Ranking 3 najlepszych wentylatorów w 2023

Ostatnio aktualizowane: 05.02.23

 

Wentylator – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Osoby poszukujące dobrego urządzenia przenośnego powinny zastanowić się nad wyborem modelu, który został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Wentylator kolumnowy z oscylacją Honeywell HYF1101E skutecznie sprawdzi się do schłodzenia powietrza w całym pomieszczeniu. Urządzenie charakteryzuje się cichą pracą oraz jest łatwe w obsłudze, dzięki dotykowemu panelowi znajdującemu się w górnej części wentylatora. Na drugim miejscu znajduje się AEG VL5668S, bardzo stabilny wentylator, który został solidnie wykonany. Sprzęt nie jest zbyt duży, możesz umieścić go tam, gdzie jest Ci wygodnie. Użytkownicy uważają, że wystarczy kilka minut, aby po włączeniu urządzenia w pomieszczeniu stało się przyjemnie chłodno. Model daje możliwość zmiany wysokości oraz kąta nachylenia.

3 najlepszych wentylatorów. Opinie w 2023 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie ma 3 tryby pracy pozwalające na ustawienie intensywności nawiewu zgodnie z preferencjami użytkownika. Wentylator kolumnowy Honeywell HYF1101E ma funkcję oscylacji, która pozwala rozprowadzać chłodne powietrze po całym pomieszczeniu.

Wady

Wentylator kolumnowy z oscylacją Honeywell HYF1101E obsługuje się wyłącznie za pomocą dotykowego panelu umieszczonego w górnej części urządzenia. Użytkownik nie ma możliwości zdalnego sterowania wentylatorem.

Podsumowanie

Model ma niewielką moc 36 W. Urządzenie jest wygodne i łatwe w obsłudze, zostało wyposażone w czytelny wyświetlacz LED z dotykowym panelem. Kolumna obraca się w zakresie 0 - 55 stopni, dzięki czemu chłodne powietrze dociera wszędzie. Model ma wbudowany timer pozwalający zaprogramować pracę nawet do 8 godzin.

Drugi wybór

Zalety

Wentylator jest bardzo stabilny, nie przewraca się podczas pracy. Sterowanie jest łatwe, do zestawu został dołączony pilot. Wentylator ma regulowaną prędkość, więc można zdecydować, jaka nam najbardziej odpowiada. Użytkownicy chwalą model za ładny wygląd.

Wady

Podczas długiej pracy zaczyna się wydzielać mało przyjemny zapach. W takim momencie należy zatrzymać na chwilę sprzęt, pozostawić go na chwilę w zimnym miejscu i wtedy można go z powrotem włączyć.

Podsumowanie

Sprzęt jest wyposażony w 3 śmigła, które są czarne, tak samo, jak cały produkt. Ma on funkcję oscylacji. Jego średnica wynosi 40 cm. Z kolei moc wentylatora to 40 W. Urządzenie ma 3 prędkości.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest wyposażony w funkcję automatycznej oscylacji, dlatego chłodne powietrze dociera do większej ilości zakamarków. Urządzenie ma aż 7 możliwości ustawienia pracy. Poza tym produkt jest prosty w obsłudze.

Wady

Model ma wbudowany wyświetlacz, jednak nie pojawia się na nim informacja odnośnie do aktualnej temperatury pomieszczenia. Wiele osób uważa to za dużą wadę sprzętu.

Podsumowanie

Wentylator jest lekki, więc nie ma problemu jego z przenoszeniem. Ma niewielki rozmiar, który wynosi 29,5 cm x 29,5 cm x 111 cm i można go postawić na szafce. Praca urządzenia jest bardzo cicha. Poza tym produkt ma zegar z funkcją minutnika.

 

1. Wentylator Kolumnowy z Oscylacją Honeywell HYF1101E

 

Wentylator kolumnowy Honeywell HYF1101E z funkcją oscylacji to praktyczne urządzenie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Model jest dobrym rozwiązaniem dla osób szukających wydajnego sprzętu, który schładza powietrze w upalne letnie dni. Urządzenie jest przeznaczone do pracy w pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości zainstalowania klimatyzacji. Chłodny nadmuch sprawia, że temperatura odczuwalna w pokoju znacznie się obniża, co dodatkowo zwiększa komfort użytkownika.

Model został wyposażony w funkcję oscylacji, która sprawia, że kolumna się obraca i wydmuchuje chłodne powietrze w zakresie od 0 do 55 stopni. Dzięki temu strumień powietrza zostaje równomiernie rozprowadzony. Urządzenie ma wbudowany timer, który pozwala na ustawienie czasu pracy zgodnie z wymaganiami użytkownika. Pracę wentylatora można ustawić na czas do 1, 2, 4 lub 8 godzin.

Wentylator kolumnowy z oscylacją Honeywell HYF1101E ma 3-stopniową regulację prędkości oraz wysokość 80 cm. Model ma moc 36 W, która jest wystarczająca, aby schłodzić pomieszczenie. Użytkownicy są zadowoleni z wyboru tego urządzenia. Wentylator wykonany jest z wysokiej jakości materiałów.

Urządzenie Honeywell HYF1101E to wentylator kolumnowy wyprodukowany z materiałów wysokiej jakości. Model ma 80 cm wysokości i stabilną podstawę. Obsługuje się go za pomocą panelu dotykowego z wyświetlaczem LCD, który znajduje się w górnej części wentylatora. Jest dostępny w kolorze czarnym.

 

Zalety

Funkcja oscylacji: Funkcja oscylacji pozwala równomiernie rozprowadzić chłodne powietrze po całym pomieszczeniu.

Obsługa: Model ma wygodny i prosty w obsłudze, dotykowy panel z wyświetlaczem LED.

Wbudowany timer: Sprzęt ma wbudowany timer, który pozwala dopasować czas pracy do preferencji użytkownika.

Niewielki rozmiar: Model ma niecały metr wysokości, dlatego jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala ustawić go w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

Moc: Honeywell HYF1101E to urządzenie o mocy 36 W. Oznacza to, że jest bardzo ekonomiczne i można je używać bez obaw o wysokie rachunki za energię elektryczną.

 

Wady

Brak pilota zdalnego sterowania: Urządzenie obsługuje się wyłącznie za pomocą dotykowego panelu. W zestawie nie ma dołączonego pilota do zdalnego sterowania.

 

 

 

 

2. Wentylator Podłogowy Volteno VO0029

 

Osoby, które preferują tradycyjny sposób walki z upałem, powinny się zainteresować modelem Volteno Volt00029. Jest to bardzo wydajny wentylator podłogowy, który na pewno przyniesie nam szybkie ochłodzenie w czasie gorących dni.

Moc urządzenia wynosi 40 W, co gwarantuje bardzo wydajną pracę. Dzięki temu w krótkim czasie poczujesz na ciele przyjemne, zimne powietrze. Poza tym produkt posiada aż 3 tryby pracy, które cechują się odmienną intensywnością wietrzenia oraz tempem obracania się. Wybranie odpowiedniego trybu pracy wymaga podejścia do aparatury i wybrania przycisku albo użycia automatycznego pilota. Średnica śmigła wynosi 40 cm, co gwarantuje wygenerowanie dużej ilości wiatru. Wykonanie produktu jest bardzo solidne, nie musisz się zatem obawiać, że wentylator przewróci się.

W swoich recenzjach konsumenci docenili dużą wydajność urządzenia. Dzięki temu chwilę po włączeniu prezentowanego modelu będziemy w stanie poczuć przyjemny, chłodny wiatr. Zdaniem klientów ten elegancki wentylator w dobrej cenie to ekonomiczna inwestycja, która na pewno ułatwi Ci relaks w czasie gorących letnich dni.

Dobrym produktem jest Volteno Volt00029, czyli wentylator o mocy 40 W. Sprzęt ma kolor czarny i jest wyposażony w 3 śmigła. Średnica urządzenia to 40 cm.

 

Zalety

Sterowanie: Wentylatorem można sterować z pomocą pilota, który ma dobrze opisane funkcje i jest poręczny. Do obsługi służy również panel sterowania.

Regulacja prędkości: Sprzęt pozwala na regulację prędkości, która ma 3 poziomy. Dostosowanie tej odpowiedniej do naszych oczekiwań jest łatwe.

Design: Wentylator prezentuje się ładnie, może on również służyć jako ciekawa ozdoba do każdego pomieszczenia w domu.

 

Wady

Wydzielanie zapachu: Jeżeli sprzęt działa dość długo, to może on wydzielać dość nieprzyjemny dla niektórych zapach. Trzeba wtedy przerwać jego pracę.

Wolne chłodzenie: Niektóre osoby zauważyły, że sprzęt jest mało wydajny, na przyjemny chłodek trzeba chwilę poczekać.

 

 

 

 

3. Wentylator Stojący Sencor SFN 5040BL

 

Sencor SFN 5040BL jest wentylatorem, który z pewnością zaciekawi konsumentów swoim kształtem. Wygląda on bardzo nowocześnie i wyróżnia się na tle innych produktów. Sprzęt ma funkcję oscylacji, która umila korzystanie z niego w ciepłe dni.

Urządzenie ma 3 tryby pracy, wśród nich jest tryb naturalny, który może pomóc zasnąć w bardzo gorące noce. Zaletą jest obecność timera, możesz ustalić, że po 30 minutach wentylator samoistnie się wyłączy. Nie musisz martwić, że coś może się stać ze sprzętem, kiedy na przykład uśniesz.

Waga wentylatora to 4 kg. Jego dokładne wymiary to 29 cm x 29 cm x 111 cm, a średnica pojedynczego wiatraka to 15 cm. Moc sprzętu wynosi 90 W. Urządzenie jest wyposażone w panel sterowania, który dokładnie pokazuje, jakie funkcje zostały wybrane. Można je również zmieniać z pomocą dołączonego do zestawu pilota.

Polecamy Sencor SFN 5040BL, czyli wentylator o mocy 90 W. Wymiary sprzętu wynoszą 29 cm x 29 cm x 111 cm. Jest on wykonany głównie z plastiku, ma jednak stalowe elementy wzmacniające konstrukcję.

 

Zalety

Design: Prezentowany wentylator wygląda bardzo ciekawie. Przypomina głośnik i może być ozdobą każdego, nowoczesnego pomieszczenia.

Szybkość chłodzenia: Dzięki dużej mocy (90 W) dane pomieszczenie zostaje bardzo szybko schłodzone, co jest cenione w upalne dni.

Duża ilość opcji: Wentylator ma wiele opcji. Możesz wybrać jedną z kilku prędkości nawiewu oraz 3 różne tryby nawiewu (standardowy, nocny, naturalny). Dopasujesz działanie urządzenia do swoich preferencji.

 

Wady

Słaba farba: Po pewnym czasie, szczególnie kiedy często korzysta się z wentylatora, mogą powstać na nim nieładne rysy.

 

 

 

 

Jaki wentylator wybrać?

 

W czasie letnich upałów wielu z nas stara się znaleźć ochłodzenie przy wentylatorach. Urządzenia tego typu generują zimne powietrze, które jest na wagę złota w czasie lata. Jeśli również planujesz zakupić tego typu urządzenie, to zapewne zastanawiasz się, jaki sprzęt lepiej wybrać kolumnowy, czy tradycyjny. W tym poradniku zaprezentujemy Ci kilka istotnych zalet każdego z modelu oraz pokażemy, jakie cechy posiadają najlepsze wentylatory. Dodatkowo, sporządziliśmy również niewielkie zestawienie, gdzie dokładnie opisaliśmy każdy rodzaj sprzętów.

Podstawową różnicą między sprzętami kolumnowymi, a zwykłymi jest wielkość oraz wydajność. Pierwszy rodzaj produktów posiada tylko 1 śmigło, które generuje zimne powietrze. Z tego powodu, urządzenie dobrze sprawdza się, gdy korzysta z niego tylko jedna osoba. Wynika to z tego, że siła pracy produktu jest znacznie mniejsza. Śmigło może być wykonane z plastiku lub metalu, w zależności od modelu. Użyty materiał przekłada się na długowieczność oraz walory estetyczne. Produkty metalowe są często pokryte wysokiej jakości emulsją, która zapobiega rdzewieniu oraz korozji. Ważnym parametrem jest również wielkość śmigła, które może mieć nawet wielkość 40 cm. Wiedz jednak, że element ten powinien być dostosowany do Twoich potrzeb. Jeśli z wentylatora będzie korzystać więcej osób, to zakup możliwie największy model, gdyż duże śmigła wygenerują więcej zimnego wiatru. Poza tym w zależności od wielkości podstawy produkt możemy postawić na biurku lub podłodze. Wiedz jednak, że śmigła nie są osłonięte, więc zebrany na nich kurz jest bardzo widoczny. Zatem nie jest to zbyt estetyczny produkt.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ