Ranking 3 najlepszych wentylatorów stojących z nawilżaczem w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.03.24

 

Wentylator stojący z nawilżaczem – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wentylator stojący z funkcją nawilżania MPM MWP-20 to najlepszy wentylator stojący do kupienia w sklepach w 2024 roku. Skąd taka pewność? Poświęciliśmy dużo czasu na zapoznanie się z aktualną ofertą rynkową i opiniami na temat poszczególnych urządzeń. To pozwoliło nam stwierdzić, że to właśnie produkt tej marki zasługuje na szczególną uwagę. Wentylator ma funkcję nawilżania powietrza, więc jest praktyczniejszy od tradycyjnych urządzeń. Zbiornik na wodę jest na tyle duży, że nie trzeba go co chwilę uzupełniać. Urządzenie może działać w różnych trybach. Regulacji podlega też prędkość pracy. W zestawieniu są też inne polecane przez kupujących sprzęty m.in. cichy wentylator stojący Yoer BFH01S. Model ma funkcję jonizacji i nawilżania. Urządzenie ma u podstawy obrotowe kółka pozwalające na łatwe przesuwanie po podłodze. Wentylator stojący gwarantuje duży zasięg nawiewu i ma dobrze zaprojektowany panel sterowania.

3 najlepszych wentylatorów stojących z nawilżaczem. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To wentylator stojący z funkcją nawilżania zasilany z sieci 230V. Długość przewodu zasilającego wynosi 1,7 m, a pobór mocy to 75 W. Średnica czaszy wentylatora wynosi 43 cm, a wydajność nawilżania to 200 ml/h.

Wady

Wentylator po kupieniu wymaga złożenia. Może to sprawiać kłopot użytkownikom mało sprawnym manualnie.

Podsumowanie

Sprzęt wyposażono w minutnik o maksymalnej możliwości ustawień jednej godziny. Fakt, że wentylator jest urządzeniem składanym, pozwala na wygodne przechowanie go poza sezonem letnim. Lampki kontrolne informują użytkownika o konieczności napełnienia zbiornika na wodę, a także o tym, że urządzenie jest włączone.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest funkcjonalne. Poza chłodnym nawiewem gwarantuje też możliwość nawilżania i jonizacji powietrza. Wentylator stojący jest też dostosowany do ochrony przed komarami. Sprzęt nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy.

Wady

Instrukcja montażu urządzenia nie jest dobrze przygotowana. Nie wszystkie kwestie są w niej dokładnie wyjaśnione. Sporo osób ma problemem z szybką instalacją modelu.

Podsumowanie

Wentylator stojący ma 40 cm śmigło zabezpieczone solidną, metalową obudową. Programator czasowy pozwala ustawić, po jakim czasie urządzenie ma się wyłączyć. Dostępne są ustawienia od 0,5 h do 7,5 h. Urządzenia ma wymiary: 45 cm x 35 cm x 127 cm.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma elektroniczny panel sterowania, z którego wygodnie się korzysta. Silnik o mocy 75 W odznacza się wydajnością. Zastosowano w nim miedziane uzwojenie. Urządzenie ma 12-godzinny programator czasowy.

Wady

Osadzający się na powierzchni wentylatora kurz jest od razu widoczny. Wszystko dlatego, że obudowa ma czarny kolor. Osoby chcące utrzymać sprzęt w idealnej czystości, muszą przecierać go kilka razy w tygodniu.

Podsumowanie

Prędkość można ustawiać na jednym z 3 stopni. Dostępne są następujące programy chłodzenia: Nocny, normalny i naturalny. Wentylator ma średnicę 40 cm. Sprzęt można regulować w pionie. Urządzenie ma funkcję automatycznej oscylacji. Na panelu sterowania znajduje się mały wyświetlacz LED.

 

1. Wentylator stojący z funkcją nawilżania MPM MWP-20 

 

Według klientów najlepszy wentylator stojący z nawilżaczem w 2024 roku to produkt: wentylator stojący z funkcją nawilżania MPM MWP-20. Jest to składana konstrukcja o średnicy śmigła 330 mm i czaszy 430 mm. Stabilna podstawa sprawia że nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo swoich dzieci które mogłyby przewrócić wentylator.

O podłączeniu do sieci informuje specjalna lampka kontrolna. Informuje ona również o braku wody w zbiorniku o pojemności 3,2 l. Woda bowiem potrzebna jest do funkcji nawilżania, która szybciej niż sam podmuch powietrza zlikwiduje zaduch i ochłodzi powietrze.

Zakres obrotów wentylatora wynosi 90 stopni i ma on 3 stopniową regulację prędkości kręcenia się śmigieł. Wentylator stojący z funkcją nawilżania MPM MWP-20 przez klientów jest oceniany jako dobry wentylator stojący z nawilżaczem.

 

Zalety

Nawilżacz: Istnienie nawilżacza szybciej przynosi ukojenie w gorącym wnętrzu, a także likwiduje nieprzyjemne zapachy.

Zbiornik na wodę: Zbiornik nawilżacza to aż pojemność 3,2 l, zatem nie wymaga on częstego napełniania.

Timer: Sprzęt wyposażony w timer, który można ustawić w zakresie od zera do 60 minut pracy.

Składana konstrukcja: Wentylator, dzięki składanej konstrukcji jest łatwy w przechowywaniu poza sezonem letnim. Mniejsze wymiary pozwalają również na łatwe przewożenie produktu.

Zakres obrotu: Zakres obrotu śmigieł wynosi 90 stopni, Zatem urządzenie wprawia w ruch i nawilża powietrze w różnych częściach pomieszczenia.

 

Wady

Konieczność złożenia: Sprzęt z przyjeżdża do klienta stanie do złożenia. Co prawda dołączony jest zestaw montażowy, ale użytkownikom mało sprawnym technicznie złożenie wentylatora może sprawiać kłopot.

 

 

 

 

2. Cichy, Stojący Wentylator, Nawilżacz Yoer BFH01S

 

W naszym rankingu musiał znaleźć się stojący wentylator Yoer BFH01S o mocy 120 W. Maksymalna prędkość powietrza wynosi 3,94 m/s, a zasięg nawiewu to 11 m. Urządzenie nie musi stać bardzo blisko nas, abyśmy czuli przyjemny chłód. Średnica śmigła wynosi 40 cm. Do wykonania tego elementu wykorzystano przezroczyste tworzywo, jest ono lekkie i zapewnia optymalny przepływ powietrza.

Kąt oscylacji wynosi od 0 st. do 90 st. Do wyboru są 3 prędkości pracy i 3 tryby nawiewu (naturalny, nocny i normalny). Wentylator ma funkcję nawilżania powietrza, jego wydajność w tym trybie wynosi 200 ml/h. Pojemność zbiornika na wodę liczy 1,5 l.

Osoby, które kupiły ten sprzęt i użytkują go od dłuższego czasu są zadowolone z efektywności jego działania. Wentylator dobrze chłodzi i dodatkowo nawilża powietrze. Ma on też funkcję MOSQUITO, która pozwala skutecznie odstraszyć komary.

Wentylator stojący Yoer BFH01S ma moc 120 W. Jego waga wynosi 8,5 kg. Średnica śmigła to 40 cm.

 

Zalety

Jonizator powietrza: Urządzenie ma funkcję jonizacji powietrza, która działa efektywnie Jony dodatnie przyciągają do siebie bakterie i wirusy, a kurz i drobnoustroje opadają na ziemię. Nie krążą one po pomieszczeniu.

Łatwa regulacja kąta nachylenia: Użytkownicy doceniają to, że kąt nachylenia wentylatora można łatwo regulować (5-stopniowa skala). Istnieje możliwość dostosowania kierunku nawiewu w zależności od potrzeb.

Elektrofumigator: Wentylator ma funkcję MOSQUITO, która pozwala skutecznie uporać się z komarami. Do specjalnego pojemnika należy włożyć wkład przeciw komarom, a następnie aktywować wspomnianą na początku funkcję.

Bezpieczeństwo użytkowania: Korzystanie z tego sprzętu jest w pełni bezpieczne. Śmigło ma metalową osłonę o średnicy 45 cm. Nie ma obawy o to, że stając blisko wentylatora, coś nam się stanie.

 

Wady

Nieczytelna instrukcja: Dołączona do kompletu instrukcja instalacji nie jest czytelna. W związku z tym montaż urządzenia zajmuje z reguły więcej czasu.

 

 

 

 

3. Wentylator Podłogowy z Bryzą G3FERRARI G50022

 

Wentylator podłogowy z bryzą G3FERRARI G50022 ma wymiary: 43 cm x 127 cm x 39 cm. Jego waga wynosi 7,6 kg. Średnica wentylatora to 40 cm, a jego moc jest równa 75 W. Urządzenie jest polecane m.in. do domów, mieszkań i biur. Sprzęt można ustawić na 1 z 3 prędkości, do wyboru są też 3 tryby chłodzenia.

Prezentowany wentylator podłogowy ma system ultradźwiękowy z rozpylaczem 280 ml/h. Dba on o utrzymanie w pomieszczeniu odpowiedniej temperatury i poziomu wilgotności. Komfort pracy gwarantuje łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania i 12-godzinny programator. Wentylator ma solidną podstawę gwarantującą stabilność.

Czy warto zainwestować w model G3FERRARI G50022? Sporo osób wskazuje, że tak i wymienia sporo zalet urządzenia. Zalicza się do nich wysoka jakość wykonania, efektywność działania i funkcjonalność. Sprzęt nie tylko chłodzi, ale też nawilża powietrze i sprawia, że warunki w mieszkaniu są bardziej sprzyjające.

Wentylator podłogowy G3FERRARI G50022 ma moc 75 W. Wymiary urządzenia to: 43 cm x 127 cm x 39 cm.

 

Zalety

Różne programy chłodzenia: Użytkownik ma do wyboru różne programy chłodzenia: Nocny, normalny i naturalny. Może łatwo, za pomocą jednego kliknięcia dostosować sprzęt do swoich aktualnych potrzeb.

Programator czasowy: Komfort użytkowania zwiększa to, że wentylator można zaprogramować do 12 h i ustalić, kiedy ma się wyłączyć. Jest to przydatne m.in. wtedy, kiedy kładziemy się spać.

Łatwe sterowanie: Korzystanie ze sprzętu nie jest niczym trudnym. Ma on elektroniczny, łatwy w obsłudze panel sterowania. Znajduje się na nim także czytelny wyświetlacz LED.

 

Wady

Czyszczenie: Urządzenie ma czarną obudowę, na której od razu widać nawet najdrobniejszy kurz. Obudowę trzeba przecierać nawet kilka razy w tygodniu, jeśli chce się ją utrzymać w idealnej czystości.

 

 

 

 

Jaki wentylator stojący z nawilżaczem wybrać?

 

Stojący wentylator z nawilżaczem pomoże nie tylko w ochłodzeniu pomieszczenia podczas upalnych dni, ale też w zapewnieniu optymalnego poziomu nawilżenia powietrza. Tego typu urządzenia mogą wytwarzać przyjemny dla nas i bardzo zdrowy mikroklimat o dowolnej porze dnia czy nocy, często również w zimie. W tym poradniku poznasz wskazówki, jak wybrać właściwy model. Znajdziesz tu też ranking dwóch dobrych produktów.

Aby znaleźć najlepszy wentylator stojący z nawilżaczem w 2024 roku musimy uważnie sprawdzić jego moc. To od tego parametru zależy, jak bardzo wydajne będzie kupione przez nas urządzenie i w jakim czasie zdoła odpowiednio schłodzić pomieszczenie, w którym się znajduje. Zaleca się, aby moc wentylatorów osiągała minimum 70 W, choć im wyższa ona będzie, tym większy będzie też pobór energii.

Koniecznie sprawdzajmy też, jak głośno takie urządzenie pracuje. Producenci przekazują tę informację, podając wartość w decybelach. Dlatego też starajmy się wybrać model o najniższym poziomie hałasu, oscylującym wokół 20 dB. Dzięki temu sprzęt nie będzie przeszkadzał żadnemu domownikowi, nawet w przypadku całodobowej pracy.

Równie istotna co moc i głośność pracy wentylatora może być też jego funkcjonalność. Wbudowany nawilżacz to nie jedyny dodatek, w który producenci wzbogacają takie urządzenia. Niektóre z nich mogą mieć też dużą liczbę prędkości pracy, możliwość zaprogramowania czasu ich działania czy nawet sterowania nimi przy pomocy pilota. Takie udogodnienia pozytywnie wpływają na komfort użytkowania.

Zawsze warto również szczegółowo przyjrzeć się samej opcji nawilżania. W dobrych jakościowo modelach może ona działać również w zimie, bez konieczności włączania wentylacji. Sprawdzajmy, jak długo nawilżacz może działać w przypadku pracy ciągłej (najlepiej, jeśli będzie to kilkanaście godzin) oraz jaką pojemność ma zbiornik na wodę. Ten element powinien być zdejmowany, aby łatwo można było uzupełnić braki wody koniecznej do nawilżenia powietrza.

Dla wielu osób liczą się nie tylko parametry techniczne wentylatorów czy ich funkcjonalność, ale też sam design. To, jak wyglądają tego typu urządzenia, też jest dość ważne. Dlatego przy zakupie starajmy się dobrać taki produkt, który dopasuje się do reszty wyposażenia pomieszczenia i nie będzie się nadmiernie wyróżniać. Bardzo estetycznie wyglądają modele utrzymane w czarnej i srebrnej kolorystyce. Z łatwością dopasowują się one zarówno do wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych, jak też nieco bardziej klasycznych. Oczywiście dużo zależy również od naszego gustu, preferencji, a także budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakupy.

 

 

Jak zamontować wentylator stojący z nawilżaczem?

 

Po przeczytaniu poprzedniej części artykułu wiesz już, jaki wentylator stojący z nawilżaczem jest polecany przez konsumentów. Jeśli zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, z pewnością będziesz chciał również zdobyć informacje na temat montażu urządzenia. Odpowiednia instalacja jest konieczna do tego, aby sprzęt należycie spełniał swoje zadanie.

Co zrobić, aby dobrze zamontować wentylator stojący z nawilżaczem?

Najważniejsze, co musimy zrobić, aby poprawnie zainstalować urządzenie, jest dokładne zapoznanie się z dołączoną do zestawu instrukcją obsługi. Choć zazwyczaj montaż wentylatora stojącego nie jest skomplikowany, jeśli dowiemy się, jakie zadania krok po kroku musimy wykonać, usprawnimy swoją pracę. Nie będziemy musieli zastanawiać się, jakie elementy należy podłączyć najpierw, czy które śrubki użyć. Dobrze opracowana instrukcja obsługi zawiera rysunki pomocnicze. Najczęściej montaż wentylatora rozpoczynamy od przygotowania stacji bazowej. To do niej następnie dokręca się rurę z wiatrakiem. Należy także pamiętać o tym, że do podstawy urządzenia należy podłączyć także znajdującą się w komplecie bazę z nawilżaczem. Ważnym zadaniem po złożeniu sprzętu jest jego odpowiednie ustawienie.

Mowa tutaj nie tylko o umiejscowieniu wentylatora w określonym miejscu w pokoju (to zagadnienie zostanie omówione w dalszej części artykułu), ale także o dostosowaniu jego długości do naszych potrzeb. Jeśli wybierzemy model z możliwością regulacji długości, będziemy mogli ustawiać jego wysokość w każdym momencie. Przed pierwszym użyciem warto jednak tak ułożyć urządzenie, aby odpowiadało ono naszym aktualnym potrzebom. Nie można także zapomnieć o tym, aby uzupełnić zbiornik nawilżacza wodą. Wystarczy podnieść pokrywkę i napełnić ją płynem. Producenci zalecają, aby do zbiornika wlewać chłodną, przegotowaną wodę (mniejsze ryzyko osadzania się kamienia wewnątrz pojemnika).

 

Jakich akcesoriów potrzebujemy do zamontowania wentylatora?

Przed przystąpieniem do instalacji wentylatora warto odpowiednio się przygotować. Jedną z kluczowych kwestii jest skompletowanie wszystkich niezbędnych przedmiotów. Z pewnością podczas otwierania kartonowego pudełka, w którym zapakowane są wszystkie elementy przydadzą nam się nożyczki lub inne, ostre narzędzie. Dobrze mieć pod ręką także miękką szmatkę, która posłuży nam do przetarcia obudowy, na której może znajdować się drobny kurz. Istotny jest także śrubokręt.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie montażu wentylatora?

W trakcie montażu musimy zachować określone środki bezpieczeństwa. Jak wiadomo, urządzenie jest podłączane do prądu. Kabel zasilający należy podłączyć do gniazdka jedynie wtedy, kiedy będziemy przekonani, że instalacja przebiegła pomyślnie. Warto upewnić się, że znajdująca się na przewodzie wtyczka nie jest uszkodzona. Nie można też używać zbyt dużo siły do łączenia poszczególnych elementów i przykręcania śrubek, ponieważ możemy w ten sposób trwale uszkodzić obudowę.

 

Gdzie ustawić wentylator stojący z nawilżaczem?

Konsumenci zastanawiają się, gdzie ustawić wentylator z nawilżaczem. Zależy to głównie od naszych preferencji. Zwykle dostępne w sklepach urządzenia są tak lekkie, że ich przenoszenie nie stanowi żadnego problemu. Często u podstawy umieszczone są obrotowe kółka, które usprawniają transport. W związku z tym możemy z łatwością zmieniać położenie urządzenia. Trzeba jednak pamiętać, aby sprzęt znajdował się w bezpiecznej odległości od zasłon i firanek. Istnieje ryzyko, że przy podmuchu wiatru materiał wsunie się pomiędzy skrzydła wentylatora. To nie tylko trwale uszkodziłoby tkaninę, ale także mogłoby doprowadzić do poważnej awarii sprzętu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ