Opinie o LG S12EQ

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Klimatyzator cicho pracuje, dlatego nie ma potrzeby wyłączania go na noc. Pochlebne opinie o LG S12EQ są potwierdzeniem, że urządzenie nie przeszkadza w czasie snu. Co więcej, ma ono kilka trybów do wyboru, czyli: chłodzenie, ogrzewanie, osuszanie oraz wentylacja. Sprzęt może być używany przez cały rok, a nie tylko w miesiącach letnich, co zwiększa jego praktyczność.

 

Najważniejsze wady:

Urządzeniem steruje się przy pomocy pilota, który dołączono do kompletu. Niektórzy użytkownicy przekonują, że jest on nieporęczny, a do tego ma niewielki zasięg. Od czasu do czasu pilot się zacina, co utrudnia szybką zmianę ustawień.

 

Werdykt: 9.8/10

Nie jest to idealny klimatyzator, ale według większości kupujących jest niezastąpiony. Sprawia on, że można bez trudu przetrwać letnie upały, a także zapomnieć o nieprzyjemnym mrozie. Biała obudowa znacząco ułatwia dopasowanie urządzenia do reszty wyposażenia wnętrza. Montaż sprzętu nie jest bardzo trudny, gdyż ma on kompaktowe wymiary.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Smart Diagnosis

Urządzenie zostało wyposażone w technologię Smart Diagnosis. Możemy upewnić się, czy działa ono prawidłowo za pośrednictwem smartfona. Wystarczy pobrać aplikację LG Smart ThinQ i podłączyć oba sprzęty do tej samej sieci Wi-Fi, aby móc w dowolnym momencie włączyć opcję diagnostyki i wykryć ewentualne usterki. W razie potrzeby możemy szybko wezwać fachowca i szczegółowo mu wyjaśnić, dlaczego klimatyzator nie działa tak, jak powinien. To może znacząco skrócić czas naprawy. Smart Diagnosis to nowoczesne rozwiązanie, dlatego cena LG S12EQ nie powinna wydawać się zbyt wysoka.

Automatyczne oczyszczanie

Czasami użytkownicy klimatyzatorów skarżą się na powstawanie nieprzyjemnego zapachu, który jest wyczuwalny w całym domu. Nie dotyczy to modelu oferowanego przez markę LG, ponieważ ma funkcję automatycznego oczyszczania. Podczas pracy urządzenia wymiennik ciepła jest osuszany, a później poddawany sterylizacji. To pozwala na wyeliminowanie wilgoci, która prowadzi do namnażania się bakterii i innych drobnoustrojów. Wnętrze klimatyzatora pozostaje czyste, co wpływa pozytywnie na jego wydajność, a także trwałość.

 

Podwójny filtr ochronny

To, co wyróżnia sprzęt to podwójny filtr ochronny neutralizujący krążące w powietrzu zanieczyszczenia. Z tego względu jest to odpowiedni model do domu zamieszkiwanego przez alergika, małe dziecko lub seniora. Urządzenie skutecznie wyłapuje cząsteczki kurzu, wirusy, bakterie, roztocza itp. i nie dopuszcza do ich ponownego przedostania się na zewnątrz. Możemy mieć pewność, że powietrze w domu jest czyste i świeże.

 

Niski poziom hałasu

Klimatyzator nie jest hałaśliwy, potwierdził to test LG S12EQ. Zastosowanie skośnych łopatek pozwoliło na zminimalizowanie zmian ciśnienia, które powstają podczas ich kontaktu z powietrzem. Poza tym urządzenie wyposażono w bezszczotkowy silnik prądu stałego, czyli BLDC. Ma on magnes neodymowy i nie wytwarza zbyt głośnych dźwięków (nawet, gdy obraca się z bardzo dużą prędkością). Dodatkowo sprzęt wykorzystuje technologie ALVC, a więc aktywnej kontroli niskich wibracji. Przy niewielkiej prędkości obrotowej jednostka napędowa nie wpada w drgania, co mogłoby zwiększyć hałas powstający podczas chłodzenia pomieszczenia.

 

Ekologiczny czynnik chłodniczy

Klimatyzator wykorzystuje do pracy czynnik chłodniczy R32, który jest uznawany za ekologiczny. Nie przyczynia się on do niszczenia warstwy ozonowej, a do tego wpływa na zwiększenie wydajności chłodzenia (w porównaniu z czynnikiem R410a oraz R22). Sprzęt powinien przypaść do gustu osobom dbającym o środowisko naturalne.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ