Opinie o Atlantic F119

Ostatnio aktualizowane: 29.09.22

 

Najważniejsze zalety:

Jak pokazał test Atlantic F119, grzejnik wyróżnia się solidnością. Nie jest on podatny na uszkodzenia ani korozję, a to oznacza, że na długo zachowuje estetyczny wygląd. Istotnym atutem kaloryfera jest również duża moc (wynosząca 2000 W), a tym samym szybkie podnoszenie temperatury w pomieszczeniu.

 

Najważniejsze wady:

Niektórym użytkownikom nie odpowiada biały kolor obudowy. Twierdzą oni, że model powinien być sprzedawany także w innych odcieniach, przykładowo czarnym, szarym itp. Wtedy dopasowanie go do pozostałych elementów wyposażenia oryginalnie urządzonego wnętrza byłoby łatwiejsze.

 

Werdykt: 9.2/10

Kaloryfer ogrzewa pomieszczenie z wykorzystaniem zjawiska konwekcji, a więc zasysa powietrze od dołu, ogrzewa je, a następnie wypuszcza górą. Ma on metalową obudowę, która została dobrze zabezpieczona przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Grzejnik elektryczny można zamontować w salonie, korytarzu, sypialni lub innym pomieszczeniu w domu. Sprawdza się on także jako źródło ogrzewania np. w domku letniskowym.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

System Speed

Kaloryfer został wyposażony w system Speed, za sprawą którego temperatura w pomieszczeniu szybko się podnosi. Potwierdzają to konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup modelu Atlantic F119. Opinie na jego temat są pochlebne. Wiele osób uważa, że sprzęt działa efektywnie, nawet jeśli temperatura na zewnątrz spada poniżej 0 st. C. Bardzo dobrze sprawdza się on w szczególności w pomieszczeniach, których powierzchnia nie przekracza 25 m2. Grzejnik może pełnić funkcję dodatkowego źródła ciepła w domu, np. poza sezonem grzewczym.

Bezpieczeństwo użytkowania

Sprzęt jest przystosowany do zamontowania na ścianie. Ponieważ nie ma on ostrych krawędzi, poleca się go do domów zamieszkiwanych przez małe dzieci. Nie ma ryzyka, że podczas przypadkowego uderzenia w grzejnik maluch zrobi sobie krzywdę. Co więcej, model jest wyposażony w automatyczny bezpiecznik termiczny, który zapobiega nadmiernemu wzrostowi temperatury pracy.

 

Trzy tryby pracy

Grzejnik daje możliwość wyboru jednego z trzech dostępnych trybów pracy: Komfort, Eco lub Antyzamarzanie. Pierwszy wymieniony pozwala na ustawienie optymalnej według nas temperatury powietrza w pomieszczeniu. Tryb Eco to inaczej tryb oszczędny umożliwiający utrzymanie ekonomicznej temperatury, niższej o 3,5 st. C w porównaniu do programu Komfort. Z kolei tryb Antyzamarzanie przydaje się podczas dłuższej nieobecności w domu. Po włączeniu go możemy mieć pewność, że pokój nie wychłodzi się nadmiernie, bo temperatura będzie utrzymywana na poziomie 7-10 st. C.

 

System Pass-program

Kaloryfer ma elektroniczny termostat z mikroprocesorem dający możliwość precyzyjnego ustawienia i utrzymania temperatury. Jeśli pojawi się taka konieczność, do grzejnika możemy bez problemu podłączyć zewnętrzny programator. Pozwala na to specjalny system Pass-program dający możliwość sterowania kaloryferem poprzez wymianę informacji z i do niego za pomocą przewodu sterującego.

 

Mało kłopotliwy montaż

Co prawda grzejnik trzeba przymocować do ściany, ale nie jest to kłopotliwa czynność. Wszystko za sprawą systemu Clip&Go, dzięki któremu montaż, jak również demontaż sprzętu nie zajmuje dużo czasu. Nie musimy przy tym używać specjalistycznych narzędzi czy korzystać z pomocy fachowca. Warto dodać, że kaloryfer ma kompaktowe wymiary i jest lekki, gdyż waży mniej niż 6 kg. To zachęca do jego zakupu. Nie można też nie wspomnieć o tym, że cena Atlantic F119 została uznana przez konsumentów za atrakcyjną.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ