Opinie o biokominku Home

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Biokominek na pewno stanie się jedną z głównych dekoracji pomieszczenia. Można ustawić go na stoliku lub półce. To elegancki dodatek nie tylko do salonu, ale i np. sypialni. Dzięki niemu wnętrze stanie się przytulne i będziemy chętniej w nim przebywać. Palenisko jest z dwóch stron otoczone hartowaną szybą, co zwiększa bezpieczeństwo domowników.

 

Najważniejsze wady:

Jak zauważyli kupujący, to ekologiczny kominek wymagający częstego czyszczenia. Szybko osiadają na nim cząsteczki kurzu, a na hartowanych szybach dobrze widoczne są ślady palców. Test biokominka Home wykazał też, że duże otwory w palenisku przyczyniają się do zbyt szybkiego wypalania bioetanolu.

 

Werdykt: 9.5/10

Piecyk znajduje zastosowanie w domu, ale nie tylko. Może on być używany także w hotelu czy restauracji. Co ciekawe, za sprawą biokominka temperatura w pomieszczeniu lekko wzrasta, podobnie jak wilgotność powietrza. Istotne jest to, że wykorzystywane do palenia biopaliwo nie wydziela szkodliwych i niebezpiecznych dla naszego zdrowia związków. Piecyk może być używany tak często, jak jest to konieczne. Poza tym cena biokominka Home jest atrakcyjna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Oryginalny design

Cechą wyróżniającą piecyk jest stylowy, a jednocześnie oryginalny design. Możemy umieścić go nie tylko w nowocześnie, ale i klasycznie urządzonym wnętrzu. Materiałem wykonania palnika jest stal nierdzewna. W jego pokrywie wycięto napis „Home”, to z niego wydostaje się płomień. Podstawę pomalowano proszkowo na czarno, a palenisko z obu stron zabezpieczono grubą szybą hartowaną. To elegancki biokominek, który pełni funkcję dekoracyjną. Widok płonącego ognia pozwala się odprężyć i pozbyć nagromadzonych w ciągu dnia negatywnych emocji.

 

 

Możliwość użytkowania w dowolnym pomieszczeniu

Jeśli pojawi się taka potrzeba, możemy przenieść kominek z jednego pomieszczenia do drugiego. Jest to możliwe, ponieważ nie wymaga on zamontowania na stałe w jednym miejscu, to model wolnostojący i przenośny. Istotne jest też to, że biokominek może być używany w każdym pokoju, bo nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego. Podczas palenia w palenisku musimy pamiętać tylko o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia, aby nie wdychać wytwarzającego się dwutlenku węgla (są to niewielkie ilości, ale mimo to należy zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa). Piecyk dobrze prezentuje się zarówno w salonie i sypialni, jak też w domowym biurze, a nawet łazience lub na tarasie.

 

Bezwonne spalanie bioetanolu

Aby rozpalić ogień w biokominku wystarczy wlać do umieszczonego w palenisku pojemnika odpowiednią ilość bioetanolu. To specjalne paliwo, które spala się bezwonnie. Nie ma ryzyka, że w pomieszczeniu pojawi się dym. Warto dodać, że spalaniu nie towarzyszy powstawanie sadzy, która osiadałaby na szybach i meblach. Poddane analizie opinie o biokominku Home potwierdzają zadowolenie kupujących z tego modelu. Dla wielu osób to bardzo dobra alternatywa dla zwykłego kominka, który można zamontować tylko w dobrze przystosowanych do tego pomieszczeniach.

 

Brak potrzeby magazynowania drewna

Osoby mające w domu tradycyjny kominek często narzekają na konieczność magazynowania drewnianych polan, ewentualnie brykietu. W przypadku biokominka jest to zbędne. Z tego względu może się on sprawdzić także w budynku wielorodzinnym. Butelki z bioetanolem są niewielkie, można je przechowywać w szafie. 1 litr paliwa wystarcza średnio na kilka godzin palenia w palenisku.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ