Ranking 8 najlepszych grzejników na podczerwień w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Grzejnik na Podczerwień – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup grzejnika na podczerwień, to warto z naszym rankingiem przeanalizować najciekawsze oferty, które znajdują się na rynku. Zestawienie pomoże Ci w wyborze odpowiedniego produktu. W sklepach oferowanych jest wiele paneli, jednak opierając się na opinii konsumentów, dowiedzieliśmy się, że model Klima 7 750W Elektryczny 01B260780 oceniany jest najwyżej. Ten tani i dobry grzejnik na podczerwień wyróżnia atrakcyjny design – można go zainstalować w każdym pokoju w domu, a także w biurze. Urządzenie umożliwia szybkie nagrzanie pomieszczenia. Jednocześnie produkt jest dość łatwy w montażu, więc bez problemu można go powiesić lub postawić na podłodze. W przypadku, gdy ten grzejnik na podczerwień do łazienki ten Ci się nie spodobał, polecamy zapoznać się z kolejną pozycją z rankingu – Grzejnik na podczerwień Eberg 425 W. To model, który można obsługiwać za pomocą smartfona, po pobraniu odpowiedniej aplikacji. Moc sprzętu wynosi 425 W i efektywnie ogrzeje on pomieszczenie o niewielkiej powierzchni. Co ważne, w zależności od potrzeb można zamontować go na ścianie lub pozostawić jako sprzęt mobilny, wolnostojący.


8 najlepszych grzejników na podczerwień. Opinie w 2024 roku

 

Zebraliśmy stylowe i praktyczne modele ogrzewające światłem zbliżonym do słonecznego, aby pomóc Ci w wybraniu urządzenia pasującego do Twojego domu, zakładu lub biura. Prezentowany ranking grzejników na podczerwień zawiera produkty, które szybko ogrzewają pomieszczenia.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To grzejnik o mocy 750 W posiadający zabezpieczenie przed przegrzaniem, przeciw zamrożeniowe, a także wyłącznik bezpieczeństwa. Użytkownik może zaprogramować tygodniowy harmonogram pracy. Dwa elementy grzewcze działają niezależnie i są regulowane termostatem.

Wady

Ustawienia termostatu nie są w żaden sposób zabezpieczone przed działaniem dzieci. Nisko położone grzejniki mają ustawienia dostępne dla dzieci i mogą one w łatwy sposób zmieniać parametry pracy.

Podsumowanie

W grzejniku zamontowano reling na ręczniki, zatem jest chętnie wykorzystywany w łazience. Obsługa ogranicza się do ustawienia wymaganej temperatury, resztę wykonują elektroniczne podzespoły, uwzględniając takie zabezpieczenia jak czujnik otwartego okna czy czujnik wykrywający obecność człowieka w pokoju.

Drugi wybór

Zalety

Opisywane urządzenie to bardzo smukły sprzęt o grubości jedynie 1 cm. Można go zamontować zarówno na ścianie jak i wykorzystać jako grzejnik wolnostojący. Wytwarzane promieniowanie podczerwone jest przyjazne dla alergików i nie generuje ruchu powietrza.

Wady

Wadą jaka najbardziej rzuca się w oczy w przypadku tego grzejnika jest jego wygląd. W dotyku powierzchnia grzejnika jest podobna do odczuć doznawanych przy dotykaniu ściany z surowego karton gipsu. Powierzchnia grzejnika bardzo łatwo łapie zabrudzenia, przenoszą się one natychmiast z niezbyt czystych dłoni.

Podsumowanie

To urządzenie o mocy 425W pozwalające na ogrzanie niewielkich pokoi, do zastosowania jako podstawowe ogrzewanie. Sprzęt jest zaopatrzony w niewielki wyświetlacz LED informujący o aktualnej temperaturze. Można go obsługiwać również za pomocą pilota zdalnego sterowania i poprzez aplikację zainstalowaną na smartfonie.

Rozważ też

Zalety

Grzejnik charakteryzuje bardzo ładny design, front wykonany z białego szkła ma programowalny termostat w prawym dolnym rogu. Grzejnik wyposażony jest zarówno w promiennik jak i w termowentylator. Mamy tu także relingi do suszenia ręczników i dedykowany im program.

Wady

Tym co klienci uznali za niewygodne w opisywanym modelu grzejnika, to zbyt krótki przewód podłączeniowy do gniazdka elektrycznego. Ma on zaledwie 1 m i zmusza użytkowników do umieszczenia grzejnika w bezpośrednim sąsiedztwie gniazdka.

Podsumowanie

To grzejnik wyposażony w możliwość zaprogramowania jego pracy na cały tydzień, mamy tu automatyczną temperaturę eko, temperaturę przeciwzamrożeniową, oraz funkcję suszenia ręczników. Grzejnik wyposażono również w gniazdo USB pozwalające na podłączenie i ładowanie telefonu.

 

Grzejnik elektryczny na podczerwień

 

1. Radialight Grzejnik na podczerwień Klima 7 750W Elektryczny 01B260780

 

Radialight grzejnik na podczerwień Klima 7 750W Elektryczny 01B260780 cieszy się powodzeniem u dużej grupy klientów. Chętnie jest wykorzystywany jako źródło ciepła w łazience, czemu sprzyja umieszczenie na jego powierzchni relingu do zawieszania ręczników.

Ten grzejnik elektryczny na podczerwień ma dwa niezależnie działające elementy grzewcze, które są zarządzane termostatem z wbudowanym wyświetlaczem LCD. Wymiary grzejnika kształtują się następująco: Szerokość 67,5 cm, wysokość 50,4 cm, głębokość 12 cm, waga to 7 kg, a maksymalna moc wynosi 750 W. Na panelu sterowania użytkownik ustawia żądaną temperaturę, a zamontowane w grzejniku elektroniczne podzespoły samodzielnie grzejnik włączają i wyłączają w taki sposób, aby wymagania użytkownika zostały spełnione.

Grzejnik został też wyposażony w takie elementy jak czujnik otwartego okna i czujnik obecności, które uaktywniają grzanie lub je wyłączają w miarę potrzeb. Tym co cieszy użytkowników to fakt, że można działanie termostatu ustawić na cały tydzień według własnego harmonogramu, a także jest możliwość sprawdzenia dobowego i tygodniowego zużycia energii. Radialight grzejnik na podczerwień Klima 7 750W elektryczny 01B260780 to produkt nagrodzony Złotym Filarem Budownictwa i pierwszym miejscem w kategorii Urządzenia i Instalacje Grzewcze na targach budowlanych w 2024 roku.

 

Zalety

Inteligentny termostat: Sprzęt wyposażono w inteligentny termostat, który można programować na cały dzień lub nawet na tydzień dostosowując harmonogram pracy do swojego rytmu życia.

Dwa moduły grzewcze: Grzejnik wyposażono w dwa elementy grzewcze jedno – konwekcyjne oraz  drugie na podczerwień. Mają one zmienną moc i potrafią ją dostosowywać w zależności od sytuacji.

Czujnik otwartego okna: Wbudowany w urządzenie czujnik otwartego okna sprawia, że gdy czujnik wykryje otwarte okno i nagły spadek temperatury, jego praca przechodzi w tryb przeciwzamrożeniowy.

Czujnik obecności: Czujnik obecności to funkcja która automatycznie zmieni temperaturę na wymaganą w przypadku, gdy człowiek pojawi się w pomieszczeniu.

Miernik zużycia energii: Sprzęt wyposażono we wbudowany miernik zużycia energii. Parametry można sprawdzać dobowo oraz tygodniowo.

 

Wady

Zabezpieczenie przeciwwilgociowe: Grzejnik jest reprezentantem zabezpieczenia IP24. Dlatego nie należy umieszczać go w strefach mokrych, na przykład w łazience w bezpośrednim sąsiedztwie wanny czy kabiny prysznicowej.

 

 

 

 

Grzejnik na podczerwień z termostatem

 

2. Grzejnik na podczerwień Eberg 425 W

 

Grzejnik na podczerwień Eberg 425 W pozwala na montaż zarówno ścienny jaki w systemie wolnostojącym na zamontowanych nóżkach. Wymiary urządzenia wynoszą 60 x 1 x 60 cm, jego waga to 5,6 kg. Ten dobry grzejnik na podczerwień wyposażono w termostat oraz wyświetlacz LED informujący o aktualnych ustawieniach. Grzejnik na podczerwień z termostatem został wyposażony również w ochronę przed przegrzaniem z systemem podwójnej weryfikacji.

Producent EBERG zadbał również o to, aby sprzęt miał wbudowany timer umożliwiający zaprogramowanie grzejnika na najbliższe 24 godziny, a także programator tygodniowy, który działa za pomocą WiFi i aplikacji na smartfona. W skład zakupionego zestawu wchodzą, obok panelu grzewczego, pilot zdalnego sterowania, 2 nóżki, śruby, zaślepki i wsporniki montażowe, wiertło 8 mm, a także instrukcja obsługi.

Grzejnik na podczerwień Eberg 425 W, jak pokazuje test grzejników na podczerwień, dobrze spisuje się jako podstawowe ogrzewanie niewielkich pomieszczeń, lub dodatkowe w pokojach o większym metrażu.

 

Zalety

Promieniowanie podczerwone: Sprzęt generuje promieniowanie cieplne tożsame z tym, jakie generuje słońce. Zatem ogrzewa bezpośrednio wszelkie przedmioty w zasięgu promieniowania, które następnie stają się wtórnym źródłem ciepła.

Przyjazny dla alergików: Promiennik nie wywołuje ruchu powietrza w pomieszczeniu zatem nie wzbudza cząsteczek kurzu do unoszenia się i pozostawania w powietrzu. Zatem jest to sprzęt bezpieczny dla osób uczulonych na kurz.

Timer i programator: Dzięki wbudowanemu timerowi można zaplanować konkretne godziny na przestrzeni 24 godzin, w których sprzęt ma się włączyć lub wyłączyć. Tygodniowy programator pracy pozwala na pełną automatyzację grzejnika.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Model ten ma podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jednym z nich jest ograniczenie temperatury powierzchni grzejnika do maksymalnie 90 stopni Celsjusza.

Łatwe sterowanie: Sterowanie grzejnikiem może się odbywać za pomocą pilota zdalnego sterowania, w aplikacji wgranej na smartfona, lub z pozycji panelu sterowania umieszczonego na obudowie.

 

Wady

Użytkownicy przekazują, że design grzejnika jest jakby niewykończony. W dotyku powierzchnia grzejnika jest tożsama z płytą gipsowo-kartonową, która bardzo łatwo łapie wszelkie zabrudzenia.

 

 

 

 

Grzejnik na podczerwień do łazienki

 

3. Grzejnik łazienkowy Elektryczne Redialight 1500 W

 

Grzejnik łazienkowy Redialight 1500 W pozwoli ogrzać łazienkę o maksymalnej powierzchni 15 m2. Grzejnik, który został wykonany od frontu z białego szkła, ma dolnym prawym rogu wbudowany dotykowy programator. Na elementy grzejne składają się tu promiennik ciepła umieszczony na całej powierzchni grzejnika oraz ukierunkowany w dół termowentylator pozwalający na szybkie uzyskanie wymaganej temperatury.

Termostat dotykowy pozwala na zaprogramowanie całego tygodnia pracy, a promiennik pracujący z mocą 150 W jest energooszczędny. Moc grzewcza całego grzejnika wynosi 1500W, jednak 1350W wykorzystuje termowentylator. Grzejnik wyposażono również funkcję antyzamrożeniową, zamontowane relingi pozwalają na suszenie na nich w wygodny sposób ręczników.

Mamy tu również wyjście USB wraz z podstawką na telefon umożliwiające ładowanie telefonu. Grzejnik łazienkowy Redialight 1500 W to model wyposażony w front z białego szkła oraz dotykowy, programowalny termostat.

 

Zalety

Duża moc, a zarazem oszczędność: Całkowita moc grzejnika wynosi 1500 W. Jednak front z białego szkła wykorzystuje zaledwie 10% tej mocy. Pozostałą moc zarezerwowano na działanie termowentylatora, który w awaryjnej sytuacji szybko podniesie temperaturę pomieszczenia.

Relingi do ręczników: Dwa umieszczone na panelu przednim relingi pozwalają na komfortowe suszenie ręczników po kąpieli.

Funkcje termostatu: Programowalny termostat ma szereg funkcji do ustawienia, jest to na przykład temperatura EKO, temperatura przeciwzamrożeniowa, funkcja suszenia ręczników oraz możliwość zaprogramowania całego tygodnia pracy.

Optymalne wymiary: Grzejnik ma długość 105 cm szerokość 52 i grubość 12,5 cm. Według użytkowników są to optymalne wymiary do montażu grzejnika w łazience, spełniającego nie tylko funkcji grzewcze ale i użytkowe.

Zasilanie: Grzejnik jest zasilany z gniazdka elektrycznego, w związku z czym z jego obudowy wychodzi kabel zasilający zakończony wtyczką.

 

Wady

Długość przewodu zasilającego: Przewód zasilający pozwalający na podłączenie grzejnika do prądu ma długość jedynie jednego metra. Zmusza to użytkowników do umieszczenia grzejnika bezpośrednim sąsiedztwie gniazdka lub używania przedłużaczy.

 

 

 

 

Grzejnik na podczerwień wifi

 

4. Grzejnik na podczerwień Linbox IR 720W + WIFI

 

Grzejnik na podczerwień Linbox IR 720W + WIFI to sprzęt o nowoczesnym designie pasującym do wielu wnętrz. Sprawność energetyczna grzejnika to 98%, z czego 85% to emitowane fale na podczerwień, a 11% jest przekazywane w formie energii cieplnej.

Znaczy to że 85% ciepła jest przekazywana bezpośrednio przedmiotom i ludziom, a tylko 11% jest odpowiedzialna za ogrzewanie powietrza. Grubość panela to zaledwie 15 milimetrów, Jest on wykonany z kryształu węgla, który zapewnia wygodne i szybkie ogrzewanie za pomocą technologii podczerwieni.

Promiennik zaopatrzono w nowoczesny system sterowania z panelem dotykowym oraz termostatem zawierającym programator tygodniowy. Waga grzejnika wynosi około 5 kg. Grzejnik na podczerwień Linbox IR 720W + WIFI to ekonomiczny, nowoczesny grzejnik ultra-slim.

 

Zalety

Sterowanie: To grzejnik na podczerwień sterowany przy pomocy WiFi i własnego smartfona, lub za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterowania.

Przyjazny alergikom: Działanie grzejnika nie powoduje unoszenia kurzu w pomieszczeniu, a dzięki promieniom podczerwonym wpływa on na zatrzymanie rozwoju na ścianach grzybów i pleśni.

Montaż: System montażowy grzejnika umożliwia zamontowanie go zarówno w pionie jak i poziomie, w dowolnej konfiguracji góra-dół.

Wodoodporność: Zamontowany w grzejniku wodoodporny, dotykowy termostat o klasie IP44 pozwala na montaż grzejnika w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

 

Wady

Zawyżona wydajność w specyfikacji: Jak przekazują klienci, specyfikacja zawiera zawyżoną wydajność grzejnika. Według klientów sprawdzi się on przy ogrzewaniu pomieszczeń o powierzchni od 8 do 10 m2.

 

 

 

 

Grzejnik na podczerwień 2000w

 

5. Grzejnik elektryczny Redialight KLIMA 20 WI-FI 2000 W

 

Grzejnik elektryczny Redialight KLIMA 20 WI-FI 2000 W ma wymiary: wysokość 504 mm, szerokość 1240 mm oraz głębokość 120 mm. Jego waga to około 10 kg. Sprzęt wyposażono w dwa elementy grzewcze, jest to ogrzewanie konwekcyjne oraz ogrzewanie na podczerwień umieszczone przednim panelu.

Wbudowany panel termostatu pozwala na zarządzanie grzejnikiem za pomocą modułu WiFi i własnego smartfona, albo bezpośrednio z panelu sterowania. Ustawić tu można harmonogram pracy na cały tydzień. Grzejnik na podczerwień 2000W choć maksymalnie ma moc 2000W, używa zmiennej mocy dobierając ją do ustawionej temperatury.

Mamy tu także czujnik otwartego okna, podczas pracy w tym trybie grzejnik przechodzi w tryb przeciwzamrożeniowy oraz czujnik obecności, gdzie temperatura wzrasta według ustawień harmonogramu. Do dyspozycji użytkownika jest również wbudowany miernik zużycia energii – dobowy i tygodniowy.

Grzejnik elektryczny Redialight KLIMA 20 WI-FI 2000 W to produkt włoskiego producenta gwarantujący wysoką jakość i elegancki wygląd.

 

Zalety

Termostat: Sprzęt zaopatrzono w bardzo precyzyjny termostat, który gwarantuje uzyskanie temperatury z tolerancją 0,2 stopnia Celsjusza.

Obsługa aplikacją: Dzięki wbudowanemu WiFi i możliwości podłączenia smartfona do obsługi grzejnika mamy dostępne takie funkcje jak zmianę temperatury, blokowanie jej, włączanie i wyłączanie, czujnika otwartego okna i obecności, a także możliwość tworzenia stref grzewczych.

Kolor do wyboru: Grzejnik jest dostępny w kolorze białym lub alternatywnie w kolorze antracyt. Wyboru dokonuje użytkownik podczas zakupu.

Dwa elementy grzejne: Grzejnik wyposażono zarówno w ogrzewanie konwekcyjne jak i działające na podczerwień. Dzięki nim użytkownik może szybko zareagować na zmienne potrzeby.

Zużycie energii: Posiadając w domu opisywany grzejnik użytkownik ma pełną kontrolę nad z użyciem energii. Wbudowany miernik podaje zużycie dobowe oraz tygodniowe.

 

Wady

Sterowanie: Użytkownicy przekazują, że o ile sterowanie za pomocą smartfona jest komfortowe, o tyle sterowanie przyciskami umieszczonymi na obudowie grzejnika jest żmudne i wymaga dużo zaangażowania.

 

 

 

 

Przenośne grzejniki na podczerwień

 

6. Grzejnik Promiennik Podczerwieni Przenośny Mozos HL-500A2 500W

 

Grzejnik, promiennik podczerwieni przenośny Mozos HL-500A2 500W ma wymiary 90 x 115 x 155 mm oraz waży zaledwie 0,46 kg. Białą obudowę ten tani i dobry grzejnik na podczerwień ma wykonaną z wysokiej jakości tworzywa ABS. Urządzenie to wyróżnia duża skuteczność grzania w stosunku do swoich niewielkich rozmiarów.

Dzieje się tak również dlatego, że na umieszczone wewnątrz druty oporowe dmucha niewielki wentylator, rozprzestrzeniając ciepłe powietrze. Urządzenie dzięki zamontowanym zabezpieczeniom (wzrastająca rezystancja ogranicza moc dostarczaną urządzeniu) jest bezpieczne w użytkowaniu, a równocześnie daje stabilność temperaturową. Klienci chwalą ten model za niewielkie rozmiary i szybkie uzyskiwanie ciepłego powietrza.

Grzejnik, promiennik podczerwieni przenośny Mozos HL-500A2 500W można zaliczyć do kategorii przenośne grzejniki na podczerwień, ze względu na ich niewielką wagę i rozmiary.

 

Zalety

Rozmiary i waga: Ten niewielki grzejniczek charakteryzują wyjątkowo małe rozmiary jest to 90 x 115 x 155 mm. Waga grzejnika wynosi 0,46 kg. Oba te parametry czynią z niego mobilne urządzenie.

Moc: Grzejnik chodź o niewielkich rozmiarach reprezentuje moc 500W, sprawia to, że po włączeniu szybko uzyskuje się źródło ciepłego powietrza.

Szybkie nagrzewanie: Dzięki umieszczeniu we wnętrzu grzejnika spirali grzewczej oraz niewielkiego wentylatora, grzejnik natychmiast po włączeniu wydmuchuje ciepłe powietrze.

Obudowa: Wykonanie grzejnika z wysokiej jakości tworzywa ABS w kolorze białym czyni go nie tylko estetycznym sprzętem, ale również trwałym na uszkodzenia mechaniczne.

Ochrona przed przegrzaniem: Model ten został wykonany w taki sposób, że jego działanie jest samokontrolujące. W razie potrzeby grzejnik sam ograniczy swoją moc i zmniejszy podawaną ilość ciepła. Podobnie dzieje się przy zwiększaniu dystrybucji ciepła.

 

Wady

Wentylator: Wadą urządzenia jest to, że aby ogrzać pomieszczenie musi we wnętrzu grzejnika pracować wentylator. Niestety nie jest to bezgłośne działanie i niejedną osobę dźwięk ten irytuje.

 

 

 

 

Grzejniki sufitowe na podczerwień

 

7. Greenie Panel Grzewczy na Podczerwień 90x30cm 300W PW300

 

Greenie 300W PW300 to grzejnik, który elegancko wygląda i do tego efektywnie działa. Nadaje się do użytku zarówno w domu, jak i w biurze, zalecana wielkość pomieszczenia to 7 m2. Urządzenie ma moc 300 W, emituje ono naturalne, biało-żółte światło.

Sprzęt można zamontować na ścianie, również pod samym sufitem, zarówno w pionie, jak i poziomie. Jego wymiary to: 90 cm x 30 cm x 2,5 cm. Ze względu na białą obudowę grzejnik można dopasować do każdego pomieszczenia, niezależnie od wystroju. Ma on stosowne certyfikaty, w tym CE i RoHS.

Kupujący chwalą urządzenie za to, że niemal od razu po jego uruchomieniu odczuwalne jest przyjemne ciepło. Grzejnik nie generuje hałasu podczas pracy, a ponadto może pełnić funkcję dekoracyjną. Jego instalacja nie jest bardzo kłopotliwa, w dodatku kabel zasilający ma odpowiednią długość.

Urządzenie Greenie 300W PW300 waży ok. 3 kg, a jego wymiary to: 90 cm x 30 cm x 2,5 cm. Moc grzejnika wynosi 300 W.

 

Zalety

Elegancko wyglądająca obudowa: Sprzęt nie tylko ogrzewa pomieszczenie, ale również jest efektowną dekoracją. Ma on białą obudowę, która efektownie połyskuje i jest odporna na uszkodzenia.

Długi przewód: Grzejnik wyposażono w długi przewód, w efekcie czego zwykle nie ma potrzeby podłączania go do przedłużacza. Można umieścić go nawet tuż pod sufitem.

Montaż w pionie i poziomie: Urządzenie może być zamontowane nie tylko w pionie, ale również w poziomie, zależnie od własnych potrzeb.

 

Wady

Wymaga regularnego czyszczenia: Grzejnik należy regularnie czyścić, gdyż stosunkowo szybko osiada na nim kurz (jest on dobrze widoczny).

Do niewielkich pomieszczeń: Nie jest to urządzenie przystosowane do montażu w dużym pomieszczeniu. Ogrzewa ono do 7 m2 powierzchni.

 

 

 

 

Grzejnik na podczerwień sufitowy

 

8. Grzejnik na Podczerwień Sufitowy Uniprodo 1500W

 

Grzejnik na podczerwień sufitowy Uniprodo 1500W to bardzo ciekawy model, który zwiesza się niby lampa z powału sufitu. Wymiary grzejnika wynoszą 44 x 44 x 28 cm, a waga jego to 1,65 kg. Grzejnik mocuje się na suficie za pomocą dołączonego łańcucha. Mimo, że grzejnik jest umieszczony wysoko, jego obsługa nie jest skomplikowana, bo do produktu dołączono pilota zdalnego sterowania.

Grzejnik sprawia się w takich pomieszczeniach jak tarasy i inne otwarte przestrzenie, bowiem jego stopień ochrony wynosi IP34. Moc jaką grzejnik na podczerwień sufitowy reprezentuje to 1500 W. Użytkownikom podoba się fakt, że grzejnik nie zabiera miejsca na podłodze, a kratka ochronna zabezpieczająca grzałkę zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

Grzejnik na podczerwień sufitowy Uniprodo 1500W spełni zadanie ogrzania w takich miejscach jak tarasy, balkony, garaże czy warsztaty.

 

Zalety

Nowoczesność: Grzejnik charakteryzuje bardzo nowoczesny design o industrialnym charakterze i bezpiecznej formie użytkowania.

Niedostępne dla dzieci: Dzięki zawieszeniu grzejnika u sufitu, rozgrzany jego panel jest niedostępny dla ruchliwych pociech.

Wydajność: Moc wynosząca 1500W połączona z technologią podczerwieni sprawia, że grzejnik szybko nagrzewa otoczenie emitując przyjemne ciepło.

Pilot zdalnego sterowania: W zarządzaniu ustawieniami pomaga dołączony do urządzenia pilot zdalnego sterowania.

 

Wady

Wymiana żarnika: Osoby, którym zdarzyło się mieć konieczność wymiany żarnika, określają tę czynność jako bardzo skomplikowaną.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki grzejnik na podczerwień kupić?

 

Grzejniki na podczerwień, nazywane często również promiennikami, generują promieniowanie podczerwone i w ten sposób dogrzewają pomieszczenie. Tego typu grzejniki na podczerwień w nanotechnologii można bez przeszkód zamontować w domu i w biurze. Dla użytkowników chcących dowiedzieć się, jaki grzejnik na podczerwień wybrać przygotowaliśmy ten poradnik zakupowy. Są w nim praktyczne wskazówki, którymi należy się kierować robiąc zakupy.

Zalety grzejników na podczerwień

Ogrzewanie przy pomocy podczerwieni to dobry sposób na to, aby zwiększyć komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Choć tego typu produkty są zasilane sieciowo, nie wpływają na wzrost rachunków za prąd. Zaraz po włączeniu promiennika wyczuwalne jest ciepło, co jest bardzo dużą zaletą dla osób niecierpliwych i wrażliwych na niskie temperatury. Model na podczerwień, w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników, nie ogrzewa powietrza w pokoju, tylko powierzchnie, do których dociera promieniowanie. Przez to promiennik możemy zamontować zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak też na tarasie i podobnych miejscach na świeżym powietrzu (aby sprzęt mógł efektywnie działać, powinniśmy zadbać o osłonę przed wiatrem).

 

Materiał wykonania

Promienniki podczerwieni powstają zazwyczaj ze szkła hartowanego albo włókna węglowego. Pierwszy wspomniany materiał jest wytrzymały i niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne, co wynika ze sposobu jego zabezpieczenia. Szkło najpierw podgrzewa się do temperatury ok. 640 st. C, a następnie schładza w strumieniu sprężonego powietrza. Włókno węglowe również jest solidne, a do tego lekkie. Mówi się też, że jest ono sztywniejsze niż stal czy aluminium, ponieważ powstaje w wyniku pirolizy (suchej destylacji) polimerów organicznych, takich jak np. poliakrylonitryl. Na rynku dostępne są również panele z obudową ze stali, które nie są podatne na korozję, zarysowania ani podobne uszkodzenia.

 

Wymiary

Zanim kupimy i zamontujemy grzejniki elektryczne na podczerwień musimy zmierzyć planowane miejsce instalacji. To pozwoli nam zapobiec zakupowi niedopasowanego produktu. Wśród promienników podczerwieni bez problemu znajdziemy zarówno bardzo małe modele (do 70 cm szerokości i wysokości), a także znacznie większe, które efektywnie ogrzewają pomieszczenia o dużym metrażu, np. hale.

 

Moc – jaki grzejnik na podczerwień jest najlepszy?

Moc urządzeń grzewczych na podczerwień wynosi od 500 W do 2500 W. Jak wybrać właściwy sprzęt? Przyjmuje się, że na 1 m3 budynku przypada 20 W, dlatego im większe jest pomieszczenie, tym mocniejszego modelu potrzebujemy. Dużo jednak może zależeć również od tego, gdzie ma znaleźć się zakupiony produkt. W sypialni i pokoju dziennym na 1 m3 powierzchni powinno przypadać nieco więcej niż 20 W mocy (nawet do 30 W), żebyśmy mogli czuć się komfortowo w pomieszczeniu i nie myśleć o chłodzie na zewnątrz.

 

Sposób montażu

Panele na podczerwień można zamontować na ścianie lub na suficie, w zależności od pomieszczenia oraz własnych preferencji. Niektórzy producenci ściśle określają, na jakiej wysokości powinno znaleźć się urządzenie, aby mogło skutecznie działać. To bardzo ważne, aby stosować się do zaleceń, gdyż inaczej promiennik nie będzie ogrzewać pomieszczenia tak efektywnie, jak powinien i rozczarujemy się zakupem. To, gdzie zamontujemy grzejniki elektryczne energooszczędne na podczerwień może mieć ponadto istotny wpływ na bezpieczeństwo nasze, pozostałych domowników, a także domowych zwierząt. Jeżeli promiennik znajdzie się zbyt nisko, istnieje ryzyko poparzenia się przy dotknięciu obudowy. Wszystko przez to, że panele na podczerwień nagrzewają się do temperatury ponad 300 st. C.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Najlepszy grzejnik na podczerwień jest wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem podnoszące bezpieczeństwo użytkowania. Takie rozwiązanie powoduje, że sprzęt z pewnością nie ulegnie awarii, nawet jeśli będzie działać przez wiele godzin bez przerwy. Do domu zamieszkiwanego przez małe dzieci polecamy promiennik, który ma dodatkowo specjalną kratkę zapobiegającą dotknięciu rozgrzanego elementu grzewczego.

Termostat

Jeżeli kupimy promiennik wyposażony w regulowany termostat, zyskamy możliwość kontrolowania ilości ciepła dostarczanego do pomieszczenia. Z pewnością nie będzie nam więc za zimno ani za gorąco. Zastosowanie termostatu może też wpływać na zmniejszenie zużycia prądu.

 

Klasa ochrony

Jak już wspomnieliśmy, grzejniki na podczerwień możemy zamontować w wielu różnych miejscach. Jeśli planujemy instalację panelu w pomieszczeniu o podwyższonym poziomie wilgotności, konieczne jest znalezienie produktu w odpowiedniej klasie ochrony. W przypadku łazienki czy kuchni dobrym wyborem jest model oznaczony symbolem IP44, ponieważ ma uszczelki zapobiegające przedostaniu się wody i zanieczyszczeń do środka obudowy. Do stosowania na zewnątrz i dużych halach produkcyjnych nadają się promienniki w klasie IP65. Na pewno nie uszkodzi ich kurz oraz wilgoć.

 

Design

Panele na podczerwień są równie eleganckie i stylowe, co zwykłe grzejniki elektryczne. Oferowane przez popularne marki najlepsze grzejniki na podczerwień można łatwo dopasować do wystroju wnętrza, bardzo często istnieje możliwość samodzielnego zdecydowania o kolorze obudowy. Nie musimy się więc martwić, że panel będzie się źle prezentować w pokoju. Ogrzewanie na podczerwień i opinie na tamat wyglądu paneli najczęsciej są pozytywne.

 

Grzejniki na podczerwień w dobrych cenach

Najtańsze grzejniki na podczerwień kosztują ok. 100 zł, jednak mają stosunkowo niską moc i są przeznaczone do użytku w małych pomieszczeniach. Mocniejsze i większe sprzęty są znacznie droższe, ich cena może przekraczać 1000 zł. Jednak takie panele zwykle są bardziej efektywne, a ponadto zachwycają unikatowym designem oraz solidnością. Gdy grzejniki na podczerwień są celem Twojego zakupu spróbuj poszukac ich w sklepie Castorama.

 

 

Jak działa grzejnik na podczerwień?

 

Grzejnik na podczerwień uznawany jest za nowoczesny, ale też efektywnie działający sprzęt. To może być dobra alternatywa dla zwykłego kaloryfera. Chcesz kupić urządzenie grzewcze wykorzystujące podczerwień, ale najpierw wolisz dowiedzieć się, w jaki sposób działa? O tym jest następna część naszego artykułu.

Czym jest energia podczerwieni?

Energia podczerwieni to inaczej energia promieniowania. Przemieszcza się ona w przestrzeni w postaci fal elektromagnetycznych, które nie są dla nas widoczne. Mogą one odbijać się, być pochłaniane lub ulegać skupieniu, tak samo, jak światło. Co ciekawe, to nie powietrze jest nośnikiem energii podczerwieni. Zmienia się ona w ciepło w momencie, kiedy zostanie pochłonięta (ulegnie absorpcji) przez ludzi, zwierzęta i inne przedmioty znajdujące się w otoczeniu.

 

Jak działa grzejnik na podczerwień?

Grzejnik na podczerwień po włączeniu zaczyna emitować fale elektromagnetyczne. Po chwili możemy odczuć podwyższenie temperatury otoczenia i przyjemne ciepło. Jest to możliwe, ponieważ nasze ciało zacznie pochłaniać wspomniane fale, podobnie jak wszystkie przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu (dotyczy to również samych ścian). Za sprawą grzejnika na podczerwień temperatura średnio jest wyższa o 2 lub 3 st. C od tej rzeczywistej, ale jednocześnie nie mamy wrażenia, że w pokoju jest zbyt duszno (na co często narzekają posiadacze zwykłych kaloryferów). Z tego względu sprzęt na podczerwień pomaga stworzyć w pomieszczeniu komfortowe dla domowników warunki, które dodatkowo są korzystne dla zdrowia.

Miejmy na uwadze, że energia podczerwona jest często wykorzystywana w lecznictwie, dlatego po dłuższym czasie używania grzejnika na podczerwień możemy odczuć poprawę samopoczucia czy ogólnej kondycji zdrowotnej. Promieniowanie podczerwone nie podgrzewa powietrza, ale je jonizuje ujemnie, a więc eliminuje krążące jony dodatnie. Jak twierdzą lekarze, ma to pozytywny wpływ na naszą sprawność psychofizyczną. Ważne jest również to, że nie musimy inwestować w nawilżacz powietrza, gdyż grzejnik na podczerwień nie wysusza go tak, jak tradycyjny kaloryfer.

Czy warto kupić grzejnik na podczerwień?

Codzienne używanie grzejnika na podczerwień może przyczynić się do obniżenia rachunków za ogrzewanie domu. Tego typu sprzęt może stosunkowo szybko podnieść komfort przebywania w pomieszczeniu, nawet jeśli jest mocno wychłodzone. Standardowo przyjemne uczucie ciepła odczuwalne jest po upływie maksymalnie 30 minut od włączenia urządzenia. Ogrzewanie na podczerwień to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla alergików. Ponieważ powietrze nie krąży przez cały czas w pokoju, można zminimalizować ryzyko wzbijania się cząsteczek kurzu do góry i ich ciągłego przemieszczania.

Pozwala to także zahamować rozwój pleśni i grzybów. Jak twierdzą specjaliści, sprzęty na podczerwień są na tyle trwałe, że można je użytkować nawet przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. W sklepach dostępne są nie tylko stojące grzejniki, ale i panele przystosowane do montażu na ścianie, suficie czy podłodze. Nierzadko pełnią one funkcję dekoracyjną w pomieszczeniu, co jest ich dodatkowym atutem. Poza tym wybór odpowiedniego urządzenia nie jest tak trudny, jak początkowo mogłoby się wydawać. Z łatwością można znaleźć informacje o tym, jaki grzejnik na podczerwień jest polecany przez specjalistów (piszemy o tym również w umieszczonym wyżej rankingu).

 

Jakie są wady ogrzewania na podczerwień?

Choć ogrzewanie na podczerwień ma wiele zalet, to nie jest rozwiązaniem pozbawionym wad. Grzejniki emitujące fale podczerwone nie nadają się do podgrzewania wody, do tego musimy znaleźć inne urządzenie. Jeśli budynek, w którym mieszkamy, ma słabą izolację, wówczas trudno nam będzie go ogrzać, co wynika z ciągłego uciekania ciepła na zewnątrz poprzez źle zabezpieczone ściany. Mimo że grzejnik na podczerwień pozwala zmniejszyć całkowite koszty ogrzewania domu, to jego zakup wiąże się z dużym wydatkiem.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest grzejnik na podczerwień?

Grzejnik na podczerwień to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych modeli konwekcyjnych, które ogrzewają pomieszczenie poprzez podnoszenie temperatury powietrza. Wersje wykorzystujące podczerwień wysyłają fale elektromagnetyczne, które swoim działaniem przypominają promienie słoneczne. Ciepło trafia bezpośrednio na powierzchnię przedmiotów i do ludzi, a nie na powietrze w pomieszczeniu. Ściany, podłogi i meble są równomiernie ogrzewane, co wpływa na odczuwany komfort cieplny. Jest to jednak zjawisko podobne do słońca i cienia na zewnątrz, ponieważ kiedy dana osoba znajduje się poza zasięgiem wysyłanych fal elektromagnetycznych, odczuwana temperatura spada i zmniejsza się również wspomniany komfort cieplny, zupełnie jak w przyrodzie, gdy ze światła słonecznego przejdzie się do cienia.

P2: Jak zamontować grzejnik na podczerwień?

Grzejniki na podczerwień pozwalają na uzyskanie ciepła poprzez wysyłanie fal elektromagnetycznych. Urządzenia w formie paneli można zamontować na ścianie lub na suficie. W zależności od wybranego miejsca uzyskujemy inny stopień ogrzania przedmiotów i ludzi. Ponieważ nagrzewają się one do bardzo wysokich temperatur, należy umieścić je na takiej wysokości, aby nie istniało ryzyko przypadkowego poparzenia. Dostępne są też modele stojące na dołączonych do zestawu stojakach, dzięki czemu można umieścić grzejnik w każdym miejscu w pomieszczeniu. Trzeba jednak pamiętać, aby znajdował się w pewnej odległości od przebywających w pokoju ludzi, wystarczy zaledwie 25 cm. Grzejniki nie mogą być także zasłaniane przed inne przedmioty, takie jak drzwi czy szafa, ponieważ nie będą prawidłowo spełniać swojego zadania.

 

P3: Ile kosztuje grzejnik na podczerwień?

Ceny grzejników na podczerwień różnią się w zależności od modelu, na jaki się zdecydujesz. Panele, które możesz powiesić na ścianie lub suficie to koszt ok. 580 zł za urządzenie o mocy 450 W. Mocniejsze, 600 W, kosztują ok. 1000 zł lub też ok. 1200 zł za grzejnik o mocy 800 W. Duże, przemysłowe panele 1200 W, które sprawdzą się w warsztatach, budynkach użytkowych i handlowych, to zakup rzędu ok. 900 zł. Najtańsze wersje z dołączonym stojakiem, które można postawić w dowolnym miejscu pomieszczenia lub powiesić na ścianie dostępne są w cenie ok. 140 zł, a ich zaletą jest duża powierzchnia grzewcza.

 

P4: Gdzie kupić grzejnik na podczerwień?

Grzejniki na podczerwień są dostępne w wielu miejscach. Znajdują się w sklepach budowlanych lub oferujących wyposażenie do domu. Można także udać się do salonu producenta, jeśli znajduje się on w Twojej okolicy. Niektóre sklepy z oświetleniem mają również w swojej ofercie grzejniki na podczerwień. Najłatwiejszą opcją jest poszukanie takiego urządzenia w sklepach internetowych, gdzie można porównać oferty wielu producentów i wybrać model najlepiej dopasowany do domu. Przed dokonaniem zakupu, warto zapoznać się ze wszystkimi parametrami grzejnika i sprawdzić, czy będzie on odpowiadał naszym oczekiwaniom. O poradę można zapytać ekspertów w sklepach z artykułami budowlanymi i wykończeniowymi.

 

 

Dodaj komentarz

22 KOMENTARZ

Lukkas

February 2, 2023 at 9:56 pm

U nas super sprawdzaja się panele na podczerwień marki Oxyly

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

June 19, 2023 at 9:18 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespol MojeWygodneWnetrze.pl

Odpowiadać
Iwa

December 3, 2022 at 2:08 pm

Artykuł ciekawy ale ta kryptoreklama w komentarzach jest zbędna.

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

December 4, 2022 at 6:19 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać
Patrycja

September 10, 2022 at 5:24 pm

Witam. Zastanawiam się nad panelami grzewczymi na podczerwień, czy są dostępne takie żeby ogrzać 17M2.

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

September 19, 2022 at 5:54 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Bazując na mocy, wydaje nam się, że Grzejnik Panel na Podczerwień Mantra 20 2000W będzie w stanie ogrzać 17m2, jednak brak podanej specyfikacji nie pozwala nam definitywnie tego potwierdzić. Zachęcalibyśmy, by skonsultować tą informację z producentem.

Pozdrawiamy,
Zespół MojeWygodneWnętrze.pl

Odpowiadać
Hugon

May 31, 2022 at 7:15 pm

Dobrej jakości panele na podczerwień ma w ofercie Oxyly, polecam mamy od nich akurat takie z grafikami. I ekologiczne źródło ciepła i dekoracja

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

June 17, 2022 at 2:19 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać
Darecki

April 2, 2022 at 11:49 am

Jak już panele polecam marke Oxyly, poczatkowo jakiś panel mielismy do dogrzania mieszkania , zamawiany na interncie, z tych tanich. średnio sie sprawdził. znajomy polecił nam panele Infrared Oxyly włąsnie. Zlikwidowali nam piece trzeba było zamontować w całym mieszkaniu. Decyzja zapadła- Oxyly. Dobry wybór, ogrzane całe mieszkanie, bezpieczne sa, ekologicze

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

April 4, 2022 at 1:02 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać
Emilla

February 1, 2022 at 11:14 pm

My akurat od zeszłego roku mamy panele Infrared polskiej marki Oxyly. Sprawdzają sięi mimo że to ogrzewanie elektryczne wychodzimy z rachunkami przyzwoicie. Polecam bo sa ekologiczne, bezpieczne

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

February 3, 2022 at 6:29 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać
Bolkos

January 2, 2022 at 7:44 pm

U nas super sprawdzaja się panele Infrared polskiej marki Oxyly, to był bardzo dobry wybór

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

January 4, 2022 at 11:18 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać
Fistaszko

November 1, 2021 at 11:02 pm

Znakomicie nam się sprawdzają panele Infrared polskiej marki Oxyly. Mamy od dwóch lat, super rozwiązanie jak dla mnie

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

November 2, 2021 at 5:25 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać
Ryszard

September 17, 2021 at 3:46 pm

Na zdjęciu powyżej jest grzejnik, brakuje mi jego nazwy i opisu. To ten z dwoma lampkami i promiennikiem, gdzie mogę się zapoznać z jego opisem i możliwością zakupu. Ryszard.

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

September 27, 2021 at 7:52 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Niestety egzemplarz ze zdjęcia nie jest już dostępny. Jeśli jednak jest Pan zainteresowany podobnym modelem to proszę poszukać tarasowego promiennika na podczerwień.

Pozdrawiamy,
Zespół MojeWygodneWnętrze.pl

Odpowiadać
MarryAnn

June 30, 2021 at 8:38 pm

u nas super sie sprawdzają panele infrared polskiej marki Oxyly. Bardzo dobre ogrzewanie

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

July 1, 2021 at 10:56 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać
Danny

November 1, 2022 at 9:11 pm

U nas świetnie sie spisują panele marki Oxyly, bardo dobra jakośc

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

November 15, 2022 at 11:52 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać