Najlepszy przepływowy podgrzewacz wody Kospel

Ostatnio aktualizowane: 02.12.23

 

 

Przepływowe podgrzewacze wody Kospel – Ranking

 

 

Kospel PPE2 9/12/15

 

Podgrzewacz przepływowy Kospel PPE2 9/12/15 jest kompaktowym i funkcjonalnym modelem, którego możemy używać w kuchni lub w łazience. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LCD, który umożliwia odczyt temperatury oraz aktualnej mocy.

Przyrząd jest sterowany elektronicznie, dzięki czemu możemy samodzielnie ustawić temperaturę wody w zakresie od 30 st. C do 60 st. C. Co więcej, wbudowana pamięć sprawia, że sprzęt zapamiętuje 3 najczęściej wybierane temperatury. Urządzenie może także dogrzać wstępnie podgrzaną wodę. Ma również możliwość ustawienia maksymalnej temperatury, dzięki czemu chroni przed poparzeniami.

Podgrzewacz może osiągnąć trzy poziomy mocy: 9 kW, 12 kW lub 15 kW. Jest on kompatybilny z innymi urządzeniami do podgrzewania wody. Konsumenci dodają również, że sprzęt jest łatwy w montażu i w obsłudze oraz bardzo szybko i cicho pracuje.


 

 

 

 

Kospel Amicus Epo.D

 

Przepływowy podgrzewacz wody Kospel w dobrej cenie przyda się wszędzie tam, gdzie chcemy szybko ogrzać wodę pamiętając jednocześnie o energooszczędności, taki też jest model Kospel Amicus Epo.D pozwalający ekonomicznie wykorzystać wodę i energię.

Urządzenie ma wbudowane wysokiej jakości elementy grzejne osadzone w miedzianych rurkach, dzięki czemu są odporne na korozję oraz na pęcherze powietrza. Przyrząd przeznaczony jest do stosowania blisko źródła poboru wody, a więc przy umywalce lub zlewozmywaku. Dzięki kompaktowym wymiarom (20,9 cm x 22,9 cm x 8,7 cm) bez problemu zmieści się w szafce.

Moc podgrzewacza to 6 kW. Do zestawu dołączony został drobnostrumieniowy perlator, który zapewnia do 50% oszczędności wody i energii. Z kolei wbudowany zawór regulacyjny umożliwia ograniczenie maksymalnego przepływu, aby uzyskać właściwą temperaturę wody. Konsumenci w swoich komentarzach podkreślają też, że model Kospel Amicus Epo.D to funkcjonalne i ekonomiczne urządzenie.


 

 

 

 

Kospel Electronic Easy Touch LCD

 

Godnym polecenia, przepływowym podgrzewaczem wody jest model Kospel Electronic Easy Touch LCD. Jest to urządzenie wyposażone w dotykowy panel, który umożliwia ustawienie odpowiedniej temperatury oraz odczyt pozostałych ustawień.

Przyrząd ma elektroniczny system sterowania, przy użyciu którego mamy możliwość precyzyjnej regulacji temperatury wody w zakresie od 30 st. C do 60 st. C z dokładnością do 1 stopnia. Dodatkowo możemy zapisać trzy najczęściej wybierane temperatury oraz zablokować tą najwyższą, aby uniknąć poparzenia zbyt gorącą wodą.

Podgrzewacz może działać na jednym z 3 poziomów mocy: 9 kW, 12 kW i 15 kW. Urządzenie ma również system dogrzania wstępnie podgrzanej wody. Sprzęt ma kompaktowe wymiary (44 cm x 25 cm x 10,5 cm), dzięki czemu bez problemu zmieści się w szafce pod zlewem lub umywalką.

Jak twierdzą konsumenci, model Kospel Electronic Easy Touch LCD to godne uwagi urządzenie, które jest łatwe w obsłudze i montażu. Jego dodatkową zaletą jest solidne wykonanie przyczyniające się do tego, że przyrząd działa przez wiele lat.


 

 

Jaki przepływowy podgrzewacz wody Kospel wybrać?

 

Wykorzystanie przepływowych podgrzewaczy elektrycznych to świetny sposób na uzyskanie ciepłej wody, który pozwala na dużą energooszczędność. Energia elektryczna zużywana jest wyłącznie w momencie poboru wody, dzięki czemu nie ponosimy strat związanych z podtrzymaniem temperatury i akumulacją ciepła. Jeśli chcesz zamontować tego typu urządzenie w swojej kuchni lub łazience, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Skupiamy się w nim na tym, czym powinien charakteryzować się najlepszy przepływowy podgrzewacz wody Kospel w 2023 roku.

 

 

Kospel od 1990 roku oferuje wysokiej klasy, elektryczne podgrzewacze wody, pompy ciepła, kolektory słoneczne oraz elektryczne kotły centralnego ogrzewania. Firma ma 4 zakłady produkcyjne, a jej urządzenia trafiają do 57 krajów na całym świecie. Przedsiębiorstwo osiąga sukcesy dzięki innowacyjności swoich wyrobów, rozwojowi technologicznemu oraz dążeniu do zadowolenia najbardziej wymagających klientów.

Podczas zakupów w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić moc urządzenia. Im będzie ona większa, tym przyrząd szybciej podgrzeje wodę. W przypadku gospodarstw domowych o przeciętnym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę wystarczy urządzenie o mocy od 5 kW do 15 kW. Miejmy na uwadze również ciśnienie wody w sieci, które powinno mieścić się w przedziale podanym przez producenta. Zbyt wysokie lub zbyt niskie może sprawić, że podgrzewacz nie będzie działał prawidłowo.

Najlepsze przepływowe podgrzewacze wody wyposażone są w funkcję regulacji temperatury. Wyróżnia się dwa sposoby regulacji – hydrauliczny i elektroniczny. W pierwszym z nich temperatura wzrasta wraz ze wzrostem ciśnienia wody. W drugim przypadku moc i strumień wody ustawia się za pomocą systemu elektronicznego, który pozwala na ekonomiczne zarządzanie zużywaną energią.

Podgrzewacze do wody muszą być także odpowiednio dobrane do naszych warunków mieszkaniowych. Dlatego nie bez znaczenia jest również rozmiar i waga urządzenia. Tego typu urządzenia na szczęście są stosunkowo niewielkie, dzięki czemu nie zajmą dużo miejsca w naszej kuchni czy łazience. Bez problemu można je schować na przykład w szafce pod zlewozmywakiem czy umywalką.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ