Opinie o Gree Lomo Eco

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Klimatyzator ścienny Gree Lomo Eco może być sterowany z poziomu Wi-Fi, co ułatwia jego obsługę i czyni korzystanie z niego wygodniejszym. Urządzenie ma funkcję Turbo, a jak potwierdził test Gree Lomo Eco, dzięki temu możliwe staje się szybkie schłodzenie pomieszczenia. Prędkość wentylatora można ustawić na jednym z czterech poziomów. 

 

Najważniejsze wady:

Szukając recenzji na temat prezentowanego sprzętu, można natrafić na komentarze sugerujące, że montaż klimatyzatora jest trudny. Zazwyczaj konieczne jest skorzystanie z usług fachowca celem poprawnego zainstalowania urządzenia. 

 

Werdykt: 9.4/10

Klimatyzatory Gree cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników i nie inaczej jest w przypadku opisywanego sprzętu. Wprawdzie nie jest on pozbawiony wad, ale efektywnie działa, co dla większości kupujących ma kluczowe znaczenie. Ponadto klimatyzator estetycznie wygląda, pasuje niemal do każdego pomieszczenia.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Informacje techniczne

Urządzenie ma nie tylko funkcję chłodzenia, ale też grzania. W pierwszym przypadku moc sprzętu wynosi maksymalnie 3,6 kW, a w drugim do 3,8 kW. Temperaturę pracy można ustawić w zakresie od 16 st. C. do 30 st. C. Wydajność osuszania jest równa 1,4 l/h. Jednostka zewnętrzna ma wymiary: szerokość – 84,8 cm, wysokość – 59,6 cm i głębokość – 32 cm, a jej waga to 31 kg. Wymiary jednostki wewnętrznej to: szerokość – 79 cm, wysokość – 27,5 cm i głębokość – 20 cm. Waga jest równa 9 kg. Zastosowany czynnik chłodniczy to R32. Urządzenie jest objęte 5-letnią gwarancją.

Dostępne funkcje

Klimatyzator ma funkcję Turbo, która zwiększa przepływ powietrza i pozwala na szybsze osiągnięcie oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu. Z tej opcji możemy skorzystać zarówno wtedy, kiedy chcemy schłodzić, jak i ogrzać pomieszczenie. Opinie o Gree Lomo Eco potwierdzają, że funkcja ta przynosi szybkie efekty. Dodatkowo klimatyzator ma tryb odszraniania. Jest on aktywowany tylko wtedy, gdy jest to niezbędne do odszronienia wymiennika. Dzięki temu nie trzeba się obawiać o to, że czas oczekiwania na włączenie funkcji grzania będzie bardzo długi. Użytkownicy doceniają także tryb samodiagnozy polegający na tym, że w momencie awarii urządzenia wyświetla się kod błędu. W rezultacie zdecydowanie łatwiej jest podjąć odpowiednie działania celem poradzenia sobie z sytuacją kryzysową. 

 

Czujnik temperatury

Klimatyzator ma funkcję inteligentnej kontroli temperatury I FEEL. Czujnik temperatury jest wbudowany w pilota zdalnego sterowania, co pozwala na dokładny odczyt temperatury w najbliższym otoczeniu. Po określeniu tej wartości informacja jest przesyłana do jednostki wewnętrznej i na tej podstawie uruchamiany jest odpowiedni tryb pracy. 

 

Jonizator i filtry powietrza

Trzeba przyznać, że cena Gree Lomo Eco może się wydawać wysoka, bo sprzęt kosztuje prawie 4000 zł. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że urządzenie ma liczne rozwiązania zwiększające jego funkcjonalność. Mowa tutaj m.in. o jonizatorze plazmowym, który usuwa nieprzyjemny zapach, kurz, pyłki i bakterie, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniu ma lepszą jakość. Ponadto każdy klimatyzator Gree, w tym model Lomo Eco, jest dostosowany do pracy z dwoma filtrami oczyszczającymi powietrze. Można wybrać m.in. filtr z jonami srebra o właściwościach antyseptycznych czy filtr katechinowy o właściwościach przeciwutleniających.

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Dariusz

July 17, 2022 at 9:04 pm

Posiadam ten klimatyzator Gree Lomo Eco od 2 lat i jestem bardzo zadowolony . Klimatyzator założony w mieszkaniu o powierzchni 55 m2. Godny polecenia i założenia.

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

July 18, 2022 at 6:56 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać