Najlepszy wentylator kolumnowy AEG

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wentylator kolumnowy z dołączonym do zestawu pilotem jest idealną opcją dla osób, które cenią sobie wygodę. Produkt wykonany ze stali szlachetnej prezentuje się elegancko. Będzie świetnym dodatkiem do nowocześnie wykończonego mieszkania. Urządzenie ma wbudowany elektroniczny timer, którym można swobodnie ustawić czas i intensywność nawiewu.

Wady

Urządzenie jest wykonane ze stali szlachetnej i wymaga o wiele więcej pielęgnacji, niż tradycyjny wentylator kolumnowy z tworzywa sztucznego. Konieczny może okazać się zakup specjalnego środka do usuwania zabrudzeń z takich powierzchni.

Podsumowanie

Ładny, stylowy wygląd urządzenia sprawia, że można go wykorzystać jako dodatek do nowocześnie urządzonego wnętrza.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma kratkę ochronną zapobiegającą dostaniu się do środka wentylatora kurzu i pyłu. Jest to bardzo ważne, szczególnie jeśli w domu przebywają małe dzieci oraz alergicy. Wentylator kolumnowy ma 3 prędkości obrotowe oraz 4 - stopniowy przełącznik umożliwiające ustawienie preferowanej siły nawiewu. Dzięki niedużej wadze i niewielkim rozmiarom można go ustawić w dowolnym miejscu w pokoju.

Wady

Niewielkie wymiary 75 cm x 26 cm x 25,5 cm sprawiają, że urządzenie zajmuje mało miejsca, jednak do ochłodzenia dużego pokoju może okazać się niewystarczające.

Podsumowanie

Prosty, obsługiwany intuicyjnie wentylator kolumnowy o wadze 2,65 kg.

Rozważ też

Zalety

Produkt wykonany z dobrej jakości materiałów, który posłuży kilka dobrych lat. Jest świetną propozycją dla osób szukających sprawdzonego sprzętu. Urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą. Oznacza to, że bez przeszkód możemy uruchomić wentylator w nocy. Nawet osoby z płytkim snem nie będą narzekać na hałas. Wentylator ma 120 cm wysokości i elegancki design.

Wady

Wentylator kolumnowy pomimo swoich gabarytów jest w stanie schłodzić większe pomieszczenie kosztem wysokiego rachunku za energię elektryczną. Urządzenie ma moc 40 W, jednak ciągła praca spowoduje wzrost zużycia prądu.

Podsumowanie

W zestawie z wentylatorem kolumnowym mamy do dyspozycji pilot, którym z łatwością ustawimy odpowiedni program nawiewu.

 

 

Wentylatory kolumnowe AEG – ranking

 

 

AEG T-VL 5537

 

Produkt AEG T-VL 5537 to wentylator kolumnowy, który do zestawu ma dołączony pilot. Dzięki temu sterowanie urządzeniem jest o wiele wygodniejsze i łatwiejsze. Został on wykonany ze stali szlachetnej, w efekcie prezentuje się on elegancko, a dodatkowo można go dopasować do większości wnętrz. Ponadto nie zajmuje on zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu.

Urządzenie to zostało wyposażone w tzw. funkcję pamięci. Oznacza to, że wybrana przez nas temperatura zostaje automatycznie zapisana. Dodatkowo znajduje się tutaj elektroniczny timer do 2, 4 lub nawet 8 godzin oraz tryb naturalnego powiewu wiatru. Dzięki niemu następuje automatyczna zmiana intensywności nawiewu produktu. Jego wymiary wynoszą: 32 cm x 120 cm x 32 cm.

Konsumenci uważają, że jest to klimatyzator kolumnowy godny polecenia, który wyróżnia się wyjątkową wydajnością. Wszystko ze względu na moc 35 W. Praca urządzenia jest spokojna i cicha, dlatego nie jest ono uciążliwe nawet wtedy, gdy jest włączone przez całą dobę.


 

 

 

 

AEG T-VL 5531

 

Urządzenie o nazwie AEG T-VL 5531 ma moc 50 W i waży jedynie 2,65 kg. Dlatego też nie jest ono zbyt kłopotliwe w przenoszeniu lub przesuwaniu z miejsca na miejsce. Jego wymiary wynoszą natomiast: 75 cm x 26 cm x 25,5 cm, a więc sprawdzi się ono zwłaszcza w pomieszczeniu o niewielkim metrażu.

Ten klimatyzator został wyposażony w 3 prędkości obrotowe oraz 4-stopniowy przełącznik, umożliwiający szybkie ustawienie dogodnej temperatury. Ma on stabilną podstawę, dzięki czemu ryzyko, że niespodziewanie się on przewróci, jest minimalne. Posiada on jeszcze kratkę ochronną, która zapobiega wpadaniu do środka urządzenia zanieczyszczeń z powietrza.

Konsumenci twierdzą zgodnie, że jest to klimatyzator kolumnowy AEG w dobrej cenie, na który każdy może sobie pozwolić. Jedną z jego największych zalet jest minimalistyczny design, przez co doskonale dopasuje się do pomieszczeń nowoczesnych. Poza tym dobrze schładza dom i przyda się w szczególności podczas upalnych dni.


 

 

 

 

AEG TVL 553

 

Model kolumnowego klimatyzatora AEG TVL 553 wyróżnia się bardzo eleganckim designem oraz wykonaniem z wysokiej jakości materiałów. W efekcie może on posłużyć bardzo długo, a jednocześnie świetnie się prezentować w pomieszczeniu. Jego moc wynosi 40 W, ma on elektroniczny timer do 2, 4 i 8 godzin.

Wysokość opisywanego produktu wynosi 120 cm. Z tego względu nie zajmie on w pomieszczeniu za wiele miejsca. Do zestawu dołączony jest specjalny pilot, który ułatwia precyzyjne ustawienie temperatury. Jako że urządzenie wyróżnia się cichą pracą, nie będzie ono przeszkadzać nikomu także w nocy.

Konsumenci przekonują, że najlepsze wentylatory kolumnowe AEG powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale też być funkcjonalne. Tak też jest w przypadku tego modelu. Ma on lampki kontrolne w postaci świetlnych diod, funkcję pamięci, jak również tryb naturalnego powiewu wiatru. Jego dodatkową zaletą może być fakt, iż ma on kratkę osłaniającą wnętrze urządzenia chroniącą przed dostaniem się do niego różnego rodzaju zanieczyszczeń.


 

 

 

 

Jaki wentylator kolumnowy AEG wybrać?

 

Wentylator kolumnowy docenimy w szczególności latem, kiedy temperatura na zewnątrz będzie przekraczać 30 st. C. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu będziemy mogli ochłodzić pomieszczenie, w którym przebywamy. Nasz poradnik poda Ci wskazówki, jak znaleźć odpowiedni model dla siebie. Na końcu znajdziesz też ranking trzech wentylatorów kolumnowych marki AEG w dobrych cenach.

 

 

AEG jest niemieckim koncernem elektrotechnicznym, który słynie z produktów naprawdę wysokiej jakości. Powstał pod koniec XIX wieku i to właśnie on przyczynił się do rozwoju wynalazków, bez których dziś mało kto wyobraża sobie życie. Chodzi tu m.in. o suszarki do włosów, zmywarki czy właśnie klimatyzatory. Dziś produkty AEG sprzedawane są praktycznie na całym świecie i cieszą się bardzo dużym uznaniem konsumentów.

Aby znaleźć najlepszy wentylator kolumnowy w 2024 roku, trzeba poświęcić trochę swojego czasu. Jeszcze przed wybraniem się do sklepu musimy przemyśleć, jaki typ tego urządzenia interesuje nas najbardziej. Na rynku znajdziemy modele pełnowymiarowe oraz w wersji mini, które służą głównie do postawienia przy biurku. Warto pamiętać, że nawet te duże klimatyzatory nie zabierają zbyt wiele cennej przestrzeni, ponieważ najczęściej mają one ok. 1 metr wysokości. Mogą się okazać też bardziej wielofunkcyjne, dlatego jeśli możemy sobie na to pozwolić, kupmy właśnie produkt większy.

Przy wyborze dobrego klimatyzatora kolumnowego nie możemy zapomnieć o sprawdzeniu jego technicznych parametrów. Do bardziej istotnych należy głównie moc, która powinna osiągać wartość ok. 40 W lub więcej. Wówczas z pewnością będzie to urządzenie wydajne.

Niemniej ważne będą różnego typu udogodnienia, takie jak m.in. ekran LCD. Ułatwi on zdecydowanie obsługę klimatyzatora i sprawi, że w szybkim czasie ustawimy pożądaną temperaturę. Ciekawą opcją może być też tryb nocny, który po uruchomieniu sprawi, że urządzenie będzie działało o wiele ciszej, co pozwoli na spokojny sen wszystkich domowników.

Kiedy będziemy wybierać najlepszy dla siebie klimatyzator sprawdzajmy też, z jakiego materiału został on wykonany. Musi nie tylko bardzo estetycznie wyglądać, ale również być solidny, aby zbyt szybko się nie uszkodzić, np. w przypadku przewrócenia. Najlepiej, jeżeli będzie to stal, która dodatkowo jest łatwa w czyszczeniu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ