6 ciekawych pomysłów na udekorowanie przestrzeni wokół grzejnika

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Czasami zdarza się tak, że zainstalowany grzejnik nie pasuje do wystroju wnętrza. W takim przypadku należy udekorować przestrzeń wokół niego, aby zamaskować go i przyozdobić. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych pomysłów na przystrojenie przestrzeni wokół grzejnika. Mamy nadzieję, że je wykorzystasz i spełnią one Twoje wymagania.

 

Delikatna zabudowa

Jeżeli Twoje grzejniki nie wyglądają atrakcyjnie lub po prostu Ci się nie podobają, powinieneś zdecydować się na delikatną zabudowę. Nie powinna być ona zbyt gruba, ponieważ zablokuje przepływ ciepłego powietrza. Taką zabudowę możesz wykonać z desek lub innego, lekkiego materiału. Warto we frontowej desce, która będzie przesłaniała kaloryfer wyciąć koła, kwadraty, lub inne figury geometryczne. W ten sposób zapewnisz sobie prawidłową cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, a niechciany grzejnik zostanie zasłonięty. Na koniec taką zabudowę możesz pomalować farbą. Musisz jednak pamiętać, aby był to produkt przeznaczony do konkretnego materiału (na przykład drewna). W przeciwnym wypadku może odpryskiwać lub pokryć powierzchnię nierównomiernie. Kreatywna zabudowa jest bardzo dobrym pomysłem i nada wnętrzu ciekawy wygląd.

Lekka i zwiewna firanka

Do udekorowania, a także i zamaskowania grzejnika możesz użyć lekkiej firanki. Nie będzie ona blokowała swobodnego przepływu powietrza, więc nie musisz się martwić, że w pomieszczeniu będzie zimno. W sklepie z firankami możesz wybrać odpowiednią, która będzie przepuszczała gorące powietrze. Najlepiej będzie, jeżeli zmierzysz długość od karnisza aż do ziemi. Kupiony materiał wystarczy obszyć na maszynie i zawiesić w wybranym pokoju. Podczas zakupu musisz pamiętać, aby tkanina była lekka i zwiewna, a nie ciężka i gruba. Odpowiednie dobranie firanki nie tylko ozdobi wnętrze, ale także zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu,

 

Pokrycie farbą

Pokrycie grzejnika farbą jest jedną z metod jego przyozdobienia. Przed zakupem preparatu musisz upewnić się, czy jest on przeznaczony do materiału, z którego wykonano kaloryfer oraz czy jest odporny na wysokie temperatury. Dobranie odpowiedniej farby jest bardzo ważne, ponieważ gdy zrobisz to nieprawidłowo, to zamiast pięknego, zamierzonego efektu będziesz mieć odpryski na podłodze. Grzejnik możesz pomalować na taki sam kolor, jak ściany lub zupełnie inaczej, na różne kolory. Efekt przechodzenia barw będzie wyglądał bardzo ciekawie i stanie się ozdobą Twojego pomieszczenia.

 

Stworzenie siedziska

Siedzisko jest dobrym sposobem na zagospodarowanie i przyozdobienie miejsca, w którym znajduje się grzejnik. Z desek możesz zbić zabudowę, którą umieścisz nad kaloryferem. Ważne jest, aby zachować odpowiedni odstęp. Zabudowa będzie pełniła taką samą funkcję jak parapet, więc nie może ona zostać umieszczona tuż nad grzejnikiem. Odległość 10 cm powinna być wystarczająca. Do siedziska będzie Ci potrzebny także miękki podkład, na którym będziesz mógł wygodnie się rozsiąść. Kilka poduszek z pewnością poprawi jego wygląd i sprawi, że będzie ono jeszcze wygodniejsze. Na tak wykonanym siedzisku możesz czytać książki lub delektować się kawą z przyjaciółmi.

Regał na książki

Masz w domu dużo książek i już nie wiesz, gdzie je układać? W takim razie powinieneś zastanowić się nad stworzeniem małego regału na książki. To bardzo proste zadanie, które umożliwi Ci zorganizowanie Twoim powieści w jednym miejscu i porządku. Najważniejszym zadaniem jest zbicie zabudowy nad kaloryferem. Jeżeli chcesz, możesz go także zabudować całkowicie, jednak nie jest to konieczne. Deski uprzednio możesz wyheblować, aby pozbyć się odstających elementów, mogących zranić Twoje dłonie. Oprócz tego drewno można pomalować impregnatem, aby prezentowało się lepiej. Nie możesz zapomnieć także o zbiciu specjalnych podpórek, dzięki którym książki nie będą się wywracać. Na tak wykonanym regale z pewnością zmieścisz swoje powieści i utrzymasz je w porządku.

 

Zmiana otoczenia

Otoczenie wokół grzejnika ma bardzo duże znaczenie. Jeżeli rozplanujesz je z głową, to może stać się ono atrakcją Twojego pokoju. Wystarczy, że w pobliżu ustawisz stary zegar lub telefon z dawnych lat. Mały dywanik także świetnie się sprawdzi jako element dekoracyjny. Gdy szukasz inspiracji warto rozejrzeć się za nimi w Internecie lub udać się do sklepu z antykami, aby móc znaleźć coś, co przyozdobi przestrzeń wokół grzejnika. Z pewnością znajdziesz tam coś, co Cię zadowoli i umożliwi przystrojenie kaloryfera. Przy wyborze rzeczy miej na uwadze to, że w tych okolicach może być bardzo gorąco, więc nie możesz wybrać czegoś, co nie jest odporne na wyższe temperatury. To ważne, ponieważ możesz zawieść się nowo zakupionymi elementami dekoracyjnymi, które nie przetrwają długo.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ