Ranking 4 najlepszych klimatyzatorów Gree w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.10.21

 

Klimatyzatory Gree – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chcielibyśmy ułatwić Ci zakup efektywnie działającego klimatyzatora, dlatego przygotowaliśmy zestawienie, w którym znajdziesz opisy urządzeń marki Gree. Ta firma została wybrana nie bez przyczyny. Ma ona duże doświadczenie w produkcji tego typu sprzętów, co dla wielu kupujących ma spore znaczenie. Z przedstawionych w Internecie opinii wynika, że jednym z najlepszych klimatyzatorów jest Gree Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I z funkcją chłodzenia i grzania. Ze sprzętu można korzystać nie tylko latem, ale też późną jesienią czy nawet zimą. Niezależnie od wybranego trybu pracy, urządzenie działa efektywnie. Jest ono łatwe w obsłudze, w zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Ten dobry i tani klimatyzator Gree ma programator dzienny (24 h) i funkcję jonizacji powietrza. Warto dowiedzieć się, jakie jeszcze sprzęty są cenione przez konsumentów. Drugie miejsce w rankingu klimatyzatorów zajmuje model Gree Bora GWH12AAB. W urządzeniu można samodzielnie zainstalować dwa filtry oczyszczające powietrze. Sprzęt ma 24-godzinny programator czasowy.

4 najlepszych klimatyzatorów Gree. Opinie w 2021 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Klimatyzator można łatwo dopasować do wnętrza, bez względu na wystrój, co wynika z prostego designu. Można go obsługiwać za pomocą smartfona czy tabletu, gdyż ma wbudowany moduł Wi-Fi. To sprzęt, który nie generuje dużego hałasu.

Wady

Kupującym nie odpowiada głównie to, że urządzenie nie ma programatora tygodniowego. To opcja dodatkowa, i dodatkowo płatna, podobnie jak możliwość wykorzystania przewodowego sterownika.

Podsumowanie

Maksymalna moc chłodnicza sprzętu to 3,6 kW, a grzewcza 3,8 kW. Jest on polecany nie tylko do domu, ale także do biura. Klimatyzator wyposażono w jonizator neutralizujący krążące w powietrzu alergeny. Ma on też kilka przydatnych funkcji, np. inteligentne odszranianie.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma dużą moc chłodniczą, ale nie jest hałaśliwy. Z tego powodu może pracować nawet w nocy, nie powinien przeszkadzać w czasie snu. Model ładnie się prezentuje, a jego obsługa nie sprawi domownikom problemu.

Wady

Klimatyzator możemy obsługiwać przy użyciu smartfona, bo ma wbudowane Wi-Fi. Jednak połączenie go z wybraną siecią nie zawsze jest proste, czasami pierwsza próba okazuje się nieudana.

Podsumowanie

Urządzenie nie tylko chłodzi, ale również ogrzewa powietrze w domu (maksymalna moc w tym trybie to 3,4 kW). Specjalny system diagnostyczny sam wykrywa usterki i o tym informuje poprzez określone kody. Sprzęt wyposażono w 24-godzinny timer umożliwiający jego zaprogramowanie.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie efektywnie ogrzewa pomieszczenie, nawet gdy temperatura na zewnątrz wynosi kilkanaście stopni poniżej zera. Latem pozwala ono przetrwać najbardziej upalne dni. Klimatyzator jest łatwy w obsłudze, a po zaniku zasilania automatycznie się włącza.

Wady

Część konsumentów narzeka na to, że nie ma możliwości sterowania modelem za pomocą przewodowego sterownika ani podłączenia styku okiennego lub drzwiowego.

Podsumowanie

Ponieważ sprzęt ma wbudowany jonizator plazmowy, eliminuje krążące w powietrzu bakterie, roztocza i inne alergeny. Jego moc chłodnicza wynosi 3,8 kW, a grzewcza 4,4 kW. Urządzenie ma 24-godzinny timer, 3 tryby snu, a także funkcję gorącego startu. Wymiennik ciepła jest automatycznie osuszany, co zapobiega rozwojowi pleśni.

 

1. Gree Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I

 

Ranking klimatyzatorów Gree zawiera przede wszytskim model Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I jest dostępny w zestawie z jednostką zewnętrzną, wewnętrzną i pilotem bezprzewodowym do łatwego wybierania ustawień. Wymiary jednostki zewnętrznej to: 84,8 cm x 56,9 cm x 32 cm, a jej waga wynosi ponad 30 kg. Jednostka wewnętrzna mierzy: 79 cm x 27,5 cm x 20 cm i jest zdecydowanie lżejsza, waży około 11 kg.

Jak wykazuje test klimatyzatorów Gree prezentowany model ma funkcję grzania i chłodzenia, więc znajduje on zastosowanie niemal przez cały rok. Urządzenie ma 24-godzinny timer, więc można ustawić, kiedy ma się włączyć, tak aby wracając do domu czuć przyjemny chłód lub ciepło, w zależności od potrzeb. Dostępna jest też funkcja TURBO stosowana w celu zwiększenia efektywności działania klimatyzatora.

Gree Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I to sprzęt, nad którego zakupem warto się zastanowić. Urządzenie działa sprawnie, jest intuicyjne w obsłudze i ma dobre parametry. To wszystko sprawia, że kupujący są zadowoleni z jego użytkowania.

Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I to bardzo dobry klimatyzator Gree do 2000 zł. Moc grzania urządzenia wynosi 3,8 kW, a moc chłodzenia jest równa 3,6 kW.

 

Zalety

Pilot sterowania: Ustawienie sprzętu jest łatwe, bo odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota stanowiącego jeden z elementów zestawu. Pilot ma duże przyciski i dlatego wygodnie się z niego korzysta.

Tryb do spania: Klimatyzator ma kilka trybów działania, w tym nocny, który zapewnia optymalną temperaturę podczas snu. Nie ma obaw o to, że w pomieszczeniu będzie za gorąco albo zbyt zimno.

Funkcjonalność: Sprzęt ma funkcję nie tylko chłodzenia, ale też grzania, więc można z niego korzystać właściwie przez cały rok. Niezależnie od wybranej opcji, klimatyzator działa efektywnie.

Łatwy w montażu panel: Panel przedni zajmuje stosunkowo mało miejsca, więc nie ma problemów z tym, aby go zamontować. Instalację można łatwo przeprowadzić, o ile będziemy stosować się do zaleceń producenta.

Prosty design: Klimatyzator jest chętnie wybierany przez kupujących z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że model ma prosty design, biała, gładka obudowa pasuje do każdego wnętrza.

 

Wady

Brak programowania tygodniowego: Urządzenie w wersji podstawowej nie ma programatora tygodniowego.

 

 

 

 

2. Klimatyzatory Gree Bora GWH12AAB

 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup klimatyzatora Gree Bora GWH12AAB? Jednym z powodów, dla których cieszy się on popularnością jest funkcjonalność. To urządzenie typu 4w1, które umożliwia chłodzenie, grzanie, osuszanie i wentylowanie pomieszczenia. Ze sprzętu można korzystać w różnych miejscach, zarówno latem, jak i zimą.

Jednostka wewnętrzna klimatyzatora ma wymiary: wysokość – 25 cm, szerokość – 77,3 cm i głębokość – 18,5 cm. Jej waga wynosi 8,5 kg. Wymiary jednostki zewnętrznej są następujące: wysokość – 56,9 cm, szerokość – 84,2 cm i głębokość – 32 cm, a waga jest równa 31 kg. Moc grzania to 4,4 kW, a chłodzenia 3,6 kW.

Klimatyzator ścienny Gree zdobywa dobre opinie od kupujących, bo ma wiele przydatnych funkcji. Na uwagę zasługuje opcja samoczyszczenia. Wentylator jest uruchamiany chwilę po zakończonej pracy i usuwa wilgoć z parownika. Model ma też funkcję samodiagnozy, jonizacji powietrza czy 24-godzinny programator.

Klimatyzator pokojowy Gree Bora GWH12AAB ma moc chłodzenia 3,6 kW i grzania 4,4 kW. Wymiary jednostki wewnętrznej to: 77,3 cm x 25 cm x 18,5 cm.

 

Zalety

Auto Restart i samodiagnoza: Jeśli dojdzie do zaniku zasilania, urządzenie automatycznie powróci do wcześniejszych ustawień. Model ma też funkcję samodiagnozy, więc w przypadku awarii określa, co stanowi problem.

Jonizator plazmowy: Sprzęt ma jonizator plazmowy, który usuwa nieprzyjemne zapachy, kurz, pyłki i bakterie. W rezultacie powietrze w pomieszczeniu zyskuje lepszą jakość.

Funkcja automatycznego czyszczenia: Na uwagę zasługuje funkcja samoczyszczenia polegająca na tym, że wentylator uruchamia się kilka minut po wyłączeniu klimatyzatora i osusza z wilgoci wewnętrzne części parownika.

Tryb Turbo: W razie potrzeby można aktywować funkcję Turbo, która zwiększa przepływ powietrza, a tym samym efektywność działania klimatyzatora. W krótszym czasie uzyskuje on pożądaną temperaturę.

 

Wady

Skomplikowana konfiguracja sprzętu z siecią Wi-Fi: Sprzęt można podłączyć do domowej sieci Wi-Fi, jednak pojedyncze osoby wskazują, że czasami trudno to zrobić (pojawia się błąd konfiguracji).

 

 

 

 

3. Gree Klimatyzator GWH12YC-K6 Amber Standard

 

Gree Amber 3,5kW GWH12YCK6DNA1Ajest przeznaczony do pomieszczenia od 25 do 35 m2 I ma klasę energetyczna chłodzenia A+++, a grzania A+. W skład zestawu wchodzi samo urządzenie składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej oraz pilot zdalnego sterowania. Sprzęt wyposażono w Wi-Fi umożliwiające zarządzenie nim za pomocą smartfona z dowolnej lokalizacji. Automatyczny nawiew 3D zaprojektowany w taki sposób, aby ruch powietrza odbywał się w całym pomieszczeniu, służą do tego żaluzje pionowe i poziome. Spośród funkcji klimatyzatora można wymienić automatyczne, inteligentne odszranianie, możliwość osuszania pomieszczeń, auto restart i powrót do ustawień po wyłączeniach zasilania. Według użytkowników przydatną opcją jest samodiagnoza błędów i usterek urządzenia, oraz tak zwany „gorący start” czyli po uruchomieniu sprzętu w trybie grzania – brak zimnego powiewu przy rozruchu, a także 3 tryby snu, do wykorzystania nocnego w sypialni. Przydatna jest też możliwość ustawienia timera i automatycznego włączania i wyłączania w trybie 24 godzinnym oraz funkcja turbo, pozwalająca na szybkie schłodzenie pomieszczenia.

Klimatyzator Split Gree GWH12YC-K6 Amber Standard ma moc grzania równą 4,4 kW, a chłodzenia 3,8 kW. Efektywność osuszania wynosi 1,4 l/h.

 

Zalety

Programator czasowy: Urządzenie ma 24-godzinny programator czasowy, więc można je ustawić tak, aby włączyło się np. tuż przed naszym przyjściem z pracy. To znacznie poprawia komfort użytkowania klimatyzatora.

Inteligentne odszranianie: Sprzęt ma funkcję inteligentnego odszraniania. Jeśli pojawia się konieczność przeprowadzenia tej czynności, odbywa się to szybko i nie trzeba długo czekać, aby klimatyzator ponownie zaczął działać.

Jonizator plazmowy: Sporo osób do zakupu modelu zachęciło to, że ma on jonizator plazmowy, który dobrze spełnia swoje zadanie. Skutecznie usuwa z powietrza bakterie, pyłki, nieprzyjemne zapachy i kurz, co potwierdził test klimatyzatorów Gree.

 

Wady

Sterowanie: Nie można ustawiać urządzenia za pomocą przewodowego sterownika. Nie ma też możliwości podłączenia styku drzwiowego lub okiennego.

 

 

 

 

4. Klimatyzatory Gree Lomo Luxury GWH12QC

 

Warto zapoznać się z opisem klimatyzatora Gree Lomo Luxury GWH12QC. Ma on wiele przydatnych funkcji zapewniających wysoki komfortu użytkowania. W przypadku awarii urządzenie samo określa problem, który ją wywołał, więc zdecydowanie łatwiej jest podjąć odpowiednie kroki celem naprawy sprzętu. Jeśli dojdzie do chwilowego zaniku zasilania, klimatyzator zachowa początkowe ustawienia.

Wymiary jednostki wewnętrznej to: 84,5 cm x 28,9 cm x 20,9 cm, a jej waga wynosi 10,5 kg. Moc chłodzenia to 3,7 kW, a grzania 3,8 kW. Sprzęt ma białą obudowę, więc można dopasować go do wystroju każdego wnętrza. Istnieje możliwość sterowania żaluzjami w górę i w dół, a także na prawo i na lewo.

Opinie na temat klimatyzatora Gree Lomo Luxury GWH12QC są pozytywne, a konsumenci, którzy go kupili nie żałują podjętej decyzji. Dzięki temu, że sprzęt ma dużo funkcji, można go dopasować do potrzeb niemal każdej osoby.

Gree Lomo Luxury GWH12QC to klimatyzator z jednostką wewnętrzną o wymiarach: 84,5 cm x 28,9 cm x 20,9 cm. Moc grzania to 3,8 kW, a chłodzenia 3,7 kW.

 

Zalety

Przydatne funkcje: Klimatyzator ma przydatne funkcje, do których można zaliczyć tryb pracy Turbo. Pozwala on w krótkim czasie znacznie zwiększyć efektywność działania sprzętu. Inne funkcje urządzenia to: inteligentne odszranianie czy samodiagnoza.

Inteligentne dopasowywanie temperatury: Pilot zdalnego sterowania ma wbudowany czujnik temperatury. Pobiera on dane z otoczenia i przesyła je do jednostki wewnętrznej. Na tej podstawie ustalana jest odpowiednia temperatura pracy urządzenia.

Ciepły powiew: Klimatyzator ma opcję ciepłego powiewu, która skutecznie eliminuje chłodny powiew na początku pracy przy wybraniu trybu grzania.

 

Wady

Obsługa: Z uwagi na dużą liczbę funkcji obsługa urządzenia wydaje się nieco skomplikowana.

Zarysowania na obudowie: Do czyszczenia obudowy trzeba używać miękkiej szmatki, bo materiał wykonania jest podatny na zarysowania.

 

 

 

 

Jaki klimatyzator Gree wybrać?

 

Pierwsza rzecz o jakiej myśli prawie każdy, gdy topnieje śnieg i małymi krokami nadciąga lato, to klimatyzator. Z pewnością nieraz zdarzyło się wam pomyśleć o tym urządzeniu podczas gorących, upalnych dni. Jeśli celem twojego zainteresowania są klimatyzatory Gree w dobrych cenach, to ten artykuł pomoże Ci wybrać najlepsze urządzenie. Warto wspomnieć o firmie Gree, której znajdujące się poniżej produkty proponujemy. Marka ta pojawiła się na rynku 25 lat temu. W samej Polsce Gree funkcjonuje już ponad 13 lat. Firma zajmuje się dystrybucją oraz produkcją klimatyzatorów. Najlepsze klimatyzatory Gree charakteryzują się nowatorskim stylem oraz komfortem użytkowania. Urządzenia te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były przyjazne dla środowiska. Zatem jaki klimatyzator Gree kupić? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Klimatyzatory możemy podzielić na trzy rodzaje: przenośne, split, multisplit. Klimatyzator przenośny ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy go montować na ścianie. Aby go użyć wystarczy jedynie ustawić urządzenie w pobliżu okna. Następnie należy podłączoną do klimatyzatora rurę wystawić przez uchylone okno. To ona sprawi, że ciepłe powietrze z pomieszczenia zostanie wypchnięte na zewnątrz. Plusem tego produktu z pewnością jest jego mobilność oraz możliwość ustawienia go pod oknem wtedy, gdy tego potrzebujemy. Jedyny minus to dodatkowo zajęta powierzchnia przez urządzenie.

Klimatyzator typu split składa się z dwóch części: jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Pierwsza z nich posiada parownik, układ sterujący oraz wentylator nadmuchowy. Natomiast na jednostkę zewnętrzną składają się centralny agregat z pompką, wentylator oraz skraplacz. Ta część klimatyzatora montowana jest na zewnątrz domu. Może to być miejsce, takie jak dach, balkon lub komin. Obie jednostki łączą się dzięki instalacji z miedzianych rurek. Wśród takich klimatyzatorów możemy wyróżnić kilka typów ze względu na sposób montażu urządzenia: przypodłogowe, ścienne, kasetonowe oraz podsufitowe. Ostatni z nich jest zalecany do pomieszczeń, które są wysokie. Wtedy urządzenie można zamontować do konstrukcji stropu. Jeżeli zaś chodzi o klimatyzatory przypodłogowe, to są one bardzo uniwersalne, a wyglądem przypominają grzejnik. Do pomieszczenia z podwieszanym sufitem polecany jest klimatyzator kasetonowy Gree.

Klimatyzatory multisplit umożliwiają montaż rozbudowanego zespołu, który będzie służył do klimatyzacji kilku pomieszczeń naraz. W tym przypadku zestaw składa się z jednej jednostki zewnętrznej oraz kilku wewnętrznych. Taka opcja jest świetnym rozwiązaniem podczas planowania budowy. Inaczej czeka nas dosyć duży remont.

Warto także pamiętać o tym, że niektóre z klimatyzatorów posiadają także opcję ogrzewania. Jest to świetna opcja, gdy chcesz nie tylko chłodzić, ale także ogrzewać pomieszczenie. Taka ewentualność może być dobra podczas okresów przejściowych. Istotnym elementem, który powinno się sprawdzić, to moc z jaką działa urządzenie. Dobrze jest wziąć pod uwagę przelicznik: na 10 m2 moc powinna wynosić przynajmniej 1kW. Najlepszy klimatyzator Gree w 2021 roku powinien działać minimalnie z taką mocą. Do pomieszczenia o standardowej wysokości i powierzchni 50 m2 odpowiedni będzie klimatyzator Gree 5 kW. Najczęsciej jednak kupujemy urządzenia o mocy około 3,5 kW. Ponadto jeżeli w waszym domu jest osoba, która ma uczulenie na kurz, czy pyłki roślin, to warto sprawdzić, czy klimatyzator ma filtr HEPA. Taki sprzęt oprócz chłodzenia i ewentualnego grzania będzie usuwał roztocza, bakterie, pyłki oraz zarodniki grzybów. Tym sposobem klimatyzator będzie w pewnym sensie pełnił funkcję także oczyszczacza powietrza.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ