Opinie o Samsung Wind-Free

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Test Samsung Wind-Free pokazał, że sprzęt ma kilka istotnych atutów. Jednym z nich jest wytrzymała obudowa z tworzywa sztucznego. Wykazuje ona odporność na uszkodzenia mechaniczne, a ponadto elegancko wygląda. Klimatyzator jest łatwy w obsłudze, nie zajmuje zbyt dużo miejsca na ścianie i neutralizuje krążące w powietrzu zanieczyszczenia. Model nie jest zbyt hałaśliwy.

 

Najważniejsze wady:

Ponieważ sprzęt ma moduł Wi-Fi, można obsługiwać go za pośrednictwem smartfona. Jednak przeanalizowane opinie o Samsung Wind-Free dowiodły, że nie wszystkim kupującym spodobała się służąca do tego aplikacja. Według części użytkowników jest ona mało intuicyjna.

 

Werdykt: 9.6/10

Mimo wad urządzenie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród konsumentów, gdyż działa efektywnie i szybko ochładza powietrze w pomieszczeniu. Jego moc wynosi 3500 W i dobrze sprawdza się we wnętrzach o powierzchni do 35 m2. Sprzęt ma kilka trybów pracy: chłodzenie, grzanie, wentylator, osuszanie, auto oraz cichy.  

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Jonizator Virus Doctor

Klimatyzator został wyposażony w funkcję jonizacji. Virus Doctor to zaawansowany system odpowiadający za neutralizowanie jonów dodatnich, które przyciągają zanieczyszczenia i razem z nimi krążą w powietrzu. Za sprawą urządzenia możemy pozbyć się wirusów, roztoczy, bakterii, pyłków i cząsteczek kurzu, co z pewnością docenią alergicy. Dzięki niemu w pomieszczeniu tworzy się przyjazny mikroklimat i możemy oddychać świeżym powietrzem. Efektywność działania sprzętu zwiększa specjalny filtr HD, który zatrzymuje zanieczyszczenia. Klimatyzator zapewnia wszystkim domownikom ochronę przed nieprzyjemnymi dolegliwościami oraz chorobami, takimi jak grypa. Należy pamiętać, że krążące w domu zanieczyszczenia mogą przyczynić się do zaostrzenia objawów astmy oraz częstych bólów głowy.

Nowoczesne rozwiązania

Większości kupującym przypadła do gustu możliwość zdalnego sterowania urządzeniem przy pomocy smartfona. Nie ma potrzeby podchodzenia do klimatyzatora czy szukania pilota, aby go włączyć, wyłączyć lub zmienić ustawienia. Po poznaniu wszystkich funkcji aplikacji z łatwością dostosujemy działanie sprzętu do swoich potrzeb, poza tym możemy uruchomić go przed powrotem z pracy, aby po wejściu do domu poczuć przyjemny chłód. To model z funkcją Single User, która daje możliwość zmniejszenia zużycia energii elektrycznej, gdy pracuje w trybie chłodzenia lub ogrzewania. Ma ono również innowacyjną opcję 2 Step Cooling. Najpierw klimatyzator szybko schładza powietrze w trybie Fast Cool, a później automatycznie przechodzi w tryb Comfort Cool, żeby utrzymać ustawioną temperaturę powietrza. Z tego względu nie musimy się obawiać, że będziemy odczuwać nieprzyjemne zimno, co mogłoby negatywnie wpłynąć na komfort użytkowania klimatyzatora.

 

Praca przez całą dobę

Nie ma potrzeby wyłączania sprzętu na noc, jeśli obawiamy się, że wysoka temperatura powietrza w domu utrudni komfortowy wypoczynek. Jednocześnie nie należy się martwić, że pracujący klimatyzator zakłóci spokój domowników. Wystarczy uruchomić tryb cichy, który sprawi, że poziom hałasu generowanego przez urządzenie obniży się do 16 dB.

 

Stylowy design

Choć model wymaga montażu na ścianie z pewnością nie wpłynie negatywnie na wystrój pomieszczenia. Biała obudowa z wykończeniem Crystal Gloss delikatnie połyskuje, w dodatku ma lekko zaokrąglone krawędzie. Klimatyzator nie jest duży, dlatego w jego pobliżu można zawiesić obrazy czy inne elementy dekoracyjne. To stylowo wyglądający sprzęt, a ponieważ cena Samsung Wind-Free nie jest wysoka, każdy z nas może zdecydować się na jego zakup.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ