Najlepsza pompa ciepła powietrze-woda Galmet

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Pompy ciepła w systemie powietrze-woda Galmet – Ranking

 

 

Galmet Spectra GT

 

Galmet Spectra GT to urządzenie, które zabezpiecza ciepłą wodę użytkową dla rodziny liczącej nawet 4 lub 5 członków. Całkowita moc grzewcza pompy to 3,88 kW, a pojemność zbiornika wynosi 200 l. Sprzęt waży 125 kg, jego dokładne wymiary to: 149 cm x 66 cm x 67 cm. Produkt generuje hałas na poziomie 48 dB.

Pompa jest przeznaczona do podgrzewania wody do 55 st. C, może również chłodzić i osuszać pomieszczenie, w którym się znajduje. W zestawie razem z urządzeniem otrzymujemy grzałkę elektryczną przeznaczoną do okresowego dogrzewania wody użytkowej. Model wyposażono w dotykowy sterownik z ekranem LCD, który umożliwia szybki wybór optymalnych parametrów pracy, a także ich kontrolę. Produkt wyróżnia się funkcją Party pozwalającą na szybkie podgrzanie wody, gdy pojawi się taka konieczność.

Konsumentom spodobała się pompa Galmet Spectra GT, ponieważ nie pracuje zbyt głośno, a do tego działa efektywnie. Urządzenie jest ekologiczne i energooszczędne. Choć sprzęt jest przeznaczony do montażu wewnątrz budynku, jego instalacja nie jest kłopotliwa. Wszystko przez to, że wymagane są jedynie dwa przyłącza (elektryczne i hydrauliczne), a także doprowadzenie kanałów powietrznych.


 

 

 

 

Galmet Easyair Basic 2

 

Model Galmet Easyair Basic 2 ma moc 1,92 kW i 200 l zbiornik na wodę. To dobry wybór dla 4- lub 5-osobowej rodziny. Sprzęt jest przeznaczony do montażu wewnątrz budynku, może ochładzać i osuszać pomieszczenie, w którym został zainstalowany. Wymiary produktu to: 152 cm x 67 cm.

Pompa podgrzewa wodę użytkową do 50 st. C. Ze względu na dotykowy wyświetlacz możemy bez trudu ustawić parametry pracy urządzenia i na bieżąco je kontrolować. Opisywany model może współpracować z instalacją solarną. W komplecie jest grzałka elektryczna do podgrzewania wody, przydatna w okresach wzmożonego zapotrzebowania na ciepłą wodę.

Zaletą sprzętu jest bardzo łatwy montaż. Konsumenci w swoich recenzjach podkreślają, że pompa nie wymaga wykonywania odwiertów przed domem ani skomplikowanych prac instalacyjnych. Poza tym urządzenie estetycznie się prezentuje.


 

 

 

 

Galmet BASIC GT200L1

 

Pompa Galmet BASIC GT200L1 to model dostarczający wodę użytkową o temperaturze do 55 st. C. Produkt ma funkcję Antylegionella zapobiegającą rozwojowi bakterii mogących wywołać legionellozę – niebezpieczną chorobę, której objawy nierzadko mylone są z zapaleniem płuc. Moc grzewcza urządzenia to 1,92 kW, pojemność zintegrowanego zbiornika na wodę wynosi 200 l.

Sprzęt podgrzewa c.w.u. do 50 st. C, a dodatkowo w czasie pracy chłodzi i osusza pomieszczenie, w którym go zamontowano. Ta pompa ciepła w systemie powietrze-woda Galmet w dobrej cenie została wyposażona w nowoczesny, dotykowy sterownik oraz elektryczną grzałkę. Prezentowany model wyróżnia się zastosowaniem kilku przydatnych funkcji, m.in. Eco (oszczędność energii) oraz Party (szybkie podgrzanie wody).

Z opinii konsumentów wynika, że urządzenie jest łatwe w montażu i obsłudze. Przed instalacją sprzętu w wybranym pomieszczeniu nie musimy wykonywać odwiertów na działce (co mogłoby okazać się kosztowne). Ponadto pompę możemy rozbudować o drugą wężownicę i stworzyć Hybrydowy System Ogrzewania Wody Użytkowej, który jest wyjątkowo wydajny.


 

 

 

 

Jaką pompę ciepła powietrze-woda Galmet wybrać?

 

Pompy ciepła powietrze-woda czerpią energię potrzebną do ogrzewania domu z powietrza z zewnątrz budynku. Tego typu urządzenia znajdują zastosowanie nie tylko w domach jedno- i wielorodzinnych, ale również w mieszkaniach w bloku. Jak jednak znaleźć odpowiedni, efektywnie działający sprzęt? Twoje wątpliwości z pewnością rozwieje nasz poradnik. Dodaliśmy do niego też ranking trzech pomp Galmet, które są polecane przez konsumentów.

 

 

Dlaczego wyróżniliśmy markę Galmet? Firma ta od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji urządzeń ogrzewających domy i zapewniających ciepłą wodę użytkową. Wszystkie sprzęty wyposażone są w najnowocześniejsze technologie, aby były wydajne, trwałe i niezawodne. Pompy ciepła powietrze-woda Galmet są nie tylko skuteczne, ale i ekologiczne, a tym samym odpowiednie dla osób dbających o środowisko naturalne.

Jak już wspomnieliśmy, pompę powietrze-woda można zamontować niemal w każdym budynku. Przed instalacją urządzenia nie trzeba przygotowywać specjalnej instalacji umożliwiającej pobieranie powietrza. Co ważne, taki sprzęt zwykle można umieścić wewnątrz lub na zewnątrz budynku, jego instalacja nie wymaga m.in. przekopywania działki czy wykonywania odwiertów. Zwykle potrzebne są tylko dwa przyłącza oraz kanały powietrzne.

Najlepsza pompa ciepła z systemem powietrze-woda Galmet w 2023 roku ma zbiornik na wodę o odpowiedniej pojemności umożliwiający szybkie ogrzanie całego domu. Najbardziej popularne są więc modele 200 l i większe, które są idealne zarówno dla mniejszych, jak też większych rodzin, liczących 4 lub więcej członków.

Według wielu osób dobra pompa to taka, która jest łatwa w obsłudze. Warto więc poszukać modelu, który jest wyposażony w dotykowy wyświetlacz LCD umożliwiający komfortowe zarządzanie pracą urządzenia, jak i kontrolowanie bieżących parametrów czy temperatury. Umiejętne zaprogramowanie pompy sprawia, że nie musimy zbyt długo czekać na to, żeby z kranu wypłynął ciepły strumień. Aby uniknąć rozczarowania zakupem powinniśmy sprawdzić też, jak efektywnie sprzęt może podgrzewać wodę. Najlepsze pompy ciepła w systemie powietrze-woda Galmet zapewniają wysoką temperaturę c.w.u., do 50 st. C lub nawet więcej i sprawiają, że nie musimy długo czekać na wypłynięcie z kranu ciepłego strumienia.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ