Ranking 3 najlepszych grzejników elektrycznych z termostatem w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.10.21

 

Najlepszy grzejnik elektryczny z termostatem – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Opisy kilku grzejników z termostatem zamieściliśmy w dalszej części artykułu. Zachęcamy, aby się z nimi zapoznał, jeśli chcesz kupić wydajne, solidnie zrobione urządzenie. Godnym uwagi grzejnikiem elektrycznym z termostatem jest AEG RA 5589 z wyświetlaczem LED i obrotowymi kółkami przy podstawie. Sprzęt jest odpowiednio zabezpieczony, więc korzystanie z niego nie stanowi dla nas żadnego zagrożenia. Moc grzejnika można łatwo regulować. Elektryczny grzejnik olejowy Sencor SOH 6109BK to produkt z drugiego miejsca. Model ma 9 ogniw grzewczych. Do wyboru są 3 ustawienia temperatury. Na uwagę zasługuje tryb ECO pozwalający oszczędzać energię.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt ma w podstawie kółka, dzięki którym możemy bez wysiłku przestawić go do innego pomieszczenia. Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w pokoju, ale szybko podnosi temperaturę. Jest ono bezpieczne w użytkowaniu.

Wady

Żeby ustawić grzejnik we wcześniej wybranym miejscu, czasami trzeba sięgnąć po przedłużacz. Wszystko przez to, że ma on krótki przewód zasilający.

Podsumowanie

Urządzenie ma 3-stopniową regulację mocy, a maksimum to 2000 W. Wyposażono je w praktyczny wyświetlacz, na którym widoczna jest aktualna temperatura. Grzejnik ma wbudowany termostat oraz wyłącznik bezpieczeństwa. To model zbudowany z 11 żeberek, jest dostępny w czarno-srebrnym kolorze.

Drugi wybór

Zalety

Możemy dostosować sposób działania urządzenia do swoich potrzeb, ponieważ ma 3-stopniową regulację mocy. Grzejnik wyposażono w specjalny schowek na przewód. Ma on również zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz bezpiecznik przepięciowy.

Wady

W czasie przesuwania sprzętu z miejsca na miejsce kółka zaczynają piszczeć. Jak przyznają posiadacze urządzenia, nie jest to przyjemny dźwięk.

Podsumowanie

Maksymalna moc grzejnika to 2000 W, a minimalna 800 W. Sprzęt wygląda elegancko i nie wpływa negatywnie na wystrój pomieszczenia. Daje on możliwość regulacji temperatury w zakresie od 5 do 35 st. C, a nie jest to trudne ze względu na wyświetlacz i dobrze oznaczone przyciski. Ważne jest, że urządzenie ma kompaktowe wymiary.

Rozważ też

Zalety

Grzejnik szybko podnosi temperaturę w pomieszczeniu (wykorzystuje do tego zjawisko konwekcji powietrza). Jest on wykonany z solidnej blachy, która została dobrze zabezpieczona przed korozją. To model z płynną regulacją temperatury.

Wady

Urządzenie nie do końca dobrze sprawdza się w domach zamieszkiwanych przez alergików. Wynika to z tego, że podczas pracy wzbija w powietrze kurz.

Podsumowanie

Sprzęt ma moc 2000 W i pozwala na regulację temperatury w zakresie od 6 do 30 st. C. Został on wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Urządzenie przystosowano do montażu na ścianie, można je też ustawić na podłodze, na nóżkach statycznych lub z kółkami.

 

 

Grzejnik elektryczny z termostatem – ranking

 

1. AEG Grzejnik Olejowy RA 5589 11 żeber

 

AEG RA 5589 to olejowy grzejnik elektryczny z termostatem w dobrej cenie. Aby ułatwić jego ustawienie w pomieszczeniu produkt osadzono na 4 kółkach.

Jest to model o maksymalnej mocy 2000 W – możemy ją regulować na jednym z 3 stopni. W przypadku zewnętrznej lub wewnętrznej awarii AEG RA ma wyłącznik bezpieczeństwa, który natychmiast odcina dopływ prądu. Wyłącznik działa także w przypadku przewrócenia grzejnika oraz gdy dojdzie do przegrzania się produktu. Dzięki temu sprzęt jest bezpieczny w codziennym użyciu. Produkt jest także wyposażony w wyświetlacz LED (pokazuje nam temperaturę otoczenia zarówno w stopniach Celsjusza, jak i Fahrenheita). Działa przy standardowym napięciu z gniazdka, czyli 230 V.

Urządzenie ma następujące wymiary: szerokość – 430 mm, wysokość – 620 mm i głębokość – 290 mm, a jego waga wynosi zaledwie 11,1 kg. Grzejnik cieszy się pozytywną opinią wśród konsumentów. Są oni szczególnie zadowoleni z funkcji 24- godzinnego timera.

AEG RA 5589 to bardzo dobry grzejnik elektryczny z termostatem do 300 zł. Wymiary sprzętu to: Szerokość – 43 cm, wysokość – 62 cm i głębokość – 29 cm.

 

 

 

 

 

2. Elektryczny Grzejnik Olejowy Sencor SOH 6109BK

 

Prezentujemy elektryczny grzejnik olejowy Sencor SOH 6109BK o mocy 2000 W. Istnieje możliwość łatwej regulacji temperatury w zakresie od 5 st. do 35 st. C. Wymiary urządzenia są następujące: Głębokość – 24,3 cm, szerokość – 43,5 cm i wysokość – 64 cm. Jego waga wynosi 12,2 kg.

Grzejnik ma 9 żeberek w czarnym kolorze. Stosunkowo duży wyświetlacz LED ułatwia wybór odpowiednich ustawień. Przy podstawie znajdują się 4 kółka i uchwyt do wygodnego przenoszenia. Na grzejniku jest też wydzielone miejsce do zwijania kabla. Sprzęt nie wymaga konserwacji, nie trzeba w nim wymieniać oleju. Urządzenie wyróżnia cicha praca.

Trzeba przyznać, że elektryczny grzejnik olejowy Sencor SOH 6109BK zdobywa dobre opinie kupujących. Sprzęt jest uznawany za efektywnie działający, łatwy w obsłudze i estetycznie wykonany. Model jest zabezpieczony przed przegrzaniem.

Elektryczny grzejnik olejowy Sencor SOH 6109BK składa się z 9 żeberek. Maksymalna moc urządzenia wynosi 2000 W.

 

 

 

 

 

3. Thermoval Grzejnik Konwektorowy Elektryczny 2000W 2420000

 

Thermoval 2000 W to nowoczesny elektryczny grzejnik konwektorowy, przeznaczony do montażu na ścianie. W przypadku tego sprzętu wykorzystywane jest zjawisko konwekcji powietrza, co gwarantuje przyspieszone nagrzewanie.

Produkt wykonano ze stalowej, tłoczonej blachy pokrytej dodatkowo warstwą antykorozyjną oraz lakierem piecowym. Całość cechuje się odpornością na wysokie temperatury. Odpowiedni kształt lameli pozwala na łagodne i jednostajne rozchodzenie się ciepłego powietrza po pokoju.

Thermoval 2000 W, tak jak inne najlepsze grzejniki elektryczne z termostatem pozwala na ustawienie jednego z 8 stopni temperatury (płynna regulacja pozwala nam na ustawienie dowolnej temperatury w zakresie od 6 st. C do 30 st. C.). Co więcej, ma on funkcję zabezpieczającą urządzenie przed przemarznięciem oraz przed przegrzaniem oraz ochronę przed porażeniem prądem II klasy.

Użytkownicy wydają się bardzo zadowolonymi z zakupu tego produktu oraz wysokiej jakości jego wykonania. Podkreślają, że model jest odpowiedni do instalacji w pomieszczeniach biurowych oraz mieszkalnych.

Thermoval 2000W to grzejnik przeznaczony do montażu na ścianie. Jego obudowa jest zrobiona z powlekanej blachy stalowej.

 

 

 

 

 

Jaki grzejnik elektryczny z termostatem wybrać?

 

Wraz z nadchodzącą jesienią, a potem zimą większość ludzi, zwłaszcza mieszkających w domach jednorodzinnych, zaczyna, jak co roku myśleć o ogrzewaniu. Ponieważ z ociepleniem budynku bywa różnie coraz więcej osób decyduje się na zakup dodatkowego grzejnika. Ceny energii elektrycznej nieprzerwanie rosną, więc największym zainteresowaniem cieszą się modele energooszczędne.

 

 

Czynnikiem decydującym podczas wyboru grzejnika jest oczywiście jego moc. Im większa jest powierzchnia, którą chcemy dogrzać, tym większa powinna być moc produktu. Dostępne modele mają moc od 0,4 kW do aż 3 kW. Trzeba mieć jednak na uwadze, że sprzęty o mocy poniżej 1 kW nadają się tylko do bardzo małych pomieszczeń. Naprawdę mocne grzejniki zaczynają się od 1,5 kW mocy i będą one dobrze ocieplać już duże powierzchnie. Średni przelicznik zapotrzebowania grzewczego na metr kwadratowy to pokoju o wysokości 2,8 metra to 85 W.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór grzejników, takich jak: konwektorowe, olejowe, halogenowe działające na podczerwień czy też termowentylator potocznie zwany też farelką. Ten ostatni jest popularny przy ogrzewaniu małych pomieszczeń.

W dobrym grzejniku powinien znajdować się także termostat, który pozwala nam regulować moc. Termostat to urządzenie, które ma za zadanie utrzymać ustawioną przez nas temperaturę, przez automatyczne włączenie i wyłączenie grzania. Jest to funkcja przydatna zwłaszcza podczas zmian pór roku, gdy jest zimno, ale wnętrza są jeszcze nieogrzane, lub ściany budynków są już mocno wyziębione. Najlepszy grzejnik elektryczny z termostatem w 2021 roku daje nam możliwość programowania działania. Wówczas taki sprzęt będzie włączał się sam, gdy temperatura pomieszczenia będzie niższa, niż ta określona przez nas, jako minimum. Grzejniki z termostatem są bardzo wygodne. Wystarczy włączyć urządzenie i zaprogramować temperaturę, która najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Dzięki temu nie będzie potrzeby ciągłego, ponownego wyłączania i włączania produktu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ