Jak wybrać odpowiedni piekarnik do kuchni?

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Piekarnik to jeden z podstawowych urządzeń, które muszą znaleźć się na wyposażeniu każdej kuchni. Bez piekarnika nie upieczesz swojego ulubionego ciasta, pizzy czy aromatycznego chleba. Z tego względu, że na rynku można aktualnie znaleźć przeróżne piekarniki, kupno tego jedynego nierzadko sprawia problemy. Jak wybrać odpowiedni piekarnik do kuchni? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Jak wybrać odpowiedni piekarnik do swojego domu? Zanim rozpoczniesz swoje poszukiwania, określ przede wszystkim własne potrzeby i wymagania. Następnie sprawdź, jakie rodzaje piekarników można aktualnie znaleźć na rynku. Dokładnie sprawdź ich parametry techniczne oraz informacje dotyczące funkcjonalności. I na tej podstawie dobierz odpowiednią opcję dla siebie. Na co dokładnie zwrócić uwagę, wybierając piekarnik do kuchni? Jakie wyróżnia się rodzaje piekarników? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym artykule. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z niniejszą treścią.

 

Jakie są rodzaje piekarników?

Na rynku można znaleźć przede wszystkim trzy podstawowe rodzaje piekarników. Wyróżnia się piekarniki klasyczne, parowe oraz z funkcją mikrofalową. Do najpopularniejszych zalicza się oczywiście piekarniki klasyczne, które dostępne są w różnych rozmiarach i z wieloma dodatkowymi funkcjami. Parowe to modele, z których najchętniej korzystają osoby lubiące zdrowe jedzenie. W takim piekarniku parowym potrawy gotuje się – jak sama nazwa wskazuje – na parze, dzięki czemu produkty spożywcze zachowują więcej witamin oraz ważnych składników odżywczych. Piekarniki z funkcją mikrofalową  natomiast to rozwiązania wyposażone w opcję umożliwiającą szybsze i dużo łatwiejsze gotowanie potraw oraz odgrzewanie jedzenia. Te ostatnie modele świetnie sprawdzą się w małej kuchni, w której nie zmieści nam się dodatkowe urządzenie w postaci mikrofali.

Poza wspomnianymi wyżej najpopularniejszymi rozwiązaniami na rynku dostępne są także piekarniki z termoobiegiem, z funkcją dual cook oraz kompaktowe, które są świetną opcją do bardzo małych pomieszczeń. Jeśli szukasz wydajnego, wysokiej jakości piekarnika, sprawdź piekarniki na sferis.pl już teraz. Gwarantujemy, że w ofercie znajdziesz najlepsze rozwiązanie dla siebie, które spełni Twoje oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalności, jak i finansowym.

Na co zwrócić uwagę, wybierając piekarnik do domu?

Przed zakupem piekarnika koniecznie zastanów się, jakie parametry i funkcje są Ci potrzebne. Równie istotnym parametrem jest pojemność urządzenia oraz kwestia związana z częstotliwością jego użytkowania. Pamiętaj również o tym, że dobry piekarnik to taki, który jest bezpieczny w użyciu.

Jeśli chodzi o parametry piekarników, do najważniejszych zalicza się moc, pojemność, klasę energetyczną oraz funkcje dodatkowe. Im wyższą moc ma interesujący Cię piekarnik, tym szybciej będzie przygotowywać Twoje ulubione potrawy. Pojemność piekarnika jest kluczowa, jeśli planujesz piec dużo większe potrawy. Natomiast klasa energetyczna ma ogromny wpływ na rachunki za prąd. W tym ostatnim aspekcie polecamy wybierać piekarniki o wysokiej klasie energetycznej. Urządzenia tego rodzaju są bardziej energooszczędne.

Jaka pojemność piekarnika jest najlepsza? Wszystko zależy od tego, ilu domowników mieszka w danym domu i jakie są nasze potrzeby kulinarne. Dla rodzin z dziećmi poleca się piekarniki, których pojemność wynosi więcej niż 50 litrów. W mniejszej kuchni natomiast oraz tam, gdzie z reguły nie piecze się większych potraw, wystarczającą opcją będzie piekarnik o pojemności – na przykład – 30 litrów.

Współczesne piekarniki, które można znaleźć na rynku, wyposaża się w przeróżne dodatkowe funkcje. Ich celem jest oczywiście ułatwienie przygotowywania potraw. Z najważniejszych funkcji wyróżnia się grzanie góra-dół, termoobieg oraz opcję rozmrażania. Większość dobrych piekarników ma wgrane także automatyczne programy przeznaczone do pieczenia konkretnych potraw. Kupując piekarnik, dokładnie sprawdź, jakie ma funkcje i czy oferuje wszystkie te opcje, na których najbardziej Ci zależy.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ