6 wskazówek wyboru dobrego hydraulika

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

Nie ma domu, w którym nigdy by się nie zdarzały awarie. Przedmioty które mamy wokół i stale używamy, ulegają uszkodzeniu z powodu zużycia, z powodu używania ich niedokładnie z przeznaczeniem, albo zwyczajnie ich czas eksploatacji minął i trzeba je wymienić na nowe. Tak się dzieje również z naszymi urządzeniami domowymi. Kiedyś nowa, idealnie zamontowana spłuczka w toalecie działała bez zarzutu, dziś już zacina się, odpływ zlewu kuchennego cały czas był szczelny, aż któregoś razu uszczelka sparciała i przestała uszczelniać połączenie. Takich przypadków można by mnożyć w każdym domu. A nie w każdym domu mieszka złota rączka, która wszystko samodzielnie naprawi. Jak więc sobie poradzić z problemem szybko i skutecznie? Oto jak można to zrobić:

 

Jak znaleźć hydraulika?

W dzisiejszych czasach szukanie fachowca opiera się głównie o Internet. Zwłaszcza czas epidemii nauczył nas rezygnacji ze spotkań z wieloma osobami. Internet tego nie wymaga, więc jest bezpieczny. Skutecznym sposobem jest poszukanie fachowca na portalach służących jako pośrednictwo, kojarzące osoby potrzebujące usługi z fachowcami różnych dziedzin, którzy te usługi wykonują. Zwykle portale takie prowadzą współpracę z wieloma fachowcami z różnych dziedzin, a także z różnych rejonów kraju. Zatem możemy poszukać elektryka w Krakowie, dekarza w Białymstoku, czy właśnie hydraulika, na przykład w Szczecinie.

Portal łączący klienta z wykonawcą, w swojej bazie ma wielu wykonawców, a aby się w niej znaleźć, każdy z nich musi się wykazać dokumentami świadczącymi o uprawnieniach do wykonywania świadczonych przez siebie usług. To daje poczucie bezpieczeństwa, że fachowiec, który przyjdzie naprawiać nasz odpływ w wannie, czy zakładać nowy bojler, faktycznie się na tym zna i zrobi to profesjonalnie i w możliwie najkrótszym czasie. 

 

Jakie są plusy zamawiania hydraulika przez Internet?

Największym plusem zamawiania fachowca za pomocą strony pośredniczącej w kontaktach między nimi a klientami jest to, że w jednym miejscu, w serwisie dostępnym z własnej kanapy, mamy w zasięgu fachowców z wszystkich branż. Zatem, jak zapoznamy się i zaprzyjaźnimy z wybranym serwisem, może to być sposób na wszelkie usterki i remonty przeprowadzane w domu. Jeśli chcesz więc zamówić hydraulika kliknij tutaj . Serwis Belfix skupia fachowców z branż remontowych, instalacyjnych i budowlanych, ale też naprawiających samochody, firmy sprzątające, a nawet komputerowe czy ogrodnicze. Zatem używając jednego narzędzia damy radę obsłużyć wszystkie usterki domowe i samochodowe. Co więcej, każda z branż jest podzielona na specjalizacje. Zatem określając precyzyjnie co mamy do naprawy, mamy pewność, że zamawiamy fachowca, który sprosta zadaniu. 

Zamawianie hydraulika krok po kroku

Wchodząc na stronę Belfix mamy do dyspozycji 2 przyciski: „sprawdź ceny” oraz „zamów teraz”. Wchodząc dalej widzimy propozycję prac jakie mają zostać wykonane. W w/w serwisie są to:

  • Rury
  • Toaleta/spłuczka
  • Krany
  • Zbiornik na deszczówkę
  • Pompa
  • Umywalka/prysznic/wanna
  • Zmiękczacz wody
  • Inne

Określając przedmiot naprawy, będziemy mieli pewność, że dotrze do nas fachowiec, który poradzi sobie z problemem. Zatem jeśli mamy do wymiany baterię umywalkową, wybieramy „Krany”, w przypadku awarii wycieku spod zlewu czy umywalki wybierzmy kategorię „Umywalka/prysznic/wanna”. Zawsze też, gdy nie umiemy się zdecydować do jakiej kategorii należy nasza naprawa, możemy wybrać zakładkę „Inne”. Klikając w wybraną zakładkę pokazuje nam się kolejna strona przedstawiająca wstępną cenę usługi. Cena ta zawiera dojazd, 1 godzinę naprawy usterki z wykorzystaniem drobnych materiałów fachowca typu taśma uszczelniająca czy silikon, a także doprowadzenie czystości miejsca pracy do stanu zastanego. 

Klikając w przycisk „umów naprawę” pojawia nam się lista fachowców z punktowym rankingiem przy każdym z nich. Mamy tu także podane dokładne ceny przy każdym z fachowców oraz godziny i dni, w których jest możliwe zamówienie ich do naszej usterki. Co ciekawe przez serwis wyłącznie zamawiamy fachowca, za nic z góry nie płacimy. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że hydraulik przyjdzie, naprawi usterkę, bo dopiero wtedy dostanie należność. Według portalu należność może być płacona zarówno gotówką jak i kartą, bo fachowcy mają ze sobą terminal. W kolejnych krokach, po wybraniu właściwego hydraulika, ceny za usługę i terminu naprawy, podajemy adres naprawy i kolejno dane kontaktowe takie jak adres e-mail, telefon kontaktowy oraz imię, nazwisko i zamawiamy usługę. Zwrotnie na adres e-mail dostaniemy potwierdzenie zamówienia hydraulika wraz z jego godziną przybycia. 

 

Wycena

Za pomocą portalu możesz nie tylko zamówić fachowca, który przyjdzie i naprawi usterkę w Twoim domu. Możesz na przykład planować w najbliższym czasie większe prace hydrauliczne i chciałbyś znać ich koszt. Fachowcy mogą wykonać dla Ciebie wycenę prac, które zamierzasz przeprowadzić. Zamawiasz ich w taki sam sposób jak do pojedynczej usterki, wybierając przycisk „wycena”.

 

Bądź odpowiedzialny

Pamiętaj też, że zamówienie hydraulika do domu wiąże się z tym, że osoba, która zamówiłeś poświęci swój czas na przyjazd do Twojego domu. Dlatego bądź odpowiedzialny i zapisz sobie termin na jaki się umówiłeś, a gdy on nadejdzie, koniecznie bądź w domu. W regulaminie portalu jest napisane, że fachowiec ma prawo obciążyć Cię za swój przyjazd, gdyby okazało się ze nikogo nie ma w domu. 

Przygotowania do wizyty hydraulika

Zanim przyjdzie do Ciebie fachowiec naprawiać usterkę, dobrze jest się też do jego wizyty przygotować. Jeśli na przykład wzywasz hydraulika do cieknących rur pod zlewem kuchennym, zanim fachowiec przyjdzie przygotuj miejsce jego pracy. Zwykle pod zlewem kuchennym trzymamy wiele przedmiotów, często to są śmieci, warzywa czy inne kuchenne przedmioty. Zanim hydraulik przyjdzie uprzątnij cała zawartość szafki, przenosząc wszystko w miejsce tymczasowe.

Przygotowanie miejsca pracy też jest w Twoim interesie, bo przecież każda godzina pracy to określona kwota do zapłacenia, szkoda wdawać pieniędzy na to, aby hydraulik zamiast zabrać się od razu do naprawiania usterki, zabierał się najpierw do przygotowania miejsca pracy. Podobnie w innych miejscach domu, czy to jest łazienka czy inne pomieszczenie – postaraj się oczyścić miejsce pracy hydraulika. 

 

Po naprawie

Choć mamy pewność, że zamówiłeś dobrego fachowca, to jednak ostrożności nigdy za mało. Zanim rozliczysz się z hydraulikiem sprawdź efekty jego pracy. Jeśli naprawiał spłuczkę – sprawdź jej działanie, jeśli wymieniał baterię umywalkową – również przetestuj czy wszystko w porządku. Nie zapomnij też o sprawdzeniu szczelności i drożności naprawianych rur odpływowych. Najlepiej napełnić umywalkę czy zlew wodą do pełna, spuszczona będzie spływać z większym ciśnieniem i łatwiej zaobserwujemy ewentualną nieszczelność. A gdy już się z fachowcem rozliczysz, a usługa została wykonana prawidłowo i jesteś z niej zadowolony, nie zapomnij wystawić wykonawcy pozytywnej opinii. To dzięki opiniom kolejny potrzebujący hydraulika może wyodrębnić osobę, która rzetelnie i szybko wykona naprawę. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ