Ranking 4 najlepszych klimatyzatorów do mieszkania 60m2 w 2021

Ostatnio aktualizowane: 05.08.21

 

Klimatyzator do mieszkania 60m2 – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jak wybrać dobry klimatyzator do mieszkania 60 m2? Przeczytaj nasz ranking, który przygotowaliśmy na podstawie opinii użytkowników. Do zestawienia wybraliśmy tylko te sprzęty, które wyróżnia efektywność działania i wysoka jakość wykonania. Pierwsze miejsce należy do klimatyzatora ściennego Samsung AC100MNTDEH/AC100MXADKH z filtrem HD, który wyłapuje zanieczyszczenia i czyni powietrze zdrowszym. Urządzenie jest dostępne w komplecie z pilotem zdalnego sterowania. W sprzęcie zastosowano czynnik chłodniczy R410A. Klimatyzator, poza wydajną pracą, wyróżnia też atrakcyjny design. Wentylator ma jasną obudowę. Można go z łatwością dopasować do wnętrz urządzonych w różnym stylu. Zdajemy sobie sprawę, że ten model nie każdemu może odpowiadać, dlatego w rankingu jest też kilka innych propozycji. Drugie miejsce w zestawieniu zajął klimatyzator ścienny Fujitsu ASYG18LFCA/AOYG18LFC. Urządzenie ma różne tryby pracy: Chłodzenie, grzanie, auto i wentylacja. Wentylator jest napędzany efektywnie pracującym silnikiem DC. Sprzęt znajduje zastosowanie nie tylko w mieszkaniach, ale też m.in. gabinetach czy salach konferencyjnych.

Klimatyzatory do mieszkania 60m2 – Ranking

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Klimatyzator ścienny jest tak zaprojektowany, aby był w stanie jak najlepiej chłodzić powietrze lub je nagrzewać. Urządzenie jest łatwe w obsłudze. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Ma on płynnie działające przyciski i stosunkowo duży zasięg.

Wady

Montaż sprzętu nie należy do łatwych zadań. Większość osób nie jest w stanie samodzielnie przeprowadzić instalacji i musi korzystać z pomocy specjalistów.

Podsumowanie

Jednostka wewnętrzna ma wymiary: 128 cm x 25,3 cm x 34,5 cm i waży 18,5 kg. Wentylator ma efektywnie działający silnik inwerterowy. Klimatyzator ma filtr HD, który usuwa zanieczyszczenia z powietrza. Zastosowany czynnik chłodniczy to R410A.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie może działać w różnych trybach: Auto, wentylacja, chłodzenie i grzanie. Wentylator jest napędzany wysokowydajnym silnikiem DC. W komplecie dostępny jest filtr polifenolowy i filtr jonowy o wydłużonej żywotności. Sprzęt ma programator czasowy.

Wady

Obudowę można zdjąć w celu jej umycia. Część użytkowników przyznaje, że jej demontaż, szczególnie za pierwszym razem, jest trudny (trzeba użyć więcej siły).

Podsumowanie

Wydajność chłodzenia wentylatora wynosi 5,2 kW, a grzania - 6,3 kW. Urządzenie znajduje zastosowanie nie tylko w mieszkaniach, ale też obiektach użyteczności publicznej, pomieszczeniach biurowych, gabinetach czy salach konferencyjnych. Urządzenie ma regulowaną siłę nawiewu.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma nowoczesną obudowę, więc bardzo dobrze prezentuje się w nowocześnie urządzonych mieszkaniach. Urządzenie za pomocą wyładowań elektrycznych oczyszcza powietrze. Sprzęt wyposażono w czujnik „3D i-see”, który rozpoznaje położenie osób w pomieszczeniu.

Wady

Model nie osusza dostatecznie powietrza. Dlatego może pojawić się problem nadmiernej wilgotności, co powoduje rozwój pleśni oraz grzybów na ścianie.

Podsumowanie

Jest to pokojowy model ścienny. Sprzęt można zaprogramować, aby włączał się samoistnie i wyłączał. Urządzenie ma też ochronę przed wyziębieniem oraz wbudowany odbiornik Wi-Fi.

 

1. Klimatyzator ścienny Samsung AC100MNTDEH/AC100MXADKH

 

Prezentujemy klimatyzator ścienny Samsung AC100MNTDEH/AC100MXADKH, którego wydajność w trakcie chłodzenia wynosi 3,45 kW, a w przypadku grzania 3,64 kW. Pobór energii w trakcie chłodzenia to 583 kWh/a. Jednostka zewnętrzna ma wymiary: 94 cm x 142 cm x 33 cm, a wewnętrzna: 128 cm x 25,3 cm x 34,5 cm.

Wentylator jest wyposażony w wydajny silnik inwerterowy. W komplecie znajduje się filtr HD, który skutecznie usuwa z powietrza różnego rodzaju zanieczyszczenia. W rezultacie warunki w mieszkaniu stają się lepsze. Użytkownik może skorzystać z trybu Good sleep. Sprzęt daje możliwość pracy symultanicznej 2 jednostek.

Osoby, które zdecydowały się na zakup i montaż tego sprzętu u siebie potwierdzają, że działa on efektywnie. Urządzenie ma wydajny silnik i jest łatwe w obsłudze. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Ma on dobrze oznaczone przyciski, więc wygodnie się z niego korzysta.

Klimatyzator ścienny Samsung AC100MNTDEH/AC100MXADKH ma jednostkę wewnętrzną o wymiarach: 128 cm x 25,3 cm x 34,5 cm. Wydajność sprzętu to 3,45 kW.

 

Zalety

Filtr HD: W komplecie znajduje się filtr nowej generacji HD, który skutecznie usuwa z powietrza szkodliwe substancje. Dzięki temu w mieszkaniu tworzą się lepsze, zdrowsze warunki.

Dobrze przemyślana konstrukcja: Budowa klimatyzatora została dobrze przemyślana, wszystko dla zapewnienia lepszej efektywności działania. Sprzęt ma szerszy wlot i łopatki w kształcie litery V. To wszystko sprawia, że urządzenie szybciej chłodzi pomieszczenie.

Funkcja Good sleep: Sprzęt ma funkcję Good sleep przeznaczoną do wykorzystywania podczas spania. Gwarantuje ona optymalne warunki do wypoczynku.

Pilot zdalnego sterowania: W komplecie znajduje się solidnie zrobiony pilot zdalnego sterowania. Umożliwia on obsługę klimatyzatora z każdego miejsca w pokoju.

Estetyczny design: Urządzenie będzie pasowało do każdego wnętrza. Klimatyzator ma obudowę o prostym designie.

 

Wady

Montaż: Aby zainstalować sprzęt, w większości przypadków trzeba skorzystać z pomocy specjalisty. Generuje to dodatkowe koszty.

 

 

 

 

2. Klimatyzator ścienny Fujitsu ASYG18LFCA/AOYG18LFC

 

W tym rankingu musiał znaleźć się klimatyzator ścienny Fujitsu ASYG18LFCA/AOYG18LFC. Ma on następujące wymiary: Wysokość – 32 cm, szerokość – 99,8 cm i głębokość – 23,8 cm. Waga urządzenia wynosi 14 kg. Wydajność chłodzenia to 5,2 kW, a grzania – 6,3 kW. Prezentowany klimatyzator znajdzie zastosowanie w różnych miejscach, począwszy od mieszkań i domów, po gabinety lekarskie, sale konferencyjne i obiekty użyteczności publicznej.

Klimatyzator ścienny wykorzystuje technologię DC Inwerter. W komplecie znajduje się filtr jonowy o wydłużonej żywotności, a także filtr polifenolowy. Urządzenie może działać w różnych trybach: Auto, chłodzenie, wentylacja i grzanie. W sprzęcie zastosowano efektywnie działający wentylator napędzany silnikiem DC. Z poziomu pilota można regulować siłę nawiewu i ustawiać jego kierunek.

Opinie na temat tego urządzenia potwierdzają wysoką jakość jego wykonania i efektywność działania. Sprzęt jest łatwy w obsłudze. Przydatną opcją jest programator czasowy, dzięki któremu można ustawić, w jakim momencie sprzęt ma się włączyć lub wyłączyć.

Fujitsu ASYG18LFCA/AOYG18LFC to klimatyzator ścienny, którego wydajność chłodzenia wynosi 5,2 kW, a grzania – 6,3 kW. Urządzenie waży 14 kg.

 

Zalety

Różne tryby pracy: Klimatyzator ścienny może działać w różnych trybach: Auto, grzanie, chłodzenie i wentylacja. Sprzęt można łatwo dopasować do swoich potrzeb, nie trzeba poświęcać dużo czasu na szukanie odpowiednich ustawień.

Wygodna obsługa: Użytkownik może z poziomu pilota zdalnego sterowania ustawiać kierunek wypływu powietrza i regulować siłę nawiewu wentylatora.

Przeznaczenie: Sprzęt znajdzie zastosowanie w różnych miejscach. Można go zainstalować nie tylko w mieszkaniu czy w domu, ale też w hotelu, salach konferencyjnych, pomieszczeniach biurowych czy gabinetach.

Wysoka jakość wykonania: Urządzenie jest uznawane za solidnie zrobione. Jakość jego wykonania jest oceniana przez konsumentów na bardzo dobrą.

 

Wady

Demontowanie obudowy: Producent wskazuje, że w razie potrzeby można zdemontować obudowę i ją wyczyścić. Na początku jej ściąganie jest trudne.

 

 

 

 

3. Klimatyzator Split Mitsubishi Seria M Msz-Ln60Vg/Muz-Ln60Vg

 

Nowoczesne urządzenie Mitsubishi Seria M Msz-Ln60Vg/Muz-Ln60Vg może pełnić funkcję dekoracyjną. Obudowa została pokryta połyskującym lakierem i jest odporna na uszkodzenia. Maksymalna moc chłodnicza sprzętu wynosi 6,9 kW, a grzewcza 9,3 kW. Wymiary jednostki wewnętrznej to: 89 cm x 30,7 cm x 23,3 cm.

Klimatyzator może działać przez całą dobę, nie ma ryzyka, że generowane przez niego dźwięki będą przeszkadzać naszym bliskim. Na noc możemy włączyć specjalny tryb pracy cichej, wówczas poziom generowanego hałasu obniża się do 29 dB. Ustawienia pracy sprzętu zmienia się za pomocą pilota lub smartfona (po podłączeniu do wybranej sieci Wi-Fi).

Jakie są najistotniejsze atuty urządzenia? Jest ono nie tylko eleganckie, ale i praktyczne. Wyposażono je w czujnik 3D i-see, który wykrywa, w którym miejscu w pomieszczeniu przebywamy i na tej podstawie dobiera odpowiedni kierunek strumienia powietrza. Należy wspomnieć też o możliwości zaprogramowania klimatyzatora na cały tydzień, aby włączało się i wyłączało o określonych godzinach.

Model Mitsubishi Seria M Msz-Ln60Vg/Muz-Ln60Vg ma wymiary: 89 cm x 30,7 cm x 23,3 cm i waży 15,5 kg. Wykorzystywany przez niego czynnik chłodniczy to R32.

 

Zalety

Tygodniowy programator: Ponieważ sprzęt ma tygodniowy programator, możemy go zaprogramować na każdy dzień. Urządzenie nie musi codziennie się włączać i wyłączać o tej samej porze, można dostosować godziny do swoich potrzeb.

Czujnik 3D i-see: Cechą wyróżniającą klimatyzator jest czujnik 3D i-see. Sprawdza on, w jakim miejscu w pokoju przebywają domownicy i odpowiednio ustawia strumień powietrza. Dzięki temu nie czujemy nieprzyjemnego, mocnego podmuchu.

Wygodna obsługa: Urządzenie możemy obsługiwać za pomocą dołączonego pilota, który ma dobrze oznaczone przyciski. Jeśli skonfigurujemy je z wybraną siecią Wi-Fi, zyskamy możliwość zmiany ustawień także przy użyciu smartfona, tabletu lub komputera.

 

Wady

Słabe osuszanie powietrza: Część kupujących uważa, że klimatyzator nie osusza powietrza tak, jak powinien, dlatego możemy mieć problem z nadmierną wilgotnością.

 

 

 

 

4. Klimatyzator Split Mitsubishi Seria M Msz-Ln25Vg/Muz-Ln25Vghz

 

Prezentujemy urządzenie Mitsubishi Seria M Msz-Ln25Vg/Muz-Ln25Vghz, którego moc chłodnicza to 3,5 kW, a grzewcza 5,4 kW (maksymalnie). Ma ono obudowę w kolorze onyksowej czerni, którą pokryto błyszczącym lakierem o strukturze Hairline (z efektownymi żłobieniami na przednim panelu). Wymiary jednostki wewnętrznej to: 89 cm x 30,7 cm x 23,3 cm.

Sprzęt ma poczwórny filtr plazmowy, który skutecznie neutralizuje brzydkie zapachy i krążące w powietrzu drobnoustroje. Ponieważ wyposażono go w moduł Wi-Fi, możemy nim sterować przy użyciu smartfona, tabletu lub komputera połączonego z tą samą siecią. Klimatyzator ma programator tygodniowy, a także funkcję automatycznego włączania po awarii zasilania.

Konsumenci uważają, że to bardzo nowoczesne urządzenie, dzięki któremu przebywanie w domu staje się bardziej komfortowe, zwłaszcza w upalne dni. Latem sprzęt efektywnie ochładza powietrze, a zimą je ogrzewa i zapobiega wyziębieniu pomieszczeń. To model, który nie generuje dużego hałasu, ma nawet tryb Silent (19 dB).

Mitsubishi Seria M Msz-Ln25Vg/Muz-Ln25Vghz to klimatyzator wykorzystujący czynnik chłodniczy R32. Urządzenie ma wymiary: 89 cm x 30,7 cm x 23,3 cm, waży ono 15,5 kg.

 

Zalety

Ochrona przed wyziębieniem: Najniższa możliwa temperatura do ustawienia w trybie grzania to 10 st. C. To zapewnia oszczędną pracę w nieużywanych pomieszczeniach i zapobiega ich nadmiernemu wyziębieniu.

Plasma-Quad-Filter: Klimatyzator ma poczwórny filtr plazmowy odpowiadający za oczyszczanie powietrza z bakterii i innych mikroorganizmów, jak również neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów.

Autorestart: Po nagłym zaniku i przywróceniu zasilania urządzenie włączy się automatycznie z ostatnio wybranymi ustawieniami.

 

Wady

Dobrze widoczny kurz: Na błyszczącej obudowie bardzo dobrze widoczny jest kurz, dlatego trzeba ją często czyścić (przynajmniej raz w tygodniu).

Kłopotliwe podłączanie do Wi-Fi: Według niektórych konsumentów podłączenie klimatyzatora do Wi-Fi zajmuje dużo czasu, nierzadko pierwsza próba kończy się niepowodzeniem.

 

 

 

 

Jaki klimatyzator do mieszkania 60m2 wybrać?

 

Instalacja klimatyzatora to coraz popularniejszy wybór wśród Polaków. W dzisiejszych czasach, gdy temperatury stale rosną, w blokach czy domach jednorodzinnych skierowanych na południe w okresie letnim jest bardzo gorąco. Jeśli i Ty chcesz szybko ochłodzić mieszkanie, przeczytaj nasz poradnik. Aby wybór urządzenia był prostszym stworzyliśmy tekst, który zawiera wskazówki zakupowe i prezentuje kilka ciekawych sprzętów.

 

 

Ze względu na budowę wyróżniamy klimatyzatory przenośne, stacjonarne typu split oraz multisplit. Urządzenia mobilne to proste i praktyczne rozwiązanie, jak sama nazwa wskazuje możemy je przenosić i wykorzystywać do schłodzenia powietrza w dowolnym pomieszczeniu. Jednak popularniejsze są klimatyzatory stacjonarne składające się z jednostki zewnętrznej, którą instaluje się poza budynkiem, a także wewnętrznej, montowanej w pomieszczeniu. Prawidłowo dobrana i zainstalowana klimatyzacja odpowiednio obniży temperaturę w pomieszczeniu i zapewni komfort cieplny. Najlepszy klimatyzator do mieszkania o powierzchni 60m2 w 2021 roku cechuje się cichą pracą tak, aby nie przeszkadzać nam ani sąsiadom. Wartość parametru określającego generowany hałas nie powinna przekraczać 35 dB, hałas na tym poziomie możemy porównać z cichą rozmową.

Najlepsze klimatyzatory do mieszkania o powierzchni 60m2 oznaczone są wysoką klasą efektywności energetycznej (A i wyżej), co pozwala nie podnosić znacznie rachunków za energię elektryczną. Istotnym parametrem jest moc urządzenia, która powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, często mówi się o 1 kW na 10 m2, aczkolwiek przy wyborze klimatyzatora należy wziąć też pod uwagę liczbę okien oraz polożenie budynku. Kolejna kwestia dotyczy tego, czy chcemy faktycznie schłodzić całe mieszkanie, czy tylko jego część.

Przydatną funkcją jest możliwość programowania pracy klimatyzatora w cyklu tygodniowym bądź dobowym. Urządzenie wówczas automatycznie wyłącza się przy zadanych temperaturach oraz cicho pracuje w nocy. Aby sprzęt spełniał swoją funkcję i nie narażał nas na choroby, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu. Najlepiej robić to miękką i suchą szmatką ewentualnie lekko zwilżoną, żeby przetrzeć gromadzący się na panelu przy wlocie i wylocie powietrza kurz. Warto pamiętać także o czyszczeniu i wymianie raz na jakiś czas filtrów klimatyzatora.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ