Opinie o Brit Defro Eko Slim 10 kw

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Brit Defro Eko Slim 10 kw, jak wykazał test, prostotę obsługi zapewnia sterownik APC K SLIM, który ma intuicyjne działanie i sprawuje samokontrolę kotła. Dzięki umiejscowieniu zasobnika na pellet nad kotłem całość zmieści się w niewielkich kotłowniach, a efektywny palnik zaopatrzony w funkcję automatycznego czyszczenia wraz z modulacją nadmuchu wyposażoną w system ‚Adaptive Control” zapewniają niezawodne działanie. 

 

Najważniejsze wady:

Kocioł ma funkcję sterowania poprzez Internet za pomocą WiFi i telefonu komórkowego jednak, aby wykorzystać tę funkcję trzeba dodatkowo dokupić moduł potrzebny do obsługi sterowaniem w taki sposób. 

 

Werdykt: 9.6/10

Według użytkowników Brit Defro Eko Slim 10 kw ma on opinie kotła o bardzo łatwej, intuicyjnej obsłudze. Kocioł 10 kW bez problemu ogrzewa dom o wielkości 140 m2 w mroźną zimę. Producent dostarcza model ten w wersji 10, 15, 20, 25 i 30kW. Do tego czyszczenie kotła nie jest uciążliwe. Jest on oceniany jako funkcjonalny, wydajny i wytrzymały. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Sterowanie

Producent zastosował tu innowacyjny sposób sterowania wykorzystujący moduł Adaptive Control z przepływomierzami turbinowymi sprawiającymi, że parametry pracy podajnika i wentylatora są optymalnie dobrane i pracują najwydajniej jak to możliwe. Moduł kontrolny zarządza również pracą pompy CO, CWU i zaworem mieszającym, a także kontroluje całe wyposażenie dodatkowe. Za pomocą Adaptive Control użytkownik ustawi automatyczne rozpalanie i wygaszanie kotła, a także harmonogram pracy ustawiany tygodniowo. W przypadku zaopatrzenia kotła w moduły sterownia dodatkowego, Adaptive Control zarządza również sterowaniem przez Internet, również zdalnie inicjuje pracę kotła i zarządza wygaszeniem, a także obsługuje regulator pokojowy z komunikacja RS.


Łatwość obsługi

Na łatwość obsługi wpływa nie tylko sprawny sterownik, ale też zaopatrzenie kotła w duży, kolorowy wyświetlacz graficzny, za pomocą którego kontroluje się ustawienia. Sam panel sterowania znajduje się w konsoli, a jego kąt nachylenia można dowolnie ustawić do swojego wzrostu i preferencji. Na wyświetlaczu odczytamy nie tylko informacje o temperaturze CO i CWU, ale też odczytamy zapisy dotyczące pracy zaworu, czujnika płomienia i innych parametrów. 

 

Kasa 5 Ecodesign

Piec jest zgodny w dyrektywą parlamentu europejskiego w sprawie wymagań energetyczno – emisyjnych dla kotłów CO. Certyfikat klasy 5 mówi o tym, że kocioł spełnia wymagania normy (PN-EN 303-5:2012) dla pracy z nominalną mocą, a określenie Ecodesign mówi o tym, że zapewnia on wysoką sprawność działania i niski stopień emisji zanieczyszczeń emitowanych do środowiska. Producent określa, że jego produkt jest w klasie efektywności energetycznej A+. Standardem tu jest palnik pelletowy z funkcją automatycznego czyszczenia. Gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie powyższe cechy Defro Eko Slim 10 kW, cena urządzenia nie wydaje się wygórowana. Zaletą jest również fakt, że producent przewidział szereg opcjonalnego wyposażenia, które użytkownik może zakupić i zainstalować, gdy uzna, że będzie ono użyteczne w jego przypadku. Gdy zastanawiasz się jaki piec na pellet, o jakiej mocy kupić, to wiedz, że prezentowany model można dostać w wersjach od 2,9 do 31,6 kW, pozwalających ogrzać domy od ponad 100 m2 do około 425 m2.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ