7 najgroźniejszych błędów podczas grania w kasynie online. Jak ich uniknąć?

Ostatnio aktualizowane: 02.12.23

Błędy zdarzają się każdemu. Można się na nich uczyć, ale również popełniać je w kółko. Błędy popełniane w hazardzie mogą być jednak bardzo kosztowne, prowadzić do znacznej utraty pieniędzy oraz zszarganych nerwów. Poznaj 7 najgroźniejszych błędów, które możesz popełnić, grając w gry na pieniądze.

 

1.  Granie w nieuczciwych kasynach

Wybieraj wyłącznie legalne polskie kasyna online, które posiadają odpowiednie licencje i certyfikaty. Korzystając z usług nieuczciwych operatorów, nigdy nie możesz być pewny, czy wyniki gier nie zostały zmanipulowane lub, czy na pewno będziesz mógł wypłacić swoją nagrodę.

 

2.  Wybieranie gry ze względu na jej wygląd

Gra może wyglądać przepięknie, ale posiadać niski potencjał na wygraną. Nie jest tajemnicą, że wiele popularnych slotów, bazujących na znanych markach nie daje tak dużych szans na wygraną, jak robią to np. mniej efektowne sloty z owocami. Przed rozpoczęciem gry warto zwrócić uwagę na jej zmienność i RTP.

 

3.  Liczenie na stały zysk

Wszystkie gry hazardowe są oparte na szczęściu i mają domyślną przewagę kasyna. Ponadto nie ma żadnego sposobu na zapewnienie sobie wygranych za każdym razem. Hazard jest ekscytujący, jednak wynika to z głównie z wysokiego poziomu ryzyka i niepewności. Nie da się regularnie zarabiać w grach na pieniądze.

 

4.  Granie bez limitu

Nie powinno się przeznaczać na grę więcej, niż można udźwignąć. Wydatki na rozrywkę hazardową nigdy nie powinny kłócić się z wydatkami na rachunki czy jedzenie. Zawsze należy określić sumę pieniędzy, którą można stracić, a grę w kasynie potraktować jako płatną rozrywkę, nie licząc na pewny zwrot, zauważa kasyno expert Marta Wro.

 

5.  Granie za nie swoje pieniądze

Nigdy nie powinno się pożyczać pieniędzy na hazard, ponieważ w teorii te pieniądze są na straconej pozycji. Jeżeli nie masz możliwość samodzielnego sfinansowania swojej rozrywki hazardowej, zrezygnuj z niej, zamiast jeszcze bardziej się zadłużać.

 

6.  Korzystanie z niesprawdzonych strategii

Internet jest pełen porad dotyczących tego, jak wygrywać skutecznie, jakie strategie są najlepsze i tym podobne… Za wiele przewodników po pewnych wygranych często trzeba zapłacić. Nie musimy przekonywać Cię, że wszystkie te poradniki są nieskuteczne i mogą pogłębić Twoją frustrację z kolejnej przegranej.

 

7.  Granie bez wcześniejszego treningu

W większości przypadków renomowane kasyna online dają początkującym graczom szansę wypróbowania swojego katalogu gier w wersji demonstracyjnej. Cała rozgrywka odbywa się na wirtualne pieniądze. Jest to doskonały sposób na lepsze poznanie zasady gry, wybranie odpowiedniego tytułu dla siebie i oszacowanie swojej sytuacji w grze.

Nie ma sensu wydawać pieniędzy w ciemno i dopiero uczyć się zasad gry. Zrozumienie gry w wersji demo pozwala na większą dowolność bez zbędnych emocji. Pamiętaj jednak, że jeżeli wciąż udaje Ci się wygrać w wersji demo, nie oznacza to, że tak samo będzie wyglądała Twoja sesja na prawdziwe pieniądze. Nie szukaj schematów, tylko skup się na dobrym zrozumieniu reguł gry i zaplanowaniu swojego budżetu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ