Opinie o Ariston Velis Evo 50

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Najważniejsze zalety:

To pojemnościowy podgrzewacz wody wyróżniający się przede wszystkim kompaktowymi wymiarami oraz estetycznym designem. Za sprawą biało-srebrnej obudowy sprzęt można łatwo dopasować do każdego pomieszczenia, bez względu na wystrój. Zależnie od własnych potrzeb, można zamontować go w pozycji poziomej lub pionowej. Co więcej, urządzenie jest łatwe w obsłudze.

 

Najważniejsze wady:

Biorąc pod uwagę wymiary oraz wielkość zbiornika na wodę, podgrzewacz sprawdza się głównie w domach zamieszkiwanych przez 1 – 2 osoby. Zaleca się, aby większe rodziny poszukały modelu o innej pojemności.

 

Werdykt: 9.3/10

Urządzenie ma moc równą 1500 W, a jego pojemność wynosi 50 l. Całkowite wymiary podgrzewacza są równe: wysokość – 77,6 cm, głębokość – 27,5 cm oraz szerokość – 50,6 cm. Nie zajmuje on zbyt dużo miejsca w łazience. Sprzęt szybko podgrzewa wodę, można go podłączyć do kilku punktów jednocześnie. Kupujący często podkreślają, że cena Ariston Velis Evo 50 jest korzystna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Niezbędne zabezpieczenia

Urządzenie jest wyposażone we wszystkie niezbędne zabezpieczenia, a zwłaszcza przed przegrzaniem. Ma ono również specjalny system, za sprawą którego grzałka automatycznie się wyłączy, kiedy dojdzie do awarii podzespołów podgrzewacza. To skutecznie zapobiega przegrzewowi wody oraz poparzeniu się, co udowodnił test Ariston Velis Evo 50. Nie można nie wspomnieć także o systemie przeciwzamrożeniowym, który zabezpiecza sprzęt przed spadkiem temperatury poniżej 5 st. C.

Komfortowa i łatwa obsługa

Obsługa podgrzewacza nie powinna sprawić problemu żadnemu z domowników. Ma on wyświetlacz LED umieszczony w dolnej części obudowy. Dzięki niemu wybór ustawień pracy staje się bardziej intuicyjny. Czytając opublikowane na temat modelu Ariston Velis Evo 50 opinie można wywnioskować, że większość konsumentów szybko dostosowała sposób jego działania do własnych potrzeb. Maksymalne ciśnienie robocze sprzętu to 8 barów, a maksymalna temperatura wynosi 80 st. C. Bardzo ważne jest to, że w przypadku usterki uaktywni się system autodiagnostyczny. W takiej sytuacji na wyświetlaczu pokaże się kod, na podstawie którego sprawdzimy, co się zepsuło. To znacząco ułatwia wyjaśnienie fachowcowi, co dzieje się z urządzeniem i przyspiesza czas usunięcia usterki.

 

Dodatkowe funkcje

Raz w miesiącu sprzęt automatycznie podgrzewa wodę do wysokiej temperatury wynoszącej ponad 65 st. C. Ma to na celu eliminację bakterii, które mogłyby pojawić się w podgrzewaczu i mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Inną, dodatkową funkcją, o której należy wspomnieć jest aktywna ochrona elektryczna. Po zakończeniu procesu podgrzewania wody dochodzi do odłączenia grzałki od zasilania. To gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa użytkowania urządzenia. To samo dzieje się, kiedy w urządzeniu nie będzie wody lub dojdzie do jej wycieku. Z tego powodu nie musimy się obawiać niespodziewanego przepalenia grzałki.

 

Dwie anody magnezowe

Pojemnik jest wyposażony nie w jedną, ale dwie anody magnezowe. To elementy, które chronią zbiornik przed pojawieniem się korozji, a dodatkowo zapobiegają brzydkiemu zapachowi ciepłej wody. Anody należy regularnie wymieniać, ale nie jest to bardzo trudna czynność. Trzeba pamiętać o tym, aby dodatkowo zamontować nową uszczelkę. Wówczas podgrzewacz wciąż będzie działać tak samo efektywnie, a więc szybko podniesie temperaturę wody, kiedy zechcemy np. wziąć prysznic.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ