Najlepszy grzejnik panelowy elektryczny

Ostatnio aktualizowane: 06.12.24

 

Grzejniki panelowe elektryczne – ranking

 

 

Glamox Heatina H30

 

Glamox Heatina H30 to nowoczesny grzejnik elektryczny dostępny w aż 4 kolorach, dzięki czemu nie tylko ogrzeje nasz dom, ale dodatkowo będzie stanowił ciekawy dodatek do wystroju wnętrza. Co więcej, grzejniki Heatina H30 są lakierowane proszkowo, co gwarantuje trwałość powłoki. Brak ostrych krawędzi sprawi, że nie będziemy musieli obawiać się o dzieci.

Urządzenie ma wbudowany, cyfrowy termostat DT z wyświetlaczem LED, który pozwala na zauważalne obniżenie zużycia energii o nawet 25%. Cały produkt został wykonany ze stali galwanizowanej emaliowanej proszkowo. Dzięki temu powłoka produktu jest trwała i łatwa w pielęgnacji. Maksymalna temperatura powierzchni grzewczej to aż 90 stopni. Ponadto urządzenie ma rurowy system grzewczy. Wymiary modelu to: wysokość – 370 mm i szerokość od 474 do 1349 mm.

Użytkownicy wypowiadają się bardzo pozytywnie na temat tego modelu. Często chwalą sobie jego prosty montaż – do wyboru mamy listwę montażową i nóżki. Minimalna, wymagana przestrzeń pod grzejnikiem to zaledwie 50 mm.


 

 

 

 

Gnosjo 410147

 

Gnosjo 410147 to wydajny grzejnik elektryczny. Jego zachowawczy, klasyczny design sprawia, że idealnie wpasuje się do nowoczesnych, jak i tych klasycznych wnętrz. Blacha stalowa, którą użyto do budowy urządzenia została pokryta emalią proszkową, dzięki czemu powierzchnia produktu jest wytrzymała i prosta w czyszczeniu.

Model 410147 ma stosunkowo dużą obudowę, której wnętrze zostało wypełnione olejem mineralnym. W efekcie ciepło lepiej się rozchodzi, a temperatura powierzchni została maksymalnie obniżona, dzięki czemu nie musimy obawiać się przypadkowych oparzeń. Produkt został wyposażony w termostat o dokładności do 0,5 stopnia C. W konstrukcji zastosowano ochronę przeciwprzepięciową oraz termiczną, maksymalizując w ten sposób bezpieczeństwo użytkowania.

Propozycja marki Gnosjo cieszy się pozytywnymi opiniami. Nie bez znaczenia jest możliwość wyboru mocowania produktu – w tym wypadku można to zrobić na specjalnej listwie lub nóżkach.


 

 

 

 

Gnosjo 410146

 

Gnosjo 410146 to elektryczny grzejnik panelowy w dobrej cenie. Jego neutralny wygląd sprawi, że bez trudu wtopi się w nasze wnętrza nie niszcząc przy tym estetyki wystroju. Produkt stworzony został z blachy stalowej, dodatkowo emaliowaną techniką proszkową, dzięki czemu produkt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i prosty w utrzymaniu.

Propozycja marki Gnosjo posiada wbudowany termostat bimetaliczny, dzięki któremu utrzymamy wybraną temperaturę w pomieszczeniu. Ponadto dodatek ten pomoże nam zauważalnie obniżyć rachunki za energię grzewczą. Model ma moc grzewczą 400 W. Jego wymiary są stosunkowo niewielkie, przez co jest to idealny wybór do mniejszych pomieszczeń. Gnosjo 410146 ma zaledwie 90 cm szerokości i 30 cm wysokości. Cechuje się również niską wagą – 7 kg – przez co jest prosty zarówno w transporcie, jak i w montażu.

Konsumenci są zadowoleni z połączenia wysokiej klasy produktu i niskiej ceny. Zgodnie twierdzą, że ten model szybko i równomiernie ogrzewa pokój. Instalacja grzejnika jest bardzo prosta – następuje za pomocą wtyczki. Do wyboru mamy wspornik podłogowy i ścienny.


 

 

 

 

Jaki grzejnik panelowy elektryczny wybrać?

 

Chcąc ogrzać chłodniejsze pomieszczenia często korzystamy z grzejników elektrycznych. Ich główną zaletą jest brak konieczności podłączenia do skomplikowanej instalacji. Mogłoby się wydawać, że wszystkie modele są mniej lub bardziej do siebie podobne, a na rynku z każdą chwilą pojawiają się coraz to nowsze modele. Jak więc wybrać produkt, który najlepiej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom?

Najlepsze panelowe grzejniki elektryczne działają dzięki zjawisku konwekcji. Jest to unoszenie się nagrzanego powietrza i przenikanie temperatury do ścian. Najczęściej grzejniki rozróżnia się na konwekcyjne i radiacyjne. Konwekcyjne ogrzewają powietrze wewnątrz urządzenia, a to następnie unosi się do góry podczas cyrkulacji. Tańsze w eksploatacji są modele radiacyjne, które wypuszczają ogrzane powietrze w poziomie. Są przez to częstym wyborem do wysokich pomieszczeń.

Ponadto mamy jeszcze termowentylatory, czyli popularne farelki wyposażone zwykle w spiralną grzałkę i wiatrak, którego zadaniem jest wydmuchiwanie ciepłego powietrza na zewnątrz. Często mają również wbudowany wentylator, który świetnie sprawdza się podczas letnich upałów. Kolejną możliwością są grzejniki olejowe. Jak sama nazwa wskazuje, ocieplają pomieszczenia za pomocą nagrzanego oleju, przez co proces wymaga dłuższego czasu. Z drugiej jednak strony dłużej utrzymują temperaturę. Ostatnią opcją są modele ceramiczne i halogenowe. Ceramiczne działają dzięki podgrzewaniu ceramicznych wkładów, a halogenowe wykorzystują promienie podczerwone.

Niezależnie od typu grzejnika, trzeba dopasować jego moc do rozmiarów pomieszczenia, w którym chcemy go zainstalować. Trzeba również wziąć pod uwagę rodzaj ścian i podłóg oraz ilość okien. Standardowo przyjmuje się, że na 1 m2 w pomieszczeniach nieprzekraczających 3 m wysokości przypada 85 W. W starszym budownictwie warto jednak przyjąć 150 W na taką samą powierzchnię.

Najlepszy panelowy grzejnik elektryczny w 2024 roku jest wyposażony w termostat. W przeciwieństwie do prostszych, tańszych modeli, termostat da nam możliwość ustawienia wybranej przez nas temperatury i będzie ją lepiej utrzymywał. Jeśli chodzi o montaż, mamy możliwość wyboru pomiędzy modelami stacjonarnymi i przenośnymi.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ