Ranking 5 najlepszych pomp ciepła Panasonic w 2023

Ostatnio aktualizowane: 05.02.23

Najlepsza Pompa Ciepła Powietrze Woda Panasonic – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Pompy ciepła powietrze woda to urządzenia pozwalające efektywnie ogrzać dom, a dodatkowo zapewniające dostęp do ciepłej wody. Dobrymi opiniami cieszą się modele marki Panasonic i to właśnie je opisaliśmy w naszym rankingu. Spośród wielu urządzeń wybraliśmy te dobrze oceniane przez konsumentów, aby osoba, która zdecyduje się na inwestycję, była z niej zadowolona. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do pompy ciepła powietrze woda Panasonic Aquarea KIT-WHF09F3E5, która nagrzewa wodę do wysokiej temperatury, nawet kiedy za oknem panuje mróz. Istotnym atutem jest to, że do urządzenia można podłączyć zbiornik każdego producenta. Pompą ciepła można sterować nie tylko ręcznie, ale też z poziomu swojego smartfona. Sprzęt estetycznie się prezentuje, co również ma znaczenie dla osób zainteresowanych zakupem. Pora poznać nasze inne propozycje. Drugie miejsce w rankingu pomp ciepłych powietrze woda zajmuje Panasonic Aquarea T-CAP WH-MXC12G9E8. Urządzenie nadaje się do domu z konwektorami wentylatorowymi, ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami niskotemperaturowymi.

Pompy ciepła powietrze woda Panasonic – ranking

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie efektywnie działa. Może ono podgrzać wodę do bardzo wysokiej temperatury, nawet gdy na zewnątrz panuje mróz. Do modelu można podłączyć zbiornik dowolnego producenta. Co ważne, pompą można sterować za pomocą smartfona.

Wady

Samodzielna instalacja sprzętu jest trudna i wymaga odpowiedniej wiedzy. Aby mieć pewność, że urządzenie zostało prawidłowo podłączone, należy skorzystać z pomocy fachowca.

Podsumowanie

Pompa jest wyposażona w grzałkę o mocy 3 kW, a jej zakres wydajności to 9 - 12 kW. Urządzenie pozwala na płynną regulację temperatury, maksimum to 65 st. C. Jest ono polecane w szczególności do domów z grzejnikami wysokotemperaturowymi (np. żeliwnymi).

Drugi wybór

Zalety

Pompa znajduje zastosowanie zarówno w domach z grzejnikami niskotemperaturowymi czy konwektorami wentylatorowymi, jak i z ogrzewaniem podłogowym. Można do niej podłączyć termostat, żeby móc dokładniej sterować systemem grzewczym. Do obsługi sprzętu można wykorzystać swój telefon.

Wady

Jak przyznają kupujący, początkowo obsługa urządzenia nie jest łatwa. Żeby ustawić odpowiednią temperaturę, należy najpierw dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi pompy.

Podsumowanie

Moc sprzętu mieści się w zakresie od 9 do 16 kW. Efektywnie pracuje on nawet w bardzo niskiej temperaturze, sięgającej do -20 st. C. Pompa jest energooszczędna. Ponieważ została wyposażona w funkcję chłodzenia, może być używana latem.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest dobrze przystosowany do montażu na zewnątrz, niska temperatura nie ma negatywnego wpływu na sposób jego działania. To model, który można z łatwością zainstalować samodzielnie, bez pomocy fachowca.

Wady

Część konsumentów uważa, że pompa generuje stosunkowo duży hałas w porównaniu do podobnych sprzętów. Wydawane przez nią dźwięki czasem są bardzo drażniące.

Podsumowanie

Urządzenie podgrzewa wodę maksymalnie do 65 st. C. Jego wydajność obejmuje zakres 9 - 12 kW. Pompa efektywnie pracuje nawet w temperaturze -20 st. C. Można ją podłączyć do fotowoltaicznych paneli słonecznych. Do sterowania sprzętem możemy wykorzystać smartfon, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

 

1. Pompa Ciepła Panasonic Aquarea 9kW HT KIT-WHF09F3E5

 

Panasonic Aquarea KIT-WHF09F3E5 to pompa wysokotemperaturowa, która nadaje się nie tylko do domów jednorodzinnych, ale także do hal i wszystkich, większych pomieszczeń. Maksymalna temperatura, jaką generuje pompa wynosi 55 st. C. Grzałka ma moc 3 kW. Z kolei moc sprzętu to od 9 kW do 12 kW.

Prezentowana pompa szybko oraz skutecznie ogrzewa wodę. Ma ona również funkcję chłodzenia, więc możemy jej używać przez cały rok, nie tylko zimą. Montaż sprzętu nie sprawia żadnego problemu i zajmuje zaledwie kilka minut. Urządzenie można umieścić również na zewnątrz. Pompa działa tak samo efektywnie w temperaturze wynoszącej 30 st. C, jak i -15 st. C.

Sprzęt podgrzewa wodę do maksymalnej temperatury 65 st. C. Urządzenie nie jest wyposażone w system wentylacji, co znacznie ułatwia montaż. Użytkownikom podoba się łatwa instalacja oraz dostępna funkcja chłodzenia. Model Aquarea KIT-WHF09F3E5 to bardzo dobra pompa ciepła powietrze woda Panasonic. Jednostka wewnętrzna ma wymiary: 89,2 cm x 50,2 cm x 35,3 cm.

 

Zalety

Efektywność pracy: Sprzęt pracuje wydajnie, więc spełnia oczekiwania kupujących. Temperatura wody sięga nawet do 65 st. C. przy temperaturze na zewnątrz około -15 st. C.

Zbiornik: Jak podaje producent, do pompy ciepła można podłączyć zbiornik dowolnego producenta. Daje to większe możliwości w kwestii wyboru tego elementu.

Regulacja temperatury: Istnieje możliwość płynnej regulacji temperatury. Następuje to za pomocą specjalnego sterownika Aquarea Manager, który określa temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną.

Sterowanie ze smartfona: Wiele osób docenia to, że pompą ciepła można sterować przy wykorzystaniu swojego smartfona. Zwiększa to komfort użytkowania sprzętu i pozwala na szybki dobór ustawień.

Estetyczny design: Model ma estetyczny, prosty design. Jednostka wewnętrzna i zewnętrza mają białą, prostą obudowę.

 

Wady

Instalacja: Część użytkowników przyznaje, że instalacja urządzenia jest trudna i wymaga pomocy fachowca.

 

 

 

 

2. Pompa Ciepła Panasonic Aquarea T-CAP WH-MXC12G9E8

 

Z pomocą Panasonic Aquarea T-CAP WH-MXC12G9E8 jesteśmy w stanie odzyskiwać naturalną energię z powietrza. Jest to sprzęt, który możemy podłączyć do wielu innych urządzeń, np. panelu słonecznego. W ten sposób usprawniamy działanie obu podłączonych do siebie sprzętów.

Specjalny system monoblok oznacza, że wszystkie jednostki znajdują się w jednostce zewnętrznej. Dzięki temu montaż oraz podłączenie innych urządzeń jest bardzo łatwe. Oprócz tego mamy łatwy dostęp do każdej z części pompy, więc użytkowanie jej nie sprawia żadnego problemu. Sprzęt pracuje bardzo cicho i jest wyposażony w tryb nocny, więc z pewnością nie obudzimy się przez generowany hałas.

Jest to energooszczędna pompa, dzięki której ogrzewanie wody nie będzie nas dużo kosztować. Sprzęt ma również funkcję chłodzenia, która z pewnością przyda się w okresie letnim. Użytkownikom najbardziej podoba się łatwa obsługa oraz dobrze zbudowana pompa.

Pompa ciepła powietrze woda Panasonic Aquarea T-CAP WH-MXC12G9E8 ma jednostkę wewnętrzną o wymiarach: 141 cm x 128,3 cm x 32 cm.

 

Zalety

Dobra wydajność: W nazwie urządzenia ujęty jest skrót T-CAP oznaczający Total Capacity. Pompy z tej serii utrzymują bez problemu stałą wydajność nominalną, nawet przy temperaturze -15 st. C. Nie trzeba przy tym korzystać z dodatkowej grzałki.

Przeznaczenie: Sprzęt ma szerokie możliwości zastosowania. Można go zainstalować w domu z ogrzewaniem podłogowym, konwektorami wentylatorowymi czy grzejnikami niskotemperaturowymi.

Możliwość podłączenia termostatu: Do modelu można podłączyć termostat, tak aby sterowanie ogrzewaniem było dokładniejsze.

Zdalne sterowanie: Osoby zainteresowane zakupem doceniają to, że pompą ciepła można sterować za pomocą smartfona. To nowoczesne rozwiązanie zwiększające komfort obsługi.

 

Wady

Obsługa: Na początku obsługa urządzenia jest trudna. Konieczne jest dokładne zapoznanie się z dołączoną do zestawu instrukcją.

 

 

 

 

3. Pompa Ciepła Panasonic Monoblok Aquarea HT WH-MHF09G3E58

 

Panasonic Monoblok Aquarea HT WH-MHF09G3E5 to urządzenie, które skutecznie ogrzeje wodę oraz pomieszczenia. Grzałka ma moc 3 kW, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie ogrzać cały dom. Woda może być podgrzana nawet do 65 st. C, w zależności od naszych potrzeb.

Pompa jest przystosowana do instalacji na zewnątrz. Różne warunki atmosferyczne nie wpływają na jej działanie. Sprzęt pracuje efektywnie nawet w przypadku -15 st. C. Maksymalna temperatura, jaką osiąga sprzęt, wynosi około 50 st. C.

Obsługa pompy nie sprawia problemu. Mamy również możliwość sterowania nią za pomocą smartfona. Jeżeli chodzi o instalację, to nie potrzebujemy pomocy specjalisty. Dzięki odpowiednim narzędziom możemy zamontować urządzenie w ciągu kilku minut. Ta efektywnie pracująca pompa ciepła powietrze woda Panasonic w dobrej cenie jest chwalona za łatwą instalację oraz za pracę w różnych warunkach.

Pompa ciepła powietrze woda Panasonic Monoblok Aquarea HT WH-MHF09G3E5 ma jednostkę wewnętrzną o wymiarach: 141 cm x 128,3 cm x 32 cm.

 

Zalety

Możliwość podłączenia do paneli: Istotnym atutem sprzętu jest to, że można podłączyć go do fotowoltaicznych paneli słonecznych. To rozwiązanie sprzyjające ochronie środowiska.

Efektywna praca: Jak potwierdza test pomp ciepła powietrze woda Panasonic, opisywany model działa wydajnie. Temperatura wody przy -20 st. C. na zewnątrz, sięga do 65 st. C. Pompa ciepła zapewnia szybkie grzanie.

Łatwy montaż i serwis: Urządzenie jest łatwe w montażu i serwisowaniu, więc nie powinny pojawić się żadne problemy z jego użytkowaniem.

 

Wady

Głośność pracy: Choć producent zapewnia, że sprzęt cicho pracuje, nie każda osoba zgadza się z tym stwierdzeniem.

 

 

 

 

Jaką pompę ciepła powietrze woda Panasonic wybrać?

 

Pompa ciepła typu powietrze woda to jedno z urządzeń, które pozwala nie tylko na utrzymanie wysokiej temperatury pomieszczenia, ale również podgrzewanie wody. Konsumenci bardzo często decydują się na zakup takiego sprzętu, ponieważ jest on ekonomiczny oraz sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości zainstalowania innego źródła ciepła. Jeżeli zainteresowałeś się takim urządzeniem, lecz nie wiesz, które jest najlepsze, to zapraszamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami. Z pewnością pozwolą Ci dokonać właściwego wyboru.

 

 

W naszym artykule postanowiliśmy opisać kilka produktów Panasonic. Wybraliśmy tę firmę zachęceni dużą ilością pozytywnych komentarzy na temat oferowanego przez nią różnego typu sprzętu. Marka Panasonic jest znana z produkcji solidnych urządzeń, które nie ulegają szybko zniszczeniu.

Najlepsza pompa ciepła typu powietrze woda Panasonic w 2023 roku emituje odpowiednią ilość ciepła, a parametr ten dobieramy do rodzaju pomieszczenia, jakie zamierza ogrzewać. Najpopularniejsze są urządzenia średniotemperaturowe. Mają one możliwość ogrzewania powierzchni nie większej niż 200 m2. Modele wysokotemperaturowe są polecane do budynków o dużej powierzchni, na przykład takich, jak hale. Jest to również dobra propozycja dla osób, którym zależy na bardzo gorącej wodzie. Urządzenia tego typu są w stanie ocieplić wodę do temperatury nawet 80 st. C.

Wiele osób wspomina, że najlepsze pompy ciepła typu powietrze woda Panasonic mają specjalne zabezpieczenia. Urządzenia tego typu zazwyczaj instaluje się na zewnątrz. W okresie zimowym temperatura z pewnością spadnie poniżej 0 st. C. Dobra pompa w takim wypadku będzie lekko ogrzewała swoje boki, aby nie dopuścić do zamarznięcia wody.

Bardzo ważnym elementem każdej pompy jest również zbiornik. To od jego pojemności zależy to, jak szybko dane pomieszczenie zostanie ogrzane. Nie wybieraj urządzenia, które ma pojemność mniejszą niż 200 l, chyba że chcesz ogrzać bardzo małe pomieszczenie. Standardem jest około 300 l.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ