Grzejniki konwektorowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Osoby planujące zakup grzejnika konwektorowego często nie wiedzą, czym wyróżnia się dobry produkt tego typu. Niektórzy użytkownicy mają ponadto wątpliwości, czy wybrany przez nich model spełni wszystkie oczekiwania i szybko ogrzeje dane pomieszczenie. Jeśli Ty również masz problem z podjęciem decyzji, koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez nas rankingiem najlepszych grzejników konwektorowych. Umieściliśmy w nim opisy kilku wyjątkowo popularnych urządzeń, które wyróżniają się eleganckim designem, jak też funkcjonalnością. Po analizie opinii opublikowanych w Internecie okazało się, że pierwsze miejsce w zestawieniu należy do grzejnika Volteno Basic V0267. Model ten jest lekki, a tym samym łatwy w przenoszeniu. 3-stopniowa regulacja mocy pozwala na dostosowanie działania sprzętu do indywidualnych potrzeb. Urządzenie jest bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Na drugim miejscu plasuje się HB CH2004ST – grzejnik o mocy 2000 W, który można ustawić na podłodze lub zamontować na ścianie. Sprzęt bardzo dobrze się prezentuje, a wpływa na to czarna obudowa z efektownymi tłoczeniami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Grzejnik ma 3-stopniową regulację mocy, więc możemy dopasować jego sposób działania do swoich potrzeb. Model ten wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Oznacza to, że ryzyko pojawienia się awarii urządzenia w wyniku wielogodzinnej pracy jest zmniejszone do minimum.

Wady

Część użytkowników uważa, że produkt nie prezentuje się zbyt elegancko. Wpływa na to przede wszystkim biała, prosta obudowa. Z tego względu grzejnik może negatywnie wpływać na wystrój pomieszczenia.

Podsumowanie

Urządzenie ma kompaktowe wymiary i jest lekkie, dlatego w razie potrzeby szybko przeniesiemy je w inne miejsce. Ze względu na dużą moc, produkt szybko ogrzewa pomieszczenie do wybranej temperatury. Sprzęt jest odpowiedni dla osób szukających grzejnika stanowiącego uzupełnienie dla podstawowego źródła ciepła w domu.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma moc 2000 W. Poza tym sprzęt ma niewielkie gabaryty, dlatego nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu. Grzejnik można ustawić na podłodze albo zamontować na ścianie. Produkt bardzo cicho pracuje i umożliwia regulację mocy na 3 poziomach.

Wady

Wadą modelu dla niektórych konsumentów jest to, że montaż na ścianie zajmuje stosunkowo dużo czasu. Choć do kompletu dołączono wszystkie niezbędne elementy mocujące, istnieje prawdopodobieństwo, że będziemy potrzebować pomocy domowników lub fachowca.

Podsumowanie

Grzejnik idealnie pasuje do nowoczesnego wnętrza, głównie za sprawą czarnej obudowy z oryginalnymi tłoczeniami. Urządzenie wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, a po wyłączeniu długo utrzymuje optymalną temperaturę w pokoju. To efektywnie działający i elegancki model.

Rozważ też

Zalety

Grzejnik ma 3-stopniową regulację mocy, więc na pewno uda nam się ustawić optymalną temperaturę grzania. Sprzęt wyposażono w 24-godzinny timer, dlatego możemy ustawić godzinę uruchomienia urządzenia i czas jego wyłączenia.

Wady

Model stoi stabilnie na podłodze za sprawą nóżek umieszczonych przy podstawie. Jednak ich przykręcanie do urządzenia zajmuje bardzo dużo czasu – tak twierdzi większość konsumentów.

Podsumowanie

Sprzęt ma moc 2000 W. Przenoszenie urządzenia z miejsca na miejsce nie jest kłopotliwe ze względu na praktyczne uchwyty w górnej części obudowy. Grzejnik można w razie konieczności zawiesić na ścianie, aby nie ograniczał wolnej przestrzeni w pokoju. Model ma czytelny panel sterowania i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

 

 

Najlepsze grzejniki konwektorowe w 2023 roku

 

Jeśli szukasz urządzenia do ogrzania swojego domu, przeczytaj ranking grzejników konwektorowych. W zestawieniu umieściliśmy opisy sprawdzonych sprzętów, które na pewno Cię nie zawiodą. Prezentowane urządzenia estetycznie się prezentują, a ponadto działają wyjątkowo efektywnie.

 

Nasze zalecenia

 

Volteno Basic V0267

 

Przedstawiamy Volteno Basic V0267 – elektryczny grzejnik konwektorowy, który idealnie sprawdza się jako dodatkowe źródło ciepła w domu. Model ten ma 3-stopniową regulację mocy na poziomie: 750 W, 1250 W i 2000 W. Za sprawą takiego rozwiązania zyskujemy możliwość dostosowania sposobu działania produktu do swoich potrzeb.

Prezentowany grzejnik waży 4,1 kg, więc w razie konieczności na pewno uda nam się go bez problemu przenieść do innego pomieszczenia. Na obudowie znajduje się specjalna kontrolka sygnalizująca o pracy urządzenia. Z uwagi na to, że sprzęt jest wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem, nie musimy się obawiać o awarię produktu w wyniku długotrwałej pracy.

Na podstawie opinii wydawanych przez konsumentów można wywnioskować, że to dobry i tani grzejnik konwektorowy, który nie zajmuje zbyt dużo miejsca w pokoju. Urządzenie stosunkowo szybko się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło. Produkt bardzo dobrze sprawdza się zarówno w pomieszczeniu o niewielkim, jak i większym metrażu. Sprzęt nie pobiera zbyt dużo prądu.

Grzejnik Volteno Basic V0267 ma moc maksymalną wynoszącą 2000 W. Wymiary urządzenia to: 53 cm x 38,5 cm x 20 cm. Urządzenie wyposażono w termostat.

 

Zalety

3-stopniowa regulacja mocy: Możemy dostosować sposób działania grzejnika do własnych potrzeb. Umożliwia to 3-stopniowa regulacja mocy.

Schowek na kabel: Przechowywanie sprzętu jest proste i komfortowe. Wpływ na to mają nie tylko kompaktowe wymiary urządzenia, ale i praktyczny schowek na kabel.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: To model dobrze przystosowany do długotrwałej pracy. Wyposażono go w zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Lekkość: Grzejnik jest lekki, dlatego bez trudu przeniesiemy go w inne miejsce (nawet mimo braku kółek w podstawie).

Efektywne działanie: Z pomocą urządzenia możemy szybko ogrzać pomieszczenie, w którym przebywamy. Działanie grzejnika jest efektywne. Warto podkreślić, że to energooszczędny model.

 

Wady

Nieelegancki wygląd: Według konsumentów sprzęt nie prezentuje się elegancko, więc nie powinno się go ustawiać w dobrze widocznym miejscu.

 

 

 

 

HB CH2004ST

 

Model HB CH2004ST to wyjątkowo eleganckie urządzenie, które bez wątpienia dobrze dopasuje się do reszty wyposażenia pomieszczenia. Produkt wyróżnia się czarną obudową z efektownymi tłoczeniami na powierzchni. Moc grzejnika wynosi 2000 W, a jego dokładne wymiary to: wysokość – 39,6 cm, głębokość – 12,8 cm i szerokość – 67,5 cm.

Urządzenie waży 4 kg i stoi na solidnych, stabilnych nóżkach. 3 poziomy mocy grzania pozwalają samodzielnie decydować o efektywności pracy grzejnika. Opisywany model ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także funkcję Antifrost. Co ważne, produkt w razie potrzeby można bez przeszkód zamontować na ścianie, aby zyskać więcej wolnej przestrzeni.

Jak przekonują konsumenci, sprzęt marki HB świetnie się prezentuje, a dodatkowo szybko ogrzewa pokój, kiedy główne źródło ciepła nie działa tak, jak powinno. Grzejnik ma kompaktowe wymiary i nie waży zbyt dużo, co znacząco ułatwia przenoszenie go w inne miejsce. Wiele osób twierdzi, że produkt jest godny uwagi również ze względu na cichą pracę.

HB CH2004ST to sprzęt o mocy 1800 W. Urządzenie ma wymiary: 12 cm x 68 cm x 19,5 m i waży 4 kg. To grzejnik konwektorowy z termostatem i 3-stopniową regulacją mocy.

 

Zalety

Funkcja Turbo: To, co wyróżnia model to zastosowanie funkcji Turbo. Po jej włączeniu możemy znacząco przyspieszyć ogrzewanie pomieszczenia do odpowiedniej temperatury.

Montaż na ścianie: Jeżeli nie chcemy, aby grzejnik ograniczył wolną przestrzeń w pokoju, możemy zamontować go na ścianie. To świetne rozwiązanie w pomieszczeniu o niewielkim metrażu.

Funkcja Antifrost: Ponieważ sprzęt wyposażono w funkcję Antifrost, możemy utrzymać w pokoju minimalną, stałą temperaturę na czas naszej nieobecności w domu.

Poręczny uchwyt: Przenoszenie urządzenia z miejsca na miejsce nie jest kłopotliwe. Znacząco ułatwia to poręczny uchwyt umieszczony w górnej części obudowy.

 

Wady

Za bardzo hałasuje: Część konsumentów twierdzi, że grzejnik za bardzo hałasuje, w szczególności po ustawieniu najwyższej mocy grzania. Dźwięki wydawane przez sprzęt mogą przeszkadzać podczas snu.

 

 

 

 

N’oveen CH6000

 

Sprzęt N’oveen CH6000 wyróżnia się przede wszystkim dużą mocą maksymalną (2000 W). Urządzenie jest doskonałą alternatywą dla zwykłego grzejnika przenośnego, ponieważ szybko ogrzewa pomieszczenie. Prezentowany model nadaje się do użytku zarówno w domu, jak i w biurze. Wymiary produktu to: 60 cm x 20 cm x 42,5 cm.

Grzejnik ma 3-stopniową regulację mocy (750 W, 1250 W i 2000 W). Urządzenie zostało wyposażone w 24-godzinny programator czasowy, dlatego nie musimy pamiętać o wyłączeniu go. To sprzęt o estetycznym designie, więc nie powinien mieć negatywnego wpływu na wystrój pomieszczenia. Co ciekawe, opisywany model możemy ustawić na podłodze lub zawiesić na ścianie (potrzebne do tego elementy dołączono do zestawu).

Konsumenci chwalą urządzenie nie tylko za elegancki wygląd, ale i możliwość szybkiego ogrzania pomieszczenia. Grzejnik nie generuje dużego hałasu podczas pracy, dlatego możemy go użytkować w dzień, jak i w nocy. Sprzęt wyposażono w niezbędne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Poza tym model nie jest podatny na uszkodzenia.

Model N’oveen CH6000 ma wymiary: 60 cm x 20 cm x 42,5 cm. To dobry grzejnik konwektorowy do 100 zł, którego maksymalna moc wynosi 2000 W. Sprzęt ma dwa tryby pracy do wyboru – nawiew ciepłego lub chłodnego powietrza.

 

Zalety

Urządzenie umożliwia nam płynną regulację temperatury grzania. Model jest wyposażony w termostat. Nie musimy się martwić: Płynna regulacja temperatury: że temperatura w pokoju będzie zbyt wysoka albo za niska, co mogłoby negatywnie wpłynąć na nasz komfort.

Stabilność: Nie ma ryzyka, że urządzenie będzie kołysało się na boki. Stabilność grzejnika zapewniają przykręcane do podstawy nóżki. Są one dobrze wyprofilowane i mają odpowiednią szerokość.

Łatwa obsługa: Obsługa sprzętu jest bardzo prosta i każdy z nas poradzi sobie z tą czynnością. Grzejnik ma czytelny panel sterowania, więc szybko ustawimy optymalną temperaturę.

 

Wady

Zajmuje dużo miejsca: Jeśli ustawimy urządzenie w niewielkim pomieszczeniu, domownicy prawdopodobnie zaczną narzekać na ograniczenie wolnej przestrzeni. Sprzęt zajmuje stosunkowo dużo miejsca w pokoju.

 

 

 

 

Thermoval T17

 

Przedstawiamy grzejnik Thermoval T17, którego moc wynosi 1000 W. Urządzenie ma wymiary: 47,5 cm x 10 cm x 52 cm. Produkt został wyposażony w niskotemperaturową, ekonomiczną grzałkę, która pozwala na ciągłe ogrzewanie pomieszczenia, bez ryzyka zbyt wysokiego wzrostu rachunków. Sprzęt można zamontować na ścianie (do zestawu dołączono wszystkie niezbędne w tym celu elementy).

Model Thermoval T17 steruje się przy pomocy automatycznego termostatu (do wyboru mamy 8 stopni temperatury). Grzejnik rozgrzewa się wolniej niż sprzęty z grzałką wysokotemperaturową, ale za to bardzo długo utrzymuje ciepło. Produkt idealnie nadaje się do ogrzewania domku letniskowego lub podobnych miejsc. Urządzenie estetycznie się prezentuje, głównie z uwagi na białą obudowę.

Znalezione w Internecie opinie o grzejnikach konwektorowych marki Thermoval są pozytywne. Konsumenci chwalą produkty wspomnianego producenta przede wszystkim za skuteczność działania oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Opisany wyżej model został dodatkowo doceniony za odporność na uszkodzenia i rdzę. Możemy być pewni, że sprzęt na długo zachowa elegancki wygląd.

Thermoval T17 to grzejnik o mocy 1000 W, którego wymiary to: 52 cm x 10 cm x 47,5 cm. Model waży ok. 3,8 kg. To urządzenie z automatycznym termostatem sterującym jego działaniem.

 

Zalety

Solidność: Obudowa grzejnika została wykonana ze stalowej blachy. Pokryto ją dodatkowo powłoką zwiększającą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt na pewno nie zniszczy się za szybko.

8-stopniowa regulacja temperatury: Urządzenie ma 8-stopniową regulację temperatury. Możemy tak ustawić sprzęt, aby zapewnić sobie maksymalny komfort przebywania w pomieszczeniu (niezależnie od pogody na zewnątrz czy pracy podstawowego źródła ogrzewania w domu).

Wiele możliwości użytkowania: Grzejnik jest na tyle uniwersalny, że bardzo dobrze sprawdza się nie tylko w domu, ale też wielu innych miejscach. Z pomocą urządzenia możemy ogrzać swój domek letniskowy, warsztat, garaż itp.

 

Wady

Za krótki przewód: Przewód zasilający sprzętu nie jest zbyt długi, dlatego urządzenie musi stać w pobliżu gniazdka.

Kłopotliwy montaż na ścianie: Model można ustawić na podłodze lub zamontować na ścianie. Niemniej jednak zawieszenie go zajmuje bardzo dużo czasu. Dla wielu konsumentów czynność ta jest wyjątkowo trudna.

 

 

 

 

Systemair PFW 20

 

Urządzenie Systemair PFW 20 jest przeznaczone do ogrzewania domu, biura, jak również domku letniskowego. Grzejnik ma moc 3000 W, a jego dokładne wymiary to: 105,8 cm x 33 cm x 9 cm. Produkt waży 12,8 kg. To model konwektorowy wentylatorowy, który wyróżnia się małym zużyciem energii i funkcjonalnością.

Sprzęt ma białą, prostą obudowę, która nie jest podatna na zarysowania ani inne uszkodzenia. Grzejnik cicho pracuje, dlatego nie powinien zakłócać naszego spokoju. To bardzo dobry wybór dla osób, którym zależy na szybkim ogrzaniu pomieszczenia, bez ryzyka zbyt dużego wzrostu rachunków. Produkt jest wyjątkowo łatwy w montażu.

Wielu konsumentów w swoich komentarzach podkreśla, że sprzęt Systemair PFW 20 działa efektywnie i na długo utrzymuje optymalną temperaturę w pokoju. Z uwagi na to, że powierzchnia blachy nie nagrzewa się, można ją pomalować na dowolny kolor, dopasowując tym samym grzejnik do wystroju wnętrza.

Produkt Systemair PFW 20 waży 12,8 kg. Wymiary urządzenia to: 105,8 cm x 33 cm x 9 cm. Maksymalna moc grzejnika wynosi 3000 W.

 

Zalety

Ogrzewa i osusza powietrze: Za sprawą sprzętu możemy nie tylko podnieść temperaturę powietrza w pomieszczeniu, ale również zmniejszyć poziom jego wilgotności. W ten sposób możemy zapobiec pojawieniu się na ścianach grzyba i pleśni.

Estetyczny design: Urządzenie ma obudowę w białym kolorze. Prosty, ale estetyczny design sprawia, że dopasujemy grzejnik do reszty wyposażenia w pomieszczeniu. To dobry wybór nie tylko do domu, ale i biura.

 

Wady

Za ciężki: Sprzęt waży prawie 13 kg, a w dodatku nie ma kółek w podstawie. Zaniesienie urządzenia do wybranego pomieszczenia i zamontowanie go może nam sprawić trudność.

Głośno pracuje: Pojawiają się opinie, że podczas pracy grzejnik generuje za duży hałas. To zmniejsza komfort użytkowania go.

 

 

 

 

Jaki grzejnik konwektorowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Grzejnik konwektorowy pozwala na ogrzanie pomieszczenia w przypadku, gdy podstawowe źródło ciepła nie działa tak efektywnie, jak powinno. To doskonały wybór zwłaszcza dla osób mieszkających w bloku, które muszą czekać na włączenie ogrzewania miejskiego czy centralnego przez administrację budynku. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaki grzejnik konwektorowy wybrać, przeczytaj ten poradnik. Znajdziesz tu wiele cennych wskazówek, na podstawie których na pewno uda Ci się kupić odpowiedni sprzęt.

 

 

Czym jest grzejnik konwektorowy?

Grzejnik konwektorowy to urządzenie opierające swoje działanie na tzw. konwekcji, czyli efekcie unoszenia powietrza. Taki sprzęt jest odpowiedni dla osób, którym zależy na szybkim ogrzaniu pomieszczenia. Model konwektorowy zasysa powietrze w pokoju, ogrzewa je przy pomocy wbudowanej grzałki i z powrotem wypuszcza. Uważa się, że tego typu produkty są energooszczędne. Choć po wyłączeniu konwektora w pomieszczeniu szybko robi się chłodno, to jednak opisywany sprzęt nie wpływa znacząco na wzrost rachunków (głównie za zużycie energii elektrycznej), więc można go bez przeszkód użytkować przez wiele godzin dziennie.

 

Rodzaje

Biorąc pod uwagę rodzaj czynnika grzewczego, wśród grzejników konwektorowych wyróżniamy urządzenia elektryczne i wodne. Produkty zaliczane do pierwszej grupy działają w oparciu o grzałkę elektryczną. Ponieważ modele elektryczne są ożebrowane, mają większą powierzchnię wymiany ciepła. Takie sprzęty nagrzewają się powoli, ale jednocześnie nie oddają zbyt szybko ciepła po odłączeniu od prądu. Z kolei grzejniki wodne mają wbudowaną wężownicę grzejną, a ich obudowa nie nagrzewa się zbyt mocno. Tego typu produkty są przeznaczone do pracy w wodnych systemach centralnego ogrzewania.

Jeśli chodzi o rodzaje konwektorów, to duże znaczenie ma także sposób przepływu powietrza. Dostępne w sklepach sprzęty dzielimy na grawitacyjne oraz wentylatorowe. Te pierwsze zasysając chłodne powietrze od dołu, ogrzewają je przy pomocy elementu grzejnego i wypuszczają górą. W ten sposób powstaje naturalny ciąg, tak samo, jak w kominie. W przypadku przepływu wentylatorowego powietrze zasysane jest przez górne otwory w obudowie grzejnika i wypuszczane dołem. Pozwala to na uzyskanie tzw. efektu homogenizacji – eliminacji martwych stref.

 

Moc

Jaki grzejnik konwektorowy jest najlepszy? Okazuje się, że na funkcjonalność urządzenia wpływa przede wszystkim moc. Parametr ten decyduje o efektywności działania sprzętu oraz szybkości ogrzewania pomieszczenia. Wielu użytkowników uważa, że najlepiej jest kupić konwektor o jak największej mocy, gdyż szybko podniesie temperaturę powietrza nawet w pokoju o bardzo dużym metrażu (standardowa moc jest od ok. 750 W do 3000 W).

 

Termostat

Termostat to element, za sprawą którego możemy z łatwością regulować moc sprzętu i dostosować jego działanie do swoich potrzeb. Termostat to bardzo duże udogodnienie, ponieważ dzięki niemu uda nam się uniknąć ogrzania wnętrza do zbyt wysokiej temperatury. Zwykle do wyboru mamy dwa lub trzy różne ustawienia mocy, a to w zupełności wystarcza, aby uzyskać optymalną temperaturę powietrza w pokoju.

Poziom mocy konwektora zwykle zmienia się przy pomocy specjalnego pokrętła na obudowie. Jednak bardziej nowoczesne modele wyposażone są w moduł Wi-Fi, który pozwala na sterowanie grzejnikiem także poprzez swojego smartfona. Dla wielu osób jest to wyjątkowo wygodna opcja, która umożliwia zmianę temperatury bez potrzeby podchodzenia do urządzenia.

 

Wymiary i waga

Grzejnik konwektorowy pełni funkcję dodatkowego źródła ciepła w domu. Z tego względu wiele osób przekonuje, że wybrany sprzęt powinien być mały i lekki. W ten sposób uda nam się uniknąć narzekania domowników na ograniczenie wolnej przestrzeni. Na szczęście konwektory mają na tyle niewielkie wymiary, że z pewnością nie będą przeszkadzać nawet w ciasnym salonie czy sypialni. Dobrze, jeśli urządzenie nie będzie zbyt dużo ważyć, gdyż wtedy w razie konieczności z łatwością przeniesiemy je do innego pokoju.

Sposób montażu

Konwektory są przystosowane do ustawienia na podłodze. Produkty te mają szerokie, stabilne nóżki uniemożliwiające przewrócenie się. Niektóre modele można też zamontować na ścianie, zaoszczędzając w ten sposób sporo miejsca. Nie należy się obawiać, że konwektor spadnie ze ściany i ulegnie uszkodzeniu, ponieważ jest lekki i elementy mocujące na pewno utrzymają go na swoim miejscu.

 

Materiał wykonania

Najlepszy grzejnik konwektorowy estetycznie się prezentuje i można go dopasować do reszty wyposażenia pomieszczenia. Robiąc zakupy, powinniśmy więc zwrócić uwagę na materiał wykonania obudowy, gdyż od tego zależy odporność urządzenia na uszkodzenia mechaniczne. Do produkcji grzejników konwektorowych wykorzystuje się głównie blachę ze stali, która jest zabezpieczona przeciw korozji.

 

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Kupując grzejnik konwektorowy, koniecznie sprawdźmy, czy ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jeżeli nie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przypadku wielogodzinnej pracy sprzęt ulegnie awarii (może także dojść do zwarcia).

 

Grzejniki konwektorowe w dobrych cenach

Ceny za grzejniki konwektorowe mieszczą się w przedziale od 50 zł do ponad 3000 zł. To, ile wydamy na zakup takiego urządzenia, zależy od wybranej marki, mocy sprzętu oraz funkcjonalności.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ