Biokominki wolnostojące ranking

Ostatnio aktualizowane: 11.09.24

Po przeanalizowaniu ofert rynkowych, oczekiwań konsumentów, a także przy uwzględnieniu cech, jakie powinien posiadać dobry biokominek, wyróżniliśmy najlepsze modele. Wśród nich znalazł się produkt Dalia w kolorze czarnym. Nie bez powodu model ten cieszy się sporym uznaniem konsumentów. Nie zajmuje wiele miejsca, jest efektowny, energooszczędny, a do tego niedrogi. Solidne wykonanie jest gwarancją, że biokominek będzie nam służył przez długi czas. Poza tym jego wymiary i waga sprawiają, że jest to zdecydowanie najbardziej mobilna propozycja dostępna w chwili obecnej na rynku. Poza tym świetnie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Jeśli ten model wydaje Ci się nieco za mały i szukasz czegoś do sporej wielkości pokoju, to Twojej uwadze polecamy produkt, jakim jest biokominek Kratki Foxtrot w kolorze czarnym. Ta propozycja też jest nowoczesna i bardzo atrakcyjna. Jeśli chcesz bliżej poznać jej cechy, zapraszamy Cię do dalszej części naszego artykułu.

 

 

Najlepsze biokominki wolnostojące w 2024 roku

 

Niewątpliwie biokominek to piękna dekoracja wnętrza i sposób na realizację marzeń o kominku, nawet wtedy, gdy mieszkamy w bloku. W celu ułatwienia zakupu tego typu produktu poniżej prezentujemy ranking najlepszych biokominków wolnostojących.

 

Nasze zalecenia

 

2BM Dalia

 

Dobry i tani biokominek wolnostojący to z całą pewnością Dalia w kolorze czarnym. Jest to piękny, designerski produkt skierowany do osób, które szukają czegoś nowoczesnego, a przy tym minimalistycznego. W przeciwieństwie do wielu innych modeli dostępnych na rynku, ten produkt jest niewielki. Jego wysokość wynosi 28 cm, szerokość 20 cm, a głębokość 6 cm. To umożliwia postawienie go na niewielkiej szafce. Warto też wspomnieć, że waży on zaledwie 2 kg, dlatego też jest bardzo mobilny.

Jest to produkt ceramiczny, który ma palnik ze stali nierdzewnej. Całość jest wysoce odporna na uszkodzenia, a do tego pięknie się prezentuje. Czarna kolorystyka sprawia, że biokominek pasuje do wnętrz w różnej stylistyce i kolorystyce.

Produkt cieszy się sporym uznaniem konsumentów. W swoich ocenach podkreślają oni, że jest to bardzo atrakcyjny, a przy tym solidny model. Do tego bardzo funkcjonalny, bo można go przenosić między pomieszczeniami.

 

 

 

 

Kratki Foxtrot

 

Produkt jakim jest Biokominek Kratki Foxtrot w kolorze czarnym, to model, który powstał z myślą o nowoczesnych wnętrzach, ale również częściach zewnętrznych domu. Może na przykład stanowić ozdobę tarasu.

Model ten nie tylko pięknie się prezentuje, ale też skutecznie poprawia wilgotność powietrza. Paliwo podczas spalania nie wytwarza dymu i jest w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka. Produkt ten posiada bezpieczny pojemnik z wkładem absorbującym, co pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa.

Pojemnik na biopaliwo został wykonany ze stali nierdzewnej. Całość konstrukcji waży 15 kg, a więc z pomocą innych osób łatwo przestawimy biokominek w inne miejsce.

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że model ten cechuje bardzo solidne wykonanie. Nie da się zaprzeczyć, że jednocześnie pięknie się prezentuje, a jak zapewniają użytkownicy, biokominek nie zużywa zbyt dużej ilości paliwa, a więc jest energooszczędny.

 

 

 

 

Kratki Hotel

 

Biokominek Kratki Hotel to biały, elegancki model wolnostojący, który został zaprojektowany z myślą o nowocześnie urządzonych wnętrzach. Cechuje go prosty, minimalistyczny design. W połączeniu z płomieniami efekt, jaki pozwala osiągnąć ten biokominek, jest zaskakujący.

Jest to model, który w pojemniku na paliwo (pojemność 1,2 l) ma wkład absorbujący. Jest to innowacyjne rozwiązanie zmniejszające zużycia paliwa, a także eliminujące ryzyko jego wylania się, również w przypadku wywrócenia biokominka.

Produkt ten cechuje bardzo stabilna konstrukcja, a znajdujące się po obu stronach szyby sprawiają, że jest to bezpieczna opcja do domu, w którym mieszkają dzieci i zwierzęta. Elementy konstrukcji tego produktu są wykonane z czarnej blachy i pokryte farbą proszkową, co ogranicza ryzyko powstania korozji.

Waga biokominka to 15,5 kg. Jest on więc stosunkowo mobilny. Jego montaż nie jest zbyt trudny. Osoby, które wybrały ten model zauważają, że jest to bardzo stylowy, solidny produkt.

 

 

 

 

Rubyfires Lasize

 

Biokominek RubyFires Lasize to stojący model, który nie posiada tylnej ściany, a więc światło i ciepło jest równomiernie emitowane. Prezentowany produkt został wykonany z wysokiej jakości płyty MDF, następnie pokrytej termoochronną farbą. Dzięki temu biokominek jest bardzo lekki, więc w dowolnym momencie można zmienić jego lokalizację. Przeniesienie ułatwią nam rączki.

Wymiary tego modelu to: 136 cm x 98 cm x 32 cm. Pojemność biopaleniska w tym biokominku jest równa 1 l. Zużycie paliwa to ok. 0,3 l/h, a więc pełny zbiornik wystarczy nam na ok 3 godziny nieprzerwanej pracy.

Produkt zyskał szerokie uznanie konsumentów. Głównie ze względu na wygląd. Jest on dość duży, więc zwraca na siebie uwagę, a jednocześnie prosty design sprawia, że kominek pięknie prezentuje się we wnętrzach. Niestety nie jest to najtańsza propozycja, jaką znajdziemy na rynku.

 

 

 

 

Kratki Tango 1

 

Biokominek Tango 1 Kratki w kolorze czarnym to produkt odpowiedni do ustawienia w domu, na tarasie lub w ogrodzie. Model ten ma podstawę wykonaną ze stali malowanej proszkowo. W efekcie jest ona wysoce odporna na powstawanie korozji, a jednocześnie pięknie się prezentuje. Biokominek jest wyposażony w przeszklenie, które składa się z 4 ścianek.

Produkt ten posiada rączkę regulacyjną do pojemnika na paliwo, który wewnątrz ma wkład absorbujący, zapewniający użytkownikowi bezpieczeństwo oraz eliminujący sytuacje w których w czasie wywrócenia kominka, z środka wydostanie się biopaliwo.

Jest to piękny produkt polskiej firmy cenionej za solidność, ciekawe rozwiązania oraz piękne designy. Model ten nie wytwarza dymu ani sadzy. Ponieważ jego waga to zaledwie 4 kg, przenoszenie sprzętu nie sprawi nam większego problemu.

Opinie o biokominkach wolnostojących tej marki są pozytywne. W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że jest to atrakcyjny sprzęt, idealnie pasujący do różnych wnętrz oraz jako dekoracja tarasu. Cechuje się on wysoką bezawaryjnością oraz łatwym systemem obsługi.

 

 

 

 

Jaki biokominek wolnostojący kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele osób decyduje się na zakup biokominka ze względu na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze stanowi on ozdobę w domu, ogrodzie lub na tarasie. Możemy go postawić nawet w mieszkaniu znajdującym się w bloku, gdyż taki sprzęt nie musi być podłączony do żadnych rur, ani innych elementów odprowadzających dym. Poza tym urządzenie tego typu nie wytwarza dymu i sadzy, a wyłącznie parę wodną. Jednocześnie jest bezpieczne dla domowników, a do tego dość energooszczędne, aczkolwiek tutaj wiele zależy od tego, na jaki produkt się zdecydujemy. W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na pytanie – jaki biokominek wolnostojący wybrać.

 

 

Dlaczego modele wolnostojące?

Na rynku znajdziemy biokominki na stałe montowane na przykład do ściany, jak również te przenośne. Ich największą zaletą jest to, że w dowolnym momencie możemy je przenieść. W efekcie z takiego urządzenia możemy korzystać w domu, na balkonie czy tarasie. Warto też zauważyć, że wiele modeli wolnostojących cechuje się energooszczędnością, a także bardzo atrakcyjnym designem.

 

Palenisko

Na rynku znajdziemy modele z paleniskiem otwartym lub zamkniętym. Produkty otwarte gwarantują lepsze ogrzewanie pomieszczenia, gdyż skuteczniej oddają ciepło. Natomiast te zamknięte są raczej ozdobą. Warto jednak zauważyć, że kwestia wyboru odpowiedniego kominka powinna być też podyktowana tym, czy posiadamy dzieci i zwierzęta. Modele wolnostojące ustawiamy na podłodze, a więc maluchy oraz nasi pupile mają do nich dostęp. Dlatego w takim wypadku lepszym wyborem może okazać się palenisko zamknięte lub też otwarte wyłącznie z jednej strony.

 

Energooszczędność

Najlepszy biokominek wolnostojący to taki, który nie zużywa zbyt wiele energii. Chodzi tutaj nie tylko o nasz portfel, ale też środowisko. Oczywiście takie sprzęty są bardziej przyjazne dla środowiska niż klasyczne kominki, ale jeśli potrzebują dużo biopaliwa, również stanowią zagrożenie dla natury. Warto też zauważyć, że wykorzystując duże ilości paliwa, produkujemy spore ilości odpadów. Jeśli chodzi o skład takich produktów zasilających to zwykle głównym składnikiem jest bioetanol, czyli alkohol pozyskiwany z roślin. Pamiętaj, żeby przy zakupie zwrócić uwagę na jakość biopaliwa, unikaj stosowania mieszanek etanolu z benzyną, gdyż są one niebezpieczne.

Przy zakupie biopaliwa trzeba zwrócić uwagę na to, jak energetyczne jest paliwo i ile potrzeba go do tego, aby sprzęt mógł działać przez kilka godzin.

 

Zbiornik na paliwo

Warto przyjrzeć się, jak wygląda pojemność zbiornika na paliwo, uwzględniając przy tym to, ile urządzenie potrzebuje biopaliwa na kilka godzin pracy. Niestety w przypadku niektórych sprzętów może okazać się, że pełny zbiornik wystarczy tylko na godzinę pracy. Wybierzmy taki model, który ma duży pojemnik na biopaliwo. Warto też zauważyć, że coraz więcej biokominków ma zabezpieczenia właśnie wewnątrz tego zbiornika. Chodzi tutaj o to, aby w wyniku przewrócenia biokominka nie doszło do wylania się paliwa na zewnątrz.

 

Wielkość – jaki biokominek wolnostojący jest najlepszy

Modele wolnostojące mają tę zaletę że można je przenosić. Jednak żeby było to możliwe, trzeba pamiętać o tym, aby nie były zbyt duże i ciężkie. Oczywiście wielkość powinniśmy też dostosować do danego wnętrza czy tarasu, na którym chcemy ustawić biokominek. Urządzenie łatwe do przenoszenia nie powinno ważyć więcej niż 20 kilogramów. Większe modele ważą zwykle 15 kg, a te małe często mniej niż 5 kg.

Pamiętaj, że mobilność produktu zależy też od tego, czy posiada on rączki ułatwiające przenoszenie. W przypadku małych biokominków są one zbędne, ale jeśli urządzenie waży 15 kilogramów, mogą okazać się bardzo przydatne.

 

Materiał

Wybieraj produkty solidne, odporne na działanie wysokich temperatur. Ważne jest to, aby obudowa biokominka była też niepodatna na rdzewienie. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcesz go ustawić na zewnątrz, na przykład na tarasie. Często biokominki są zabudowane szkłem. Powinno być ono odporne na zarysowania oraz uszkodzenia. Jeśli wybierasz produkt metalowy, najlepiej zdecydować się na taki, malowany proszkowo, a to dlatego, że tak zabezpieczony metal jest mniej podatny na uszkodzenia oraz korozję.

Na szczególną uwagę zasługuje ceramika, która nie tylko jest odporna na działanie wysokich temperatur, ale też dobrze się prezentuje i co istotne jest łatwa w czyszczeniu. Takie modele łatwo wytrzemy z kurzu i innych zabrudzeń.

 

 

Design

Nie bez znaczenia jest design produktu. Ważne jest to, aby biokominek pasował do wnętrz. Większość osób stawia na minimalistyczne modele, aby to ogień był tym, co ozdabia wnętrze, a nie konstrukcja biokominka. Styl produktu należy dobierać do urządzonego wnętrza, pamiętając o zachowaniu proporcji, zgodności kolorystycznej oraz ozdób.

 

Biokominki w dobrych cenach

Na koniec chcielibyśmy poruszyć kwestie związane z kosztem zakupu tego typu produktów. Cena zależy od kilku aspektów, przede wszystkim producenta, ale również designu, zastosowanych rozwiązań, energooszczędności czy też kwestii funkcjonalności. Na rynku znajdziemy małe, wolnostojące biokominki od ok. 100 zł, a także takie, które są bardziej rozbudowane i kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ