Najlepszy przepływowy podgrzewacz wody gazowy

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Osoby zastanawiające się nad tym, jaki gazowy przepływowy podgrzewacz wody wybrać, powinny zapoznać się z zamieszczonym poniżej rankingiem. Do jego przygotowania wykorzystano zamieszczone w Internecie opinie, co pozwoliło na wybranie urządzeń, które najlepiej spełniają oczekiwania większości kupujących. Termet Termaq Electronic G-19-02 to gazowy przepływowy podgrzewacz do wody z automatycznie regulowaną mocą, w zależności od ilości przepływającej wody. Sprzęt można też ustawić ręcznie, jeśli istnieje taka potrzeba. Model jest wykonany z solidnych materiałów, palnik atmosferyczny zrobiono ze stali nierdzewnej, a wymiennik ciepła jest miedziany. Podgrzewacz wody działa cicho i szybko się uruchamia. Jego obsługa nie jest skomplikowana. Biała obudowa ma gładką powierzchnię, więc łatwo utrzymać ją w czystości. Na liście polecanych przez nas podgrzewaczy wody znalazł się też model Saunier Duval Opalia C 11/1 IX (H-PL), który wyróżnia się niską emisją tlenków azotu. Sprzęt ma płynnie działający zapłon, a według użytkowników czas podgrzewania wody nie jest długi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt nie generuje dużego hałasu w czasie podgrzewania wody. Ponadto ma on kompaktowe wymiary i nie zajmuje dużo miejsca na ścianie. Podgrzewacz wyróżnia się trwałością, wyposażono go w miedziany wymiennik ciepła oraz nowoczesny zespół wodno-gazowy.

Wady

Są konsumenci, którzy uważają, że urządzenie wygląda mało elegancko. Ich zdaniem obudowa o tak prostym designie może mieć negatywny wpływ na wystrój pomieszczenia.

Podsumowanie

Podgrzewacz daje możliwość regulowania mocy w szerokim zakresie, od 7,7 do 19,2 kW. Wyposażono go w zapłon elektroniczny z baterii, brak dyżurnego palnika zmniejsza zużycie gazu. Stan pracy sprzętu możemy kontrolować za pomocą umieszczonych na obudowie diod.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma niewielkie wymiary i jest łatwe w obsłudze, jego moc reguluje się za pomocą pokrętła. Model gwarantuje stabilną pracę, także przy niewielkim ciśnieniu i przepływie wody. Może on współpracować z bateriami mieszającymi.

Wady

Jeśli chcemy zamontować podgrzewacz w miejscu starego, który uległ awarii, prawdopodobnie konieczne będzie dokonanie zmian w instalacji (króćce znajdują się w innym miejscu).

Podsumowanie

Sprzęt ma regulowaną moc w zakresie od 10,7 do 18,48 kW. Wyposażono go w kilka czujników, m.in. zaniku ciągu kominowego. To zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Podgrzewacz pracuje cicho i efektywnie, szybko podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury.

Rozważ też

Zalety

Podgrzewacz ma automatyczny zapłon bateryjny, który zapewnia mu cichy i delikatny start. Obsługa modelu nie jest trudna, do zmiany mocy palnika i temperatury wody służą dwa pokrętła. Sprzęt nowocześnie się prezentuje.

Wady

Niektórzy kupujący przyznają, że zamontowanie urządzenia było kłopotliwe. Jest on nieco wyższy i węższy w porównaniu do innych podgrzewaczy, więc może nie pasować do wyznaczonego miejsca.

Podsumowanie

Maksymalna moc modelu wynosi 17,4 kW. Po wstępnym doborze ustawień sprzętu poprzez pokrętła są one automatycznie regulowane. Dzięki temu temperatura wody jest utrzymywana na tym samym poziomie, bez względu na zmiany natężenia jej przepływu. Zapłon jest zasilany dwiema bateriami AA.

 

 

Gazowy przepływowy podgrzewacz wody – Ranking

 

 

Termet Termaq Electronic G-19-02

 

Termet Termaq Electronic G-19-02 to urządzenie, którego zadaniem jest zaopatrywanie domu w ciepłą wodę. Produkt ma nowoczesną konstrukcję i design oraz stosunkowo małe gabaryty. Moc regulowana jest automatycznie w przedziale 7,7 kW – 19,2 kW.

Podgrzewacz ma zapłon elektroniczny z baterii, a jego praca jest oszczędna w wyniku wyeliminowania świeczki dyżurnej. Model wyposażony jest w miedziany wymiennik ciepła. Ponadto sprzęt przystosowany jest do tego, by spalać każdy rodzaj gazu. Na obudowie znajdują się diody, czerwona i zielona, które sygnalizują stan pracy oraz baterii podgrzewacza.

Sprzęt jest wyposażony w 3-stopniowy system zabezpieczeń: jonizacyjna kontrola płomienia, ogranicznik temperatury spalin oraz wody. Ze względu na walory techniczne, które gwarantują bardzo cichą pracę tego urządzenia, maksymalne zabezpieczenie i optymalne zużycie gazu konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt.

Gazowy przepływowy podgrzewacz do wody Termet Termaq Electronic G-19-02 ma wymiary: 59 cm x 36 cm x 23 cm. Średnica rury spalinowej wynosi 11,7 cm.

 

Zalety

Regulowana moc: Podgrzewacz gazowy ma regulowaną automatycznie moc. Ten parametr jest ustawiany w zależności od ilości przepływającej wody. Dzięki temu ciecz ma stałą temperaturę.

Palnik: W urządzeniu zastosowano innowacyjny palnik. Jest on chłodzony wodą, a to rozwiązanie pozwala na obniżenie emisji azotu i tlenku węgla, co jest zjawiskiem pożądanym.

Bezpieczeństwo użytkowania: Użytkownicy doceniają to, że korzystanie ze sprzętu jest bezpieczne. Model ma liczne zabezpieczenia, np.: automatyczny zawór, który odcina dopływ gazu do palnika w przypadku zamkniętego przepływu wody.

Wysoka jakość wykonania: Nie bez znaczenia jest jakość wykonania podgrzewacza. Sprzęt zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów. Wymiennik ciepła jest miedziany i charakteryzuje się trwałością.

Cicha praca: Atutem urządzenia jest to, że nie generuje uciążliwego hałasu, jego praca jest cicha i płynna, o czym zapewnia producent.

 

Wady

Design: Zdaniem niektórych osób design podgrzewacza nie jest zachęcający. Urządzenie ma prosty wygląd, jednak mimo to nie pasuje do każdego pomieszczenia.

 

 

 

 

Saunier Duval Opalia C 11/1 IX (H-PL)

 

Gazowy przepływowy podgrzewacz do wody Saunier Duval Opalia C 11/1 IX (H-PL) jest chętnie wybierany przez konsumentów. Jego wymiary to: długość – 57 cm, szerokość – 31 cm i głębokość – 22 cm. Średnica rury spalinowej wynosi 11 cm, a waga urządzenia jest równa 10,3 kg. Moc sprzętu jest regulowana w zakresie od 10,7 kW do 18,48 kW.

Podgrzewacz do wody pracuje stabilnie, nawet jeśli przepływ cieczy nie jest duży. Dodatkowo nie trzeba dużego ciśnienia, aby sprzęt zaczął działać. Są to atuty doceniane w szczególności przez osoby, które mają dostęp do starszej sieci wodociągowej. Urządzenie wyróżnia płynny start i efektywność działania.

Prezentowany sprzęt cieszy się zainteresowaniem nie tylko ze względu na solidne wykonanie i dobre rezultaty pracy. Dla wielu osób znaczenie ma szczególnie to, że podgrzewacz jest bezpieczny w użytkowaniu. Ma on czujnik, który zabezpiecza wymiennik przed przegrzaniem, a także specjalny układ kontrolujący płomień na palniku.

Saunier Duval Opalia C 11/1 IX (H-PL) to bardzo dobry gazowy przepływowy podgrzewacz wody do 700 zł. Jego wymiary to: 57 cm x 31 cm x 22 cm.

 

Zalety

Efektywność działania: Osoby, które zdecydowały się zainwestować w ten sprzęt zapewniają, że działa on efektywnie. Podgrzewacz gwarantuje stabilną pracę nawet przy słabym ciśnieniu i małym przepływie wody.

Kompaktowe wymiary: Urządzenie ma kompaktowe wymiary, dlatego łatwo znaleźć odpowiednie miejsce do jego montażu. Ponadto obsługa sprzętu jest łatwa.

Zabezpieczenia: Korzystanie z tego gazowego podgrzewacza do wody jest bezpieczne. Model ma m.in. czujnik, który w przypadku zaniku ciągu kominowego nie dopuszcza do wypływu spalin do pomieszczenia.

Przeznaczenie: Opisywany sprzęt znajdzie zastosowanie w małych mieszkaniach, a także większych domach. Niektórzy decydują się na jego instalację w domku letniskowym, gdzie również dobrze się sprawdza.

 

Wady

Montaż: Króćce umożliwiające montaż znajdują się w innym miejscu niż w przypadku większości modeli. W rezultacie, jeśli kupujesz ten podgrzewacz z myślą o tym, aby wymienić stary sprzęt, prawdopodobnie będziesz musiał dokonać zmian w instalacji.

 

 

 

 

Bosch Junkers Hydro 4200 WR 10-4KB

 

Chcielibyśmy polecić Ci gazowy przepływowy podgrzewacz do wody Bosch Junkers Hydro 4200 WR 10-4KB. To sprzęt o dobrych parametrach, spełniający oczekiwania użytkowników. Przy temperaturze 35 st. C. ilość ciepłej wody wynosi do 10 l/minutę. Dokładne wymiary modelu to: wysokość – 65,5 cm, szerokość – 31 cm i grubość – 22,5 cm.

Przepływowy podgrzewacz wody ma automatyczny zapłon bateryjny, określa się go mianem płomyka pilota. To rozwiązanie gwarantuje cichy i delikatny start. Energia potrzebna do uruchomienia zapłonu jest pobierana z baterii, które stanowią część zestawu. Obsługa sprzętu jest prosta, do ustawienia służą dwa pokrętła (jeden od temperatury, drugi od mocy urządzenia).

Na pytanie, czy warto kupować gazowy przepływowy podgrzewacz wody Bosch Junkers Hydro 4200 WR 10-4KB, większość osób odpowiada, że tak. Atutem sprzętu jest to, że po wstępnym ustawieniu moc palnika jest regulowana automatycznie, co pozwala zapewnić stałą temperaturę wody.

Gazowy przepływowy podgrzewacz wody Bosch Junkers Hydro 4200 WR 10-4KB ma wymiary: 65,5 cm x 31 cm x 22,5 cm. Sprzęt ma białą obudowę.

 

Zalety

Cichy start: Test gazowych przepływowych podgrzewaczy wody potwierdził, że to urządzenie ma delikatny i cichy start. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu automatycznego zapłonu bateryjnego.

Elementy wyposażenia: W zestawie wraz ze sprzętem znajdują się niezbędne do jego pracy baterie i dwa wężyki przyłączeniowe umożliwiające jego montaż.

Łatwa obsługa: Podgrzewacz do wody jest łatwy w obsłudze. Na obudowie znajdują się dwa płynnie działające pokrętła do ustawiania temperatury pracy i mocy urządzenia.

 

Wady

Instalacja: W niektórych przypadkach instalacja sprzętu przebiega z drobnymi problemami. Pojawiają się one szczególnie wtedy, kiedy chcemy zamontować urządzenie w wąskim miejscu.

 

 

 

 

Jaki przepływowy podgrzewacz wody gazowy wybrać?

 

W domach jednorodzinnych czy blokach ciepłą wodę możemy uzyskać dzięki zastosowaniu podgrzewaczy wody. Dobry sprzęt szybko podgrzewa wodę na kąpiel czy do mycia naczyń. Ze względu na to, że na rynku jest kilka rodzajów urządzeń, poniżej znajdziesz informację, co wyróżnia najlepsze gazowe, przepływowe podgrzewacze wody, będące częstym rozwiązaniem instalowanym w budynkach i mieszkaniach, gdzie nie ma możliwości podłączenia podgrzewaczy pojemnościowych czy zasobników wody ciepłej. Produkt powinien cechować szybka praca oraz zajmować stosunkowo mało miejsca. Wtedy najczęściej montowany jest w kabinie prysznicowej, a montaż nawet w małej łazience też nie stanowi problemu.

 

 

Najlepszy gazowy, przepływowy podgrzewacz wody w 2023 roku jest energooszczędny i bardzo wydajny, oczywiście pod warunkiem, że zainwestujemy w sprzęt nowej generacji. Przy wyborze urządzenia należy przede wszystkim zwrócić uwagę na moc. Im jest ona większa, tym woda szybciej będzie podgrzana. Modele przepływowe, w przeciwieństwie do pojemnościowych mają dużo wyższą moc – może ona wynosić od 1,5 kW do nawet 50 kW. Najczęściej wybierane produkty mają moc mieszczącą się w przedziale 17 kW – 19 kW, dlatego że rzadko mamy taką sytuację, że domownicy jednocześnie korzystają z umywalki, prysznica czy wanny. Jeśli jednak tak się dzieje, to warto wybrać podgrzewacz między 22 kW a 24 kW.

Kolejna kwestia – ciśnienie wody – od niego zależy działanie podgrzewacza. Jeśli spadnie poniżej wymaganego przez producenta minimum, urządzenie nie będzie działać i może ulec uszkodzeniu. Taka sama sytuacja może wystąpić, gdy ciśnienie będzie zbyt wysokie. Zwykle urządzenia działają bez problemów w przypadku ciśnienia w przedziale od 0,15 barów do 13 barów. Różnice w ciśnieniu uzależnione są od tego, czy mamy własną studnię głębinową czy też podłączeni jesteśmy do sieci.

Równie ważnym czynnikiem przy wyborze jest regulacja temperatury wody. Stosowane są 2 rodzaje regulowania: hydrauliczny – temperatura jest niższa, im większy jest przepływ wody, oraz elektroniczny – umożliwia dokładne ustawienie mocy i strumienia wody.

Każdy podgrzewacz musi mieć zabezpieczenia. Stosuje się głównie trójstopniowy podział takiej ochrony. Pierwszy z nich to czujnik ciągu kominowego – jeżeli ciepłe spaliny wpłyną do pomieszczenia, wówczas następuje podgrzanie czujnika, a następnie wyłączy się palnik. Drugi stopień nazywany jest ogranicznikiem temperatury – montowany na wymienniku ciepła. Gdy zostanie przekroczona temperatura, wyłącza się dopływ gazu do palnika. Natomiast trzecim jest przeciwwypływowe zabezpieczenie gazu. Kiedy nie ma płomienia na palniku, system chroni przed wypływem gazu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ