Jak 3 Centralne Banki i Finansowa Elita przyjęły Bitcoin na Jeden Dzień

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

Bitcoin i Narodowy Bank 

Jak już świat wie – Bitcoin jest cyfrową walutą bazującą na technologii P2P, które operuje niezależnie od centralnych organów czy banków. Godex.io jest jednym z najlepszych narzędzi do wymiana xrp na btc. I rola centralnego banku, na przykład Federalnych Rezerw U.S., zawiera poniższe:

  1. Utrzymywanie pełnego zatrudnienia;
  2. Stabilne ceny;
  3. Zapewnienie bezpieczeństwa bankowości narodowej i systemu finansowego;
  4. Umożliwienie konsumentom dostępu do kredytu;
  5. Stabilizacja systemu finansowego w czasach kryzysu;
  6. Pomoc w nadzorze narodowych systemów płatności. 

Funkcja finansowych elit jest w różnym stopniu znana światowej populacji. 

 

Uczestnicy Wydarzenia

Światowy Bank, Międzynarodowa Korporacja Finansowa (IFC) Goldman Sachs i JP Morgan zebrali się, aby odkryć możliwości Bitcoina 31 Lipca 2015 roku. Spotkanie odbyło się w pokoju konferencyjnym Pinheiro Neto Advogados – ówczesnego lidera branży i do dziś największej łacińskiej kancelarii prawniczej, liczącej ponad 700 prawników, zlokalizowanej w Brazylii i Argentynie. PN był również organizatorem zebrania. 

Aby najpierw wyjaśnić wszystkie nazwy, Goldman Sachs Group. Inc jest Amerykańskim bankiem inwestycyjnym i firmą o usługach finansowych. Oferuje wsparcie w inwestycjach i zarządzaniu aktywami, papierami wartościowymi, pośrednictwem maklerskim. J.P. Morgan oferuje również finansowe usługi i rozwiązania globalnie wiodącym korporacjom, rządom i instytucjom. Dodatkowo działa jako wolontariusz dla lokalnych społeczności w zakresie ekspertyzy, uniwersalnego zasięgu, dostępu do kapitału i innych. Reprezentantami były Santander, Itáu, Cielo (Brazylijski procesor kart kredytowych), Deloitte, and Banki Centralny Argentyny, Brazylii, i Chile. Poza głównymi gośćmi było w rzeczy samej 250 ludzi powiązanych z branżą bankową. 

Konferencja była transmitowana do innych dziesięciu krajów, była prowadzona przez Rząd Autonomicznego Miasta Buenos Aires dla zapalonych decydentów zajmujących się cyfrowymi monetami. 11 społeczności cyfrowych walut były zlokalizowane w Chile, Brazylii, Kolumbii, Meksyku, Urugwaju, Kostaryce, Ekwadorze, Wenezueli, Paragwaju i Słowacji. Wśród pozostałych osób zainteresowanych prelegentami forum byli współzałożycielka Krakena, Constance Choi; Były BitReserve, Juan Llanos; Założyciel Bitcoin Latam, Diego Gutierrez Zaldivar; Dyrektor finansowy funduszu inwestycyjnego Koinbax, Grabriel Kurman.

 

Cel Spotkania

Celem i rezultatem całej okazji było zbudowanie pomostu między grupą entuzjastów Bitcoin z Ameryki Łacińskiej a sektorami finansowymi i regulacyjnymi. Instytucja bankowa z Ameryki Łacińskiej uczestniczyła w tym wydarzeniu po raz pierwszy i zgodnie z oświadczeniem Pinheiro Neto, opinie były niezwykle pozytywne. Bank Światowy z kolei był zaintrygowany tym, jak przyczynić się do wzmocnienia Ameryki Łacińskiej poprzez IFC, ponieważ od lat 80-tych stosunki handlowe z Ameryką Łacińską były podobne do tych z Azją Wschodnią – wąskie i zdominowane przez kluczowych graczy z północy, Stany Zjednoczone i Japonia; Następnie Brazylia. Od tamtej pory nic się nie zmieniło na łacińskiej ziemi; w przeciwieństwie do Azji, gdzie dokonał się ogromny postęp. 

Początkowo omówiono techniczne i historyczne aspekty monety oraz ogólnie historię pieniądza; następnie kluczową troską mówców było potwierdzenie, że nikt nie będzie regulował Bitcoina. Dyskusja miała na celu uniknięcie incydentu Nowego Jorku i zamiast tego uregulowanie jego zastosowań, a nie samej technologii, tak aby waluta cyfrowa pasowała do obecnego systemu. Dwa podstawowe cele to 1) zrozumienie, że technologia ma ogromny potencjał zakłóceń w finansach, wykraczających poza jej wykorzystanie jako waluty; 2) ma duże oddziaływanie społeczne w regionie, ponieważ osoby bez dostępu do rachunków bankowych mogą dostać szansę na mikro-finansowanie. 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ