Ranking 9 najlepszych klimatyzatorów split w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Klimatyzator Split – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Urządzenia do klimatyzacji pomieszczeń stają się coraz bardziej popularne. Komfortowa temperatura w miejscu pracy zwiększa efektywność, a w mieszkaniu pozwala zregenerować siły podczas upalnego lata. Klimatyzacja nie jest już postrzegana jako przejaw luksusu, czy snobizmu. I chociaż nadal nie jest to tania inwestycja, to coraz więcej osób rozważa zakup klimatyzatorów. Są tańsze sposoby na ochłodzenie powietrza, ale najskuteczniejsze są klimatyzatory split – z jednostką wewnętrzną i zewnętrzną. Najbardziej popularne wśród urządzeń do klimatyzowania mieszkań są klimatyzatory typu split marki Mitsubishi. Jest to wiodący producent urządzeń elektronicznych i klimatyzacyjnych. Bardzo wysokiej jakości jest klimatyzator ścienny Mitsubishi MSZ-HR35VF/MUZ-HR35VF, który pracuje cicho,  ma filtr Nano Platinium, w którym zawierają się cząsteczki platynowo-ceramiczne, a jego nowoczesna obudowa bardzo dobrze komponuje się z wnętrzem. Jeżeli chcielibyście kupić produkt równie dobrej jakości, polecamy model Split LG S12EQ. Ma on wydajną i efektywnie działającą sprężarkę inwerterową, zapewniającą skuteczne ogrzewanie oraz chłodzenie pomieszczenia. Urządzenie wygląda bardzo elegancko, ponadto nie generuje dużego hałasu. 

9 najlepszych klimatyzatorów split. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej prezentujemy nasz ranking klimatyzatorów split nie wskazując faworyta. Wam pozostawiamy ocenę, który spośród nich to najlepszy klimatyzator split.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Klimatyzator wyposażono w płynną regulacją wydajności, automatyczne żaluzje oraz w funkcję oszczędnego chłodzenia "Econo Cool". Sprzęt składa się z niewielkiej jednostki wewnętrznej oraz jednostki zewnętrznej. Urządzeniu zastosowano czynnik chłodniczy R32.

Wady

Urządzenie może być zarządzane przez smartfona, za pomocą zainstalowanej aplikacji. Jednak, aby wykorzystać tę funkcję trzeba dokupić moduł WiFi. Producent nie oferuje go w standardzie.

Podsumowanie

To sprzęt którym zarówno ogrzejemy pomieszczenie jak i schodzimy. Moc chłodnicza wynosi 3,4 kW, moc grzewcza natomiast to 3,6 kW. Funkcja AutoRestart pozwala na ponowne uruchomienie urządzenia w przypadku wystąpienia braku zasilania i jego ponownego włączenia.

Drugi wybór

Zalety

To klimatyzator o mocy chłodniczej wynoszącej 3,5 kW oraz grzewczej 4,0 kW o wydajności energetycznej odpowiednio A++ oraz A+. Technologia inwerterowa zapewnia ekonomiczne i wydajne ogrzewanie oraz stabilną pracę w tym trybie. Sprzęt przeznaczono do pomieszczenia o wielkości 35 m2.

Wady

Wśród opinii klientów znaleźliśmy kilku malkontentów, którzy uważają że w ich domach nie udało się osiągnąć przy funkcji chłodzenia, temperatury poniżej 20 stopni Celsjusza. Według opinii klimatyzator nie daje się włączyć w tryb pobierania mocy powyżej 700W.

Podsumowanie

To sprzęt, który generuje niewielką ilość hałasu. Według instrukcji jest to 59 decybeli w najbardziej intensywnym trybie. Mamy tu możliwość zarządzania funkcją oszczędności energii. Za przyciśnięciem jednego przycisku oszczędzamy jej 80, 60 lub 40%.

Rozważ też

Zalety

To klimatyzator którego jednostka wewnętrzna ma wymiary 82 x 34,5 x 21,5 cm. Jej waga to 10,3 kg. Jednostka zewnętrzna ma wymiary 79 x 54,8 x 28,5 cm, a waga jej to 32,5 kg. Do sprzętu dołączono pilota zdalnego sterowania oraz instrukcję obsługi w języku polskim.

Wady

Użytkownicy przekazują, że klimatyzator, który wyposażono funkcję oczyszczania powietrza również powinien być wyposażony w funkcję jonizacji. Niestety producent nie przewidział tej opcji w swoim urządzeniu.

Podsumowanie

Sprzęt oferuje 5 poziomów mocy oraz regulację prędkości nawiewu. Mamy tu zarówno funkcję grzania jak i chłodzenia, a także oczyszczania powietrza. Wszystkie ustawienia można dokonać za pomocą pilota zdalnego sterowania. Sprzęt wyposażono w moduł WiFi.

 

Klimatyzator typu split

 

1. Klimatyzator Split Mitsubishi MSZ-HR35VF/MUZ-HR35VF

 

Klimatyzator Split Mitsubishi MSZ-HR35VF/MUZ-HR35VF to model dedykowany do węższych przestrzeni, bo wymiary jednostki wewnętrznej wynoszą: głębokość 228 mm, długość 838 m i wysokość 280 mm. Jednostkę zewnętrzną natomiast charakteryzują wymiary 538 x 699 x 249 mm.

Ten klimatyzator typu Split wykorzystuje do chłodzenia czynnik chłodniczy R32, który nie przyczynia się do tworzenia efektu cieplarnianego. Klimatyzator wyposażono w pilota zdalnego sterowania, a wykorzystane inwertorowe technologie automatycznie dobierają poziom obciążenia pracy przystosowując go do aktualnego zapotrzebowania.

Sprzęt jest reprezentantem klasy energetycznej A++ w przypadku chłodzenia, oraz klasy A+ dla trybu grzania. Klimatyzator Split Mitsubishi MSZ-HR35VF/MUZ-HR35VF jak dowodzi test klimatyzatorów Split, jest urządzeniem, które zadowala klientów.

 

Zalety

Tryby pracy: Wśród funkcji, które oferuje klimatyzator znajdziemy zarówno grzanie jak i chłodzenie, ale też wentylację i oczyszczanie. Można też wybrać tryb automatyczny.

Funkcje: Sprzęt wyposażono nie tylko takie funkcje jak regulacja temperatury, ale również szybkie chłodzenie, zdalne sterowanie, automatyczny restart czy automatyczna diagnostyka.

Programator: Urządzenie wyposażono w programator czasowy. Pozwala to na zaplanowanie pracy klimatyzatora według własnych potrzeb.

Niewielkie wymiary: Jednostka wewnętrzna została tak skonstruowana, żeby zmieściła się w wąskich przestrzeniach, od ściany odstaje zaledwie niespełna 23 cm.

Pilot zdalnego sterowania: Dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania pozwala na zarządzanie chłodzeniem i ogrzewaniem z kanapy.

 

Wady

Moduł WiFi: Producent przewidział wyposażenie swojego urządzenia w zarządzanie za pomocą smartfona i moduł WiFi. Jednak jest to jedynie opcja zakupowa, za którą należy dodatkowo zapłacić.

 

 

 

 

Klimatyzator split LG

 

2. Klimatyzator Split LG S12EQ

 

Klimatyzator Split LG S12EQ został wykonany w technologii The Gold Fin, co sprawia że jego powierzchnia jest zabezpieczona przed korozją i wydłuża żywotność wymiennika ciepła. Kompaktowa obudowa czyni go użytecznym nawet w niewielkich pomieszczeniach, a wysuwany filtr ułatwia czyszczenie.

Informacje o zużyciu energii klient odczyta na panelu frontowym na wyświetlaczu. Komfort Air, to z kolei funkcja zarządzająca łopatkami klimatyzatora pozwalająca na szybkie skierowanie nadmuchu we właściwym kierunku.

Klimatyzator Split LG oferuje zarówno chłodzenie jak i grzanie pomieszczenia. Klimatyzator Split LG S12EQ to model o mocy 1080W i przepływie powietrza wynoszącym 7,5 m3/h.

 

Zalety

Poziom hałasu: Jak czytamy w specyfikacji, ten dobry klimatyzator Split emituje podczas pracy zaledwie 59 decybeli. Oznacza to, że jego praca nie będzie uciążliwa dla użytkowników.

Sterowanie: Dołączony pilot zdalnego sterowania sprawi, że wszelkie ustawienia typu włączenie lub wyłączenie, albo regulacja temperatury, dokonasz z dowolnego miejsca pomieszczenia.

Szybkie chłodzenie: Obecna tu technologia LG Dual inverter sprawia, że klimatyzator jest w stanie szybko schłodzić pomieszczenie dostarczając strugę zimnego powietrza o większym zasięgu.

Oszczędność energii: Przycisk LG Active Energy Control pozwoli wybrać jedną z trzech dostępnych funkcji zarządzania energią. Za pomocą naciśnięcia przycisku wybierzesz 80%, 60% lub 40% oszczędności.

System filtracji: Urządzenie wyposażono w 3 stopniowy system filtracji powietrza, który eliminuje mikroorganizmy bytujące w powietrzu nawet do 99,9%.

 

Wady

Wydajność: Istnieje grupa użytkowników, która twierdzi że klimatyzator jest za mało wydajny. Osoby te twierdzą że nie dało się schłodzić pomieszczenia poniżej 20 stopni Celsjusza mimo poczynionych w prawidłowy sposób ustawień.

 

 

 

 

Klimatyzator split Samsung

 

3. Klimatyzator Samsung Split WindFree Pure 1.0 AR12AXKAAWKN/EU

 

Klimatyzator Samsung Split WindFree Pure 1.0 AR12AXKAAWKN/EU to model przeznaczony do pomieszczenia o wielkości 31 m kwadratowych. Zakres temperatur otoczenia, w których sprzęt się wyłącza, w trybie chłodzenia wynosi od -10 do -46 stopni. W trybie grzania jest to temperatura od -15 do -24 stopni.

Klimatyzator Split Samsung wyposażono specjalne mikro-otwory wykonane w technologii WindFree, Dzięki nim użytkownik nie odczuwa podmuchu zimnego powietrza, bo jest ono delikatnie rozpraszane po całym pomieszczeniu. Sprzęt został wyposażony też  w elektrostatyczny filtr powietrza PM 1.0.

Filtr ten wychwytuje bakterie, a co więcej, można go umyć pozbywając się wszystkich zanieczyszczeń na jego powierzchni. Klimatyzator Samsung Split WindFree Pure 1.0 AR12AXKAAWKN/EU  to sprzęt o zakresie regulacji temperatur od 16 do 32 stopni.

 

Zalety

Pilot: Kilka intuicyjnych przycisków pilota zdalnego sterowania pozwoli na dostosowanie temperatury w domu. Również za jego pomocą ustawisz tryb oszczędzania energii.

Brak zimnych powiewów: Wykorzystując technologię WindFree sprzęt rozprowadza zimne powietrze przez wiele mikro-otworów. Jest to sposób na uniknięcie zimnych powiewów i stref przeciągu.

Technologia Digital inverter Boost: Jest to nowoczesna technologia, która pozwala na zwiększenie chłodzenia powietrza o 43%. Taki wynik uzyskuje się dzięki większej komorze wlotowej i łopatek wentylatora.

Funkcja automatycznego czyszczenia: Fresh Wash to funkcja, która sprawia że zanieczyszczenia wymiennika ciepła są usuwane automatycznie. Wpływa to na oszczędności oraz rzadszą potrzebę konserwacji.

Wskaźnik poziomu czystości powietrza: Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji klimatyzator mierzy stężenie PM10, PM2,5 i PM1,0 i pokazuje stan czystości powietrza na wyświetlaczu umieszczonym na obudowie.

 

Wady

Jonizacja: Użytkownicy żałują, że klimatyzator, który wyposażono w funkcję oczyszczania powietrza nie ma opcji jego jonizacji.

 

 

 

 

Klimatyzator ścienny split

 

4. Klimatyzator Saunier Duval Mono Split Inverter SDH 19-035 NW 0010022716

 

Klimatyzator Saunier Duval Mono Split Inverter SDH 19-035 NW 0010022716 To sprzęt którego jednostka wewnętrzna ma wymiary 289 x 845 x 209 milimetrów i wagę 10,5 kg. Jej wydajność przepływu powietrza kształtuje się od 420 do 680 m3 na godzinę. Jednostka zewnętrzna natomiast ma wymiary 596 x 842 x 320 mm oraz wagę 31 kg.

Wydajność chłodnicza tego sprzętu to 3,5 kW, a ogrzewania 3,67 kW. Odległość instalacji jednostki wewnętrznej od zewnętrznej może wynosić nawet 25 m. Pozwala to na elastyczność znalezieniu miejsca dla montażu jednostki wewnętrznej. Zastosowany tu czynnik chłodzący E32 wpływa na niższe zużycie energii, a także nie oddziaływuje negatywnie na środowisko.

Klimatyzator ścienny Split może mieć płynnie regulowaną moc w zależności od panujących warunków w pomieszczeniu. Klimatyzator Saunier Duval Mono Split Inverter SDH 19-035 NW 0010022716 będzie przydatny zarówno do ogrzania jak i ochłodzenia pomieszczenia.

 

Zalety

Płynna regulacja mocy: Wysoki komfort uzyskuje się dzięki płynnej regulacji mocy, co pozwala na dostosowanie jej do wymagań temperaturowych.

Zróżnicowana wydajność: Dzięki systemowi inwerterowemu sprzęt osiąga od 15% do 125% nominalnej wydajności. Dzięki tym możliwościom pomieszczenie może być grzane lub schłodzone znacznie szybciej.

Oszczędności: Dzięki modulowaniu mocy, zapotrzebowanie na energię elektryczną jest wykorzystywane w taki sposób, aby pobór energii był na jak najniższym poziomie. Sprawia to, że koszty użytkowania klimatyzatora są najniższe z możliwych.

Szeroki wybór funkcji: Obok znanej wszystkim funkcji Timer czy Turbo albo funkcji Sleep, klimatyzator wyposażono  w tak zwany “ciepły start”, który uruchamia jednostkę dopiero, gdy ta jest w stanie wypuszczać ciepłe powietrze albo funkcję Feel, która pozwala, aby pilot zdalnego sterowania pracował jako czujnik temperatury.

Zabezpieczenie przed dziećmi: Sprzęt wyposażono w zabezpieczenia, które nie pozwolą na to, aby dziecko, albo inna nieautoryzowana osoba zarządzała sprzętem.

 

Wady

Moc akustyczna: Instrukcji czytamy, że klimatyzator może osiągać 42 decybele emitowanego hałasu. Nie jest to może bardzo dużo, ale jest wiele jednostek, które emitują poniżej 40 decybeli.

 

 

 

 

Klimatyzatory kanałowe split

 

5. Klimatyzator kanałowy Fuji Electric RDG22LMLA

 

Klimatyzator kanałowy Fuji Electric RDG22LMLA to model, którego jednostka wewnętrzna ma wymiary 270 x 113 5 x 700 mm oraz wagę 38 kilogramów. Sprzęt oferuje przepływ powietrza w zależności od wybranego trybu w prędkości 580, 750, 910 lub 1100 m3/h. Klimatyzatory kanałowe Split to urządzenia, które mają możliwość doprowadzenia do systemu świeżego powietrza oraz podłączenia kanałów nawiewnych.

Producent zastosował tutaj sterowanie V-PAM, które podnosi efektywność całego urządzenia, oraz sterowanie I-PAM, które pozwala na większą wydajność przy sporych oszczędnościach energetycznych. Producent zadbał o wyposażenie swojego urządzenia w automatyczną zmianę trybu pracy oraz regulację powietrza.

Programator tygodniowy pozwala na ustawienie parametrów pracy na przestrzeni całego tygodnia. Klimatyzator kanałowy Fuji Electric RDG22LMLA zapewni w domu zarówno grzanie, jak i chłodzenie.

 

Zalety

Tryb ekonomiczny: Sprzęt posiada opcję trybu ekonomicznego, który poprzez modyfikację grzania lub chłodzenia sprawia, że jest zużywana mniejsza ilość energii. 

Programator: Wbudowany programator umożliwia dokonanie ustawień na cały tydzień pracy. 

Kontrolka filtra: Konieczność wyczyszczenia montowanego w urządzenie filtra powietrza zostanie zasygnalizowana za pomocą kontrolki, która zawiadomi użytkownika włączając się. 

Auto Restart: Po zaniku zasilania w sieci i jego powrocie, klimatyzator podejmie pracę według ostatnich ustawień. Dzieje się tak za sprawa funkcji Auto Restart. 

 

Wady

Instalacja: Decyzję o montażu klimatyzatora kanałowego w domu, trzeba podjąć na etapie projektowania domu, bowiem trzeba przewidzieć rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych w całym domu.

 

 

 

 

Klimatyzator multi split zestaw

 

6. Klimatyzator Beko Split BEHPI 090/BEHPI 091

 

Klimatyzator Beko Split BEHPI 090/BEHPI 091 oferuje 5 trybów pracy, na które składają się tryb: Turbo, Max, Mid, Min i Auto. Moc poziomu chłodzenia wynosi 2,7 kW. Natomiast przy grzaniu moc wynosi 2,4 kW. Jak donosi producent, klimatyzator włączy chłodzenie przy mrozach sięgających do -15 stopni i upałach dochodzących do temperatury +50 stopni.

Kupowany zestaw to jednostka wewnętrzna o wymiarach 25 x 22 x 29 cm i wadze 8,5 kg oraz jednostka zewnętrzna o wymiarach 77 x 30 x 55 cm i wadze 27 kg. Klimatyzator Multi Split zestaw jest przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 24 m2, i jak czytamy w instrukcji, poziom hałasu jednostki wewnętrznej, na najwyższych obrotach wynosi 54 decybele.

Warte wspomnienia jest to, że sprzęt został wyposażony w tryb samoczyszczenia SelfClean+ oraz odporne na korozję, pozłacane łopatki. Klimatyzator Beko Split BEHPI 090/BEHPI 091 składa się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, a przy zakupie klient otrzymuje również zestaw zapasowych filtrów.

 

Zalety

Klasa energetyczna: Sprzęt, zarówno w trybie chłodzenia jak i grzania, reprezentuje klasę energetyczną A++.

Tryby pracy: Klimatyzator charakteryzują następujące tryby pracy dostępne do wyboru przez użytkownika: Auto, Max, Mid, Min, Turbo. Możliwe jest także uśpienie urządzenia.

Sterowanie: Obsługa klimatyzatora jest możliwa za pomocą pilota zdalnego sterowania, jak i za pomocą WiFi i smartfona, na którym zainstalujemy odpowiednią aplikację.

Czujnik temperatury: Kontroler urządzenia zaopatrzony w czujnik temperatury decyduje, w trybie automatycznym, o sile nawiewu. Pozwoli to na automatyczne dopasowanie temperatury do wymagań.

 

Wady

Jonizacja: Urządzenie zostało zaopatrzone w system oczyszczania powietrza, natomiast nie ma tam funkcji jonizacji, która byłaby uzupełnieniem funkcji oczyszczania.

 

 

 

 

Klimatyzator split 5 kw

 

7. Klimatyzator Gorenje Split Pandora AST-18UW4RXATE00A

 

Klimatyzator Gorenje Split Pandora AST-18UW4RXATE00A pozwoli na ogrzanie lub schłodzenie pomieszczenia o wielkości około 45 m2. Sprzęt oferuje moc chłodzenia na poziomie 5 kW oraz ogrzewania wynoszącą 5,6 kW. Toleruje też duży zakres temperaturowy oferując pracę od -15 stopni do +43 stopni Celsjusza.

Warto wymienić, że sprzęt może pracować w kilku trybach. Tryb Super włącza szybkie schłodzenie albo ogrzanie pomieszczenia, tryb Smart pozwoli na dopasowanie nawiewu sposób optymalny do wymagań, natomiast tryb Sleep redukuje hałas do 19 decybeli, co sprawia, że jest odpowiedni do pracy w nocy.

Klimatyzator Split 5 kW wyposażono też w 24-godzinny programator, którego funkcje działają w sposób intuicyjny.Klimatyzator Gorenje Split Pandora AST-18UW4RXATE00A o mocy 5000W generuje na najwyższym w trybie poziom hałasu wynoszący 46 decybeli.

 

Zalety

3 poziomy mocy: Sprzęt wyposażono 3 poziomy mocy: Super, Smart oraz Sleep. Pozwoli to na dokonanie ustawień według aktualnych potrzeb.

Sterowanie: Do sprzętu dołączono intuicyjny pilot zdalnego sterowania zaopatrzony w wyświetlacz pokazujący aktualne ustawienia.

Filtry: Kupowany zestaw zawiera filtry: węglowy, HEPA, i jonowo srebrny. Dzięki nim powietrze pomieszczenia zostaje oczyszczone w 90% z niechcianych mikroorganizmów.

 

Wady

Sterowanie WiFi: Choć sterowanie WiFi zostało przewidziane przez producenta w tym modelu, nie jest jednak ono niedostępne w standardzie. Aby się w nie zaopatrzyć konieczne jest dokonanie dopłaty.

 

 

 

 

Najcichszy klimatyzator split

 

8. Klimatyzator ścienny Daikin Stylish FTXA25BT / RXA25A

 

Klimatyzator ścienny Daikin Stylish FTXA25BT / RXA25A ma innowacyjny system rozprowadzania powietrza, nazwany Efektem Coandy. Polega to na tym, że w zależności od tego czy klimatyzator grzeje powietrze czy je chłodzi, inaczej ustawia klapy nawiewu. W chwili grzania klapy kierują ciepłe powietrze w dół i wymuszają pionowy przepływ powietrza, a przechodząc w tryb chłodzenia klapy kierują chłodne powietrze ku sufitowi rozpraszając je.

Sprzęt jest wykorzystywany przez użytkowników nie tylko do chłodzenia pomieszczeń z regulowaną siłą nadmuchu i kontrolą temperatury, ale także do grzania pomieszczeń w sposób tańszy od innych elektrycznych urządzeń grzewczych. Ponadto ten najcichszy klimatyzator split zapewnia doskonałą wentylację, a także pełni funkcję urządzenia osuszającego wnętrza i eliminacji nadmiaru wilgoci.

Dodatkowo sprzęt ten jest zarządzany nie tylko pilotem zdalnego sterowania, ale także można nim sterować za pomocą telefonu lub tabletu z systemem Android lub iOS. Za pomocą WiFi można ustawić wszelkie parametry klimatyzatora łącznie z jego programowaniem. Daikin Online Controller pozwala na zarządzanie do 50 jednostkami. 

Klimatyzator ścienny Daikin Stylish FTXA25BT / RXA25A to sprzęt o unikalnym designie i jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych: Białej, srebrnej, czarnym macie, oraz czarnym o drewnianej fakturze. 

 

Zalety

Tryby pracy: Urządzenie zaopatrzono w szereg trybów ułatwiających użytkowanie, a także wpływających na mniejsze zużycie energii. Możemy tu wyróżnić tryb ekonomiczny, tryb nocny, tryb pracy samego wentylatora, tryb komfortowy, pracę na pełnej mocy, a także tryb bezczynności. 

Cicha praca: Producent opisuje swoje urządzenie jako to, które pracuje cicho, dodatkowo daje możliwość użytkownikowi na samodzielne obniżenie głośności pracy jednostki zewnętrznej jak i wewnętrznej o 3dB, czynność tę użytkownik wykona zdalnie przez telefon. 

Automatyka: Zaprogramowane urządzenie utrzymuje wybraną temperaturę w sposób automatyczny i płynnie przełącza się z trybu grzania na chłodzenie i odwrotnie. A klapy samoczynnie skierują powietrze tak, aby osiągnięcie żądanej temperatury było najszybsze.  

 

Wady

Instalacja: Urządzenie bezwzględnie wymaga specjalisty, który określi jego położenie gwarantujące skuteczną i efektywną pracę. Zatem wizyta instalatora jest absolutnie nieodzowna. 

 

 

 

 

Klimatyzator split Samsung

 

9. Klimatyzator Split Samsung Wind-Free Comfort AR09TXFCAWKNEU/X

 

Klimatyzator Split Samsung Wind-Free Comfort AR09TXFCAWKNEU/X jest polecany do użytku w domach mieszkalnych, restauracjach, hotelach i obiektach użyteczności publicznej. Dobrze spełnia swoje zadanie w środowisku, w którym przebywają alergicy bowiem wyposażono go w potrójny system filtracji powietrza, filtry Tri-Care, Easy Filter Plus i PM1.0. Pierwszy z nich to łatwy w czyszczeniu filtrator powietrza, drugi to filtr antybakteryjny, a trzeci pełni funkcję antysmogową.

Technologia Wind Free 23000 dba o dostarczanie świeżego powietrza bez uczucia silnego nawiewu czy przeciągu. Zastosowano tu również takie technologie jak Good’sleep regulującą temperaturę podczas snu oraz funkcję Smart Saver, Zero Standby Power, a także 24 godzinny timer oraz wskaźnik czyszczenia filtra. Klimatyzator split Samsung jest w klasie energetycznej zarówno grzania jak i chłodzenia A++. Urządzenie ma szeroki nawiew i automatyczną regulację żaluzji pionowych.

Urządzenie wyposażono w pilot zdalnego sterowania z funkcją programowania, a zarządzanie klimatyzatorem jest również możliwe z modułu WiFi, a także za pomocą aplikacji Bixby i z użyciem sterowania głosowego. 

Klimatyzator Split Samsung Wind-Free Comfort AR09TXFCAWKNEU/X to polecane przez wielu klientów urządzenie zapewniające odpowiednie warunki w mieszkaniu. 

 

Zalety

Nawiew bez przeciągu: Dzięki technologii Wind Free 23000 i wykonanej na obudowie perforacji urządzenie dostarcza powietrze o żądanej temperaturze nie powodując nieprzyjemnego poczucia przewiewu. 

Automatyczna zmiana trybu pracy: 4 biegi wentylatora można ustawić z dowolnym, automatycznie zmienianym trybie pracy, na które składają się tryb auto, cyrkulacja, chłodzenie, grzanie, osuszanie, tryb TURBO zapewniający szybkie chłodzenie oraz tryb Quiet, który nie przekracza 19dB emitowanego dźwięku. 

Oszczędność energii: Urządzenie wykonano w klasie energetycznej A++, zarówno chłodzenie jak i grzanie. Na oszczędność energii wpływ ma wykorzystana funkcja Smart Saver, która optymalizuje zużycie energii poprzez dokładne dopasowanie czasu chłodzenia i grzania. 

Poziom głośności: Klimatyzator należy do grupy cichych urządzeń, jego praca w trybie quiet emituje jedynie 19 dB, na najwyższych obrotach emisja hałasu nie przekracza 38dB

 

Wady

Klimatyzator składający się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej zajmuje sporo miejsca, a także instalacja jego wymaga udziału fachowca. Trzeba starannie zaplanować umieszczenie obu jednostek, tak aby efektywnie podawały powietrze, a jednocześnie nie przeszkadzały w życiu codziennym

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki klimatyzator split kupić?

Jest wiele sposobów na ochłodzenie się podczas upałów – lody, wachlarze, wiatraki, chłodna kąpiel to tylko doraźne metody przynoszące chwilową ulgę. Aby być w dobrej kondycji, trzeba zapewnić sobie komfortowe warunki w miejscu, gdzie przebywamy najdłużej i regenerujemy swoje siły. O ile w miejscu pracy nie zawsze mamy wpływ na przyjazną nam temperaturę otoczenia, to w domu możemy stworzyć sobie odpowiedni klimat.

Z obniżeniem temperatury w niewielkim pomieszczeniu może poradzić sobie klimatyzator przenośny. Jest to stosunkowo niedrogie urządzenie. Pracuje jednak dość głośno. Jednostajny szum po pewnym czasie staje się bardzo uciążliwy.

Klimatyzacja split jest więc tutaj najskuteczniejszym rozwiązaniem. Klimatyzator split składa się z jednostki wewnętrznej – klimatyzatora umieszczonego wewnątrz domu i jednostki zewnętrznej, czyli agregatu – na zewnętrznej ścianie budynku.

Opinie o klimatyzatorach split nie zawsze są pozytywne. Panuje pogląd, że klimatyzacja jest powodem przeziębień, a nawiew przenosi bakterie, wirusy i grzyby. Jest to niesprawiedliwa opinia. Obecnie urządzenia te posiadają nowoczesne systemy filtracji powietrza i nie tylko nie szkodzą, ale wręcz likwidują mikroorganizmy unoszące się w powietrzu. Przeziębienia są natomiast wynikiem nieumiejętnego korzystania z klimatyzacji. Różnica temperatur pomiędzy panującą na zewnątrz, a temperaturą uzyskaną w klimatyzowanym pomieszczeniu nie powinna być większa niż 7-8 stopni C. Jeśli przebywa się w klimatyzowanym pomieszczeniu krócej niż 3 godziny, różnica temperatur powinna wynosić maksymalnie 3 stopnie. Należy też pamiętać o oczyszczaniu filtra w urządzeniach bez funkcji samooczyszczania.

Kiedy zdecydujecie się już na zakup klimatyzatora, z pewnością zechcecie dowiedzieć się, jaki jest najlepszy klimatyzator split. Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ trzeba rozważyć kilka indywidualnych czynników. Agregat pracuje dość głośno i może być uciążliwy dla otoczenia. Dlatego jeśli mieszkacie w bloku lub macie sąsiadów w bliskiej odległości, radzimy wybrać klimatyzator z agregatem generującym niski poziom hałasu.

Zainstalowanie klimatyzacji wiąże się ze sporym wydatkiem, jednak jest to inwestycja na wiele lat. Można znaleźć klimatyzatory split w dobrych cenach, ale trzeba upewnić się, czy w cenę wliczono koszt montażu. Niższa cena niektórych modeli nie świadczy o gorszej jakości. Przy wyborze warto i te wziąć pod uwagę zwłaszcza, jeśli macie na ten cel ograniczoną ilość pieniędzy.

Jeżeli chcecie kupić klimatyzator do samodzielnego montażu, musicie wyposażyć się w zestaw z szybkozłączką. To znaczy, urządzenie musi mieć fabrycznie założone szybkozłączki na rurach łączących jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Prace montażowe są jednak na tyle skomplikowane, że raczej polecamy skorzystać z usług doświadczonych fachowców. Oni zrobią to sprawnie, szybko i prawidłowo. Ponadto firma daje gwarancję na wykonaną usługę. Montaż klimatyzacji to wydatek jednorazowy, więc nie warto na tym oszczędzać.

Należy jeszcze nadmienić o technologii inwerterowej stosowanej w sprężarkach nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych. Jest to rozwiązanie techniczne umożliwiające płynne dostosowanie prędkości obrotowej sprężarki do zmiennego zapotrzebowania. Nie ma więc elementu ciągłego włączania i wyłączania się sprężarki, co jest bardzo energochłonne. Klimatyzacja z inwerterem zużywa do 50 procent mniej energii mając przy tym większą wydajność, urządzenie pracuje ciszej, a żywotność sprężarki jest dłuższa. Warto więc dowiedzieć się, czy wybrany klimatyzator posiada inwerter.

Trzeba też pamiętać, że klimatyzacja to nie tylko chłodzenie, ale także ogrzewanie. Chociaż w naszym klimacie nie jest ono wystarczającym źródłem ciepła, może być przydatne wiosną i jesienią. Jeżeli trudno Wam zdecydować, jaki klimatyzator split wybrać, zasięgnijcie opinii fachowca, aby ocenił, który model sprawdzi się u Was najlepiej.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ