Opinie o Saunier Duval Opalia

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie nie jest duże, ale efektywnie działa. To nowoczesny, przepływowy podgrzewacz wody, który znajduje zastosowanie w wielu różnych miejscach, nie tylko w domu. Można go podłączyć do kilku różnych punktów w budynku. Sprzęt nie generuje dużego hałasu w czasie pracy i ponadto jest łatwy w obsłudze.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które kupiły sprzęt po to, aby wymienić stary podgrzewacz, miały problem z zamontowaniem go. Wszystko przez to, że króćce przyłączeniowe znajdują się w innych miejscach. Często konieczne jest dokonanie niewielkich zmian w instalacji. Jednak tego typu opinie o Saunier Duval Opalia nie pojawiają się zbyt często.

 

Werdykt: 9.4/10

Urządzenie ma moc regulowaną w zakresie od 9,8 kW do 19,5 kW. Jego wymiary są równe: 57,5 cm x 31 cm x 22,1 cm. Po tym, jak przeprowadzono test Saunier Duval Opalia, okazało się, że sprzęt równie dobrze sprawdza się w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Może on być używany np. w domkach letniskowych.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Stabilna i bezpieczna praca

Podgrzewacz działa efektywnie, nawet przy małym przepływie wody (już od 2,7 l/h) oraz niskim ciśnieniu. Szybko dogrzewa wypływający z kranu strumień do ustawionej przez nas temperatury, a płynny start następuje tuż po wykryciu przepływu wody. Należy podkreślić, że urządzenie zostało wyposażone w niezbędne zabezpieczenia, m.in. przed wypływem spalin do pomieszczenia. Ma ono czujnik zaniku ciągu kominowego, czujnik zapewniający ochronę wymiennika przed przegrzaniem, jak również układ kontroli obecności płomienia na palniku. Jeżeli pojawi się jakikolwiek problem podczas użytkowania sprzętu, dojdzie do natychmiastowego odcięcia dopływu gazu do palnika. Tym samym nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo swoje, ani pozostałych domowników.

Prosty design

Nawet jeśli urządzenie musi być zamontowane w dobrze widocznym miejscu, nie będzie miało negatywnego wpływu na wystrój pomieszczenia. To model o prostym designie, który można bez trudu dopasować do mebli i pozostałych elementów. Ma on białą obudowę bez zbędnych zdobień, w jej dolnej części znajdują się pokrętła służące do obsługi podgrzewacza. Co prawda cena Saunier Duval Opalia jest stosunkowo niska, ale nie jest to urządzenie podatne na uszkodzenia czy awarie. Jego posiadacze przyznają, że działa niezawodnie przez długi czas. Ponadto nawet po kilku miesiącach od montażu na obudowie nie widać nieestetycznych przetarć lub zarysowań.

 

Szybkie ustawianie optymalnej temperatury

Do ustawiania temperatury ciepłej wody służy pokrętło. Należy je przekręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w przeciwnym kierunku, zależnie od tego, jak gorący ma być wypływający z kranu strumień. Trzeba przy tym pamiętać, że im wyższą temperaturę ustawimy, tym mniejsza będzie ilość wody. Drugie pokrętło pozwala na zmianę mocy podgrzewacza. To oznacza, że obsługa urządzenia nie jest trudna. W dołączonej do zestawu instrukcji szczegółowo wyjaśniono wszystkie kwestie. W razie jakiejkolwiek usterki możemy szybko znaleźć przyczynę, dlaczego sprzęt nie działa w taki sposób, jak powinien i wezwać fachowca. Aby podgrzewacz niezawodnie pracował przez kilka lat, wystarczy pamiętać o regularnych przeglądach i pracach konserwacyjnych.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ