Najlepsza pompa ciepła powietrze woda Buderus

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Pompy ciepła powietrze woda Buderus – ranking

 

 

Buderus Logatherm WPT 270 A-S

 

Pompa ciepła Buderus Logatherm WPT 270 A-S doskonale współpracuje z innymi systemami grzewczymi i co najważniejsze – efektywnie wytwarza ciepłą wodę użytkową korzystając z tego, co daje natura, czyli powietrza.

Łatwa obsługa pompy jest możliwa dzięki czytelnemu wyświetlaczowi LCD. Użytkownik może regulować pracę sprzętu, ustawiać godziny działania, przeprowadzać dezynfekcję oraz kontrolować temperaturę wody, która nagrzewa się nawet do 60 st. C. Aby temperatura była rozkładana równomiernie, zastosowano warstwowe podgrzewanie.

Urządzenie może działać w każdych warunkach, a dodatkowy dogrzewacz elektryczny przyspiesza jego działanie. Co istotne, istnieje możliwość podłączenia pompy do fotowoltaniki. Pojemność zbiornika to aż 270 l, co sprosta potrzebom większego domu zamieszkiwanego nawet przez 6 osób.

Produkt ma solidną obudowę i działa wydajne nawet minusowych temperaturach. Urządzenie jest odporne na działanie czynników zewnętrznych. Produkt objęty jest aż 5-letnią gwarancją producenta. Osoby, które zdecydowały się na inwestycję w ten model, potwierdziły, że w ostatecznym rozrachunku pompa pozwala na dużą oszczędność energii, jest łatwa w obsłudze, a także wydajna.


 

 

 

 

Buderus WPT 200.1 IS

 

Pompa ciepła typu powietrze woda Buderus w dobrej cenie to bez wątpienia model WPT 200.1 IS. Maszyna wykorzystuje bezpłatną energię z powietrza, aby zapewnić nam dostęp do ciepłej wody. Prezentowany sprzęt ma pojemność 200 l, co uznaje się za wystarczające dla 4 osobowej rodziny. Urządzenie pracuje efektywnie przy temperaturze powietrza do 5 st. C.

Pompa ma wyświetlacz LCD pozwalający na łatwą obsługę, kontrolę zużytej energii oraz ustawienie dezynfekcji (zestaw ma wbudowany dogrzewacz elektryczny o mocy 2 kW, podgrzewający wodę do 70 st. C). Urządzenie podgrzewa wodę do 60 st. C. Sprzęt jest wyposażony w liczne zabezpieczenia przed uszkodzeniem oraz działaniem czynników zewnętrznych. Oprócz funkcji podgrzewania wody, każda z pomp ciepła Buderus ma także opcję chłodzenia pomieszczeń w gorące dni.

Produkt uznawany jest za solidny, wydajny i łatwy w obsłudze. Konsumenci, którzy zainstalowali ten sprzęt w swoim domu, twierdzą, że dobrze podgrzewa wodę i pozwala na spore oszczędności.


 

 

 

 

Buderus Logatherm WPLS 6-2 RB

 

Buderus Logatherm WPLS 6-2 RB to zaawansowany sprzęt pracujący nawet w minusowych temperaturach do -20 stopni C. Urządzenie jest dostępne w kilku wersjach do wyboru: z 184 l zasobnikiem oraz wężownicą, 190 l zasobnikiem bez wężownicy, a także w wersji naściennej do pracy z innymi sprzętami grzewczymi lub opcja bez takiej możliwości.

Prezentowany model ma regulator HMC 300 z wyświetlaczem kontrolującym. Obsługa maszyny nie sprawia większych trudności, również jej instalacja jest wyjątkowo łatwa. Wiele osób zauważa, że jest to funkcjonalny sprzęt, bo nie tylko zapewnia dostęp do ciepłej wody, ale daje także możliwość sterowania nawet 4 obiegami grzewczymi – może podgrzewać basen lub współpracować z instalacją solarną.

Nie jest to tania inwestycja, ale bez wątpienia warto w nie zainwestować, bo pozwala zaoszczędzić spore sumy pieniędzy w eksploatacji. Ma to związek z wydajnością działania tej pompy powietrze-woda, jak również tym, że sprzęt jest wysoce bezawaryjny.


 

 

 

 

 

Jaką pompę ciepła powietrze woda Buderus wybrać?

Czy wiesz, czym jest pompa ciepła typu powietrze-woda? Jest to sprzęt, który energię do ogrzewania wody czerpie z powietrza. Jest to ciekawe, ekonomiczne rozwiązanie, nieprawdaż? W takim razie pewnie chciałbyś poznać cechy dobrych urządzeń tego typu. Znalazłeś się w doskonałym miejscu. Nasz poradnik przedstawia cechy wyróżniające najlepsze pompy ciepła typu powietrze-woda Buderus. Zdecydowaliśmy się na przedstawienie sprzętów tej marki, gdyż ma ona długie doświadczenie w produkcji urządzeń grzewczych. Historia firmy sięga 1731 roku. W pierwszych latach swojej działalności Buderus produkowała piece hutnicze, a potem grzewcze, by z czasem stać się pionierem w tej dziedzinie. Od kilku lat marka należy do znanej firmy Bosch. Wieloletnie doświadczenie jest gwarancją tego, że sprzęty Buderus są solidne i wydajne.

 

 

Urządzenia typu powietrze-woda instaluje się zwykle w domach jednorodzinnych, jak również letniskowych, niekiedy w firmach. Tak naprawdę jest to jedno z ciekawszych rozwiązań, bo nie potrzebna jest żadna zaawansowana instalacja grzewcza. Sprzęt montuje się na zewnątrz budynku, przyłącza do odpowiednich instalacji wodnych i kanałów powietrznych. Buderus ma w swojej ofercie maszyny, które mogą pracować bez żadnych dodatkowych instalacji, jak również takie, które można nimi wspomagać i zasilać, aby działały bardziej efektywnie. W przypadku pomp tego typu pierwszym parametrem, który musimy zweryfikować, jest pojemność zbiornika. Zdecydowanie najpopularniejsze są sprzęty 200 l, ale jeśli masz mały dom i niewielką rodzinę możesz zdecydować się na mniejszy model.

Najlepsza pompa ciepła typu powietrze-woda Buderus w 2024 roku gwarantuje wysoką temperaturę w centralnym ogrzewaniu, najczęściej mówi się o temp. ok. 50 st. C, ale im więcej, tym lepiej, bo sprzęt działa wydajniej. Jeśli w domu jest duże zapotrzebowanie na ciepłą wodę, oczywiste jest, że ten parametr powinien być jak najwyższy.

Programowanie pompy nie powinno być trudne, najlepiej, jeśli urządzenie ma wyświetlacz pokazujący aktualne parametry pracy. Jak zauważa wiele osób, jeśli system obsługi jest zbyt skomplikowany, łatwiej jest o błąd w ustawieniach, a to w efekcie wpływa na wydajność pracy sprzętu.

Pompa ciepła powinna działać wydajnie w różnych temperaturach, zarówno wysokich, jak i ujemnych. Oczywiście przy niskich temperaturach wydajność spada, ale Buderus ma w swojej ofercie sprzęty, których wydajność przy temperaturach minusowych wciąż jest wysoka.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ