Ranking 11 najlepszych przepływowych podgrzewaczy wody w 2019

Ostatnio aktualizowane: 19.11.19

 

Przepływowy podgrzewacz wody – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Który przepływowy podgrzewacz domu sprawdzi się w Twoim domu? Po lekturze naszego rankingu nie będziesz mieć już żadnych wątpliwości. Opisaliśmy w nim kilka polecanych urządzeń. Jednym z nich jest elektryczny model Kospel PPE2-18/21/24 o mocy maksymalnej równej 24 kW. Sprzęt wyposażono w wyświetlacz umożliwiający kontrolowanie ustawionej temperatury (można regulować ją w zakresie od 30 st. C do 60 st. C). Podgrzewacz jest solidny i łatwy w montażu. Zależy Ci na zakupie urządzenia gazowego? W takim razie przyjrzyj się bliżej modelowi Junkers WP 11 B 23 GZ 50. Jego maksymalna moc wynosi 19,2 kW. Podgrzewacz zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, wyposażono go m.in. w ogranicznik temperatury.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

11 najlepszych przepływowych podgrzewaczy wody. Opinie w 2019 roku

 

Ranking przepływowych podgrzewaczy wody zawiera najlepsze propozycje, docenione przez konsumentów, którzy wypowiadają się o nich bardzo pozytywnie. Mamy nadzieję, że spośród nich wybierzesz produkt, którego szukasz. 

 

Elektryczny podgrzewacz wody

 

1. Kospel PPE2 18/21/24 kW Przepływowy podgrzewacz wody

 

Podgrzewacz Kospel PPE2-18/21/24 może pracować z trzema różnymi punktami, np. z prysznicem lub wanną wraz z umywalką i zlewozmywakiem. W rezultacie woda będzie ciepła we wszystkich punktach, z których korzystasz. Użytkownikom bardzo podoba się to, że sprzęt ma funkcję zapamiętywania 3 ostatnich temperatur. Dlatego za każdym razem nie musisz ustawiać urządzenia. 

Temperaturę można regulować od 30 st. C do 60 st. C, możesz więc wybrać idealną temperaturę dla siebie. Warto wspomnieć, że można ustawić blokadę maksymalnej temperatury, co jest bardzo wygodną opcją. Użytkownikom podoba się, że temperaturę zmienia się  wygodnym pokrętłem. Możesz również wybrać moc, a do wyboru masz 18 kW, 21 kW oraz 24 kW. Wymiary prezentowanego sprzętu wynoszą 44 cm x 24,5 cm x 12,6 cm. 

Ten elektryczny podgrzewacz wody jest dobrze wykonany i nie ulega łatwo zniszczeniu. Użytkownikom bardzo podoba się wyraźny oraz duży wyświetlacz LCD. Wyświetla się na nim aktualna temperatura podgrzanej wody.  Konsumenci pozytywnie oceniają łatwy montaż, który można wykonać samodzielnie, a montowanie nie zajmuje więcej niż kilka minut. Wydajność sprzętu wynosi 10 l/min, kiedy wybierze się moc 24,5 kW. 

 

 

 

 

2. Bosch Tronic podgrzewacz przepływowy 7736504722

 

Lubisz samodzielnie montować poszczególne sprzęty w swoim domu? Wybierz Bosch TR2000 21B, elektryczny podgrzewacz wody, który bardzo łatwo można zainstalować w każdym miejscu w domu. Nie bój się montować sprzętu obok kabiny prysznicowej lub nad wanną, obudowa urządzenia jest szczelna, więc wilgoć  jej nie uszkodzi. Wszystkie elementy mają certyfikat KTW, a na dodatek ochrona przeciwgrzybowa wynosi IP 25. 

Układ grzewczy jest wykonany z drutu nieizolowanego, a tył urządzenia ma wystarczająco dużo miejsca, aby go swobodnie zamontować. Moc znamionowa sprzętu wynosi 21 kW. Sterowanie urządzeniem jest hydrauliczne. Wielu osobom bardzo podoba się opcja energooszczędnej pozycji przełącznika, w której moc jest zmniejszana o 33%. Moc również automatycznie dostosowuje  do wielkości przepływu. Za panelem informacyjnym znajduje się skrócona wersja instrukcji obsługi, więc zawsze możesz do niej zerknąć. 

Wielu osobom podoba się to, że sprzęt jest solidnie wykonany. Obudowa chroni wnętrze przed wilgocią i nie ulega uszkodzeniom. Masz też pewność, że ładna biała farba z upływem czasu nie będzie odpryskiwać. Wszystkie podzespoły funkcjonalne są zintegrowane w bloku grzewczym. Warto dodać, że gałka grzewcza jest wykonana ze stali szlachetnej i jest odporna na rdzewienie. Masz więc pewność, że będziesz korzystać z podgrzewacza wody przez długi czas. 

 

 

 

 

Gazowy podgrzewacz wody

 

3. Junkers podgrzewacz wody WP 11 B 23 Gz 50 7736502524

 

Junkers WP 11 B 23 GZ 50 to gazowy podgrzewacz wody z regulacją mocy. Możesz wybrać od 9,6 kW do 19,2 kW. Użytkownikom najbardziej podoba się to, że urządzenie jest oszczędne. Palnik zapala się automatycznie, a potem następuje zapalenie palnika głównego. Z kolei palnik kontrolny zapala się tylko na chwilę, więc sprzęt nie zużywa zbyt dużo energii. 

Ten gazowy podgrzewacz wody jest wyposażony w ogranicznik temperatury, dzięki któremu nagrzewnica nigdy się nie przegrzewa. Z kolei natężenie przepływu wody jest regulowane automatycznie, więc nawet przy różnym ciśnieniu jest ono stałe. Sprzęt może zaopatrzyć w ciepłą wodę dwa punkty, w zależności od Twojego wyboru. Dzięki kompaktowym wymiarom  możesz umieścić podgrzewacz w każdym miejscu. Warto dodać, że montaż urządzenia jest łatwy, co doceniają jego użytkownicy. 

Obsługa modelu nie jest skomplikowana. Jest on wyposażony w dwa pokrętła. Jedno z nich służy do regulowania temperatury, a drugie reguluje moc palnika. W rezultacie masz kontrolę nad tym, co się dzieje z urządzeniem. Wiele osób docenia ładny design produktu. Dzięki estetycznemu wyglądowi nie musisz się obawiać, że harmonia danego pomieszczenia zostanie zaburzona. Chwalone jest też solidne wykonanie podgrzewacza. 

 

 

 

 

Przepływowy podgrzewacz wody Siemens

 

4. Podgrzewacz wody Siemens UFESA DH1UF21

 

Na naszej liście znajduje się Siemens Ufesa 21KW DH 1UF21, jeden z najchętniej wybieranych podgrzewaczy wody. Moc grzałki prezentowanego sprzętu wynosi 21 kW, co jest wystarczające, aby szybko podgrzać wodę. Szybkie podgrzewanie jest zaletą, o której często wspominają użytkownicy prezentowanego urządzenia. Za sprawą 4 punktowego systemu mocowania można również zniwelować nierówności ścian. Nawet jeżeli nie jesteś specjalistą, bez problemu zamontujesz ten przepływowy podgrzewacz wody Siemens na ścianie. 

Wymiary urządzenia wynoszą 47 cm x 23 cm x 12 cm. System grzałek jest wykonany z nieizolowanego drutu. Regulacja temperatury jest łatwa i nie wymaga większych umiejętności. Do wyboru są również 4 stopnie wyboru mocy. Użytkownicy często pozytywnie oceniają cichą pracę sprzętu. W rezultacie możesz umieścić ten dobry przepływowy podgrzewacz wody w miejscu, w którym często przebywasz, a hałas nie będzie Ci przeszkadzał. 

Sprzęt jest dobrze wykonany, więc masz pewność, że posłuży Ci on przez długie lata. Obudowa jest wykonana z dobrej jakości tworzywa sztucznego i nie jest wrażliwa na wilgoć.  Poza tym wszystkie elementy są wykonane ze stali szlachetnej, dzięki czemu nie ulegają zniszczeniu. Warto też zaznaczyć, że model prezentuje się dobrze, a co najważniejsze, jego obsługa nie jest skomplikowana. 

 

 

 

 

Przepływowy podgrzewacz wody elektryczny pod prysznic

 

5. Przepływowy Ogrzewacz Wody Podgrzewacz Dafi 5,5

 

DAFI IP0X4 5,5KW to jeden z najmniejszych podgrzewaczy przepływowych na rynku. Został on zaprojektowany tak, że bez problemu zmieści się przy umywalce, w prysznicu lub przy wannie. Dzięki urządzeniu oszczędzasz energię oraz czas przygotowania ciepłej wody. Sprzęt jest wyposażony w regulację mocy, do wyboru jest 3,7 kW, 4,5 kW oraz 5,5 kW. Możesz więc wybrać taką wartość, której aktualnie potrzebujesz.

Prezentowany podgrzewacz wody elektryczny pod prysznic jest estetyczny, ma kolor biały i z pewnością nie zepsuje stylistyki łazienki czy kuchni. Na środku znajduje się stosunkowo duże logo producenta w kolorze niebieskim. Waga sprzętu wynosi 2 kg. Transport oraz przenoszenie urządzenia nie są uciążliwe. Montaż podgrzewacza nie stanowi problemu, jest bardzo łatwy i nie zabiera więcej niż 10 minut, nawet osobie, która nie zna się za bardzo na technologii. W zestawie znajduje się przyłącze z zaworem.

Ciekawe jest to, że model można zamontować pod dowolnym kątem i jego właściwości nigdy się nie zmieniają. Wielu osobom odpowiada to, że ciepła woda jest dostępna już po kilku sekundach. Nie musisz więc czekać, aby umyć naczynia lub wykąpać się pod prysznicem. Warto wspomnieć, że ten dobry i tani przepływowy podgrzewacz wody nie zagraża zdrowiu użytkowników, korzystanie z niego nie grozi wybuchem ani zatruciem.

 

 

 

 

Przepływowy podgrzewacz wody Kospel

 

6. Kospel PPH2-18KW Przepływowy podgrzewacz wody

 

Na naszej liście znajduje się Kospel Hydraulic PPH2 18KW, urządzenie, którego moc znamionowa wynosi 18 kW. Można ją jednak zmieniać, a służy do tego pokrętło znajdujące się w widocznym miejscu na obudowie. Moc jest również zmieniana automatycznie, w zależności od ilości przepływającej wody. Ten przepływowy podgrzewacz wody Kospel waży około 4 kg, a jego wymiary wynoszą 44 cm x 24,5 cm x 12,6 cm.

Urządzenie jest solidnie wykonane, szczególnie jego obudowa. Jej ochrona to IP 25, więc możesz być pewien, że podgrzewacz nie zostanie uszkodzony na skutek wilgoci oraz pyłów. Możesz więc bez problemu umieścić sprzęt bezpośrednio w łazience. Opinie o przepływowych podgrzewaczach wody tej marki zachęcają do zakupu. Użytkownikom podoba się estetyczny wygląd urządzenia. Podgrzewacz jest biały, a na środku ma srebrny pas. Z pewnością nie zaburzy on ładnego wykonania Twojej łazienki lub kuchni.

Obsługa modelu nie jest skomplikowana, wystarczy włączyć go, a potem wybrać stopień mocy. Montaż nie wymaga specjalnych zdolności i poradzi sobe z tym większość użytkowników. Doceniana jest też energooszczędność podgrzewacza.  Sprzęt może jednocześnie podgrzewać wodę w 3 punktach, najczęściej wybierane przez konsumentów są: prysznic lub wanna, umywalka i zlew. Podgrzewanie wody z pomocą sprzętu zabiera tylko kilka sekund.

 

 

 

 

Przepływowy podgrzewacz wody Castorama

 

7. Ariston FAST R X 11 NG Gazowy podgrzewacz wody

 

Ariston Fast R X ONM 11 to sprzęt o wadze około 9 kg, a jego wymiary wynoszą 58 cm x 25 cm x 31 cm. Można więc zamontować go nawet w mniejszych łazienkach i kuchniach. Użytkownicy są najbardziej zadowoleni z solidnego wykonania sprzętu, ponieważ jego obudowa to w całości stal emaliowana. Nie musisz się bać, że ten przepływowy podgrzewacz wody Castorama ulegnie zniszczeniu, nie pojawią się na nim także nieestetyczne rysy.

Model jest idealny dla osób, które cenią nie tylko funkcjonalność, ale też estetyczny wygląd produktu.  Ogrzewacz w ciągu minuty jest w stanie podgrzać nawet 11 l wody. Test przepływowych podgrzewaczy wody wykazał, że w niedługim czasie od włączenia modelu możesz się spodziewać dużej ilości ciepłej wody, która starczy na mycie naczyń, kąpanie się w wannie lub pod prysznicem.

Moc urządzenia jest regulowana od 8 kW do 18,5 kW w zależności od potrzeb. Warto dodać, że jest to produkt energooszczędny, więc podczas korzystania z podgrzewacza nie zużyjesz zbyt wiele prądu. Obsługa modelu nie jest skomplikowana, wystarczy przekręcać pokrętło na wartość, którą uważasz za najodpowiedniejszą. Sprzęt gwarantuje stabilną temperaturę wody, nie bój się, że po kilku minutach zacznie się ochładzać. Działa on nawet przy małych przepływach wody.

 

 

 

 

Przepływowy podgrzewacz wody elektryczny 230v

 

8. Wijas Perfect 500 podgrzewacz przepływowy 

 

Jeżeli chcesz kupić cały komplet, to polecamy Wijas Perfect 500 5,4kW, czyli podgrzewacz wraz z baterią. Tym sposobem można go zamontować bezpośrednio nad zlewem. Nieizolowany element grzejny sprawia, że gorąca woda pojawia się prawie natychmiast po odkręceniu kurka. Jest to zaleta, o której bardzo często wspominają użytkownicy. Energia elektryczna jest pobierana wyłącznie, kiedy ciepła woda leci z kranu, więc masz pewność, że nie marnujesz prądu.

Ten przepływowy podgrzewacz wody elektryczny 230V ma korpus grzejny, który jest całkowicie zabezpieczony przed zatkaniem. Nie musisz się martwić, że w pewnym momencie przepływ wody w baterii zostanie zmniejszony przez zalegający kamień. Podgrzewacz jest też wyposażony w czujnik zapowietrzania się, więc nie uszkodzi się przez tymczasowy brak wody. Sprzęt jest wykonany z najlepszych materiałów, dlatego masz pewność, że przez długi czas nie ulegnie żadnej awarii.

Cały zestaw wygląda estetycznie i nie szpeci łazienek oraz kuchni. Wielu użytkowników wspomina o łatwym oraz niewymagającym montażu. Poprawny sposób mocowania nie wymaga specjalistycznej wiedzy monterskiej. Całkowity czas montażu to maksymalnie pół godziny. Obsługa podgrzewacza jest łatwa. On sam automatycznie dopasowuje wszystkie ustawienia, zadaniem użytkownika jest wyłącznie odkręcanie kurka baterii dołączonej do zestawu.

 

 

 

 

Gazowy podgrzewacz wody z zamkniętą komorą spalania

 

9. Gazowy przepływowy podgrzewacz Logamax plus DB213

 

Na naszej liście znajduje się Buderus Logamax Plus DB 213, czyli jedna z najciekawszych pozycji. Jest to gazowy podgrzewacz wody z zamkniętą komorą spalania, a jego moc wynosi 4,7 kW. Dzięki tak dużej mocy podgrzanie wody zajmuje kilka sekund, z czego konsumenci są bardzo zadowoleni. Nie musisz pamiętać o wcześniejszym podłączeniu podgrzewacza. Sprzęt można zamontować w mieszkaniach, apartamentach i w domach jednorodzinnych.

Maksymalne ciśnienie wody wynosi 0,3 bara, a do podgrzewacza można podłączyć maksymalnie 12 punktów z wodą. Z kolei maksymalna temperatura wody podgrzana przez sprzęt to 85 st. C. Wielu użytkownikom podoba się solidne wykonanie podgrzewacza, jego ochrona to IPX4. W rezultacie model nie ulega uszkodzeniu pod wpływem pyłów czy wilgoci. Konsumentom podoba się również estetyczny wygląd produktu oraz łatwa instalacja.

Urządzenie jest wyposażone w wiele czujników zarządzających jego pracą. Wśród nich znajduje się czujnik temperatury, ochrona przed przegrzaniem i czujnik jonizacyjny płomienia. Poza tym możesz łatwo regulować przepływ wody dołączonym zaworem. Cały sprzęt waży 34 kg. Jego wymiary wynoszą 77 cm x 45 cm x 28 cm. Konsumentom podoba się elektroniczny panel sterowania z wyświetlaczem, na którym widać wszystkie parametry urządzenia.

 

 

 

 

Podgrzewacz wody do basenu

 

10. Bestway Podgrzewacz basenowy 58259

 

Bestway 58259 to dobry podgrzewacz wody do basenu, którego pojemność nie przekracza 17 000 l wody. Podgrzewacz można podłączyć do różnego rodzaju pomp, basenów ogrodowych i filtrów. Jest on wyposażony w wiele złączy, więc nie będziesz musiał dokupować dodatkowych kabli. Produkt jest  doceniany ze względu na kompatybilność.

Sprzęt ma wiele certyfikatów, które potwierdzają jego bezpieczeństwo oraz solidne wykonanie, wśród nich można wymienić certyfikaty TUV, EMC i CE. Możesz być pewien, że skorzystasz z podgrzewacza przez dłuższy czas, a on nie zaskoczy Cię szybko nagłą awarią. Użytkownikom bardzo podoba się intuicyjny panel sterowania. Jest on przejrzysty i dlatego możesz sprawnie wybrać odpowiadające Ci ustawienia. W przypadku montażu produkt nie sprawia problemu nawet osobom, które nie są majsterkowiczami.

Szybkość nagrzewania wody wynosi od 0,5 st. C do 1,5 st. C na minutę Zależy ona głównie od początkowej temperatury basenu oraz jego dokładnej powierzchni. Maksymalna temperatura wody w zbiorniku nie będzie przekraczać 40 st. C. Waga urządzenia wynosi około 5 kg, jego transport z pewnością nie sprawi Ci trudności. Moc sprzętu to 2,8 kW. 

 

 

 

 

Pojemnościowy podgrzewacz wody

 

11. Ariston Podgrzewacz wody pojemnościowy Velis Evo 50

 

Ariston Velis 50 EVO to pojemnościowy podgrzewacz wody, który wygląda szczególnie ładnie. Jest on bardzo estetycznie wykonany i wyróżniają go żywe kolory (połączenie bieli i srebra). Dodatkowo zaletą jest, że urządzenie możesz zamontować poziomo lub pionowo, w zależności od swojej wygody.

Wielu konsumentom podoba się intuicyjny wyświetlacz i panel sterowania. Wybranie odpowiednich ustawień jest łatwe i nie sprawi Ci kłopotu. Warto dodać, że wyświetlacz jest wyraźny i dlatego możesz szybko odczytać wszystkie informacje dotyczące pracy podgrzewacza. Wielokrotne testy stanowią zapewnienie, że nie kupujesz czegoś niesprawdzonego. Konsumenci doceniają funkcję antylegionella. Polega ona na tym, że raz na pewien czas temperatura przepływającej wody automatycznie wzrasta do 65 st. C, aby zabić ewentualne bakterie.

Jest to bezpieczny sprzęt, który nie dopuszcza do pracy na sucho. Jeżeli w zbiorniku na wodę jej nie ma, grzałka nie zacznie pracować. Urządzenie jest też zabezpieczone przed przegrzaniem. Jeżeli temperatura jest zbyt wysoka, to podgrzewacz automatycznie się wyłącza. Jego moc  wynosi 1,5 kW. Czas podgrzewania wody na umycie się pod prysznicem wynosi niecałą minutę, więc nie będziesz długo czekał. Pojemność sprzętu to 50 l. 

 

 

 

 

Poradnik zakupowy – Jaki przepływowy podgrzewacz wody kupić?

 

W porównaniu do pojemnościowych podgrzewaczy te przepływowe mają mniejsze wymiary, są nieco tańsze w instalacji i eksploatacji, a w dodatku zwiększają temperaturę wody tylko wtedy, gdy odkręcimy kran. Postanowiliśmy przygotować poradnik, który jest pełen podpowiedzi, jaki przepływowy podgrzewacz wody wybrać. Z pewnością przyda się on osobom planującym zakup takiego sprzętu.

 

 

Zasilanie

Biorąc pod uwagę zasilanie, wyróżnia się podgrzewacze elektryczne i gazowe. Nieco większą popularnością cieszą się pierwsze wymienione, gdyż uznaje się je za bezpieczniejsze w użytkowaniu. Wynika to przede wszystkim z braku obawy o ryzyko zatrucia czadem i nieprzewidzianego wybuchu gazu. Elektryczne modele mają kompaktowe wymiary i są przystosowane do zabudowy, przykładowo pod umywalką. Mniejsze podgrzewacze, przeznaczone do używania w domu czy podłączenia do basenu, są zasilane najczęściej z sieci jednofazowej, czyli 230 V. Bardziej rozbudowane urządzenia wymagają podłączenia do sieci trójfazowej (400 V), wykorzystuje się je w gospodarstwach rolnych.

Przepływowe podgrzewacze gazowe nadają się do zamontowania w pomieszczeniach, które spełniają określone wymagania techniczne. Dotyczą one m.in. wentylacji i przekroju komina. Należy pamiętać, że sprzęty zasilane gazem nie są przystosowane do zabudowy, zwłaszcza te z otwartą komorą spalania. Jednocześnie są one stosunkowo tanie w eksploatacji (czasami tańsze niż modele elektryczne). Eksperci radzą, aby kupować podgrzewacze z zamkniętą komorą spalania, gdyż w ich przypadku ryzyko ulatniania się czadu jest mniejsze. Dobrze, aby takie urządzenie było wyposażone w czujnik spalin.

 

Jednopunktowy czy wielopunktowy?

Aby dowiedzieć się, jaki jest najlepszy przepływowy podgrzewacz wody, najpierw musimy dobrze przemyśleć, do ilu punktów ma być podłączony. Jeżeli tylko do jednego, przykładowo umywalki w łazience, należy poszukać modelu jednopunktowego. Jest on niewielki i ma stosunkowo małą moc. Sprzęty wielopunktowe są bardziej zaawansowane technologicznie, ponieważ obsługują kilka punktów poboru ciepłej wody w budynku. Bardzo często są one zasilane z trójfazowej sieci. Wydajność takich urządzeń zmniejsza się, gdy w tym samym czasie odkręcimy ciepły strumień wody w więcej niż jednym miejscu.

 

Moc

Od mocy zależy czas podgrzewania wody. Im jest ona wyższa, tym krócej musimy czekać na wypłynięcie ciepłego strumienia z kranu. Przyjmuje się, że do domu o standardowym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę wystarcza urządzenie o mocy do 5 kW (5000 W). Średnia wydajność 3 kW sprzętu to ok. 2 l podgrzanej wody na minutę. Pamiętajmy przy tym, że do komfortowego korzystania z umywalki potrzeba mniej więcej 5 l podgrzanej wody na minutę, a do napełnienia wanny i wzięcia kąpieli nawet 10 l podgrzanej wody na minutę. Dostępne są też sprzęty mające znacznie większą moc, ponad 10 kW (zwykle są zasilane z sieci trójfazowej).

 

 

Ciśnienie wody

Sposób pracy urządzenia przepływowego jest uzależniony od ciśnienia wody w sieci. Jeżeli spadnie ono poniżej określonego minimum, wtedy podgrzewacz przestanie działać. To samo dzieje się wtedy, gdy ciśnienie jest za wysokie. Zakres jego wartości, które toleruje urządzenie, powinien być jak najszerszy, aby po podłączeniu do sieci nie okazało się, że podgrzewacz nie działa tak, jak powinien. Minimalne, wymagane przez niego ciśnienie powinno być zbliżone do najniższego ciśnienia domowej sieci.

 

Regulacja temperatury

Przepływowe podgrzewacze wyróżniają się możliwością regulacji temperatury. Może ona odbywać się w sposób hydrauliczny (im większy przepływ wody, tym niższa jest temperatura) lub elektroniczny. W drugim przypadku można precyzyjnie ustawić moc i strumień, pozwala na to specjalny układ. Sprawdźmy, jak szeroki jest zakres regulacji. Przeważnie obejmuje on wartości od 30 st. C do ok. 60 st. C, choć czasami górna granica to nawet 80 st. C.

 

Łatwa obsługa

Podgrzewacz nie może być trudny w obsłudze, bo wtedy ustawienie optymalnej temperatury i mocy grzewczej będzie zajmowało dużo czasu. Możemy też szybko zacząć żałować, że nie wybraliśmy innego urządzenia. Najlepszy przepływowy podgrzewacz wody ma wyświetlacz LCD, który pozwala na szybki odczyt temperatury, wielkości przepływu i innych ustawień. W domach zamieszkiwanych przez małe dzieci może przydać się funkcja blokady, uniemożliwiająca nagrzanie wody do temperatury wyższej niż ustawiona. Minimalizuje to ryzyko poparzenia.

 

 

Wymiary i waga

Choć przepływowe urządzenia są mniejsze niż te pojemnościowe, nie oznacza to, że każdy model zmieści się w wyznaczonym miejscu w naszym domu. Powinniśmy zmierzyć miejsce przeznaczone do montażu, aby dobrać pasujący do niego sprzęt. Prawdopodobnie nie będzie z tym dużego problemu, nawet jeśli urządzenie ma być zainstalowane w niewielkiej szafce tuż pod umywalką. Przepływowe podgrzewacze nie są duże ani też ciężkie. Przeważnie ich waga nie przekracza kilku kilogramów.

 

Przepływowe podgrzewacze wody w dobrych cenach

Małe podgrzewacze nie kosztują więcej niż 300 zł. Dotyczy to również modeli odpowiadających za zwiększanie temperatury wody w basenie. Ceny za sprzęty o większej mocy mieszczą się w przedziale od 500 zł do 5000 zł. Urządzenia oferowane przez znane marki nie są tanie, ale za to mniej podatne na awarie.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zamontować podgrzewacz wody?

Montaż podgrzewacza do wody jest wymagający, dlatego warto skorzystać z pomocy osoby wykwalifikowanej, aby mieć pewność, że instalacja została wykonana poprawnie. Dokładne informacje dotyczące całego procesu powinny znaleźć się w dołączonej do zestawu instrukcji. Aby zamontować podgrzewacz, trzeba najpierw przytwierdzić kołki rozporowe do ściany, a także odpowiednio poprowadzić przewód instalacji elektrycznej. Później należy podłączyć ogrzewacz do instalacji wodnej, nie zapominając o montażu uszczelek. Kiedy wszystko będzie już gotowe i wypełnimy każdy ze wspomnianych przed producenta kroków, możemy włączyć napięcie. Zazwyczaj na obudowie znajduje się lampka, która po włączeniu powinna zaświecić się na zielono, sygnalizując w ten sposób gotowość sprzętu do pracy.

 

 

P2: Jak podłączyć podgrzewacz wody?

Zakupiony podgrzewacz do wody należy przyłączyć do sieci wodociągowej o odpowiednim ciśnieniu. Jeśli ciśnienie jest większe od znamionowego, konieczne jest zastosowanie reduktora. Przy podłączeniu instalacji wodnej bardzo ważne jest zastosowanie uszczelki z sitkiem, która zazwyczaj wchodzi w skład dołączonych do zestawu akcesoriów. Producenci wskazują to, że instalacja wodna powinna być tak zaprojektowana, aby nie dochodziło do zapowietrzenia instalacji. W przypadku gorącej wody nie można zapominać o tym, że instalacja odprowadzająca musi być zrobiona z rur, które wykazują odporność na działanie wysokiej temperatury (do 95 st. C).

 

P3: Jak odpowietrzyć przepływowy podgrzewacz wody?

Pamiętajmy, że przed rozpoczęciem korzystania z przepływowego podgrzewacza do wody, konieczne jest jego odpowietrzenie, co zajmuje niewiele czasu i nie jest trudne. Nie możemy podłączać sprzętu do źródła zasilania, kiedy jest on pusty, ponieważ doprowadzi to do jego uszkodzenia, a dokładniej spalenia grzałki. Aby odpowietrzyć podgrzewacz, należy odkręcić wodę (ciepłą i zimną) i chwilę odczekać. W ten sposób ciecz dostanie się do grzałki i będzie możliwe bezpieczne uruchomienie urządzenia. Odpowietrzanie przepływowego podgrzewacza jest także konieczne w przypadku wystąpienia dłuższej przerwy w dostawie wody.

 

P4: Przepływowy podgrzewacz wody – ile pobiera prądu?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej instalacji przepływowego podgrzewacza do wody, wiele osób zastanawia się, czy tego typu urządzenie pobiera dużo prądu. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy przede wszystkim od mocy danego modelu. Nasze rachunki za prąd są uzależnione także od ilości wykorzystywanej w danym okresie wody. Wbrew powszechnie panującej opinii, korzystanie z przepływowego podgrzewacza wody nie generuje zbyt dużych kosztów. Za 5-minutowy prysznic zapłacimy ok. 0,6 zł, co nie jest wygórowaną kwotą. Stosunkowo niski pobór energii wynika m.in. z tego, urządzenie jest instalowane w niedużej odległości od punktów odbioru wody.

 

 

P5: Jak podłączyć podgrzewacz wody do kranu?

Podgrzewacze wody występują w wersji nad i podumywalkowej, więc możesz zdecydować się na zakup modelu, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i jest dopasowany do danego pomieszczenia. Podłączając urządzenie do kranu, należy sugerować się tym, co jest zawarte w dołączonej do zestawu instrukcji. Sprzęt należy zamontować stosunkowo blisko źródła zasilania, aby nie było problemu z jego podłączeniem. Aby stabilnie przytwierdzić go do powierzchni, trzeba korzystać z dobrej jakości uchwytów, które czasami znajdują się w zestawie. Podgrzewacz musi mieć dostęp do instalacji wodnej. Konieczne jest podłączenie specjalnych rur, przez które będzie przepływać zimna i nagrzana przed sprzęt woda.

 

 

Jak działa przepływowy podgrzewacz wody?

 

Przepływowy podgrzewacz wody to urządzenie, który można znaleźć w wielu domach, a użytkownicy zapewniają o efektywności jego pracy. Jak działa tego typu sprzęt i gdzie należy go zainstalować? Warto przed podjęciem decyzji o zakupie, odpowiedzieć sobie na te pytania, aby mieć pewność, że inwestujemy w potrzebne urządzenie. Zasady działania modelu nie są skomplikowane, dlatego ich zrozumienie nie powinno przysporzyć Ci żadnego problemu.

 

 

Przepływowy podgrzewacz wody – co to?

Na wstępie warto wyjaśnić, czym jest przepływowy podgrzewacz do wody, choć już po samej nazwie można domyślić się, do czego on służy. Sprzęt jest wyposażony w grzałkę, która odpowiada za ogrzewanie wody, która następnie trafia do baterii znajdującej się w łazience czy w kuchni. Grzałka jest umieszczona w szklanej lub porcelanowej osłonie, która izoluje ją od cieczy. Za element grzejny może służyć także drut oporowy, który nagrzewa się, kiedy przepływa przez niego prąd. W trakcie nagrzewania zwiększa on swoją długość, a później wraca do początkowego rozmiaru. 

 

Kiedy uruchamia się przepływowy podgrzewacz do wody?

W przypadku elektrycznego podgrzewacza przepływowego jego uruchomienie następuje w chwili odkręcenia ciepłej wody. W tym momencie urządzenie zaczyna nagrzewać ciecz, która trafia do naszego kranu. Moc sprzętu musi być na tyle duża, aby użytkownik miał zagwarantowaną efektywną pracę. Jeśli wodę odkręcimy po dłuższym czasie od ostatniego użycia, musimy zdawać sobie sprawę, że ciesz zdąży wystygnąć, więc w pierwszym momencie z baterii będzie się lała chłodna woda.

 

Gdzie używa się przepływowych podgrzewaczy wody?

Przedstawiony przez nas ranking dał Ci odpowiedź na pytanie, jaki przepływowy podgrzewacz do wody jest polecany przez konsumentów. Teraz warto dowiedzieć się, gdzie instaluje się takie urządzenie. Zazwyczaj sprzęt znajduje się w przy umywalce w łazience lub zlewozmywaku w kuchni (możliwość montażu nad lub pod umywalką w zależności od wybranego modelu). Na rynku można znaleźć także urządzenie przeznaczone do montażu przy wannie lub prysznicu. Tego typu sprzęty muszą mieć jednak sporą moc, aby bez problemu dostarczać odpowiednią ilość ciepłej wody.

 

 

Jak dbać o przepływowy podgrzewacz do wody?

Aby przepływowy podgrzewacz działał sprawnie, musimy dobrze o niego dbać. Pierwszym krokiem do tego jest dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi, z której dowiemy się wszystkich ważnych informacji na temat zakupionego przez nas modelu. Będziemy wiedzieć, jak poprawnie korzystać ze sprzętu. Poznając zasady dotyczące pracy urządzenia, można łatwo określić, na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę. Bardzo ważne jest to, aby zwracać uwagę na grzałkę, a dokładniej nie dopuszczać do sytuacji, w której włączymy urządzenie, kiedy w środku nie znajduje się woda. Może to doprowadzić do spalenia się grzałki, a w konsekwencji poważnej awarii urządzenia. Przed pierwszym użyciem trzeba koniecznie pamiętać o odpowietrzaniu przepływowego podgrzewacza wody.

Podczas instalacji należy upewnić się, że podłączenie do sieci elektrycznej zostało wykonane poprawnie. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług osoby z doświadczeniem, czyli wykwalifikowanego elektryka. Źle wykonana instalacja elektryczna stanowi zagrożenie nie tylko dla sprawności sprzętu, ale też naszego bezpieczeństwa. W tym miejscu warto podkreślić, że niektórzy z producentów wymagają, aby pierwsza instalacja została przeprowadzona przez fachowca i to od tego zależy ważność udzielanej gwarancji. 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...