Ranking 4 najlepszych klimatyzatorów do mieszkania 60m2 w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Klimatyzator do mieszkania 60m2 – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jak wybrać dobry klimatyzator do mieszkania 60 m2? Przeczytaj nasz ranking, który przygotowaliśmy na podstawie opinii użytkowników. Do zestawienia wybraliśmy tylko te sprzęty, które wyróżnia efektywność działania i wysoka jakość wykonania. Pierwsze miejsce należy do klimatyzatora ściennego Gree U-Crown Gwh18Uc-K3 Lclh z trzystopniowym filtrem, który wyłapuje zanieczyszczenia i czyni powietrze zdrowszym. Urządzenie jest dostępne w komplecie z pilotem zdalnego sterowania. W sprzęcie zastosowano czynnik chłodniczy R32. Klimatyzator, poza wydajną pracą, wyróżnia też atrakcyjny design. Wentylator ma jasną obudowę. Można go z łatwością dopasować do wnętrz urządzonych w różnym stylu. Zdajemy sobie sprawę, że ten model nie każdemu może odpowiadać, dlatego w rankingu jest też kilka innych propozycji. Drugie miejsce w zestawieniu zajął klimatyzator ścienny Fujitsu ASYG18LFCA/AOYG18LFC. Urządzenie ma różne tryby pracy: Chłodzenie, grzanie, auto i wentylacja. Wentylator jest napędzany efektywnie pracującym silnikiem DC. Sprzęt znajduje zastosowanie nie tylko w mieszkaniach, ale też m.in. gabinetach czy salach konferencyjnych.

4 najlepszych klimatyzatorów do mieszkania 60m2. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Klimatyzator zda egzamin w mieszkaniach, hotelach, biurach czy sklepach. Tryb szybkiego schładzania Jet Cool pozwoli na szybkie osiągnięcie żądanej temperatury, a automatyczne oczyszczanie zapobiegnie rozwojowi bakterii na wymienniku.

Wady

Jest to klimatyzator, co prawda o łatwym sposobie montażu, jednak nie dla laika. Jego instalacja w domu czy w biurze wymaga zatrudnienia fachowca. Proces instalacji wymaga zamontowanie jednostki zewnętrznej i wewnętrznej.

Podsumowanie

Wymiary jednostki wewnętrznej wynoszą: Wysokość 34,0 cm, szerokość 99,8 cm, głębokość 21,0 cm. Natomiast jednostki zewnętrznej: Wysokość 65,5 cm, szerokość 87,0 cm, głębokość 32,0 cm. Na najniższym stopniu nawiewu urządzenie charakteryzuje bardzo cicha praca – 31 dB.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie może działać w różnych trybach: Auto, wentylacja, chłodzenie i grzanie. Wentylator jest napędzany wysokowydajnym silnikiem DC. W komplecie dostępny jest filtr polifenolowy i filtr jonowy o wydłużonej żywotności. Sprzęt ma programator czasowy.

Wady

Obudowę można zdjąć w celu jej umycia. Część użytkowników przyznaje, że jej demontaż, szczególnie za pierwszym razem, jest trudny (trzeba użyć więcej siły).

Podsumowanie

Wydajność chłodzenia wentylatora wynosi 5,2 kW, a grzania - 6,3 kW. Urządzenie znajduje zastosowanie nie tylko w mieszkaniach, ale też obiektach użyteczności publicznej, pomieszczeniach biurowych, gabinetach czy salach konferencyjnych. Urządzenie ma regulowaną siłę nawiewu.

Rozważ też

Zalety

Klimatyzator ścienny pracuje zarówno w trybie grzania jak i chłodzenia z mocą 5,3 kW. Zarządzanie nim odbywa się przez smartfona z użyciem modułu WiFi, lub za pomocą pilota zdalnego sterowania. Wszelkie parametry pracy pojawiają się na wyświetlaczu.

Wady

Wymiary klimatyzatora to 950 X 700 X 396 mm. Sprawiają one, że trzeba starannie zaplanować jego umieszczenie, wymiary nie sprzyjają umieszczeniu go w każdym wolnym miejscu, a dodatkowo trzeba przy tym brać pod uwagę to, czy z miejsca, w którym go zamontujemy powietrze będzie mogło dobrze cyrkulować.

Podsumowanie

Klimatyzator wyposażono w automatyczne oczyszczanie, zapobiega to rozwojowi bakterii poprzez ciągłe osuszanie wymiennika. Jonizator plazmowy AIR IONIZER usuwa niechciane zapachy, oczyszcza powietrze z bakterii, wirusów i alergenów.

 

1. Klimatyzatory Ścienny LG Standard Plus PC24SQ

 

Klimatyzatory ścienny LG Standard Plus PC24SQ użytkownicy oceniają jako przyjazny i intuicyjny w obsłudze. Na uwagę zasługuje 3 stopniowy system filtracji, który skutecznie usuwa z powietrza drobnoustroje i wirusy, wg producenta w 99,9%. Sprzęt ma moc chłodniczą 6,6 kW i grzewczą 7,5 kW i skonstruowano go w klasie energetycznej A++ dla chłodzenia i A+ w przypadku grzania. W instrukcji użytkownika czytamy, że model ten charakteryzuje również ciche działanie, bo podczas pracy emituje on zaledwie 31 dB.

Urządzenie, jak już wspomniano może pracować w trybie chłodzenia i grzania, ale też znajduje zastosowanie przy wentylacji i osuszaniu. Ten dobry klimatyzator do mieszkania 60 m2 wykorzystuje czynnik chłodniczy R32 i jest łatwy w instalacji. Zarządzanie nim odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania bądź własnego smartfona przez moduł Wi-Fi. Użytkownik według własnych preferencji ustawi 24 godzinny tryb pracy, a poziomy i pionowy ruch żaluzji pozwoli na skierowanie nadmuchu w żądanym kierunku.

Klimatyzatory ścienny LG Standard Plus PC24SQ to obecnie najlepiej sprzedające się urządzenie tego typu, co sprawia, że zyskało taką popularność?

 

Zalety

Tryby pracy: Urządzenie oferuje zarówno schładzanie powietrza, jego ogrzewanie, a także wentylację i osuszanie. Czyni to je niezwykle funkcjonalnym. 

Wydajność energetyczna: Według opisu technicznego sporządzonego przez producenta, jest to sprzęt energooszczędny. Grzanie określono na klasę energetyczną A+, a chłodzenie A++.

Czterokierunkowy nawiew: Ustawienie wylotu powietrza z możliwością nawiewu w czterech kierunkach sprawia, że użytkownik precyzyjnie skieruje strumień powietrza w żądany obszar.

Nawigacja: Zarządzanie klimatyzatorem odbywa się z poziomu pilota zdalnego sterowania, a także za pomocą smartfona, bowiem moduł wyposażono w technologię WiFi. 

Filtracja powietrza: W klimatyzatorze zastosowano podwójny system filtracji, co według producenta przekłada się na wyłapywanie drobinek kurzu, wirusów i roztoczy z otoczenia w 99,9%. Filtry wyłapują drobiny o rozmiarze od 10 .

 

 

 

 

2. Klimatyzator ścienny Fujitsu ASYG18LFCA/AOYG18LFC

 

W tym rankingu musiał znaleźć się klimatyzator ścienny Fujitsu ASYG18LFCA/AOYG18LFC. Ma on następujące wymiary: Wysokość – 32 cm, szerokość – 99,8 cm i głębokość – 23,8 cm. Waga urządzenia wynosi 14 kg. Wydajność chłodzenia to 5,2 kW, a grzania – 6,3 kW. Prezentowany klimatyzator znajdzie zastosowanie w różnych miejscach, począwszy od mieszkań i domów, po gabinety lekarskie, sale konferencyjne i obiekty użyteczności publicznej.

Klimatyzator ścienny wykorzystuje technologię DC Inwerter. W komplecie znajduje się filtr jonowy o wydłużonej żywotności, a także filtr polifenolowy. Urządzenie może działać w różnych trybach: Auto, chłodzenie, wentylacja i grzanie. W sprzęcie zastosowano efektywnie działający wentylator napędzany silnikiem DC. Z poziomu pilota można regulować siłę nawiewu i ustawiać jego kierunek.

Opinie na temat tego urządzenia potwierdzają wysoką jakość jego wykonania i efektywność działania. Sprzęt jest łatwy w obsłudze. Przydatną opcją jest programator czasowy, dzięki któremu można ustawić, w jakim momencie sprzęt ma się włączyć lub wyłączyć.

Fujitsu ASYG18LFCA/AOYG18LFC to klimatyzator ścienny, którego wydajność chłodzenia wynosi 5,2 kW, a grzania – 6,3 kW. Urządzenie waży 14 kg.

 

Zalety

Różne tryby pracy: Klimatyzator ścienny może działać w różnych trybach: Auto, grzanie, chłodzenie i wentylacja. Sprzęt można łatwo dopasować do swoich potrzeb, nie trzeba poświęcać dużo czasu na szukanie odpowiednich ustawień.

Wygodna obsługa: Użytkownik może z poziomu pilota zdalnego sterowania ustawiać kierunek wypływu powietrza i regulować siłę nawiewu wentylatora.

Przeznaczenie: Sprzęt znajdzie zastosowanie w różnych miejscach. Można go zainstalować nie tylko w mieszkaniu czy w domu, ale też w hotelu, salach konferencyjnych, pomieszczeniach biurowych czy gabinetach.

Wysoka jakość wykonania: Urządzenie jest uznawane za solidnie zrobione. Jakość jego wykonania jest oceniana przez konsumentów na bardzo dobrą.

 

Wady

Demontowanie obudowy: Producent wskazuje, że w razie potrzeby można zdemontować obudowę i ją wyczyścić. Na początku jej ściąganie jest trudne.

 

 

 

 

3. Klimatyzator Ścienny Gree U-Crown Gwh18Uc-K3 Lclh

 

Użytecznym klimatyzatorem dla wielu użytkowników okazać się może klimatyzator ścienny Gree U-Crown Gwh18Uc-K3 Lclh. Według opinii do jakich dotarliśmy, cieszy on klientów dobrymi parametrami technicznymi. Gree U-Crown Gwh18Uc-K3 Lclh charakteryzuje szeroki zakres pracy od -30 do +54 stopni Celsjusza i użytkownik może zarówno wykorzystywać urządzenie do grzania jak i schładzania pomieszczeń. Zarówno chłodzenie jak i grzanie wykorzystuje moc. 5,3 kW i pracuje w klasie energetycznej A++. Producent zastosował tu unikalny sposób nawiewu Smart FLOW 3D a także szereg rozwiązań ułatwiających użytkowanie i dostosowanie sprzętu do własnych wymagań.

Mamy tu 7 prędkości wentylatora, trzy tryby pracy snu, tryb turbo pozwalający na szybkie osiągnięcie żądanej temperatury albo też jonizator plazmowy AIR IONIZER. Wyświetlacz cyfrowy wskazuje aktualne ustawienia, których dokonujemy za pomocą pilota zdalnego sterowania bądź smartfona przy użyciu modułu WiFi. Do chłodzenia wykorzystano ekologiczny czynnik chłodzący R32, a także rotacyjną, o najwyższej efektywności sprężarkę DC Inverter. Użytkownicy klimatyzatora chwalą zwłaszcza funkcję „I Feel”, która pozwala na precyzyjne sterowanie temperaturą poprzez odczyt w wybranym miejscu przy użyciu pilota bezprzewodowego.

Jeśli zainteresował Cię klimatyzator ścienny Gree U-Crown Gwh18Uc-K3 Lclh zapoznaj się z jego zaletami i wadami.

 

Zalety

Ekologiczny czynnik chłodzący: W urządzeniu zastosowano ekologiczny czynnik chłodzący o nazwie R32. Znaczy to, że używając urządzenia nie przyczyniasz się do degradacji środowiska. 

Tryb auto: Sprzęt można ustawić na żądaną temperaturę jaka ma być w pomieszczeniu, w takim wypadku sprzęt sam przechodzi z trybu grzania do chłodzenia i odwrotnie w celu utrzymania zadanych parametrów. 

Cicha praca: Sprzęt na najniższej prędkości wentylatora wydaje hałas na poziomie 22 dB, natomiast na najwyższym nie przekracza on 46 dB, to dobry wynik przy tego typu sprzęcie. 

Funkcja „I Feel”: Funkcja ta pozwala, aby przy użyciu pilota pobrać odczyt temperatury i na taką jej wartość zaprogramować pracę urządzenia. 

 

Wady

Wymiary: Niestety urządzenie nie jest małe i trzeba z precyzją wybrać jego położenie w mieszkaniu, aby cyrkulacja powietrza była nieograniczona. Do prawidłowego działania wymagana jest również jednostka zewnętrzna.

 

 

 

 

4. Klimatyzator Split Mitsubishi Seria M Msz-Ln25Vg/Muz-Ln25Vghz

 

Prezentujemy urządzenie Mitsubishi Seria M Msz-Ln25Vg/Muz-Ln25Vghz, którego moc chłodnicza to 3,5 kW, a grzewcza 5,4 kW (maksymalnie). Ma ono obudowę w kolorze onyksowej czerni, którą pokryto błyszczącym lakierem o strukturze Hairline (z efektownymi żłobieniami na przednim panelu). Wymiary jednostki wewnętrznej to: 89 cm x 30,7 cm x 23,3 cm.

Sprzęt ma poczwórny filtr plazmowy, który skutecznie neutralizuje brzydkie zapachy i krążące w powietrzu drobnoustroje. Ponieważ wyposażono go w moduł Wi-Fi, możemy nim sterować przy użyciu smartfona, tabletu lub komputera połączonego z tą samą siecią. Klimatyzator ma programator tygodniowy, a także funkcję automatycznego włączania po awarii zasilania.

Konsumenci uważają, że to bardzo nowoczesne urządzenie, dzięki któremu przebywanie w domu staje się bardziej komfortowe, zwłaszcza w upalne dni. Latem sprzęt efektywnie ochładza powietrze, a zimą je ogrzewa i zapobiega wyziębieniu pomieszczeń. To model, który nie generuje dużego hałasu, ma nawet tryb Silent (19 dB).

Mitsubishi Seria M Msz-Ln25Vg/Muz-Ln25Vghz to klimatyzator wykorzystujący czynnik chłodniczy R32. Urządzenie ma wymiary: 89 cm x 30,7 cm x 23,3 cm, waży ono 15,5 kg.

 

Zalety

Ochrona przed wyziębieniem: Najniższa możliwa temperatura do ustawienia w trybie grzania to 10 st. C. To zapewnia oszczędną pracę w nieużywanych pomieszczeniach i zapobiega ich nadmiernemu wyziębieniu.

Plasma-Quad-Filter: Klimatyzator ma poczwórny filtr plazmowy odpowiadający za oczyszczanie powietrza z bakterii i innych mikroorganizmów, jak również neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów.

Autorestart: Po nagłym zaniku i przywróceniu zasilania urządzenie włączy się automatycznie z ostatnio wybranymi ustawieniami.

 

Wady

Dobrze widoczny kurz: Na błyszczącej obudowie bardzo dobrze widoczny jest kurz, dlatego trzeba ją często czyścić (przynajmniej raz w tygodniu).

Kłopotliwe podłączanie do Wi-Fi: Według niektórych konsumentów podłączenie klimatyzatora do Wi-Fi zajmuje dużo czasu, nierzadko pierwsza próba kończy się niepowodzeniem.

 

 

 

 

Jaki klimatyzator do mieszkania 60m2 wybrać?

 

Instalacja klimatyzatora to coraz popularniejszy wybór wśród Polaków. W dzisiejszych czasach, gdy temperatury stale rosną, w blokach czy domach jednorodzinnych skierowanych na południe w okresie letnim jest bardzo gorąco. Jeśli i Ty chcesz szybko ochłodzić mieszkanie, przeczytaj nasz poradnik. Aby wybór urządzenia był prostszym stworzyliśmy tekst, który zawiera wskazówki zakupowe i prezentuje kilka ciekawych sprzętów.

Ze względu na budowę wyróżniamy klimatyzatory przenośne, stacjonarne typu split oraz multisplit. Urządzenia mobilne to proste i praktyczne rozwiązanie, jak sama nazwa wskazuje możemy je przenosić i wykorzystywać do schłodzenia powietrza w dowolnym pomieszczeniu. Jednak popularniejsze są klimatyzatory stacjonarne składające się z jednostki zewnętrznej, którą instaluje się poza budynkiem, a także wewnętrznej, montowanej w pomieszczeniu. Prawidłowo dobrana i zainstalowana klimatyzacja odpowiednio obniży temperaturę w pomieszczeniu i zapewni komfort cieplny. Najlepszy klimatyzator do mieszkania o powierzchni 60m2 w 2024 roku cechuje się cichą pracą tak, aby nie przeszkadzać nam ani sąsiadom. Wartość parametru określającego generowany hałas nie powinna przekraczać 35 dB, hałas na tym poziomie możemy porównać z cichą rozmową.

Najlepsze klimatyzatory do mieszkania o powierzchni 60m2 oznaczone są wysoką klasą efektywności energetycznej (A i wyżej), co pozwala nie podnosić znacznie rachunków za energię elektryczną. Istotnym parametrem jest moc urządzenia, która powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, często mówi się o 1 kW na 10 m2, aczkolwiek przy wyborze klimatyzatora należy wziąć też pod uwagę liczbę okien oraz polożenie budynku. Kolejna kwestia dotyczy tego, czy chcemy faktycznie schłodzić całe mieszkanie, czy tylko jego część.

Przydatną funkcją jest możliwość programowania pracy klimatyzatora w cyklu tygodniowym bądź dobowym. Urządzenie wówczas automatycznie wyłącza się przy zadanych temperaturach oraz cicho pracuje w nocy. Aby sprzęt spełniał swoją funkcję i nie narażał nas na choroby, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu. Najlepiej robić to miękką i suchą szmatką ewentualnie lekko zwilżoną, żeby przetrzeć gromadzący się na panelu przy wlocie i wylocie powietrza kurz. Warto pamiętać także o czyszczeniu i wymianie raz na jakiś czas filtrów klimatyzatora.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ