Top 4 firmy produkujące bojlery elektryczne

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Bojler elektryczny to inwestycja na długie lata. Jest to niezbędny sprzęt w domu, ponieważ podgrzewa wodę użytkową przeznaczoną do kąpieli i mycia naczyń. Warto poświęcić czas na wybranie odpowiedniego modelu, dopasowanego do swoich potrzeb i wymagań, a także wykonanego z dobrych materiałów. Aby w tym pomóc, przedstawiamy listę najlepszych producentów bojlerów elektrycznych.

 

Biawar

Firma Biawar została założona w 1968 roku, ale dopiero dwa lata później przekształciła się w fabrykę tworzącą elektryczne urządzenia i systemy grzewcze. Przedsiębiorstwo pod obecną nazwą funkcjonuje od 1992 roku. Firma zajmuje się produkowaniem zaawansowanych technologicznie urządzeń, przeznaczonych do elektrycznego podgrzewania wody, które dodatkowo zapewniają zrównoważone zużycie energii. Pompy ciepła, kotły i podgrzewacze Biawar pozwalają zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie wydajnie i efektywnie dostarczając odpowiednią ilość ciepłej wody dla całej rodziny. Duże znaczenie dla firmy ma ekologia, dlatego już na etapie produkcji stara się ona ograniczyć negatywny wpływ swoich produktów na środowisko naturalne. Wszystkie urządzenia grzewcze są wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniających trwałość i bezpieczeństwo.

Izolacja zastosowana w podgrzewaczach Biawar pozwala zmniejszyć ubytki ciepła, co przekłada się również na mniejsze koszty eksploatacji. Większość modeli wyposażona jest także we wskaźnik temperatury, co pozwala na łatwą kontrolę ich pracy. Ponadto podgrzewacze mają elegancki design, dlatego wyglądają dobrze w pomieszczeniach w każdym stylu. W ofercie firmy Biawar znajdują się zarówno modele podumywalkowe, nadumywalkowe, jak i klasyczne. Szeroki wybór zbiorników o różnej pojemności pozwala na łatwe dopasowanie urządzenia do swoich potrzeb. Sprzęty wyposażone są w zabezpieczenia chroniące przed przegrzaniem, jak i systemy antyzamrożeniowe. Niektóre z nich umożliwiają zainstalowanie pionowo lub poziomo, dzięki czemu łatwo można zamontować je nawet w niewielkich pomieszczeniach. Połączenie emaliowanych zbiorników i anody magnezowej chroni przed szkodliwym działaniem korozji i powodowanymi przez nią uszkodzeniami.  

Atlantic

Dużą rolę na rynku urządzeń grzewczych odgrywa firma Atlantic Group założona w 1968 roku. Jej produkty wybierane są przez konsumentów w całej Europie, na co wskazuje między innymi ranking bojlerów elektrycznych. W produkcji systemów grzewczych i podgrzewaczy wykorzystywane jest połączenie doświadczenia, tradycji i nowoczesnych technologii. Wszystkie urządzenia mają na celu podniesienie komfortu życia codziennego i zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa. Bojlery Atlantic są nie tylko wydajne i trwałe, ale wyróżniają się również estetycznym i minimalistycznym designem, więc spodobają się każdemu. Sprzęty są łatwe w obsłudze, a dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów nie wymagają częstych napraw. Firma Atlantic dba o zadowolenie swoich konsumentów i to ich potrzeby są dla niej najważniejsze. Z tego powodu wszystkie urządzenia tworzone są w taki sposób, aby spełniły oczekiwania i indywidualne potrzeby użytkowników. Większość modeli jest energooszczędna i wyposażona w innowacyjne technologie. Szeroki wybór pozwala dostosować podgrzewacz wody do własnych preferencji i możliwości, w ofercie znajdują się zarówno wersje pionowe, jak i poziome, a także niewielkie urządzenia podumywalkowe. W sprzętach Atlantic stosowane są opatentowane systemy ochrony przed korozją i termiczny zawór bezpieczeństwa, który chroni instalację przed przegrzaniem. Dodatkowe zabezpieczenie przed rdzą stanowi także emalia ceramiczna, która pokrywa wnętrze zbiornika. Większość urządzeń po zużyciu nadaje się do ponownego przetworzenia, co korzystnie wpływa na stan środowiska naturalnego.  

 

Ariston

Podgrzewacze i urządzenia grzewcze firmy Ariston to sprzęty, które projektowane są z dbałością o każdy szczegół. Pozwala to na uzyskanie wydajnych i bezpiecznych systemów, które są też ekonomiczne pod względem eksploatacji i przyjazne dla środowiska. Dokładnie wyselekcjonowane materiały zapewniają trwałość wszystkich elementów instalacji. Mechanizm bojlerów elektrycznych jest łatwy w obsłudze i do naprawienia w wypadku usterki. Urządzenia Ariston mają minimalistyczny wygląd, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na wystrój pomieszczeń, w których się znajdują i wpasowują się w każdy styl. Podgrzewacze tej firmy pracują szybko i efektywnie, utrzymują wysoką temperaturę wody wewnątrz pojemnika, co zmniejsza potrzebę oczekiwania na ogrzanie się wypływającego z baterii strumienia. Niektóre modele wyposażone są w funkcję, która pozwala zmniejszyć zużycie energii o prawie 15%. Ariston stosuje również nowoczesne rozwiązania i technologie w produkcji systemów grzewczych, takie jak inteligentny interfejs, skala diodowa LED wyświetlająca temperaturę czy anoda magnezowa zapobiegająca korozji.

Elektromet

Polska firma Elektromet istnieje na rynku od ponad 40 lat. Jej urządzenia przeznaczone do podgrzewania wody wybierane są przez setki konsumentów w całym kraju. Choć przedsiębiorstwo pozostało rodzinną firmą, oferuje wysokiej klasy systemy, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Elektryczne podgrzewacze wody Elektromet są wydajne, trwałe i bezpieczne. Pozwalają ogrzać duże ilości wody użytkowej, zapewniając przy tym niskie koszty eksploatacji. Stalowe zbiorniki chronią całą instalację przed uszkodzeniami, a stosowana w większości modeli anoda magnezowa dodatkowo zabezpiecza przed powstawaniem ognisk korozyjnych. Elektryczne podgrzewacze dostarczają i pozwalają na przechowywanie wystarczających ilości wody do celów sanitarnych i gospodarczych. Modele firmy mają certyfikaty zgodności z restrykcyjnymi normami europejskimi, dlatego nie stwarzają zagrożenia dla osób, które je użytkują. Ponadto mają elegancki wygląd i solidne wykończenie, z dbałością o każdy detal. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ