Najlepszy klimatyzator Fujitsu

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Najlepszy Klimatyzator Fujitsu – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W tym artykule prezentujemy klimatyzatory Fujitsu odznaczające się efektywnością działania. Na jakiej podstawie wybieraliśmy modele do zestawienia? Przed przygotowaniem tego tekstu dokładnie zapoznaliśmy się z opisami różnych sprzętów i poznaliśmy opinie na ich temat. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje klimatyzator Fujitsu ASYG12LLCC z programowalnym czasem pracy i trybem nocnym. Ten sprzęt nadaje się do używania nie tylko latem, ale też zimą – ma on funkcję grzania i chłodzenia. Efektywność pracy w obu przypadkach jest dobrze oceniana przez użytkowników. Sprzęt działa cicho, jest łatwy w obsłudze i ma mocną, odporną na zarysowania obudowę. Jego montaż można spokojnie przeprowadzić na podstawie dołączonej instrukcji. Polecanym klimatyzatorem jest też Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC. To model ścienny o mocy chłodzenia równej 3,5 kW. Sprzęt znajduje zastosowanie m.in. w domach, mieszkaniach, gabinetach lekarskich czy obiektach użyteczności publicznej. Model jest estetycznie wykonany, ma prostą, białą obudowę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Klimatyzator został wyposażony w czujnik ruchu, który uruchamia urządzenie, kiedy ktoś znajduje się w pomieszczeniu. Programator tygodniowy pozwala na zaplanowanie pracy sprzętu. Kontrolka filtra jonowego sygnalizuje, kiedy trzeba go wymienić. Prezentowany model pracuje bardzo cicho. Program nocny pozwala na spokojny sen w idealnej temperaturze dla domowników.

Wady

Automatyczne, pionowe żaluzje początkowo nie pracują zbyt płynnie, jednak w miarę użytkowania usterka ustępuje i przestają się one zacinać.

Podsumowanie

Wydajność chłodzenia wynosi 3,4 kW, a wydajność grzania 4,0 kW. Klimatyzatora można używać w mieszkaniach prywatnych, biurach, jak również domach. Zakres temperatur to od -10 st. C do 43 st. C.

Drugi wybór

Zalety

Oba filtry zamontowane w urządzeniu- polifenolowy, jak i jonowy, mają wydłużoną żywotność. Design klimatyzatora pozwala na zawieszenie go nawet w najbardziej elegancko urządzonym pomieszczeniu. Sprzęt jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Kolejną zaletą prezentowanego modelu jest jego łatwy montaż.

Wady

Użytkownicy jako główną wadę urządzenia często wymieniali jego głośną pracę. Hałas generowany przez sprzęt ma natężenie ok. 65 dB.

Podsumowanie

Wymiary jednostki wewnętrznej to 282 mm x 870 mm x 185 mm. Sprzęt umożliwia chłodzenie i nagrzewanie od -10 st. C do 43 st. C. Przepływ powietrza wynosi 1940 m3/h. Sygnalizacja zabrudzenia filtra pozwala na wymianę go w odpowiednim czasie.

Rozważ też

Zalety

Układ sterowania V- pam znacznie zwiększa zakres regulacji sprężarki, co wpływa korzystnie na wydajność urządzenia. Automatyczna regulacja strumienia powietrza pozwala na skierowanie go w miejsce, gdzie chcemy utrzymać, jak najniższą temperaturę. Mikroprocesor automatycznie dostosowuje intensywność przepływu powietrza do temperatury panującej wewnątrz.

Wady

Prezentowany klimatyzator przypodłogowy ma elementy, które są trudno dostępne, co znacznie utrudnia czyszczenie wnętrza.

Podsumowanie

Klimatyzator został wyposażony w filtr jonowy o wydłużonym czasie użytkowania. Usuwa on nieprzyjemne zapachy, utleniając i redukując jony, generowane na powierzchni elementów ceramicznych. Moc chłodzenia wynosi 2,6 kW, a moc grzania to 3,5 kW.

 

 

Klimatyzatory Fujitsu – Ranking

 

1. Klimatyzator ścienny Fujitsu ASYG12LLCC/AOYG12LLCC

 

Model Fujitsu ASYG12LLCC ma funkcję chłodzenia, ogrzewania, a także osuszania powietrza w pomieszczeniu. To sprzęt z kilkoma trybami pracy do wyboru, m.in. ekonomicznym i nocnym. Urządzenie należy zamontować na ścianie, ale z uwagi na elegancki design, nie powinno negatywnie wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Produkt wyposażono w opcję auto restartu, w efekcie czego klimatyzator automatycznie uruchomi się po chwilowym zaniku zasilania.

W razie konieczności możemy zdjąć obudowę urządzenia, aby ją wyczyścić. Prezentowany model ma wymiary: 26,2 cm x 82 cm x 20,6 cm i waży 7 kg (jednostka wewnętrzna). Poziom hałasu generowanego przez sprzęt to maksymalnie 43 dB. Produkt ma filtr polifenolowy, a także jonowy, który jest wyjątkowo trwały.

Klimatyzator jest łatwy w obsłudze, możemy go zaprogramować na każdy dzień tygodnia. Konsumentom spodobało się również to, że urządzenie automatycznie przechodzi z trybu chłodzenia w tryb ogrzewania (i odwrotnie), w zależności od temperatury w pokoju i naszych ustawień. Sprzęt dobrze wygląda na ścianie, jest wydajny i nie przyczynia się do znacznego wzrostu rachunków za zużycie energii elektrycznej.

Model ASYG12LLCC to bardzo dobry klimatyzator Fujitsu do 5000 zł. Wydajność chłodzenia wynosi 3,4 kW, a grzania jest równa 4 kW.

 

Zalety

Regulacja temperatury: Urządzenie daje szerokie możliwości w zakresie regulacji temperatury pracy. Sprzęt może działać w trybie grzania i chłodzenia, więc można łatwo dopasować jego ustawienia do swoich potrzeb, niezależnie od temperatury za oknem.

Cicha praca: Klimatyzator nie generuje dużego hałasu, więc nie powinien nam przeszkadzać w wykonywaniu codziennych obowiązków i odwracać naszej uwagi.

Programator czasowy: Można ustawić, kiedy sprzęt ma się włączyć. Możemy więc zadbać np. o to, aby chłodzenie rozpoczęło się jeszcze przed naszym przyjściem do domu.

Tryb nocny: Klimatyzator ma specjalny tryb nocny, który został odpowiednio dostosowany. To daje pewność, że temperatura w trakcie snu będzie utrzymana na odpowiednim poziomie, a urządzenie nie będzie generowało dużego hałasu.

Filtr: Sprzęt ma w zestawie filtr jonowy, który jest trwały, więc na długo zachowuje swoje właściwości. Pomocna okazuje się też kontrolka filtra.

 

Wady

Żaluzje: Pionowe żaluzje czasami się zacinają, co może być nieco irytujące dla użytkowników tego sprzętu.

 

 

 

 

2. Klimatyzator ścienny Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

 

Zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem klimatyzatora ściennego Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC. Ma on następujące wymiary: wysokość – 28,2 cm, szerokość – 87 cm i głębokość – 18,5 cm. Wydajność chłodzenia wynosi 3,5 kW, a grzania jest równa 4 kW. Urządzenie nadaje się do mieszkania, domu, biura, gabinetu lekarskiego i do wielu innych miejsc. Możliwości jego zastosowania są duże.

Klimatyzator ścienny ma 3 tryby programatora. Przede wszystkim dostępny jest program tygodniowy, który można skonfigurować za pomocą pilota zdalnego sterowania. Opcje włączania i wyłączania można ustawić do 4 razy w ciągu dnia i 28 razy w miesiącu. Dodatkowo użytkownik może skorzystać z trybu nocnego. Funkcja Heat zabezpiecza przed spadkiem temperatury poniżej 10 st. C.

Konsumenci zwracają uwagę na to, że urządzenie jest objęte 5-letnią gwarancją, co świadczy o wysokiej jakości jego wykonania. W komplecie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Obudowa jest smukła i wytrzymała.

Klimatyzator Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC ma wymiary: wysokość – 28,2 cm, szerokość – 87 cm i głębokość – 18,5 cm.

 

Zalety

Wydajna praca: Sprzęt można ustawić w taki sposób, aby działał on nieprzerwanie przez 20 minut z maksymalną wydajnością. Dzięki temu możliwe jest szybsze uzyskanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu.

Funkcja Heat: Kiedy użytkownik jest dłużej poza domem, może skorzystać z funkcji Heat. Nie dopuszcza ona do spadku temperatury w pomieszczeniu poniżej 10 st. C.

Pilot bezprzewodowy: W komplecie znajduje się pilot zdalnego sterowania ułatwiający obsługę. Z jego poziomu można m.in. skonfigurować programator tygodniowy.

Przeznaczenie: Ten model jest chętnie wybierany przez konsumentów, bo można go wykorzystać nie tylko w domu i mieszkaniu. Często sprzęt można znaleźć także w hotelach i pensjonatach, gabinetach lekarskich, pomieszczeniach biurowych czy różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej.

 

Wady

Obsługa: Początkowo obsługa klimatyzatora wydaje się nieco skomplikowana. Potrzeba trochę czasu, aby dokładnie poznać wszystkie funkcje.

 

 

 

 

3. Klimatyzator Przypodłogowy Fujitsu AGYG09LVCA / AOYG09LVCA

 

Przypodłogowe urządzenie Fujitsu AGYG09LVCA może chłodzić i ogrzewać powietrze w pokoju. Przedni panel można szybko zdjąć, a następnie go umyć. Produkt wyróżnia się wbudowanym układem dwóch wentylatorów, w dużym stopniu przyspiesza to proces wymiany powietrza. Wymiary modelu to: 60 cm x 74 cm x 20 cm.

Klimatyzator ma tryb ekonomiczny i nocny, a także praktyczną funkcję 10° Heat. Dzięki niej w przypadku, gdy nikt z domowników nie przebywa w pomieszczeniu temperatura jest utrzymywana na stałym poziomie (10 st. C). Sprzęt ma filtr polifenolowy wyłapujący cząsteczki kurzu, zarodniki grzybów oraz inne mikroorganizmy, a także jonowy usuwający nieprzyjemne zapachy.

Urządzenie cicho pracuje, a w dodatku jest energooszczędne. Ponadto model ma funkcję Auto-restart, więc po chwilowym zaniku napięcia samodzielnie się włączy (z zachowaniem wybranych przez nas ustawień). Jak twierdzą konsumenci, ten klimatyzator Fujitsu w dobrej cenie zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniu niezależnie od pogody i temperatury na zewnątrz.

Fujitsu AGYG09LVCA to klimatyzator z jednostką wewnętrzną o wymiarach: 60 cm x 74 cm x 20 cm. Ma on funkcję grzania i chłodzenia.

 

Zalety

Filtr: W zestawie znajduje się filtr, który skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy. Wszystko odbywa się dzięki utlenianiu i redukcji jonów.

Zapobiega wychłodzeniu pomieszczenia: W chłodne dni przydaje się funkcja Heat, który pozwala na utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu (10 st. C.). Zapobiega to wychłodzeniu pod nieobecność domowników.

Auto Restart: Jeśli dojdzie do zaniku zasilania, po powrocie napięcia sprzęt automatycznie się włączy, a ustawienia będą takie same, jak w chwili jego dezaktywacji.

 

Wady

Czyszczenie: Dokładne czyszczenie klimatyzatora wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Niektóre elementy urządzenia są trudno dostępne.

 

 

 

 

Jaki klimatyzator Fujitsu wybrać?

 

Mając w domu klimatyzator z pewnością uda nam się przetrwać letnie upały. Co więcej, część tego typu urządzeń ma dodatkowo funkcję grzania, a więc można z nich korzystać również w okresie jesienno-zimowym. Jeśli masz wątpliwości, który model wybrać, zapoznaj się z tym poradnikiem. Na końcu jest ranking prezentujący 3 polecane do domów i mieszkań klimatyzatory Fujitsu.

 

 

Japońska firma Fujitsu jest popularna niemal na całym świecie. Produkty, jakie znajdziemy w ofercie wspomnianej marki to m.in.: laptopy, monitory, skanery, dyski zewnętrzne, a także różne sprzęty gospodarstwa domowego, bez których nie moglibyśmy funkcjonować (w tym także klimatyzatory). Urządzenia Fujitsu są chętnie kupowane przez konsumentów głównie ze względu na innowacyjność oraz niezawodność.

Kilkanaście lat temu klimatyzatory nie były tak często montowane w domach, ponieważ uznawano je za stosunkowo drogie urządzenia. Dziś jednak każdy z nas może sobie pozwolić na zakup takiego sprzętu. Do wyboru mamy modele przenośne, które można dowolnie przestawiać oraz stacjonarne montowane na stałe na ścianie lub przy podłodze. Najlepszy klimatyzator Fujitsu w 2024 roku to urządzenie energooszczędne, które nie wpływa znacząco na wysokość rachunków za prąd. Z tego względu dobrze jest znaleźć model wyposażony w tryb ekonomiczny. Powoduje on niewielki wzrost temperatury w trybie chłodzenia i mały spadek w trybie grzania. Wszystko po to, aby zapewnić wydajną pracę sprzętu.

Szukając idealnego klimatyzatora powinniśmy też zwrócić uwagę na to, czy wybrane urządzenie ma odpowiednie filtry, np. polifenolowy. Wtedy sprzęt nie tylko będzie podnosić lub obniżać temperaturę powietrza w pomieszczeniu, ale może też dodatkowo neutralizować krążące w nim cząsteczki kurzu, bakterie, roztocza, pyłki i inne alergeny. To istotna kwestia, zwłaszcza jeśli dom jest zamieszkiwany przez małe dzieci lub alergików. Poza tym najlepsze klimatyzatory Fujitsu mają tryb nocny. Specjalny program pracy obniża do minimum to ryzyko, więc możemy spać spokojnie, nawet gdy klimatyzator jest w tym samym pomieszczeniu, co my.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ