Jak wybrać idealną pościel do swojej sypialni?

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Sypialnia to enklawa każdego z nas. To miejsce, gdzie chcemy odpocząć, zrelaksować się i naładować baterie na kolejny trudny dzień. Powinna być urządzona w naszym guście i z zachowaniem pewnych zasad. Jednym z kluczowych elementów jest pościel, której jakość ma ogromny wpływ na jakość naszego odpoczynku!

 

Kolorystyka

Kolor pościeli to wbrew pozorom bardzo ważny czynnik. Ciemna pościel w małej sypialni – zdecydowanie nie! Zbyt ciemne tkaniny nie sprawdzą się w takiej sytuacji. Dużo lepszym, optymalnym rozwiązaniem będzie jasna pościel, którą znajdziesz między innymi na https://cottonmarket.pl/posciel. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji i przy ciemnych wnętrzach, pościel w podobnej kolorystyce będzie dobrze współgrającym elementem.

 

Wzornictwo

Producenci pościeli prześcigają się we wzorach i motywach. Jedne są bardziej stonowane, inne bardziej krzykliwe – z pewnością każdy znajdzie odpowiedni wzór pasujący do swojego wnętrza. Nie mniej warto przed zakupem upewnić się, że dana kolorystyka i wzory działają na nas uspokajająco, a na pewno nie jest to mieszanka powodująca ożywienie i pobudzenie, tak niekorzystne podczas wypoczynku.

Materiał

Równie ważnym czynnikiem decyzyjnym powinien być materiał, z którego pościel jest wykonana. Jest to szczególnie istotne, gdy mamy wrażliwą skórę ze skłonnością do podrażnień i alergii. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie pościel bawełniana, ewentualnie z mikrofibry. Świetnie się w niej śpi, jest przyjemna w dotyku, wygodna i nie wywołuje reakcji alergicznych. Inne materiały również są w porządku – ale trzeba po prostu lubić takie rozwiązania!

 

Rodzaj zapięcia

Ile razy słyszeliście od znajomych, jak bardzo nie lubią guzików w pościeli? Z pewnością wiele. Zdania są podzielone, ale podczas zakupów warto mieć w tej kwestii swoje zdanie. Dobrze dobrana pościel to także wygodne dla nas zamki, które jednak nie wpływają na komfort naszego snu.

 

Rozmiar

Wisienką na torcie jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Pościel dla pary, powinna być odpowiednio większa niż pościel dla jednej osoby. Trzeba także zwrócić szczególną uwagę na rozmiar łóżka, aby nie przesadzić z wielkością pościeli względem naszego miejsca do spania!

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ