętrz znacznie zmieni się w 2024 roku?

Jak widać, wiele z przytoczonych przykładów trendów nie odbiega daleko od panującej w ostatnim czasie mody. W pewnością w 2024 roku będziemy zwracać większą uwagę na własne zadowolenie i komfort, przez co wszystko, co nas otacza, będzie bardziej przytulne i lepiej dopasowane do naszych potrzeb. Ostatecznie jednak decyzja o tym, jak będzie wyglądało Twoje mieszkanie, należy do Ciebie. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ