Ranking 10 najlepszych pomp ciepła powietrze-woda w 2024

Ostatnio aktualizowane: 06.12.24

 

Pompa ciepła powietrze woda – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli poszukujesz urządzenia, które ogrzeje Ci dom, nie wykorzystując dużej ilości prądu, to na naszej stronie znajdziesz ciekawe produkty. Stworzyliśmy poradnik dotyczący pomp ciepła, a także ranking, w którym znajdziesz sprzęt do swojego domu. Najwięcej pozytywnych komentarzy zyskał model Haier AU052FYCRB(HW) 5 kW MONOBLOCK. Produkt ten jest ekologiczny i nie zużywa dużej ilości prądu. Urządzenie sprawdza się w eksploatacji przy panujących temperaturach od -25 do +50 stopni Celsjusza. Ważną kwestią jest łatwa i intuicyjna obsługa urządzenia. Co więcej, montaż nie sprawia trudności. Jeżeli model, który zajął pierwsze miejsce w naszym zestawieniu, nie spełnia Twoich oczekiwań, zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu. Drugie miejsce w rankingu zajęły pompy ciepła Stiebel-Eltron WPF-05, opis urządzenia znajdziesz poniżej.


10 najlepszych pomp ciepła powietrze-woda. Opinie w 2024 roku

 

Wiesz już, czym powinna charakteryzować się dobrej jakości pompa ciepła.. Teraz warto zapoznać się z ciekawymi i sprawdzonymi modelami. Z tego względu przygotowaliśmy ranking pomp ciepła powietrze – woda, które zyskały największą popularność wśród konsumentów.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pompa ciepła typu monoblok zawiera w swoim wnętrzu kompletny układ, który podłącza się do centralnego ogrzewania. Pompa działa przy wykorzystaniu ekologicznego czynnika R32 czyniąc urządzenie efektywnym. Pompa pracuje cicho, zastosowano w niej technologię przeciw zamarzaniu.

Wady

Największą wadą nie tylko tej pompy, ale i innych pomp jest to, że gdy zabraknie zasilania przestają one pracować, a więc zanika nam w domu ogrzewanie i nie generuje się ciepła woda użytkowa. Kupując pompę ciepła warto więc pomyśleć o jej alternatywnym zasilaniu.

Podsumowanie

Maksymalna moc grzewcza pompy wynosi 5W, temperatura pracy wynosi od -25˚C do +50˚C. Pompa współpracuje z tradycyjnymi grzejnikami, ogrzewaniem podłogowym, a także z klimakonwektorami. W kupowanym zestawie obok samej pompy klient otrzymuje moduł sterowania C.W.U. oraz pilot/sterownik pompy.

Drugi wybór

Zalety

Solankowo-wodne urządzenie do montażu wewnętrznego o wysokiej integracji zapewnia prosty montaż i oszczędność miejsca. Idealne dla nowych i modernizowanych budynków, zapewnia stałą temperaturę. Cicha praca z izolacją akustyczną, moc do 65°C. Automatyczne sterowanie, zdalne zarządzanie, wbudowany pomiar energii, trwała obudowa.

Wady

To urządzenie potrzebuje zaawansowanej pielęgnacji oraz eksperta do przeprowadzenia serwisu. Kluczowe jest zapewnienie profesjonalnego utrzymania, by gwarantować jego optymalne działanie przez długi czas.

Podsumowanie

To urządzenie gwarantuje efektywność, oszczędność energii i komfort cieplny. Dzięki nowoczesnej technologii zapewnia trwałość, zdalne zarządzanie oraz cichą pracę, co czyni je inwestycją na lata.

Rozważ też

Zalety

W przypadku tego urządzenia zastosowano technologię generacji H, dzięki czemu produkt jest energooszczędny. Dodatkowo zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych oraz zaawansowanych algorytmów sterowania sprawia, że pompa może uzyskać bardzo dużą wydajność oraz sprawność w niskich temperaturach, nawet do -7 st. C oraz - 15 st. C.

Wady

Dla osób, które nie miały nigdy do czynienia z tego typu urządzeniami, ich obsługa jest skomplikowana. Opanowanie sposobu funkcjonowania produktu zajmuje sporo czasu.

Podsumowanie

Prezentowany model to cieplna pompa powietrzna. Jej moc grzewcza wynosi od 7 do 7,5 kW, a moc chłodnicza od 6,5 do 7 kW. Napięcie jest równe 230 V, a częstotliwość zasilania 50 Hz.

 

Pompa ciepła monoblok

 

1. Haier 1FZ Pompa Ciepła 5/5kW Typu Monoblok Do Co/Cwu/Chłodzenia AU052FYCRBHW

 

Haier 1FZ Pompa Ciepła 5/5kW Typu Monoblok Do Co/Cwu/Chłodzenia AU052FYCRBHW została uznana przez użytkowników za najlepszą pompę 2024 roku. Ta pompa ciepła monoblok pozwala na konfigurację jej z różnymi odbiornikami ciepła, zatem zda egzamin zarówno w budynkach już istniejących z istniejącą infrastrukturą grzejną, jak i przy budowaniu nowego domu. Co więcej ta dobra pompa ciepła powietrze – woda współpracuje też z odbiornikiem jakim jest klimakonwektor, często montowanym we współczesnym budownictwie.

Pompa pracuje stosunkowo cicho, bo jak podaje producent, emisja hałasu wynosi 59 dB. Jak pokazuje test pompy ciepła powietrze – woda również i sterowanie urządzeniem jest komfortowe, przewodowe sterowniki pozwalają na ustawienie trybów pracy i harmonogramów. 

Pompa ciepła Haier AU052FYCRB(HW) 5 kW MONOBLOCK to lider w rankingu pomp ciepła cieszący się największym powodzeniem klientów. 

 

Zalety

Typ monoblok: Pompa ciepła typu monoblok jest łatwiejsza w montażu, bo składa się z jednej części (układ split znajduje się tu już wewnątrz jednostki), którą montuje się na zewnątrz domu oraz sterownika umieszczanego w dowolnym miejscu w domu. 

Różne typy ogrzewania: Sprzęt współpracuje z różnymi typami ogrzewania. Można pompę zamontować w miejscu, gdzie już pracują tradycyjne grzejniki, sprawdzi się ona też przy ogrzewaniu podłogowym, a także w nowoczesnych instalacjach z klimakonwektorami.

Zabezpieczenie przed przemarzaniem: Pompę wyposażono w specjalny przełącznik przepływu, który monitoruje pracę pompy, gdy temperatura otoczenia spada poniżej 3°C i sygnalizuje minimalny przepływ wody. 

Wygodne sterowanie: W zestawie z pompą użytkownik dostaje przewodowe sterowniki, za pomocą których ustawi tryby pracy, zarządzi harmonogramami, a w razie potrzeby wyświetli historię błędów pracy. 

Cicha praca: Sprężarka pompy ciepła została pokryta specjalnym materiałem izolującym, do wentylatora DC zastosowano cichy silnik, w efekcie czego wyeliminowano drgania i hałas zredukowano do poziomu 59 dB.

 

Wady

Zasilanie: Zasadniczą wadą pompy jest jej uzależnienie od zasilania z sieci energetycznej. W przypadku braku prądu użytkownik jest pozbawiony ciepła i ciepłej wody użytkowej w domu. Dlatego zaleca się zaopatrzenie się w awaryjne źródło zasilania. 

 

 

 

 

Pompa ciepła gruntowa

 

2. Pompa Ciepła Gruntowa Stiebel-Eltron WPF-05

 

Pompa ciepła Stiebel-Eltron WPF-05 jest solankowo-wodnym urządzeniem przeznaczonym do montażu wewnętrznego. Dzięki wysokiej integracji, jej montaż jest prosty, a sama pompa zajmuje niewiele przestrzeni. Pompa ciepła gruntowa jest idealna zarówno do nowych, jak i modernizowanych budynków, zapewniając odpowiednią temperaturę przez cały rok. Wielorodzinne domy mogą również korzystać z tej instalacji w zależności od ich obciążenia cieplnego. Co więcej, opinie o pompach ciepła mówią, że model ten pracuje cicho dzięki przemyślanej izolacji akustycznej. Zachowuje stałą moc grzewczą nawet przy temperaturach zasilania do 65°C. Niezależny ranking pomp ciepła stawia ten model wysoko, między innymi ze względu na wbudowany regulator umożliwiający automatyczne sterowanie, niezależnie od warunków zewnętrznych. Dzięki połączeniu z bramką internetową ISG można nią zarządzać zdalnie. Ponadto pompa jest wyposażona we wbudowany pomiar energii i ciepła. Zintegrowane pompy obiegowe gwarantują skuteczność, a metalowa obudowa zapewnia trwałość. Efektywność jest podkreślona przez sprężarkę spiralną i zoptymalizowany wymiennik ciepła. Uchwyty transportowe i węże ciśnieniowe ułatwiają montaż, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i wydajność.

Wśród klientów poszukujących alternatywnego ogrzewania co i rusz pojawia się na forach pytanie: jakie pompy ciepła polecacie? Odpowiedzią jest Pompa Ciepła Gruntowa Stiebel-Eltron WPF-05 – nowoczesne urządzenie, które zapewnia komfort i efektywność w ogrzewaniu.

 

Zalety

Efektywność energetyczna: Pompa ciepła oferuje niskie koszty eksploatacji, dzięki wysokim współczynnikom efektywności energetycznej przez cały rok.

Łatwość montażu : Dzięki wysokiemu stopniowi integracji montaż jest prosty i oszczędza czas.

Cicha praca : Zastosowanie przemyślanej izolacji akustycznej gwarantuje bardzo cichą pracę pompy.

Stała moc grzewcza : Zapewnia odpowiednią moc grzewczą przez cały rok, z temperaturami zasilania do 65°C.

Automatyczna regulacja : Dzięki wbudowanemu regulatorowi, pompa działa automatycznie i niezależnie od temperatury zewnętrznej.

 

Wady

Potrzeba specjalistycznego serwisu : W przypadku awarii czy konieczności konserwacji wymaga specjalistycznego serwisu, co może generować dodatkowe koszty.

 

 

 

 

Pompa ciepła Panasonic

 

3. Pompa Ciepła Panasonic Aquarea 7kW High-Performance KIT-WC07J3E5-SM

 

Pompa ciepła Panasonic Aquarea 7 kW High-Performance KIT-WC07J3E5-SM to model o bardzo kompaktowej budowie. Dobrze sprawdza się w przypadku grzejników niskotemperaturowych oraz do ogrzewania podłogowego. Nawet w przypadku, kiedy na zewnątrz jest bardzo niska temperatura, może dostarczyć wodę o temperaturze równej nawet 55 st. C.

Model jest bardzo funkcjonalny. Wyposażony został w funkcje, które umożliwiają monitorowanie, ocenę oraz optymalizację temperatury panującej w domu, oraz temperatury nagrzania wody, czy też poziomu zużycia energii. Szeroki zakres mocy, z możliwością ustawienia od 3 kW do 16 kW sprawia, że każdy z nas może indywidualnie dostosować wydajność pompy do własnych potrzeb.

Konsumenci są bardzo zadowoleni z użytkowania oraz funkcjonalności zakupionej przez nich pompy. Bardzo istotna jest dla nich możliwość zdalnej inspekcji przez serwisanta w celu wykrycia występujących awarii oraz pomoc w naprawie usterek. Dzięki temu użytkownicy mogą zaoszczędzić sporo czasu potrzebną na naprawę.

Pompa ciepła Panasonic Aquarea 7 kW High-Performance KIT-WC07J3E5-SM to urządzenie, które wyposażono w funkcję umożliwiającą regulację mocy, od 3 kW do 16 kW. Ta dobra i tania pompa ciepła powietrze woda może ogrzać wodę nawet do 55 st. C.

 

Zalety

Kompaktowa budowa: Produkt jest bardzo dobrym rozwiązaniem do stosowania z grzejnikami niskotemperaturowymi oraz do ogrzewania podłogowego.

Funkcjonalność: W przypadku tej pompy zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. możliwość monitorowania, oceny oraz optymalizacji temperatury, a także kontrola poziomu zużycia energii z każdego miejsca w domu.

Energooszczędność: Stosowanie tego urządzenia sprawia, że możemy w znacznym stopniu zmniejszyć poziom zużywanej przez nas energii elektrycznej. Pomimo tego, że początkowe nakłady inwestycyjne są wyższe niż w przypadku innych rozwiązań, to koszty eksploatacji są znacznie niższe.

 

Wady

Obsługa: Dla osób, które mają po raz pierwszy do czynienia z pompami grzewczymi, opanowanie obsługi zajmuje sporą ilość czasu.

 

 

 

 

Pompa ciepła do basenu

 

4. Pompa Ciepła do Basenu Inverter 7KW 25m3 + BYPASS

 

Pompa ciepła do basenu Inverter 7KW 25m3 + BYPASS pozwala nie tylko na nagrzanie wody w basenie, ale też utrzymanie temperatury na określonym poziomie. Pompa oferuje przepływ wody na poziomie 2.5 m3/h, co przeznacza ją do basenów o pojemności 25 m3. Nie mniej przy użytkowaniu basenów bez osłony zalecana ich wielkość to 20m3, zwłaszcza gdy mają być użytkowane, gdy na dworze jest już chłodniej. Co ważne, zastosowana pompa inwerterowa pozwala na regulację jej wydajności w zależności od temperatury zewnętrznej.

Również ustawienia regulowane w trzech położeniach: Power, Smart i Silent pozwalają na ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Sterowanie pompą odbywa się cyfrowo, za pomocą wyświetlacza LCD, a zastosowany tytanowy wymiennik ciepła jest odporny na działanie zarówno soli, jak i chloru. Pompa ciepła do basenu też nie jest głośnym urządzeniem, co zawdzięcza użyciu cichego wentylatora i sprężarki obrotowej niskoszumowej. Zastosowany w niej gaz R32A jest przyjazny środowisku. Pompy nie można narażać na ujemne temperatury, bo w takim wypadku zamarzająca woda w jej wnętrzu może uszkodzić wymiennik ciepła Titanium, co wiąże się z utratą gwarancji.

Użytkownicy niewielkich basenów przydomowych polecają pompę ciepła do basenu Inverter 7KW 25m3 + BYPASS.

 

Zalety

Sposób montażu: Pompa ciepła Hydro-Pro jest montowana za pomocą obejścia hydraulicznego by-pass. Pozwala to na swobodną regulację przepływu czy zamknięcia go do demontażu na zimę.

Poziom hałasu: Z odległości jednego metra od pompy, wykonane pomiary hałasu wykazały 45-52 dB. Dodatkowo natężenie hałasu również zmniejsza się przy ustawieniu mniejszej wydajności, a nie zawsze musi być ona ustawiona na maksymalną. 

Obudowa: Wykonana ze stali ocynkowanej obudowa wpływa na trwałość produktu i jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. 

Sterowanie: Ustawienia pompy dokonuje się przy wykorzystaniu wyświetlacza LCD, co jest wygodną formą zarządzania, a wszelkie funkcje pompy są sterowane z użyciem mikroprocesora.

Wady

Przechowywanie i przewożenie: Pompę koniecznie trzeba przechowywać w pozycji pionowej, nawet jej nachylenie pod stosunkowo niewielkim kątem sprawia, że trzeba odczekać 24 godziny przed uruchomieniem.

 

 

 

 

Pompa ciepła Kospel

 

5. Pompa ciepła Kospel 10,5 kW Monoblok HPM.P-10 z zasobnikiem SWPC-300 i buforem SVK-100

 

Pompa ciepła Kospel 10,5 kW Monoblok HPM.P-10 z zasobnikiem SWPC-300 i buforem SVK-100 w zestawie ma jednostkę zewnętrzną HPMO, czyli inwertorową pompę ciepła typu monoblocks wtryskiem Evi, jednostkę wewnętrzną HPMIi– jest to centrala grzewcza wraz z kotłem elektrycznym i sterowaniem pogodowym, a także grupą hydrauliczną.

Klient otrzymuje również wymiennik o pojemności 300 l i zbiornik buforowy o pojemności 104 l. Jednostka zewnętrzna zapewni temperaturę wody na poziomie 55 stopni, ma zabezpieczenie skroplin przed zamarzaniem nawet w ekstremalnie niskich temperaturach i pozwala na płynną regulację mocy od 5,2 do 10,5 kW. Pompa ciepła Kospel będzie odpowiednia do uzyskania ciepłej wody użytkowej dla rodziny nawet 5-cio osobowej.

Pompa ciepła Kospel 10,5 kW Monoblok HPM.P-10 z zasobnikiem SWPC-300 i buforem SVK-100 składa się z jednostki zewnętrznej, wewnętrznej oraz wymiennika ciepła i zbiornika buforowego.

 

Zalety

Efektywność pracy: Wysoką efektywność pracy i uzyskanie nawet 55 stopni temperatury wody użytkowej przy zewnętrznej temperaturze minus 20 stopni Celsjusza, zapewnia system wtrysku par czynnika EVI.

Płynna regulacja mocy: Płynna regulacja mocy oferuje optymalną pracę w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika. Jest ona dostępna od 5,2 kW do 10,5 kW.

Bezpieczeństwo: Na bezpieczeństwo użytkowania wpływają takie elementy jak zawór bezpieczeństwa, elektroniczny manometr automatyczny odpowietrznik oraz naczynie przeponowe.

Współczynnik efektywności energetycznej: Producent określa efektywność energetyczną na poziomie COP 4,5 (A7/W35).

 

Wady

Sterowanie przez Internet: Urządzenie ma możliwość sterowania przez sieć Internet niemniej, aby z niego skorzystać konieczne jest dokupienie modułu internetowego C.MI2.

 

 

 

 

Pompa ciepła 12kw

 

6. Pompa ciepła Samsung EHS MONO Standard AE120RXYDEG

 

Pompa ciepła Samsung EHS MONO Standard AE120RXYDEG jest łatwa w instalacji, a jej sterownik z kolorowym wyświetlaczem w języku polskim jest intuicyjny. Opcjonalnie jest też dostępna kontrola za pomocą WiFi i zarządzanie z pozycji smartfona za pomocą aplikacji SmartThings. Moduł sterujący, dostępny w standardzie, pozwala na podłączenie zewnętrznych układów i regulatorów również innych firm. EHS MONO STANDARD to przedstawiciel najwyższej klasy energetycznej A+++ i A++ w zależności od funkcji.

Pompa pozwala na ogrzanie mieszkania i uzyskania ciepłej wody użytkowej. Mamy tu też sterowanie dwustrefowe pozwalające na jednoczesne podłączenie grzejników jak i ogrzewania podłogowego. Pompa ciepła 12kw pozwala na skuteczne ogrzanie pomieszczeń przy temperaturze na zewnątrz do -25 stopni, a także może ona współpracować z zainstalowanym w domu systemem fotowoltaicznym wykorzystując darmową energię.

Kompaktowa budowa typu monoblok sprawia, że od instalatora nie jest wymagane posiadanie uprawnień F-GAZ. Dzieje się tak dlatego, że cały obieg gazowy jest zamknięty w zewnętrznej jednostce. Czynnikiem chłodzącym jest R32

Pompa ciepła Samsung EHS MONO Standard AE120RXYDEG pozwala na uzyskanie ciepłej wody użytkowej oraz ogrzanie mieszkania.

 

Zalety

Klasa Energetyczna: W zależności od wybranych funkcji pompa ciepła Samsung reprezentuje klasę energetyczną A+++ lub A++.

Wydajność: Urządzenie będzie efektywne skutecznym ogrzaniu mieszkania nawet przy temperaturze zewnętrznej sięgającej do minus 25 stopni

Współpraca z innymi urządzeniami: Na uwagę zasługuje fakt, że urządzenie może współpracować na przykład z systemem fotowoltaicznym.

 

Wady

Urządzenie jest przystosowane do współpracy ze smartfonem za pomocą aplikacji SmartThings, jednak, aby było to możliwe najpierw trzeba dokupić moduł WiFi.

 

 

 

 

Pompa ciepła CWU

 

7. Pompa Ciepła do C.W.U. 3.6 kW Powietrze-Woda bez Zbiornika Krommler

 

Wielu użytkowników zastanawiając się nad tym, jaka firma najlepsza, wskazuje markę Krommler i jej innowacyjne urządzenie: pompe ciepła do C.W.U. 3.6 kW. Do przygotowywania ciepłej wody użytkowej wykorzystuje ona energię cieplną z powietrza, co pozwala obniżyć koszty ogrzewania wody nawet o 80%. Dzięki zintegrowanemu kolektorowi słonecznemu, jej efektywność jest jeszcze wyższa. Pompa ciepła CWU potrafi podgrzewać wodę do temperatury 70°C, choć standardowa nastawa to 55°C. Ważąc jedynie 42 kg, pompa jest kompaktowa i łatwa w montażu. Została stworzona jako przystawka do istniejących zbiorników C.W.U., co czyni ją idealnym rozwiązaniem do modernizacji systemów grzewczych. Jej konstrukcja zapewnia pokrycie całkowitego zapotrzebowania na ciepło w domach i małych pensjonatach.

Zastanawiasz się nad inwestycją w pompę ciepła? Oto kluczowe cechy produktu Krommler, które przekonują do jego zakupu.

 

Zalety

Energetyczna wydajność: Pompa ciepła Krommler pozwala na pozyskanie do 80% energii z powietrza, co skutkuje obniżeniem kosztów przygotowania c.w.u. aż o 80% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.

Optymalna temperatura: Zgromadzoną wodę w zbiorniku można podgrzać aż do 70°C, gwarantując idealną temperaturę dla użytkowników.

Wszechstronność zastosowań: Przystosowana do współpracy z istniejącymi zbiornikami C.W.U., jej kompaktowa budowa pozwala na montaż w dowolnym miejscu.

Lekkość konstrukcji: O wadze zaledwie 42 kg, jest łatwa w montażu, zapewniając jednocześnie optymalne wykorzystanie przestrzeni.

 

Wady

Utrata gwarancji: Instalacja przez osobę bez odpowiednich uprawnień serwisowych prowadzi do utraty gwarancji produktu. Zatem konieczne jest do instalacji wynajęcie fachowca.

 

 

 

 

Pompa ciepła Mitsubishi

 

8. Pompa ciepła Mitsubishi PUD-SHWM100YAA 10 kW

 

Pompa ciepła Mitsubishi PUD-SHWM100YAA 10 kW to urządzenie trójfazowe wyposażone w jednostkę zewnętrzną PUD-SHWM100YAA oraz wewnętrzną EHSD-YM9D. W standardowej wersji urządzenie współpracuje z systemem fotowoltaicznym w pierwszym rzędzie korzystając z energii przez nią wytworzonej.

Temperatura zasilania maksymalnie może wynosić 60 stopni, a system jest sprawny do temperatury zewnętrznej -28 stopni Celsjusza. Pompa ciepła Mitsubishi została wyposażona w technologię wtrysku Flash Injection, a jej czynnikiem chłodzącym jest gaz R32 bezpieczny dla środowiska. Za pomocą MELCloud użytkownik będzie w stanie monitorować urządzenie, a także sterować pompą zarządzając samą pompą jak i rekuperatorem czy klimatyzacją.

Urządzenie wymaga specjalisty do jego instalacji, ale w większości wypadków sprzedawca, to profesjonalny zakład instalacyjny, który oferuje pompę wraz z usługą instalacji. Pompa nie wymaga użycia grzałek elektrycznych.

Pompa ciepła Mitsubishi PUD-SHWM100YAA 10 kW to urządzenie sprawne w działaniu nawet przy temperaturze zewnętrznej minus 28 stopni Celsjusza.

 

Zalety

Sterowanie: Pompa ciepła 10kw ma jest oparta na technologii Cloud. W związku z tym sterowanie i monitorowanie stanu urządzenia jest nadzwyczaj proste i można pompą zarządzać z dowolnego miejsca.

Współpraca z fotowoltaiką: Pompa w standardowej wersji ma możliwość współpracy z systemem fotowoltaicznym, Dzięki temu można uzyskać jeszcze większe oszczędności.

Bezpieczne dla środowiska: Dzięki użyciu jako chłodziwa gazu R32 pompa jest bezpieczna dla środowiska

 

Wady

Instalacja: Aby zainstalować pompę trzeba mieć uprawnienia. Zatem użytkownik nie zrobi tego samodzielnie i musi w tym celu wezwać specjalistę.

 

 

 

 

Pompa ciepła Nibe

 

9. Pompa Ciepła Biawar Nibe F2040 8kW 064109

 

Pompa ciepła Biawar Nibe F2040 8kW 064109 to model typu monoblok, przy użyciu, którego możemy liczyć na spore oszczędności w stosunku do tradycyjnych metod ogrzania domu i uzyskania ciepłej wody użytkowej. Dzieję się tak ze względu na wykorzystanie technologii inwerterowej, która sprawia, że pompa automatycznie dostosowuje wielkość zapotrzebowania na ciepło w domu biorąc pod uwagę taki czynnik jak temperatura zewnętrzna.

Pompa ciepła NIBE funkcjonuje i skuteczni dostarcza ciepło do minimalnej zewnętrznej temperatury – 20 stopni Celsjusza uzyskując w tych warunkach do 58 stopni. Wymiary zewnętrzne modelu to: Wysokość – 895 mm, szerokość – 1035 mm oraz głębokość 422 mm.

Pompa również dostarcza do wnętrza domu chłodne powietrze w przypadku wysokich zewnętrznych temperatur. Zarządzanie sprzętem odbywa się za pomocą inteligentnej techniki cyfrowej, zatem jest możliwa przez Internet. Po dokonaniu niezbędnych ustawień system samodzielnie dba o zapewnienie komfortu domownikom.

Pompa Ciepła Biawar Nibe F2040 8kW 064109 została wykonana w technologii inwertorowej co wspomaga jej pracę i dopasowanie zapotrzebowania na ciepło odpowiedniego do temperatury zewnętrznej.

 

Zalety

Wszechstronność: Pompa może być wykorzystana nie tylko do ogrzania domu czy przygotowania ciepłej wody użytkowej. Jest to sprzęt, który może zostać wykorzystany do ogrzania wody w basenie, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła czy współpracy z systemem solarnym.

Wydajność: Pompa ciepła w warunkach mrozu dochodzącego do -20°C potrafi dostarczyć ciepło na poziomie 58 stopni.

Chłodzenie: Za pomocą inteligentnej techniki cyfrowej urządzenie dopasuje temperaturę wnętrza do warunków panujących na zewnątrz. W przypadku wysokich temperatur pompa ochłodzi wnętrze mieszkania.

 

Wady

Wielkość: Pompa ciepła to duże urządzenie Jej wysokość wraz z nóżkami może sięgać 1450 mm, szerokość 1145 mm i głębokość 452 mm. Również waga urządzenie maksymalnie wynosi 135 kg. Dla takiej masy i gabarytów trzeba znaleźć odpowiednio duże pomieszczenie.

 

 

 

 

Pompa ciepła 10kw

 

10. Pompa Ciepła Galmet Prima 10Gt 1FZ 10kW SG000046

 

Pompa ciepła Galmet Prima 10Gt 1FZ 10kW SG000046 to urządzenie wykonane w technologii inwertorowej o wysokiej wydajności COP, które równa się nawet 5,6. Jak czytamy w instrukcji klasa Energetyczna tego modelu to A+++ i zastosowano w nim ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Między innymi dzięki temu czynnikowi efektywność i temperatura na wyjściu pompy ciepła dochodzi do 65 stopni Celsjusza.

Zakres pracy sięgający do -25 stopni pozwala na bezproblemowe zamontowanie pompy w polskich warunkach. Za pomocą pompy będziemy w stanie zarówno ogrzać budynek, ochłodzić go jak i przygotować ciepłą wodę użytkową. Dzięki wyposażeniu sprzętu w dwa tryby pracy cichej nie irytuje on swoją głośną pracą użytkowników.

Pompa ciepła Galmet Prima 10Gt 1FZ 10kW SG000046 oferuje dwa tryby cichej pracy oraz modulowaną moc grzewczą z inwertorową, podwójną, rotacyjną sprężarką.

 

Zalety

Harmonogram: Sprzęt ma możliwość ustawienia harmonogramu pracy zarówno dziennego jak i na cały tydzień.

Sterowanie: Model ten ma w standardzie oferowane sterowanie online za pomocą aplikacji dedykowanej urządzeniu oraz własnego smartfona.

Podgrzewanie wody użytkowej: Pompa włączona w trybie Turbo – DHW w szybki sposób podgrzeje ciepłą wodę użytkową.

 

Wady

Awaryjność: Część użytkowników przekazuje, że pompa jest awaryjna w swoim działaniu. Jest to trudne w przypadku, gdy wykorzystywana jest do ogrzewania domu, bowiem serwis może pojawić się nawet po 14 dniach od zgłoszenia awarii.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką pompę ciepła powietrze – woda kupić?

 

Ogrzewanie domu jest jednym wydatków, które w największym stopniu obciążają nasz budżet. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynku jest jednak koniecznym warunkiem, aby prawidłowo i efektywnie funkcjonować. Z tego powodu wiele osób szuka rozwiązań, które pozwolą im na maksymalne obniżenie poniesionych kosztów. Biorąc pod uwagę opinie użytkowników, taki efekt przynosi zastosowanie pomp ciepła powietrze – woda. Zaawansowana technologia wykorzystująca energetyczne właściwości naturalnych źródeł umożliwia ocieplenie nawet bardzo dużych powierzchni przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym. Oprócz tego, za pomocą urządzenia możemy podgrzewać również wodę, co jest dość istotne w przypadku gospodarstw domowych czy przemysłowych. Tak skonstruowany, wielofunkcyjny sprzęt znalazł szerokie zastosowanie w wielu branżach. Ze względu na bardzo zróżnicowany asortyment często mamy jednak problem z podjęciem decyzji o tym, jaką pompę ciepła powietrze woda wybrać, aby dobrze sprawdziła się na określonej przez nas powierzchni. W niniejszym artykule opisaliśmy wszystkie właściwości sprzętu, które grają najbardziej istotną rolę w procesie użytkowania.

Temperatura – jaka pompa ciepła powietrze – woda jest najlepsza?

Wybierając pompę ciepła w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, jaką powierzchnię będzie ona ogrzewać. Jest to istotne, ponieważ urządzenie, które świetnie sprawuje się w niewielkim mieszkaniu będzie zbyt słabe, aby zainstalować je na dużej hali. Zasada ta również funkcjonuje w odwrotnym przypadku. Drogie sprzęty o bardzo wysokiej wydajności mogą okazać się za mocne na niewielkiej powierzchni. Z tego względu kupując pompę postaraj się określić przybliżone wymiary konkretnych pomieszczeń.

Powyższa informacja będzie dla Ciebie kluczową, gdy staniesz przed wyborem pompy średniotemperaturowej lub wysokotemperaturowej. Do użytku domowego, gdzie powierzchnia z reguły nie przekracza 200 m2, Specjaliści polecają wybór sprzętu średniotemperaturowego. Może być on ustawiony zarówno na podwórku, jak i wewnątrz budynku. W zależności od modelu, urządzenia mogą zasysać powietrze o temperaturze nawet -20 st. C. Są to pompy najnowszej generacji, przystosowane do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Dość istotną informacją jest wydajność urządzeń średniotemperaturowych. Ze względu na to, że woda w pompie osiąga zwykle maksymalną temperaturę wynoszącą jedynie 60 st. C, sprzęt rozprowadzając ciepło po domu z czasem traci temperaturę, co ma związek z tym, że woda się wychładza. Właśnie dlatego producenci w instrukcjach obsługi podają maksymalną wydajność urządzenia na danej powierzchni. Warto sugerować się tymi danymi, ponieważ jeśli nie zastosujemy się do porad producenta zamkniemy sobie drogę do roszczeń gwarancyjnych.

Osobom, które poszukują nieco bardziej profesjonalnego rozwiązania zalecamy wybór mocniejszego sprzętu. Wysokotemperaturowe urządzenia są zdolne do podgrzewania wody nawet do ponad 80 st. C. Szerokie możliwości pomp umożliwiają stosowanie ich nie tylko w domu, ale również na znacznie większych powierzchniach typu hale produkcyjne czy nawet hotele. Oczywiście, wytwarzanie dużej ilości ciepła będzie wpływać na wzrost opłat za prąd. Nie mniej jednak porównując koszty np. z ogrzewaniem gazowym z pewnością wariant powietrze- woda okaże się znacznie bardziej opłacalny.

Moc

Ważną kwestią, jest dobór odpowiedniej mocy sprzętu. Konsumenci bardzo często spierają się o to, czy lepiej wybrać mocniejsze czy może słabsze urządzenie. Różnica cenowa pomiędzy pierwszym i drugim wariantem wynosi ok. 10 tyś. zł, dlatego też podjęcie odpowiedniej decyzji wiąże się z obliczaniem wielu parametrów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, producenci często proponują nam dodatkową, zwykle bezpłatną usługę polegającą na obliczeniu najlepszej dla naszego mieszkania mocy. Program bierze pod uwagę wiele czynników, a wśród nich średnią temperaturę roczną na zewnątrz, powierzchnię mieszkania, czy godziny pracy pompy. Uzyskane wyniki warto jednak przeanalizować, tak aby nie dać się zwieść chwytom marketingowym.

 

Pojemność baku

Według konsumentów najlepsza pompa ciepła powietrze – woda powinna w krótkim czasie ogrzać całą powierzchnię w naszym domu. Oprócz możliwości temperaturowych i mocy musi być więc wyposażona w odpowiedniej pojemności zbiornik na wodę. Dzięki temu cyrkulacja będzie o wiele bardziej płynna, co w dużym stopniu przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych.

Najczęściej wybieranymi sprzętami są pompy z bakiem o objętości od 200 l do 300 l. Taka pojemność z pewnością będzie wystarczająca, by ocieplić nawet bardzo duże powierzchnie.

Zabezpieczenia

Ze względu na to, że pompa ciepła powietrze woda do co i cwu musi działać w różnych warunkach atmosferycznych, powinniśmy skupić się na urządzeniach, które dysponują odpowiednimi zabezpieczeniami.

Najważniejszym z nich jest blokada termiczna. Wpływa ona na stan skupienia wody, w momencie, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 0 st. C. Aby nie dopuścić do zamarznięcia cieczy, grzałka podgrzewa delikatnie bak, nawet jeśli pompa jest w danym momencie wyłączona.

 

Dodatkowe funkcje

Najlepsze pompy ciepła powietrze woda wyposażone zostały w dodatkowe funkcje, które znacznie poszerzają możliwości urządzenia. Jedną z nich jest opcja chłodzenia powietrza. Dzięki niej w lecie możemy delikatnie obniżyć temperaturę panującą w pokojach. Jest to dość wygodne rozwiązanie, dla osób którym zależy na kompleksowym i wielofunkcyjnym sprzęcie.

 

Pompy ciepła powietrze – woda w dobrych cenach

Najtańsze pompy ciepła o stosunkowo dobrych parametrach kupisz już za niecałe 4000 zł. Są to podstawowe modele, które dobrze radzą sobie w niewielkich mieszkaniach. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym sprzęcie, musisz przygotować się na wydatek nawet 20000 zł. Pompa ciepła powietrze woda i cena z montażem zależy od loklanych warunków.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które wymusza przepływ ciepła z obszaru, gdzie jest niska temperatura do miejsca, gdzie jest ona wyższa. Ogólnie opisany proces przebiega odwrotnie w porównaniu do naturalnego przepływu ciepła. Jest to możliwe dzięki energii cieplnej lub mechanicznej z zewnątrz. Obecnie pompy ciepła zyskują na popularności, bo są uznawane za niezawodne, a przy tym ekologiczne rozwiązanie. Co przemawia za zakupem takiego sprzętu? Dla jednych będzie to oszczędność czasu i komfort użytkowania. Do pomp ciepła nie trzeba szukać dobrej jakości paliwa, tak aby zapewnić wydajność pracy, a przy tym odpowiednio zadbać o urządzenie. Wybierając pompę ciepła, nie trzeba obawiać się o uciążliwą obsługę.

 

P2: Ile kosztuje pompa ciepła?

Trzeba przyznać, że zakup pompy ciepła jest stosunkowo dużym wydatkiem. W sklepach można znaleźć modele od ok. 4500 zł, ale większość pomp ciepła kosztuje przeciętnie od 10 000 do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele w kwestii ceny zależy od mocy sprzętu. Warto też pamiętać, że poniesione w związku z zakupem pompy ciepła koszty stosunkowo szybko się zwracają, porównując z innymi rozwiązaniami grzewczymi. Przeciętnie zajmuje to ok. 5 lat, czasami nieco więcej. Sporą zaletą pomp ciepła jest to, że jeśli są poprawnie zainstalowane i eksploatowane, są w stanie zachować sprawność nawet przez kilkadziesiąt lat.

P3: Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła wykorzystuje odpowiednie procesy termodynamiczne i dzięki temu jest w stanie przetworzyć energię pierwotną w taki sposób, aby dostarczyć ją do instalacji grzewczej w odpowiedniej postaci. Pompa ciepła do działania potrzebuje zasilania prądem elektrycznym. Urządzenie działa w ten sposób, że pobiera darmową energię z wody, gruntu lub powietrza, a koszty działania sprzętu sprowadzają się do transportu tejże energii z wykorzystaniem prądu. Omawiany typ ogrzewania składa się z kilku części, a dokładnie systemu źródła ciepła do pobierania energii ze środowiska, pompy i systemu dystrybucji i przechowywania ciepła.

 

P4: Jaka pompa ciepła do domu 150m2?

Każdemu zależy na zakupie wydajnie działającego sprzętu, dlatego też wiele pytań dotyczy tego, jaką moc powinna mieć pompa ciepła, aby dobrze ogrzewać dom. Przyjmuje się, że dom, który jest dobrze zaizolowany, potrzebuje przeciętnie 50 W mocy na metr kwadratowy. Do prostego wzoru M = Ze * P wystarczy wpisać odpowiednie wartości. M to oczywiście moc pompy ciepła, Ze to zapotrzebowanie energii, a P to powierzchnia budynku wyrażona w m2. Z tego wzoru wynika, że dom o dobrej izolacji powinien mieć pompę o mocy ok. 7,5 kW. Dla porównania, w przypadku słabej izolacji cieplnej urządzenie musiałoby mieć dwa razy większą moc (ok. 15 kW).

 

P5: Jaka pompa ciepła do domu 200m2?

Osoby, które mają plan wybudować większy dom np. o powierzchni 200 m2, zastanawiają się, czy pompa powietrza to dobre rozwiązanie. O ile urządzenie jest odpowiednio dostosowane do wymagań budynku to tak. Przyjmując, że mamy do czynienia z domem o bardzo dobrej izolacji, przeciętne zapotrzebowanie na metr kwadratowy wynosi 50 W. Wykorzystując wzór omawiany w przykładzie powyżej, można wskazać, że dobrym rozwiązaniem w przypadku budynku o takiej powierzchni będzie zakup urządzenia o mocy 10 kW. Oczywiście jest to wartość szacunkowa, a dokładne parametry pompy ciepła należy przedyskutować z osobą doświadczoną.

 

 

Dodaj komentarz

3 KOMENTARZ

Major

November 17, 2022 at 7:21 pm

gdzie jakakolwiek pompa kaisai?

Odpowiadać
Krzych

January 10, 2023 at 7:56 pm

drużyna kaisai pozdrawia!

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

December 4, 2022 at 6:18 pm

Dzien dobry,

Dziekujemy za komentarz. Planujemy dolaczyc do naszych rankingow produky Kasai w przyszlosci.

Pozdrawiamy,
Zespol MojeWygodneWnetrze.pl

Odpowiadać